شقاق یا فیشر مقعدی

بهترین پماد برای شقاق مقعدی

پماد شقاق

پماد شقاق در مواقعی که شقاق یا فیشر در مراحل اولیه قرار دارد توسط متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر تجویز می شود. توجه داشته باشید که این دارو توسط متخصص تجویز می شود و در داروخانه ها به فروش می رسد. در صورتی که پماد شقاق درست و به جا تجویز شود به راحتی به درمان دارویی شقاق دست می یابید. اما از دست دادن زمان و استفاده از داروهای شقاق بدون نسخه پزشک ممکن است بیماری شما را تشدید کرده و حتی مجبور انجام عمل جراحی شقاق شوید.

شقاق عبارت است از زخم طولی در نیمه تحتانی کانال مقعد که در اثر پارگی لایه اپی تلیال پوشاننده کانال مقعد در ناحیه زیر خط دندانه ای (dentate line) ایجاد می شود. شقاق اکثراً در ناحیه میانی – خلفی مقعد رخ می دهد. پمادی که برای درمان شقاق مصرف می شود به کرم آنتی فیشر شناخته می شود.

پماد برای شقاق تتراسایکلین بیرون و داخل جعبه پماد

توجه داشته باشید که این مطلب جهت آگاهی بیشتر شما درباره پماد شقاق تجویز شده توسط پزشک معالج منتشر شده است و از آزمایش کردن این داروها بر روی بیمار خودداری کنید. استفاده نادرست از این داروها ممکن است وضعیت بیمار را حادتر کند . بیمارانی که از درمان دارویی اصولی سود نمی برند ممکن است نیاز به جراحی یا لیزر شقاق پیدا کنند.

پماد تتراسایکلین برای شقاق مقعدی

پماد تتراسایکلین دارای آنتی بیوتیک است. به همین دلیل برای زخم های عفونی شقاق یا بعد از جراحی و لیزر شقاق توسط جراح به موضع جراحی آغشته می شود. همانطور که میدانید استفاده از آنتی بیوتیک ها چه به صورت پماد و چه به صورت قرص لازم است که با تشخیص پزشک تجویز شود. به همین دلیل توصیه می شود چه قبل و چه بعد از جراحی و لیزر شقاق از این پماد بدون تجویز پزشک استفاده نکنید. با این که روی جعبه این پماد نوشته شده است فقط برای استعمال خارجی اما اگر جراح معالج تشخیص بدهد برای داخل مقعد نیز استفاده می شود.

درمان با پماد شقاق

یبوست ازعلل مهم ایجاد کننده شقاق محسوب می شود. از علائم مشخصه شقاق، وجود درد در هنگام اجابت مزاج و خون ریزی از مقعد بصورت مشاهده خون روشن و تازه روی مدفوع یا دستمال توالت می باشد. هدف از درمان شقاق؛ برطرف کردن درد، اسپاسم و ایسکمی است که موجب زخم می شود.

یک کرم یا پمادی که حاوی ماده بی حس کننده ای مثل لیدوکائین است به تسکین درد کمک می کند. شما باید کرم یا پماد برای درمان شقاق را تنها برای مدت کوتاهی (بین ۵ تا ۷ روز) مورد استفاده قرار دهید. در صورتی که در مدت زمان بیشتری ماده بی حس کننده را مورد استفاده قرار دهید، ممکن است باعث التهاب یا حساسیت پوست دور مقعد شود.

پسیلیوم و سلولز حاوی فیبر فراوان هستند که با جذب آب باعث نرم کردن مدفوع می شوند.

کرم یا پماد شقاق باید قبل از رفتن به دستشویی مورد استفاده قرار گیرد. در صورت وجود التهاب زیاد دور شقاق مقعد، کرم یا پمادی که حاوی داروی استروئید است و توسط پزشک تجویز می شود. استروئیدها باعث کاهش التهاب می شود و به کاهش ورم کمک می کنند.

این کار باعث تسکین هر نوع خارش و درد می شود. از این نوع کرم یا پمادهای استروئیدی نباید بیشتر از یک هفته استفاده کنید.

دارو های مسکنی مثل پاراستامول یا ایبوپروفن به تسکین درد کمک می کنند (اما از مصرف کدئین پرهیز کنید). از بوجود آمدن یبوست جلوگیری کنید و مدفوع خود را نرم نگه دارید.

یکی روش دیگر درمان این بیماری استفاده از پماد گلیسیرین تری نیترات است. در صورتی که پماد گلیسیرین تری نیترات (GTN) را روی مقعد بمالید، باعث شل شدن عضله دور مقعد می شود. این کار با گشاد سازی عروق خونی در آن ناحیه باعث افزایش ارسال خون به پوست آسیب دیده می شود.

انجام این کار باعث بهبود سریعتر شقاق مقعد می شود و همچنین باعث تسکین درد می گردد. این محصول فقط باید با تجویز پزشک استفاده شود، این پماد حاوی ۰٫۴ درصد گلیسیرین تری نیترات است. این محصول را باید برطبق دستورالعملی که در بروشور داخل جعبه آن قرار دارد مصرف کنید.

عصاره بابونه دارای اثرات ضد التهاب و ضد اسپاسم است و موجب پیشرفت بهبودی زخم می شود. کمیسیون E آلمان مصرف موضعی بابونه را برای درمان التهابات پوست و غشای مخاطی، زخم ها و سوختگی ها، عفونت های باکتریال پوست و التهابات آنوژنیتال تائید کرده است.

پماد آنتی فیشر باریج

اجزا کرم شقاق یا پماد آنتی فیشر

 • عصاره بابونه (Matricaria chamomilla)
 • عصاره دارمازو (Quercus infectoria)
 • استاندارد شده: بر اساس وجود ۰٫۰۷۷ تا ۰٫۱۰۴ میلی گرم آپی ژنین(apigenin)۲۲٫۸۵ تا ۳۰٫۹ میلی گرم فنل در هر گرم فرآورده

مواد موثره پماد شقاق

 • کامازولن، بیزابولول، آگلایکون،کوئرستین
 • آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر پماد شقاق

بهترین پماد برای درمان شقاق از نظر متخصصین

در یک بررسی مقایسه ای در ۱۶۱ بیمار مبتلا به اگزما، تاثیر یک کرم بابونه به نام Kamillosan معادل هیدروکورتیزون ۲۵/. درصد و بیش تر از تاثیر بوفکساماک ۵% (یک فراورده ضد التهاب غیر استروئیدی) و فلوکورتین ۷۵/. درصد (یک گلوکوکورتیکوئید) گزارش شده است.

فارماکوپه گیاهی انگلیس مصرف موضعی بابونه را برای درمان بواسیر، ماستیت و زخم های ساق پا توصیه می کند.

دارمازو دارای ۷۰-۶۰ درصد تانن است که موجب اثرات قابض آن می شود. هم چنین عصاره خشک دارمازو دارای اثرات ضد درد می باشد. کاربرد های موضعی دارمازو شامل درمان التهابات پوستی و درمان کمکی در عفونت های پوستی است.

در یک کار آزمایی بالینی دو سو بی خبر و تصادفی؛ ۵۸ بیمار مبتلا به شقاق مقعد طی مدت ۸ هفته روزی۲ بار از کرم آنتی فیشر یا پماد لیدوکائین اچ استفاده کردند. بیماران هر ۲ هفته یک بار ویزیت و روند درمانی پی گیری شد. آنالیز اطلاعات حاصل از این پژوهش نشان داد که علائم کلی شقاق در گروه مصرف کننده پماد لیدوکائین ۹۵٫۵% و در گروه کرم آنتی فیشر (کرم ضد شقاق) ۱۰۰% کاهش یافته بود اما از نظر آماری بین دو گروه تفاوت معنی داری وجود نداشت. (p>۰.۳) تاثیر دو دارو روی میزان خون ریزی، درد هنگام اجابت مزاج، سوزش مقعد، تنسموس و درد دائم از نظر آماری معنی دار بود.

در گروه پماد لیدوکائین و گروه پماد آنتی فیشر (کرم ضد شقاق) بهبود در میزان خون ریزی به ترتیب ۳۶% و ۷۶٫۷ درصد (p=۰.۰۷)؛ بهبود درد هنگام اجابت مزاج به ترتیب ۴٫۵ و ۱۴ درصد (p=۰.۳۵)؛ بهبود سوزش مقعد به ترتیب ۶۵٫۸ درصد و ۵۷٫۵ درصد(p=۰.۴)؛ بهبود تنسموس به ترتیب۲۳٫۱درصد و۴۴ % (p=N.S) و بهبودی درد دائم به ترتیب ۳۸٫۲ درصد و ۵۶٫۵ درصد مشاهده شد و اثر بخشی پماد آنتی فیشر (کرم ضد شقاق) نسبت به پماد لیدوکائین در مورد درد دائم معنی دار بود. (p=۰.۰۰۹) از نظر عوارض در طول دوره بررسی اختلاف معنی دار آماری بین دو گروه وجود نداشت

.(p>۰.۲) محققین نتیجه گرفتند به طور کلی در درمان شقاق مقعد از نظر اثرات و عوارض بین پماد لیدوکائین و کرم آنتی فیشر (کرم ضد شقاق) تفاوت معنی دار آماری وجود ندارد اما با توجه به طبیعی بودن ترکیبات مورد استفاده در کرم آنتی فیشر (کرم ضد شقاق) و امکان تولید آن در داخل کشور بایستی در درمان دارویی شقاق مقعد توجه خاصی به این فراورده داشت.
نیتروگلیسیرین با همان مکانیسمی که عضلات صاف عروق کرونر را شل می‌کند می‌تواند عضله اسفنکتر داخلی را هم شل کرده و از اسپاسم خارج کند.

پماد %۰٫۲ (دو دهم درصد) آن برای درمان شقاق استفاده می‌شود و معتقدند یک اسفنکتروتومی شیمیایی موقت ایجاد می‌کند علاوه بر آن خونرسانی آنودرم را نیز افزایش می‌دهد. از معایب آن ایجاد سر درد است و بهتر است در حالت خوابیده استفاده شود. در ایران گاهی به اشتباه به بیمار پماد%۲ (دو درصد) داده می‌شود که سردرد بسیار شدیدی ایجاد می‌کند. پماد ایزوسورباید و یا دیلتیازم موضعی و خوراکی نیز می‌توانند با مکانیسم مشابه به بهبود شقاق کمک کنند و سر درد هم ایجاد نمی‌کنند. درمان دارویی شقاق مزمن در حدود ۶۰٪ موارد مؤثر است.

کرم لیدوکائین برای شقاق مقعد

دستور مصرف کرم آنتی فیشر یا پماد شقاق

روزی ۲ بار هر بار یک لایه نازک از کرم در محل شقاق مالیده شود. موارد منع مصرف پماد آنتی فیشر یا پماد شقاق وعوارض جانبی کرم آنتی فیشر (کرم ضد شقاق)

با مقدار توصیه شده و نحوه مصرف مناسب، عارضه ای مشاهده نشده است. بهتر است در صورت بروز هر گونه عارضه احتمالی؛ مصرف دارو متوقف و با پزشک مشورت شود.

نکات قابل توصیه برای مصرف پماد شقاق

در مراحل اولیه شقاق مقعد، نشستن در ظرف دارای آب گرم (warm sits bath) و خوردن ملین های نرم کننده یا حجیم کننده مدفوع (کرم ضد شقاق) مانند سبوس گندم مفید است.

مصرف موضعی روغن کنجد (Sesamum orientale) دارای اثرات نرم کننده روده است لذا در فرمول کرم آنتی فیشر به عنوان پایه روغنی مورد استفاده قرار گرفته است.

همانند سایر داروها، کرم آنتی فیشر (کرم ضد شقاق) را از دسترس اطفال دور نگه دارید.

درب کرم ضد شقاق (کرم آنتی فیشر) را پس از مصرف محکم ببندید و دور از نور در دمای ۱۵ الی ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری کنید.

در کودکان مصرف روغن های معدنی مانند پارافین و نرم کننده های مدفوع نیز توصیه می شود (البته تحت نظر پزشک)

درمان های تکمیلی با بهترین پماد شقاق

برای درد خفیف، از دارو هایی مثل استامینوفن یا بی‌حس‌ کننده‌ های موضعی استفاده کنید. مالیدن پماد زینک اکسید یا وازلین به ناحیه شاید باعث جلوگیری از احساس سوزش شود. نرم‌ کننده‌ های مدفوع نیز ممکن است به جلوگیری از بروز درد به هنگام اجابت مزاج کمک کنند.

امکان دارد پماد لیدوکائین توصیه شود. پسیلیوم و سلولز حاوی فیبر فراوان هستند که با جذب آب باعث نرم کردن مدفوع می شوند. پماد نیتروگلیسرین برای شقاق حاد مناسب است که باعث خونرسانی به ناحیه مقعد می شود در نتیجه زخم سریع تر بهبود می یابد.

کرم‏ ها، کف‏ ها، پماد ها یا شیاف‏ ها ممکن است در کاهش درد مفید باشند و منطقه گرفتار را لغزنده کنند. خیلی از این محصولات بدون نسخه قابل دسترس هستند یا پزشک تان ممکن است داروی قوی‏ تری تجویز کند.

آلوئه ورا برای درمان شقاق

درمان گیاهی شقاق

برای درمان شقاق می‌توان عسل را به موضع مالیده و به صورت آرام ماساژ داد. قبل از اجابت مزاج و دفع مدفوع، دهانه مقعد را با روغن برگ مورد چرب کنید. این امر سبب می‌ شود هنگامی که برای شستشو دست به دهانه مقعد می‌کشید زخم مقعد دچار کشش و پارگی مجدد نشود.

قبل از هر وعده غذایی، خوردن مخلوط نصف استکان عرق بومادران و نصف استکان عرق آلوئه ورا موثر است. بعد از ناهار و شام، ۲ قاشق غذا خوری اسفرزه را در یک لیوان آب شیرین شده ریخته و بعد از لعاب دادن، آن را میل کرده و حتما بعد آن یک لیوان پر از آب بنوشید.

بعد از غذا، یک قاشق سبوس گندم را با یک قاشق جوانه گندم مخلوط کرده و در یک کاسه ماست ریخته و میل کنید و حتما بعد از آن یک لیوان آب بنوشید. هندوانه و انگور و سبزیجات و گلابی و پرتقال زیاد مصرف کنید.

مقايسه پماد نيتروگليسيرين و اسفنكتروتومی شقاق مزمن ايديوپاتيك مقعد

شقاق مقعد مزمن يكي از مشكلات بسيار شايع است و روشهاي مختلفي براي درمان وجود دارد. هدف اين مطالعه مقايسة آثار درماني و عوارض استفاده از نيتروگليسيرين موضعي و جراحي اسفنكتروتومي در درمان شقاق مقعد مزمن بوده است.

اسفنكتروتومي داخلي مافوق نيتروگليسيرين موضعي۲ درصد در درمان شقاق مقعد مزمن است و ميزان بالايي از بهبودي، عوارض جانبي كم و خطر پائيني از بي اختياري به صورت زودرس را دارا مي باشد.

پماد شقاق آنوفلکس

مقایسه میزان بهبودی و عوارض ناشی از درمان بیماران مبتلا به شقاق مزمن مقعد درد و روش استفاده از پماد جی تی ان ۰/۰۳ درصد و ژل دیلتیازم ۲ درصد

درمان با جی تی ان دارای میزان عود بالا و عوارضی مانند سردرد و هیپوتانسیون ارتواستاتیک می باشد و اسفنکترومی شیمیایی با ژل دیلتیازم میزان بهبودی قابل مقایسه با جی تی ان دارد و عوارض جانبی کمی دارد.

مقايسه اثر توکسين بوتولينوم و اسفنکترتومي در درمان شقاق مزمن مقعد

در موارد شقاق مزمن، جراحي به روش اسفنکترتومي داخلي طرفي توصيه مي شود. اين مطالعه به منظور مقايسه اثر توکسين بوتولينوم و اسفنکترتومي در درمان شقاق مزمن مقعد انجام شد. اين مطالعه آينده نگر در سال ۱۳۸۰ بر روي ۴۰ خانم مبتلا به شقاق مزمن خلفي مقعد که به درمانگاه شهيد رجايي و يا مطب مراجعه کرده بودند انجام شد.
بيماران با آگاهي کامل روش درمان را انتخاب نمودند و به دو گروه ۲۰ نفري تقسيم شدند. گروه اول با تزريق ۲۵ واحد توکسين بوتولينوم درمان شدند و گروه دوم تحت عمل جراحي اسفنکترتومي قرار گرفتند. بيماران بعد از درمان به مدت دو ماه پي گيري شدند. تجزيه و تحليل داده ها با استفاده از آزمون آماري فيشر بود.

در گروه درمان شده با بوتولينوم ۱۳ بيمار بهبودي داشتند و عارضه اي نيز ديده نشد. در گروه جراحي شده ۱۹ بيمار بهبود يافتند، دو بيمار دچار اکيموز پرينه و يک بيمار نيز دچار عدم کنترل دفع گاز شد.

با توجه به کم هزينه بودن، عدم نياز به بستري و نداشتن عارضه، توکسين بوتولينوم را مي توان به عنوان يک روش جايگزين در درمان شقاق مزمن مقعد مورد استفاده قرار داد.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی اولین زن جراح در ایران که جراحی بیماری های نشیمنگاه با لیزر پرتوان را به طور تخصصی و ماهرانه انجام داده اند. ایشان فارغ التحصیل ۱۳۷۸سال از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی می باشند. ایشان هزاران جراحی موفق با لیزر را طی سالیان طولانی انجام داده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

299 دیدگاه برای “بهترین پماد برای شقاق مقعدی

 1. مریم مشکانی گفت:

  شقاق مقدم دارم موقع یبوست درد میگیره

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   یبوست علت اصلی شقاق می باشد. به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 2. زینب گفت:

  سلام مقعدم دچار خونریزی هست

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام . چرا نشستید به متخصص جراحی مراجعه کنید

   1. آرین گفت:

    سلام ، وقتتون بخیر من چند وقت پیش دچار شقاق شدم و درد زیادی داشت 17سالمه و بعد از یک ماه خوب شد ولی از اون به بعد اون قسمت شقاق حساس شده مدام بعد دفع طولانی دچارش میشم. آیا دارویی هست که بتونه اون قسمتو برای همیشه خوب کنه؟

    1. سلام بله از خوددرمانی پزهیز کنید و از یک متخصص داروی مناسب دریافت کنید. تا بهبودی کامل تحت نظر متخصص باشید. اگر تهران تشریف ندارید می توانید از مطب من وقت ویزیت آنلاین با واتساپ بگیرید.

  2. Rhmnz گفت:

   سلام بعد از زایمان هموروئید گرفتم دکتر بهش پماد انتی فیشر باریج داده چطور باید استفاده کنم و چقدر؟ دکتر گفته شبی ۱بار اما هرشب چقدر باید استفاده بشه؟

   1. سلام داروخانه طبق دستور پزشک مقدار و روش مصرف را برای بیمار می نویسد. معمولا به اندازه یک بند انگشت استفاده می شود و طبق دستور پزشک داخلی یا خارجی می باشد. به دستور روی جعبه توجه نکنید و طبق دستور پزشک معالج پماد را مصرف کنید.

 3. Hadis گفت:

  سلام من موقع استفاده از کرم انتی فیشر یکم احساس داغی و سوزش میکنم که قابل تحمله میخواستم بدونم طبیعیه؟

  1. سلام . نه طبیعی نیست حتما با پزشک خود مشورت کنید. این پماد ها را بیشتر از یک هفته ده روز نباید استفاده کرد زیرا باعث نازکی پوست و بدتر شدن آن می شود.

 4. سمیه آشنا گفت:

  باسلام . من موقع دفع دچارخونریزی میشم و یبوست دارم . دکتر رفتم معاینه کردن و گفتن فیشر دارم .یه پماد آنتی فیشر بهم دادن و یه پماد درموپان ۵ درصد .ولی روی پماد درموپان نوشته شده فقط برای استعمال خارجی آیا اشکالی نداره این کرم درموپان برای داخل مقعد استفاده بشه؟!!!

  1. سلام . برای داخل استفاده نکنید همون ناحیه اطراف مقعد استفاده کنید . دکتر زهرا سعادتی

 5. الناز امیریان گفت:

  سلام با مراجعه به پزشک پماد رکتول و دیلتیژل تجویز شد برام تا چند روز میشه از دیلتیژل استفاده کرد و اینکه موضعی مصرف بشه یا داخل هم باید بره؟

  1. سلام.یک الی دو هفته میشه از پماد استفاده کرد

 6. من بعد از زایمان هنگام دفع مدفوع درد داشتم. پماد آنتی فیشر استفاده میكنم بعد از استفاده از كرم تا چه زمانی نباید دستشویی رفت.دوره درمانش تا كی هستش.

  1. ناشناس گفت:

   سلام .پماد آنتی فیشر یک هفته نا دوازده روز بیشتر نباید مصرف شود مصرف زیاد آن خودش باعث نازکی پوست و ملتهب شدن ناحیه می شود. خودسر مصرف نشود زیر نظر پزشک.

   1. Mona گفت:

    سلام کنسر برست دارم بدلیل استفاده از داروهای شیمی درمانی دچار یبوست شدیدو شقاق شدم بخاطر سوزشی که داره نمیتونم مدفوع کنم ممنون میشم زخمای داخل بدنمم با اینکه اب زیاد میخورم خیلی دیر خوب میشه خیلی اذیت میشم ممنون میشم راهنماییم کنید چی استفاده کنم

    1. لطفا از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از بررسی داروهای مصرف شده و عکس از ناحیه شقاق برای شما داروی مناسب تجویز خواهد شد. اگر امکان مراجعه حضوری دارید وقت حضوری بگیرید.

 7. ساقی حمید گفت:

  س چند وقته شکمم خوب کار نمی کنه مدفوع اخر روده خشک می شه مدقع دفع خون میاد وقتی شل میشه خون نمیاد درد زیاد دارم چکار کنم ,ممنون

  1. سلام. تغذیه پر فیبر . آب فراوان. خوردن میوه و سبزی جات . تحرک و ورزش پیشنهاد میشه. و اینکه حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید برای معاینه دقیق از وضعیت شما و درمان

 8. نا شناس گفت:

  سلام من روم نمیشه برم پیشه دکتر ایا درمان دیگه شقاق وجود دارد

  1. سلام اگر به موقع به پزشک مراجعه نکنید ممکن است در آینده مجبور شوید که به صورت اورژانس و با درد زیاد به دکتر مراجعه کنید. اگر راه دور هستید با مطب تماس بگیرید که ویزیت آنلاین برای شما هماهنگ شود

 9. آرزو گفت:

  سلام . متوجه یک زخم کوچک اطراف مقعد شدم . هنگام اجابت مزاج هم کمی سوزش دارم . آیا شقاقه ؟ سابقه یبوست هم دارم ..و خیلی وقتا دچار میشم که کلا الان برنج و ماکارون رو کنار گذاشتم . میشه پیش متخصص گوارش رفت یا فقط باید جراح عمومی ؟

  1. سلام شما باید معاینه شوید تا مطمئن شویم که مشکل خاصی وجود ندارد. برای گرفتن دارو و روش درمانی مناسب به متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید

 10. NM گفت:

  سلام. پماد زایلاپی برای کاهش درد زخم شقاق مناسبه؟؟ اگه نیست از چه بیحسی استفاده کنم؟ آخه انقد درد دارم ک از ترسش نمیتونم دفع داشته باشم و دلدرد میشم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به هیچ عنوان بدون مشورت پزشک از پماد شقاق استفاده نکنید این پماد ها بر اثر مصرف بی رویه و غلط و نا به جا وضعیت را بدتر می کنند. در ضمن زایلاپی اگر برای مدت طولانی بر روی پوست بماند سوزش و التهاب شدید مثل سوختگی ایجاد می کند

 11. پائیز گفت:

  خانم دکتر آیا آقایان هم میتونن به شما مراجعه کنن؟؟ و اینکه من شقاق مزمن دارم.میخواستم هزینه عمل با لیزر رو بدونم چقدره؟؟؟ و در طولانی مدت عمل جراحی بهتر جواب میده یا عمل با لیزر؟؟

  1. سلام بله برای پزشکان جنسیت بیمار تفاوتی ندارد. در مورد هزینه عمل شقاق با لیزر باید حتما ویزیت شوید تا هزینه دقیق اعلام شود. لطفا مطلب مزیت لیزر که در این سایت درج شده است را بخوانید و به این نتیجه می رسید که جراحی با لیزر بهترین روش برای درمان و جراحی انواع شقاق و دیگر بیماری های ناحیه مقعد محسوب می شود. از مهمترین مزیت های لیزر شقاق دوره نقاهت بسیار کوتاه نسبت به جراحی سنتی است. جراحی با لیزر بسیار ظریف است و بر خلاف روش سنتی به بافت سالم اطراف آسیب نمی زند

 12. طاهره اکبری گفت:

  باسلام من دوتازایمان به فواصل یکسال ونیم داشتم الان دوسال ونیم از زایمانم گذشته حدود یکسال است که خارش وسوزش مقعددارم جدیداحس کردم که مقعدم حالت شقاق پیداکرده خیلی اذیت میشم چکاربایدبکنم درد وخونریزی ندارم فقط سوزش وخارش خیلی شدیددارم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام باید معاینه شوید تا بیماری شما دقیقا تشخیص داده شود. سپس داروی مناسب برای شما تجویز خواهد شد.

 13. حسینی گفت:

  سلام من عمل کردم الان دم مقعد یک تیکه گوشت اصافه داره وموقع دفع درددارم ومی سوزه وداخل مقعد هم دردداره پمادآنتی فیشر استفاده کنم ؟

  1. سلام افرادی که عمل می کنند طبق دستور پزشک معالج مجاز به مصرف دارو هستند

 14. رمی گفت:

  سلام من سه بار عمل همورئید کردم بار سوم بدتره هم شدم دکتر متخصص تا به حال به من درمورد مدت زمان مصرف پماد چیزی نمی گفتن این بار خودم درد زیادی داشتم وبیشتر مطالعه کردم متوجه شدم انتی فیشر بعد یک هفته پوست نازک می کنه هرپماد رادرست ودقیق بپرسید لطفا متخصصین هم توضیحات لازم رابدن فوقش یک مریض کمتر ویزیت می کنند حتی داروخانه هم بین پماد مقعدی داخل و موضعی فرقی نمی ذارن وهمین طوری می دن لطفا خودتون دقت کنید من تبعات زیادی دیدم خیلی سخت ودردناک الان هم تازه عمل ابسه وهمورئید کردم که واویلاست

  1. سلام همانطور که در متن بالا نوشته شده و خودتان هم فرمودین استفاده از پماد آنتی فیشر و هر پماد دیگری تنها برای شرایط خاص و برای مدت محدود تجویز می شود. در هنگام تجویز داروی درمان شقاق و هموروئید هم این نکته را به بیمار گوشزد می کنیم که این دارو برای مدت زمان مشخصی تجویز شده و بعد از اتمام دارو نباید بدون مشورت پزشک تکرار شود. در این مطب به بیمارانی که جراحی و لیزر می شوند یک برگه مراقبت بعد از جراحی و لیزر داده می شود و یک تلفن مستقیم که بتوانند بعد از عمل سوالات خود را مستقیم بپرسند. اگر این موارد رعایت شود بیماری که جراحی شده هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ حفظ کیفیت عمل در وضعیت خوبی خواهد بود

 15. رامبد گفت:

  پس از استفاده از پماد انتی فیشر در مقعد چه مدت زمان باید پماد روی زخم باشد ، یا اینکه چه زمانی بعد استفاده باید پاک کرد ؟

  1. سلام طبق دستور پزشک معالج عمل کنید

 16. رمی گفت:

  سلام ممنون که مطلب من رامطالعه کردید یک راهنمایی نی خوام بعد ازعمل همورئید وابسه چه پمادی مصرف کنم تا زودتر بتونم سر کار برم سه هفته هنوز نمی تونم کارامو انجام بدم هیدروکورتیزون استفاده کردم تتراسایکلین هم دکتر تجویز کرده به غیر ازاینها برای داخل مقعدی چه پیشنهاد می کتید از شهرستان هستم ورفت وامد م سخته ممنون

  1. سلام طبق دستور پزشک معالج پیش برید و رژیم غذایی مناسب داشته باشید تا هرچه سریعتر بهبود پیدا کنید

 17. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من دختر ۲۲ ساله ای هستم که هر چند وقت دچار یبوست شدید میشم و زمان خارج شدن مدفوع خونریزی میکنه مقعد الان چند وقتی هست این زخم مثل جوشی شده و واقعا اذیتم میکنه نمیتونم راحت مدفوم خارج شه از چه کرمی استفاده کنم برای از بین رفتن این جوش

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ابتدا به یک متخصص جراحی مراجعه کنید تا علت یبوست و علائم شما مشخص شود. سپس داروی مناسب برای شما تجویز خواهد شد. برای رفع موقت یبوست توصیه می کنم از شربت ملین استفاده کنید.

 18. محسن گفت:

  خانم دکتر من پماد هیدروکورتیزول استفاده کردم اما بهتر نشدم که دور مقعدم قرمز تر هم شد. به نظرتون چه پمادی از همه برای درمان شقاق بهتره. خواهش می کنم راهنمایی کنید.

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   پماد شقاق را نمی توان بدون معاینه تجویز کرد. اگر به دارو یا پمادی حساسیت دارید سریعاد مصرف آن را قطع کنید و از پزشک معالج خود بخواهید که برای شما داروی جایگزین تجویز نماید.

   1. محمد رضا گفت:

    سلام خانم دکتر،خسته نباشید،من الان سه هفته هست ک درد دارم،هنگام‌اجابت مزاج اولا مث خار بود ولی الان با شیاف و پماد ام جی بهتر شدم ولی باز یهو دردش شروع میشه،حتی از ملین هم استفاده کردم،خونریزی ندارم فقط از داخل درد میکنه،میشه راهنماییم کنید چیکار کنم؟

    1. از مطب وقت ویزیت بگیرید و از خوددرمانی و مصرف دارو بدون تجویز پزشک خودداری کنید. توصیه می کنم بعد از هر اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید و حتما یبوست را کنترل کنید.

 19. زری گفت:

  سلام
  من یبوست داشتم ، و از پماد انتی فیشر به مدت دوهفته مصرف کردم خونریزی در مدفوع از بین رفت ولی خود فیشر هست، ایا بغیر از لیزر کرمی برای رفع فیشر وجود دارد؟ ایا لیزر و جراحی را توصیه میکنید ؟

  1. سلام اگر از مطب وقت ویزیت بگیرید بعد از معاینه و بررسی وضعیت شما داروی قوی تجویز خواهد شد. معمولا سعی بر این است که شقاق را با دارو و بدون لیزر و جراحی درمان کنیم.

 20. مینا گفت:

  سلام خانم دکتر
  من تازه مبتلا به شقاق شدم
  کرم رکتول خریدم یک تکه کوچک برآمدگی در ناحیه ام هست ولی خون ریزی ندارم الان باید چیکار کنم
  پماند رکتول بده.؟؟میشه کمکم کنید

  1. سلام شما نباید بدون تجویز پزشک اقدام به مصرف پماد رکتول کنید. از خوددرمانی پرهیز کنید و به یک متخصص جراحی عمومی برای دریافت داروی مناسب مراجعه کنید. مصرف یک شربت ملین و جلوگیری از اسهال و یبوست از اقدام مهم و اولیه است که باید انجام دهید.

 21. Z گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  من ۲۶ سالمه سه ماه پیش دچار فیشر شدم دکتر ی
  کرم انتی فیشر دادو ی کرم دست ساز بعد دوماه خوب شدم اما متاسفانه دوباره احساس کردم داره مریضیم برمیگرده اومدم باز از کرمهای قبلیم استفاده کردم ولی تمام دور مقعد و داخلش دچار التهاب شدید وسوزش وتاول کرده ودو روز بعدش بهتر شد ولی متاسفانه دوباره فیشر

  1. سلام پماد تجویز شده برای شقاق مقعدی یا فیشر را نباید بدون اجازه پزشک معالج تکرار کنید زیرا ممکن است منجر به نازک شدن پوست و خونریزی مجدد شود. اگر رژیم غذایی خود را کنترل کنید و برای درمان یبوست اقدام کنید دچارعود شقاق یا فیشر نخواهید شد.

   1. نیلوفر گفت:

    سلام وقت بخیر من حدود6روزه که جراحی شقاق با لیزر انجام دادم بهم پماد دیلتیژل تجویز شده اما هر روز دردم از روز قبل بیشتره، مصرف زیاد دیلتیژل در روز مشکل سازه؟

    1. سلام این پماد عوارضی مثل نازک شدن پوست، سر درد و غیره ایجاد می کند و برخی بیماران با اولین استفاده از پماد دیلتیژل دچار حساسیت می شوند در این مواقع با پزشک خود تماس بگیرید تا پماد جایگزین به شما معرفی کنند.

 22. محمد گفت:

  بخاطر سفت شدن دریچه مقعدم خیلی عذاب میکشم و با دفع مدفوع هم دچار شقاق شدم و خوب هم نمیشه هر کاری میکنم دیگه انتی هموروئید هم جواب نمیده چیکار کنم

  1. سلام شما دچار تنگی مقعدی شده اید و لازم است بعد از معاینه توسط متخصص جراحی داروی قوی استفاده کنید. اگر بعد از 10 روز درمان نشدید جراحی یا لیزر به شما پیشنهاد خواهد شد.

 23. K1 گفت:

  با سلام و خسته نباشید مدت ۷و۸ ماهی میشه که گاهی اوقات دچار خونریزی میشم،و احساس میکنم تنگی مقعد دارم و یه برش های کوچیکی در ناحیه بیرون مقعد،دکتر رفتم کلونسکوپی انجام داد گفت که شقاق داری پماد آنتی فیشر و آنتی همرویید داد که استفاده کردم خوب شدم،ولی بعد از حدود یه ماهی چون یبوست داشتم دوباره خونریزی و تنگی مقعد برگشت،آیا لازم به عمل هست یا همون پماد هارو استفاده کنم ممنون از راهنمایی شما،و سوال دیگه آیا شقاق نشانه بیماری خاصی هست یا نه

  1. سلام شما باید یبوست را برای همیشه درمان کنید. اگر با تغییر رژیم غذایی یبوست شما درمان نمی شود به متخصص گوارش مراجعه کنید تا علت یبوست مزمن شما را تشخیص دهد. زخم و شقاق مقعدی بر اثر یبوست و فشار بر ناحیه مقعدی بروز می کند. پماد های تجویز شده را یک بار دیگر مصرف کنید و اگر طی 3 روز بهبودی حاصل نشد از پزشک معالج داروی جدید بگیرید. اگر مجدد دچار یبوست شوید و آسیب به ناحیه جدی باشد لازم است جراحی یا لیزر شقاق را انجام دهید.

   1. K1 گفت:

    ممنون از راهنمایی و توضیحات کامل شما،خانم دکتر نفرمودید که شقاق نشانه بیماری خاصی هست یانه،مچکرم که برای بنده وقت گذاشتید

 24. بنان گفت:

  سلام خانوم دکتر وقتتان بخیر،بنده متاسفانه حدودا چهار یا پنج ماه به شقاق (البته طبق نظر دکتر)مبتلا شدم که دکتر بعد از انجام کلونسکوپی و همچنین آندسکوپی،آنتی فیشر را تجویز فرمودند،استفاده کردم که مقطعی خوب بود در حال حاضر خونریزیم تقریبا قطع شده ولی دچار التهاب و خارش داخل و اطراف مقعد شدم که شبا شدتش خیلی زیاده و پوستمم خیلی نازک شده،آیا از عوارض مصرف آنتی فیشر(تقریبا ۱ ماهه استفاده میکنم)هست،اگر هست که پمادی جهت رفع خارش و ترمیم پوست معرفی میفرمایید؟ممنون و سپاس از توجه شما

  1. سلام بله احتمالا پماد آنتی فیشر را بیشتر از حد تجویز شده استفاده کرده اید. توصیه می کنم مجدد به متخصص معالج خود مراجعه کنید تا بعد از معاینه برای شما داروی جدید تجویز کنند. روزانه 10 لیوان آب بنوشید و مراقب باشید یبوست نگیرید. برای تسکین درد و سوزش نیز می توانید از لگن آب گرم استفاده کنید. اگر به آلوورا حساسیت ندارید از کرم آلوورا هم می توانید برای تسکین درد و التهاب کمک بگیرید.

 25. نیلوفر گفت:

  سلام وقت بخیر من حدود6روزه که جراحی شقاق با لیزر انجام دادم بهم پماد دیلتیژل تجویز شده اما هر روز دردم از روز قبل بیشتره، مصرف زیاد دیلتیژل در روز مشکل سازه؟

  1. مصرف پماد را قطع کنید و از جراح معالج خود بخواهید که برای شما داروی جایگزین تجویز کنند.

 26. مهدوی گفت:

  با سلام و روز به خیر
  در مصرف پماد ضد فیشر باریج، باید خارج مقعد استفاده بشه یا داخل؟
  چون فیشر درون رکتومه ولی داروخانه نوشته خارج مقعدی استعمال بشه…
  ممنونم

  1. سلام به همان روشی که پزشک معالج دستور داده است و داروخانه روی جعبه دارو نوشته است مصرف کنید. شرایط مصرف را متخصص بر اساس نیاز بیمار تشخیص می دهد.

 27. رضا گفت:

  سلام خسته نباشید. میخاستم بدونم راه درمان خارش مقعد چیست؟

  1. سلام ابتدا باید معاینه شوید. اگر مبتلا به هموروئید و شقاق باشید برای شما دارو تجویز می شود. در صورتی که دچار حساسیت و یا زگیل مقعدی یا زگیل تناسلی باشید روش های درمانی دیگر در نظر گرفته می شود.

 28. مهدیس گفت:

  سلام.من دچار شقاق مقعدی شدم پزشک برام آنتی فیشر باریچ تجویز کرد.آیا زایده ای ک کنار شقاق هم هست با مصرف پماد ازبین میره یاخیر؟استفاده از موبر میتونه بدتر کنه زخم رو ؟

  1. سلام معمولا این زوائد و گوشت اضافه مقعدی با مصرف دارو از بین نمی رود و لازم است با لیزر یا جراحی برداشته شود. استفاده از موبر توصیه نمی شود زیرا به پوست ناحیه آسیب می رساند.

 29. مهدیس گفت:

  ویه سوال دیگر داشتم ,دکتر بمن گف هرشب پماد آنتی فیشر رامصرف کن اما نگفت چقد روی پوست مقعد بمونه … چقدر باید بمونه ؟تاصبح؟

  1. بله باید تا صبح و تا اجابت مزاج بعدی بماند. می توانید از یک پد بهداشتی نیز استفاده کنید که پماد به لباس زیر شما آغشته نشود.

 30. fateme گفت:

  سلام من چن ماهه شقاق دارم روزی یکی دوبار دفع دارم اول مدفوع خشکه و سفته خونریزیم دارم و اینکه قطر مدفوعم خیلی بزرگه شیاف بیزاکودیل و پماد آنتی هیموریید و شربت لاکتولوز استفاده کردم ولی هیچکدوم زخممو خوب نمیکنه

  1. سلام اگر یبوست دارید فقط از شربت ملین استفاده کنید. برای انتخاب پماد مناسب به یک متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر به موفع مراجعه کنید. از خود درمانی با داروهای مختلف پرهیز کنید.

 31. حسن گفت:

  درود دکتر سعادتی
  متاسفانه در 40 روز گذشته من و همسرم ناخواسته کرونا گرفتیم (ابتدا بنده و سپس همسرم) و هر دو پس از بهبودی که البته بیمارستانی نبود و فقط قرنطینه خانگی بود بهبود پیدا کردیم.
  نکته جالب اینکه هر دو علائمی دقیقا مشابه هم داشتیم و پس از این مدت ابتدا من به یبوست شدیدی که نیاز به زور برای دفع بود شدم و پس از 10 روز همچون علائم دیگر همسرم دچار همین مشکل شد که ایشان بسیار خفیف بود.
  چیزی در حدود 5 روز از پماد آنتی فیشر استفاده کردم که البته بهبودی حدود 50-60 درصد را حس میکنم.
  جسارتا سوال اینکه آیا قطعا از عوارض کرونا است؟ ( البته احساس شقاق دارم و بدون هیچگونه خونریزی، احساس خراش به خاطر یبوست را حس میکنم) و دیگری اینکه اگر در روز 7 مصرف پماد همچنان بهبودی حاصل نشد چکار باید کرد؟ و اینکه از زمان ابتلای یبوست روزی در حدود 3 لیتر آب مصرف میکنم و یبوست در حال رفع شدن است.
  سپاس از جواب شما

  1. سلام در برخی موارد ارتباط بین بیماری کرونا و مشکلات گوارشی گزارش شده است. باتوجه به این که بیمار دو هفته در قرنطینه به سر می برد و تحرک کمی دارد و آنتی بیوتیک هم مصرف می کند بروز عارضه یبوست نیز امری طبیعی است. شقاق هم معمولا بر اثر یبوست مزمن و شدید بروز می کند. از خوددرمانی پرهیز کنید و از یک متخصص داروی مناسب دریافت کنید. شما باید دو الی سه روز بعد از مصرف دارو رو به بهبود باشید بنابراین مصرف این دارو برای شما موثر نیست و حتما باید توسط یک متخصص معاینه شوید. یک فعالیت ورزشی سبک و منظم را هم روزانه انجام دهید.

 32. آنل گفت:

  سلام .ببخیشد من رفتم دکتر .برای من کرم آنتی فیشر مقعدی تجویز کرد.آیا اپلیکاتور رو باید داخل مقعد برد و چقدر از کرم را استفاده کرد.ممنونم از راهنمایی تون

  1. سلام بهتر است دستکش دست کنید و با انگشت کرم را به ناحیه شقاق آغشته کنید. ممکن است اپلیکاتور به بافت آسیب بزند. تا پایان دوره تجویز شده از کرم استفاده کنید و از تکرار این پماد بدون اجازه پزشک پرهیز کنید.

 33. سمیرا گفت:

  سلام . شقاق مقعد گاهی اوقات خونریزی دارم شربت لاکتوز میخورم ولی موقع دفع اینقد درد و سوزش دارم . الان سه هفته هست دکتر بهم.پماد انتی فیشر و انتی هیموروئید استفاده کردم نتیجه ندیدم. حالا از پماد ونوپلنت استفاده کنم خوبه ایا؟؟

  1. سلام از خود درمانی پرهیز کنید. و به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید. اگر تهران تشریف ندارید می توانید از مطب من وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ویزیت برای شما داروی مناسب تجویز خواهد شد.

 34. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید من یه چیزی از مقعدم دراومده رفتم دکتر انتی فیشر باریج دادن احساس میکنم اویزون تر شده این شقاق یا همورویید.چرا اینجوریه؟؟؟

  1. سلام اگر دچار هموروئید داخلی با افتادگی درجه چهار شده باشید با دارو درمانی به نتیجه نمی رسید. در برخی موارد که بیماری بسیار شدید است و همراه با زخم شقاق است ابتدا متخصص دارو تجویز می کند تا از شدت بیماری بکاهد و سپس وقت جراحی یا لیزر برای بیمار گذاشته می شود. توصیه می کنم از لیزر هموروئید برای درمان قطعی این بیماری سود ببرید.

 35. ع گفت:

  سلام
  من درد ندارم فقط تنگی مقعد باعث میشود فشار بیاورم لطفا راهنمایی کنید از چه پمادی یا شیافی استفاده کنم
  ممنونم خانم دکتر

  1. سلام شما باید معاینه شوید. اگر دچار زخم داخلی و شقاق شده باشید با توجه به فیزیولوژی بدن بیمار داروی مناسب تجویز می شود. اگر دچار هموروئید شده باشید داروی متفاوت یا مازاد تجویز خواهد شد. متاسفانه بدون ویزیت بیمار امکان تجویز دارو وجود ندارد.

 36. محمد گفت:

  با سلام.ببخشید بنده به دلیل بی تحرکی و نشستن زیاد روی صندلی سال 99 شقاق گرفتم.که همراه با خون بود و بعد از مصرف پماد هایی مثل ام جی،زخم بهبود پیدا کرد ولی سوزش از بین نرفت.از پماد های دیگری مثل نیتروگلیسیرین و رکتول و حتی ژل دیلتیازم هم استفاده کردم.حتی در تشت آب گرم روزانه یک بار هم نشستم ولی کماکان سوزش خفیفی بعد از دفع دارم که البته نهایت 1 ساعت بعد خود به خود از بین میرود.حالا با این اوصاف نیازی به جراحی هست.؟آیا امکان دارد پوست مقعدم بدون جراحی به حالت طبیعی قبل از شقاق برگردد؟ممنون

  1. سلام اگر از ابتدا با مشورت پزشک متخصص دارو مصرف می کردید بهبود می یافتید. زیرا بیماری شقاق با کنترل اجابت مزاج و مصرف داروی به جا و به موقع درمان می شود و معمولا نیازی به جراحی ندارد. بعد از معاینه می توان در مورد روش درمان صحیح بیماری شما نظر داد. اگر شقاق تحت عمل جراحی یا لیزر شقاق درمان شود و بیمار مجدد دچار یبوست و فشار بر ناحیه مقعد شود بعد از چند سال بیماری مجدد عود خواهد کرد. بنابراین علت بروز شقاق را هم باید رفع کنید و همزمان برای درمان دارویی یا جراحی اقدام نمایید.

 37. فاطمه گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید.
  من شقاق دارم یبوست شدید دارم هر ملینی استفاده می کنم باعث اسهال میشه
  روغن زیتون و سبزی هرچی می خورم فایده نداره وتنها ملین خوب رولاکس که گیاه سنا داره ولی اونم باعث اسهال میشه
  به نظر شما چه ملینی بخورم که دچار اسهال نشوم و روند طبیعی را بدنم طی کنه.
  دکتر جراح هم رفتم شربت منیزیم داده که اصلن فایده نداره
  تورا خدا کمکم کنید دوماس دارم درد می کشم.
  پناد انتی فیشرم فایده نداره

  1. سلام مسلما مصرف رولاکس و داروهایی که حاوی گیاه سنا هستند برای شما مناسب نیست و بیش از اندازه برای شما قوی هستند که دچار اسهال می شوید. از یک متخصص گوارش پودر یا شربت مناسب دریافت کنید. اگر یبوست و اسهال کنترل شود می توانید از درمان شقاق نیز نتیجه بگیرید.

 38. علی گفت:

  سلام خسته نباشین ببخشید مصرف پماد های مقعدی مثل آنتی هموروئید یا فیشر دچار حساسیت مثل جوش در بدن میشه یا خیر؟؟ ممنون میشم جوابم بدین🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  1. سلام بله برخی از بیماران به این پمادها حساسیت دارند. به محض مشاهده هرگونه التهاب، جوش و یا سوزش سریعا مصرف پماد را قطع کنید و از متخصص معالج خود داروی جایگزین دریافت نمایید.

 39. احمدی گفت:

  سلام وقت بخیر نوبت غیر حضوری ندارین خانم دکتر ؟
  راه دور هستیم و در این شرایط امکان اومدن به مطب رو نداریم

  1. سلام بله می توانید با مطب تماس بگیرید تا برای شما وقت ویزیت بیماران راه دور با واتساپ هماهنگ کنند.

 40. مینا گفت:

  سلام،دوماه ونیم پیش عمل لیزر بواسیر کردم شهرستان،هنوز بعداز دفع درد ‌خون دارم که دکترم میگه احتمالا شقاق شده،،چندنوع پماد و شیاف هم استفاده کردم ولی همچنان درد و خون بعداز دفع دارم،،چکارکنم،

 41. Rezaee گفت:

  یک هفته هر 12 ساعت از پماد رکتول و دلتیازم 2 درصد استفاده کردم. و چند روز هم به صورت نامنظم.
  البه طبق دستور پزشک قرار بود 10 روز استفاده شود.
  درد. خارش. سوزش هم نداشتم از قبل هم نداشتم. دکتر گفتن زخم مقعد هس. الان بنظرم کمتر شده. باز می تونم پماد ها رو بزنم تا کامل خوب شه؟؟ با توجه به اینکه عوارضی نشون نداد

  1. سلام لازم است که مجدد توسط متخصص معالج معاینه شوید. ممکن است لازم باشد که داروها بعد از 10 روز تغییر کند. رعایت رژیم غذایی و مراقبت های خانگی را هم فراموش نکنید تا کاملا بهبود یابید.

 42. قائمی گفت:

  سلام مشکل سوزش هنگام دفع مدفوع داشتم بدون خونریزی به جراح عمومی مراجعه کردم تشخیص شقاق دادند و پماد ام جی باریج (عصاره گیاه مورد) رو دادن اما الان ۱۰ روزه مصرف میکنم تاثیری در سوزش‌نداشته و پس از مدفوع درد هم دارم. چکارکنم

  1. سلام لازم است که داروی شما عوض شود و اگر یبوست دارید حتما از شربت ملین استفاده کنید. درضمن آب زیاد بنوشید و غذای پرفیبر مصرف کنید.

 43. نازی گفت:

  سلام نوره یا پودر موبر باعث شده که مقعدم اسیب ببینه و ازش خون میاد چیکار کنم

  1. سلام از یک متخصص داروی مناسب دریافت کنید. ناحیه را با روغن زیتون یا نارگیل کمی چرب کنید. دقت کنید که هر روز اجابت مزاج نرم داشته باشید و اگر به دلیل وجود این زخم دچار اسپاسم و دفع ناکامل شدید در لگن آب گرم بنشینید و از زور زدن پرهیز کنید.

 44. سکینه گفت:

  سلام مقعدم خیلی درد میکنه و خونریزی هم دارم راحت نمیتونم بشینمو بلند بشم رفتم پیش متخصص برام پماد انتی همورویید ولیدوکایین نوشت.ولی به نظر خودم شقاق مقعد داشته باشم.به نظر شما مشکل من چیه ؟

  1. سلام شما باید معاینه شوید. خونریزی می تواند نشانه هموروئید و شقاق باشد.

 45. احمد گفت:

  سلام من سه روز شکمم کار نکرد متاسفانه دکترهم نزدیکم نبودمراجعه کنم وبا خوردن قرص سیلاکس روز چهارم با درد بسیار شدید دستشویی کردم وحالا دوروز هست از درد مقعد نمیتوانم بشینم وبخوام خونریزی ندارم ولی از سوزش زیاد نمیتوانم بخوابم پزشک هم نزدیکم نیست چون محل کارم تا شهر صد کیلومتر راه هست خواهشن پماد یا دارویی تجویز کنید باتشکر

  1. سلام لطفا از مطب وقت ویزیت آنلاین بیماران راه دور بگیرید. بدون ویزیت بیمار نمی توان دارو تجویز کرد. درضمن هر روز به مدت 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید و ناحیه را با کمی روغن زیتون یا نارگیل چرب کنید. ناحیه را همواره تمیز و خشک نگهدارید.

 46. سعید گفت:

  سلام، برای روان کردن سری تیوپ آنتی فیشر قبل از دخولش و‌همچنین با نیت افزایش اثر درمان ، میشه ویتامین آ+د به همراه ویتامین E رو هم داخل و دهانه مقعد استعمال کرد؟

  1. سلام بهتر است از اپلیکاتور این پمادها استفاده نکنید. با استفاده از دستکش و انگشت پماد را استفاده کنید. استفاده از کرم آلوورا و ویتامین ها هم هیچ ایرادی ندارد. مطمئن شوید که به این پمادها حساسیت نداشته باشید. برای چک کردن حساسیت می توانید مقداری از پماد را بر روی قسمت کوچکی از پوست امتحان کنید.

 47. Mohammad گفت:

  با سلام..خانم دکتر، من چند ماه پیش کرونا گرفتم وبا مصرف یکدوره قرص فاویپیراویر بهتر شدم بعد یکی دو هفته احساس سوزش وخارش مقعدی شدم به توصیه پزشگ گوارش کلونوسکوپی کردم انواع داروها رو هم خورده ام ..همچنان بعد اجابت مزاج سوزش دارم فقط هم کرم انتی فیشر که میزنم بهتر میشم که ان هم شما عرض کردید مصرف طولانی زیان اور است..کلافه شده ام داروهای ضد حساسیت هم موردی کار انجام میدهد..لطفا راهنمایی فرمایید ممنون..دکتر گوارش هم میگوید هیچی نیست ..همه جور فکر کردم یا عصبی است یا حساسیتی..تمام میوها به جز سیب وادویه ها رو حذف کردم..

  1. سلام علاوه بر این که لازم است معاینه شوید توصیه می کنم ناحیه را با مقدار بسیار کمی روغن نارگیل یا زیتون و یا کرم آلوورا چرب کنید.

 48. کامران گفت:

  سلام خسته نباشید
  من هم خونریزی درد و یه زاءده در مقعدم داشتم با مراجعه به پزشک پماد آنتی فیشر و لیدوکایین دادن
  که موثر بود ولی دوباره بعد 6 ماه برگشته طبیعیه یا که نه
  دوباره دارو هارو استفاده کنم؟

  1. سلام داروهای تجویز شده را بدون مشورت پزشک معالج تکرار نکنید. مجدد برای پی گیری درمان مراجعه نمایید.

   1. ناشناس گفت:

    سلام
    من رابطه از مقعد داشتم و الان مقعدم میسوزه و درد میکنه
    چه راهکاری دارید که انجام بدم

    1. این عمل را تکرار نکنید. از یک متخصص داروی مناسب بگیرید. روزی 3 بار به مدت 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید. حتما مراقب باشید که دفع مدفوع روزانه و نرمال داشته باشید.

  2. ستاره گفت:

   سلام خانم دکتر وقتتون بخیر بنده الان حدود سه ماه هست که دچار فیشر شدم در اثر یبوست به جراح مراجعه کردم اوایل پماد انتی فیشر و انتی هموروئید و ملین تجویز کردند که بهبود پیدا نکردم کامل و حدود چهار هفته پیش مراجعه کردم دوباره به دکتر گوارش و کلونوسکوپی انجام دادند که موردی نداشت و برای فیشر هم که برام ژل دیلتیازم تجویز نمودند و تا الان دارم استفاده می کنم ولی التهاب فیشر مقعد بنده در این مدت گاهی اوقات خیلی کم و برخی اوقات هم مقعد جایی که فیشر هست زیاد می شودحدوداً اندازه یک لوبیا متورم میشه وبعد از استفاده از کرم دیلتیازم دوباره می خوابه التهاب آن با این اوصاف بنده از چه پمادی استفاده کنم تا بهتر شود؟

   1. لطفا از پزشک معالج خود یا مطب من وقت ویزیت مجدد بگیرید و داروهای تجویز شده را بدون مشورت پزشک تکرار نکنید. ممکن است نیاز باشد برای شما داروی جدید تجویز شود یا لیزر شقاق به شما پیشنهاد خواهد شد.

 49. ایدا گفت:

  سلام من دچار شقاق در مقعد و دونه در اطراف آن شدم طبق تجویز پزشک باید از کرم آنتی فیشر استفاده کنم میخواستم بدونم ک آیا از اپلیکاتور استفاده کنم و برای رفع سوزش هنگام استفاده از کرم چه کنم

  1. سلام بهتر است از اپلیکاتور استفاده نکنید و همانطور که در متن بالا توضیح داده شده است دستکش یا انگشتی دست کنید و پماد را با انگشت و به آرامی به ناحیه آغشته کنید.

 50. راضیه گفت:

  سلام ،من نزدیک یک سال هست که اول بواسیر داشتم اون خوب شد حدود پنج ماه طول کشید که بواسیرم خوب شد
  بعد از اون شقاق گرفتم الان هفت ماهه که شقاق دارم اولش خیلی درد ناک بود،الان بهترم ولی درد وسوزش دارم
  جراح عمومی هم رفتم پماد انتی فیشر و زایلو ژل دادن الان سه ماهه استفاده می کنم هنوز خوب نشدم در ضمن بیرون زدگی هم دارم ،دو تا سه هفته خوبم بعد دوباره شروع میشه
  لطفا راهنمایی ام کنید چکار کنم دیگه خسته شدم
  یک ساله که دارم درد می کشم

  1. سلام لازم است که علت بروز هموروئید و شقاق نیز درمان شود. از مطب وقت ویزیت بگیرید. بعد از معاینه برای شما داروی قوی تر تجویز خواهد شد.

 51. راضیه گفت:

  سلام وخسته نباشید من به مدت پنج ماه بواسیر داشتم ،بواسیرم خوب شد ،الان هفت ماهه که شقاق گرفتم جراح عمومی رفتم پماد انی فیشر و زایلو ژل دادن الان سه ماهه که پماد استفاده می کنم با اپلیکاتور ،اولش خیلی دردناک وغیر قابل تحمل بود الان بهترم ،ولی همچنان سوزش دارم دو هفته ی بار
  چکار کنم دیگه تحمل درد ندارم

 52. راضیه گفت:

  معلت هموروییدم زور زدن زیاد تو دست شویی بود بعد از اون شقاق گرفتم
  ن الان شهرستانم نمی تونم بیام مطب
  لطفا راهنمایی ام کنید

 53. مهتاب گفت:

  سلام خانم دکتر من از مریض های شما هستم شقاق من مزمن شده و زخم هم میشه. دردم هم زیاده. برای لیزر باید بیام مطب. متشکرم

  1. سلام با مطب تماس بگیرید و شماره پرونده را اعلام بفرمایید. اگر طی یکی دو ماه اخیر ویزیت شده اید می توانید تلفنی هماهنگی های وقت لیزر شقاق را انجام دهید. در غیر این صورت لازم است مجدد ویزیت شوید. اگر تهران تشریف ندارید می توانید ویزیت آنلاین با واتساپ هم بگیرید.

 54. امیر گفت:

  سلام ، تقریبا چند ماه قبل دچار درد و خونریزی در مقعد شدم و به هنگام دفع ، درد زیادی داشتم . بعد از مدتی خوب شدم . اما الان در حدود یک ماهی هست که دوباره دچار این درد و خونریزی از مقعد شدم و درد زیادی دارم . آیا با دارو خوب میشم و یا بایستی به پزشک مراجعه کنم ؟

  1. سلام علاوه بر این که لازم است به متخصص معالج خود مجدد مراجعه کنید حتما یبوست را کنترل کنید و رژیم غذایی پرفیبر داشته باشید. آب فراوان بنوشید و یک فعالیت ورزشی منظم نیز داشته باشید.

 55. حسین گفت:

  سلام، بعد استفاده پماد انتی فیشر احساس خارش در مقعد میکنم حتی برای اولین بار مصرف

  1. سلام احتمالا به این پماد حساسیت دارید. از پزشک معالج خود بخواهید که داروی جایگزین تجویز نمایند.

 56. علی گفت:

  سلام خانم دکتر من یبوست داشتم وبعداز مدتی احساس کردم که داخل مقعدم ورم داره و درد شدیدی میکنه به پزشک مراجعه کردم به من پماد ام جی و انتی همورویید دادن چهار روزه مصرف میکنم بهتر نشدم چه توصیه ای میکنید خونریزی ندارم ولی نمیتونم ازجام بلن بشم وراه برم چکار کنم

  1. سلام لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید. در مواقعی که چند روز است دفع مدفوع نداشته اید اصلا با زور اقدام به دفع مدفوع نکنید و از یک پرستار یا بهیار باتجربه برای عمل تنقیه کمک بگیرید. تا بهبودی کامل لازم است تحت نظر متخصص باشید و دارو مصرف کنید. یبوست را هم به شدت کنترل و درمان نمایید.

 57. علی گفت:

  میشه تو واتساپ عکس بفرستم کمی ورمش خوابیده ولی هنوز کامل نه

  1. اگر تهران تشریف ندارید می توانید از مطب وقت ویزیت آنلاین بیماران راه دور با واتساپ بگیرید.

 58. آزاده گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر من ۴۰ روزه زایمان کردم یبوست شدید گرفتم ۵ روز پیش از شیاف بیزاکودیل استفاده کردم که دچار شقاق شدم الان ۴ روزه دفع نداشتم به شدت درد دارم نمیتونم بیرون برم احساس دفع دارم ولی بخاطر درد نمیتونم بیرون برم باید چکار کنم؟

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید و از خوددرمانی به شدت پرهیز کنید. برای تنقیه و انما نیز از یک بهیار یا پرستار باتجربه در این زمینه کمک بگیرید تا به بافت مقعد آسیب وارد نکنید.

 59. ستاره گفت:

  بسلام ،دكتر داخلي تشخيص دادن شقاق دارم و يه شياف انتي هموروئيد دادن و يه كرم ام جي كه براي استفاده داخلي مقعد هست، فقط من هنوز مصرف نكردم اينكه بغضيها با استفاده دچار خونريزي شدن و ميگن بدتر شدن البته از نظرات سايتها خوندم ،همين باعث ترسم شده كه استفاده كنم ،ممنون ميشم راهنمايي كنيد،

  1. سلام طبق نظر متخصص داروها را مصرف کنید و اگر علامت خاص یا حساسیتی داشتید دارو را قطع کنید و از پزشک معالج داروی جایگزین دریافت کنید.

 60. احمد گفت:

  سلام
  خدا قوت
  جراح عمومی تشخیص دادن یک شقاق کوچک در ناحیه مقعد دارم و پماد آنتی هموروئید برام تجویز کردن ولی گفتن داخل مقد نزنم و همون بیرون استعمال کنم الان بعد از گذست حدود ده روز مصرف پماد وقتی از پماد استفاده میکنم ، اولش یکم سوزش داره ولی بعد خوب میره
  شریت مینو ارگ هم برای رفع یبوست برام تجویز کردن
  ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری باید استفاده کنم و در کنارش چی مصرف کنم

  1. سلام پماد شقاق و داروهای مربوط به این بیماری برای یک دوره نهایت 10 الی 14 روزه تجویز می شود و دارو باید طبق دستور پزشک معالج مصرف شود. اگر بیماری شما درمان نشده است از تکرار داروها پرهیز کنید و مجدد به متخصص معالج خود مراجعه کنید تا روند درمان شما را بررسی کنند.

 61. سمیراقادری گفت:

  سلام من بعداززایمانم دچاربیرون زدگی مقعدشدم وگاهی اوقات خونریزی میکنه دردندارم بعدازاجابت مزاج هم برمیگرده سرجاش یبوست هم ندارم اماشکمم شل هست؟بایدچکارکنم؟

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید. احتمالا دچار هموروئید داخلی درجه 3 شده اید.

 62. F گفت:

  سلام.من ب خاطر درد مقعد‌وگاهی خونریزی دکتررفتم پماد زایلا پی داده.چطور استفاده کنم؟

  1. سلام طبق دستور پزشک و به دفعات تعیین شده مصرف کنید. مصرف بیش از اندازه این دارو عوارضی مثل نازک شدن پوست و حساسیت را به همراه دارد.

 63. .‌ گفت:

  بعداز زايمان دچارر یبوست شدم و الان هنگام دفع درد دارم پماد انتی هموروئید مصرف میکنم بی فایدس.میتونم انتی فیشر استفاده کنم الان دوماهه که درگیرم

  1. از خوددرمانی پرهیز کنید و به یک متخصص مراجعه کنید. درمان های خانگی شقاق مثل کنترل یبوست و نشستن در لگن آب گرم را انجام دهید.

 64. ناشناس گفت:

  سلام، بعد از استفاده آنتی فیشر و بهبود زخم، چه پماد یا رپغنی میشه اون ناحیه استفادن کرد که پوست نرم باشه و زخم نشه دوباره؟

  1. سلام بدون تجویز پزشک معالج از هیچ پماد یا روغنی استفاده نکنید.

 65. محمود گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه و در یک سال گذشته درواقع اوایل خونریزی داشتم از مقعد به مرور زمان در چند ماه گذشته درد داشتم و فکر میکردم که بواسیر هست تا رفتم دکتر گفت شقاق مقعر و دارویی مخصوص شقاق نوشت الان در یک ماه گذشته دارو تموم کردم و خوب شدم الان باز درد دارم بعد یک ماه چکاری کنم که بدون جراحی خوب شم؟من تهران نیستم

  1. سلام از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ویزیت برای شما داروی مناسب تجویز می شود. رژیم غذایی مناسب و پرفیبر داشته باشید. تا بهبودی کامل پیگیر درمان شقاق باشید. ممکن است درمان شقاق به چند دوره مصرف دارو نیاز داشته باشد.

 66. Goli گفت:

  سلام خانم دکتر من بلافاصله بعد از زایمان سزارین دچار شقاق مقعد شدم که دکتر رفتم و برام قطره ام جی تجویز کردن بعد از یه هفته خوب شدم و الان دو سال هست که مشکلی نداشتم تا الان که دوباره خونریزی و سوزش و درد هنگام دفع پیدا کردم و یک هفته است که هر از گاهی از قطره ام جی استفاده کردم ولی خوب نشدم و خس میکنم سوزشم بیشتر شده، یعنی دیگه قطره ام جی اثر نداره؟

  1. سلام داروهای تجویز شده را بدون دستور پزشک معالج تکرار نکنید ممکن است منجر به تشدید بیماری شود. مجدد به متخصص معالج خود مراجعه کنید.

 67. زینب احمدپور گفت:

  سلام ،من الان ۱۷ روزه که خیلی درد و سوزش دارم مخصوصا موقع اجابت مزاج،هر کی هم هرچی میگه استفاده میکنم ولی فعلا خوب نشدم الان هم از داروخانه انتی فیشر باریم گرفتم

  1. سلام به شدت از خوددرمانی پرهیز کنید زیرا استفاده نا به جا و غلط از داروهای شقاق ممکن است بیماری شما را تشدید کند. از مطب من یا یک متخصص وقت ویزیت بگیرید. بعد از هر اجابت مزاج ده دقیقه در لگن آب گرم بنشینید و با تغذیه مناسب مراقب باشید یبوست یا اسهال نداشته باشید.

 68. ایکس گفت:

  سلام من هموروئید والان 1 هفته میشه که من بعد هر دفعه مدفوع خونریزی بدون درد شدید دارم.. مشکل چی میتونه باشه

  1. سلام لازم است معاینه شوید. ممکن است هموروئید ترومبوزه باشد. از خوددرمانی پرهیز کنید و به یک متخصص مراجعه بفرمایید.

 69. ندا گفت:

  سلام من یک ماه هست که خیلی سخت و دردآور مدفوع میکنم . همیشه هم در این یک ماه از وازلین استفاده کردم و وازلین رو داخل مقعدم فرو بردم .
  میخواستم بپرسم ممکنه باعث عفونت بشه ؟ چون وازلین رو به داخل مقعدم میزنم نه به صورت استعمال خارجی

  1. سلام منجر به عفونت نمی شود. اما استفاده مکرر از این روش می تواند منجر به آسیب به بافت مقعد شود. خوددرمانی نکنید و از یک پزشک متخصص داروی مناسب دریافت کنید. هنگام استفاده از پمادهای داخلی حتما دستکش دست کنید و مراقب باشید ناخن دست شما با بافت مقعد تماس نداشته باشد. سپس دستکش را دور بیاندازید و دست ها را به خوبی بشویید.

 70. سمیرا گفت:

  سلام ببخشید من شقاق دارو دکتر انتی فیشر باریج بهم داده و بعد استفاده زیرشکم و تقریبا میشه گف تخمدان هام درد میکنه!!ایا مربوط ب اون میشه؟؟؟

  1. سلام خیر ارتباطی به هم ندارند. به یک متخصص زنان مراجعه کنید. ممکن است دچار عفونت واژینال شده باشید یا مربوط به علائم دوره قاعدگی باشد.

 71. Sadat گفت:

  سلام بنده یک بار عمل جراحی همورویید داشتم
  ۷ سال از اون عمل میگذره.الان که در دوران شیر دهی هستم یبوست شدم و دوباره، هم دچار همورویید شدم هم شقاق عمیق هم سفتی اسفنگتر.الان که مدفوعم نرمیه قابل قبولی داره با این وجود هر بار پارگی های جدید و پارگی فیشر قبلی برام پیش میاد که خیلی درد ناک و غیر قابل تحمله.پوست مقعد نازک و اسفنگتر بسیار سفت شده.ام جی باریج هم بی تاثیر بوده .ساکن شهرستانم..بفرمایید چکار کنم

  1. سلام لطفا از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس از ناحیه برای شما داروی مناسب تجویز می شود. متاسفانه بدون ویزیت بیمار نمی توان دارو تجویز کرد. دقت کنید که شما تمام فاکتورهای عود بیماری که شامل زایمان و یبوست مزمن است را داشته اید و لازم است به طور جدی درمان را پی گیری کنید. توصیه می کنم روزی 3 مرتبه به مدت 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

 72. عاطفه گفت:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون. من چند دوره به زخم مقعدی دچارشدم و دچار خونریزی هم شد. ولی با وازلین و درمان خانگی خوب شد. اما الان یک زایده دارم. هنوز هم هرچند ماه یکبار دچار زخم و درد و خارش میشم. به نظرتون باید جراحی لیزر کنم؟ با درمان دیگه ای خوب نمیشه؟ ایا با جراحی لیزر بازم این شرایط برام تکرار میشه؟ یا دیگه خوب میشم؟؟ خیلی لطف می کنید اگر به سوالم جواب بدید و منو از این رنج نجات بدید.

  1. سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. اگر برای درمان زخم مقعد یا همان شقاق از یک متخصص داروی به جا و صحیح دریافت کنید با همان روش های دارو درمانی و رعایت رژیم غذایی و اجابت مزاج نرم می توانید بهبود یابید. اما با خوددرمانی و مصرف غلط برخی داروها بیماری تشدید و عارضه دار می شود و اگر گوشت اضافه داشته باشید لازم است با جراحی یا لیزر برداشته شود. از مطب وقت ویزیت بگیرید. بعد از ویزیت یک دوره داروی قوی و مناسب با شرایط شما تجویز می شود. اگر بهبودی حاصل نشد لیزر شقاق پیشنهاد می شود.

 73. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشیدببخشیدپسر ۲۳ساله هستم لگن من سمت چپ ناحیه زیر نخاع به شدد درد میکرد پیش پزشک عمومی رفتم ژل زایلوژل داده وقرص نوافن (novafn) از وقتی که ژل زدم ببخشید بعد از مدفوع کردن خونریزی دارم به شدت بوی بدی میده چیکار بیاید بکنم یه کمی ترسیدم.؟
  البته قبل از اینکه ژل بزنم خونریزی نداشتم ولی درد موقع خارج شدن مدفوع داشتم
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید ممکن است دچار آبسه مقعدی شده باشید. تخلیه و درناژ اصولی و به موقع آبسه از بروز عوارض دیگر جلوگیری می کند.

 74. احسان گفت:

  سلام من مقعدم با ژیلت زخم شد باید چکار کنم
  19 سالمه

  1. ناحیه را با کمی روغن نارگیل، آلوورا یا زیتون چرب کنید. اگر طی دو روز زخم بهبود پیدا نکرد حتما از یک متخصص داروی مناسب دریافت کنید. زمانی که مقعد زخم می شود دفع مدفوع با اسپاسم و تنگی مقعد انجام می شود و مشکلات و عوارض گوناگونی را به دنبال دارد. بعد از هر دفع مدفوع نیز 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید که زخم کاملا تمیز شود و اگر اسپاسمی در ناحیه وجود دارد رفع شود.

 75. احمد گفت:

  سلام خانم دکتر من در حدود بیست روز میشود عمل لیزر شقاق داشتم و دکتر برایم پماد دیلتیژل تجویز نمود اما دو سه روز است پماد ختم شده متاسفانه در محل زندگی ام نتوانستم این پماد را پیدا کنم و بعضی اوقات بسیار کم سوزش و خارش دارم چه پماد میتواند به دیلتیژل جایگزین شود اگه چند پماد معادل را برایم معرفی نمائید ممنون میشم

  1. سلام پمادی که برای شما تجویز می شود فقط برای همان دوره است و لازم است تا بهبودی کامل به متخصص معالج خود مراجعه کنید تا نسبت به وضعیت شقاق شما داروی جدید تجویز کنند. بسیار مراقب باشید یبوست و اسهال نگیرید و هر روز 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید. به هیچ عنوان داروی تجویز شده را بدون مشورت پزشک معالج تکرار نکنید.

 76. عباسی گفت:

  با درود و وقت بخیر و خدا قوت خدمت شما .خانم دکتر بنده به تشخیص پزشکان شهرمون دچار هموروئید داخلی درجه 2 و 3 و فیشر هستم .چند سال پیش هم جراحی کردم و تا الان مشکل نداشتم ولی الان حدود یک ماهه مجدد مشکلم بر اثر یبوست مزمن عود کرده وپماد انتی فیشر و انتی هموروئید که تجویز کرده بودن سوزش رو بیشتر کرده و قطعش کردم .نزد پزشک متخصص جراح عمومی و فوق تخصص کولورکتال رفتم که دو نسخه متفاوت دریافت کردم .در یکی از نسخه ها ژل دلیتازم به همراه شیاف کولیوا500 دستور داده شده و در دیگر نسخه پماد نیتروکارد 2 درصد و امپول نوروبیون به همراه لیزر درمانی هفتگی دستور داده شده .الان من واقعا نگران عوارض داروها هستم و نمیدونم از کدوم نسخه باید پیروی کنم که با کمترین عارضه به بهترین درمان دست پیدا کنم ؟ دستور و نظر شما واقعا برام اهمیت داره .با سپاس فراوان از جنابعالی .علائمم هم احساس زخم در انتهای روده و التهاب و تنگی شدید و اسپاسم در اون ناحیه و دو بیرون زدگی درجه 2 و 3 هست

  1. سلام لطفا از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس از ناحیه و شرح بیماری درمان مناسب به شما پیشنهاد خواهد شد. متاسفانه بدون ویزیت بیمار نمی توان دارو تجویز کرد یا مصرف دارویی را تایید کرد.

  2. رحمان گفت:

   با سلام و احترام، آیا اگر شقاق در عمق ۴ ۵ سانتی داخل مقعد باشد و با معاینه چشمی قابل روئیت نباشد قبل از عمل لیزر نیاز به کولونوسکوپی میباشد؟ اگر نیست جراح لیزر چگونه شقاق بنده را روئیت میکند وآن را لیزر مینماید.

   1. با توجه به علائم بیمار اگر متخصص مطمئن باشد که طی بیهوشی یا بی حسی در همان 4 سانت اولیه ناحیه مقعد می تواند شقاق را ببیند نیازی به کولونوسکوپی نیست. اما در مواقع مشکوک و مورد نیاز کولونوسکپی تجویز می شود.

 77. رها گفت:

  سلام من عمل لیزر شقاق و هموروئیدهمزمان انجام دادم ۵ روز پیش، از پماد زینک اکساید استفاده میکنم چندبار در روز.
  آیا این پماد بهترین چیزیه ک میشه مصرف کرد؟
  با توجه ب اینک دردبسیار شدید موقع دفع دارم و زخم شقاقم همچنان بازه
  بسیار عذاب آوره

  1. سلام بدون تجویز جراح معالج خود از این پماد استفاده نکنید زیرا ممکن است پوست ناحیه را بیش از اندازه خشک کند. من بعد از لیزر شقاق آنتی بیوتیک یا داروی خاصی تجویز نمی کنم مگر در مواقعی که نیاز باشد. برای انتخاب بهترین پماد یا داروی مورد نیاز خود از جراح معالج خود سوال کنید.

 78. بهرام گفت:

  من ۳۱سالمه نزدیک به ۵ ساله دچار سوزش دور مقعد دارم البته ناگفته نماند بعد از دفع مزاج کامل تخلیه نمیشه و با کمک انگشتام سعی میکنم تخلیه کنم و ده روزی هست ناشتا آب انجیر میخورم.باید چیکار کنم.پماد موضعی فیشر یا شقاق هم استفاده میکنم.ولی برطرف کامل نشده

  1. سلام بدون تجویز پزشک متخصص از دارو و پماد استفاده نکنید. ممکن است دچار هموروئید و شقاق به طور همزمان باشید و با مصرف برخی از پمادها ممکن است بیماری شما تشدید شود.

 79. رضا ستوده گفت:

  سلام در اثر یبوست دچار شقاق شدم با استفاده ازژلاستریل زایلوژل وآنتی هموروئید درد ازبین رفته وباخوردن میوه وسبزیجات یبوست ازبین رفته آیا استفاده ازپمادها کافیه ممنون

  1. سلام این پمادها جنبه درمانی ندارند و در برخی مواقع موجب تشدید بیماری نیز می شوند. بنابراین علاوه بر رعایت رژیم غذایی از یک متخصص داروی مناسب نیز دریافت کنید که سریعا بهبود یابید. لازم است متخصص تشخیص بدهند که شما دچار هموروئید شده اید یا شقاق.

 80. sgh گفت:

  با سلام. طریقه مصرف دیلتیازم به چه صورت هست؟ آیا باید قسمت بیروتی مقعد زد یا به درون مقعد هم مالیده شود؟
  ممنونم

  1. این پماد را طبق دستور پزشک معالج مصرف کنید و به دستور العمل روی بسته بندی توجه نکنید.

 81. ترانه گفت:

  سلام وقتتون به خیر
  من ۲۰ ساله هستم و شقاق دارم
  از پماد موپیروسین استفاده کنم خوبه ؟ دکتر تجویز کرده

  1. سلام، من شما را معاینه نکرده ام. طبق دستور پزشک متخصص که شما را ویزیت کرده اند دارو را مصرف کنید و رژیم غذایی پرفیبر داشته باشید.

 82. مریم حیدری نژاد گفت:

  من شقاق دارم ولی نه درد زیادی دارم نه سوزش زیاد دکتر به من دو تا پماد دیلتیژل داد و حدودا ۱۳ روزه دارم پماد میزنم الان هر وقت پماد با گوشت پاک کن میزنم میبینم گوش پاک کن خونی هست آیا به مصرف پماد ادامه بدم چون تا حالا خونی نمیومد

  1. این پماد را فقط برای مدت زمان تجویز شده مصرف کنید. معمولا این پماد برای یک هفته الی 10 روز تجویز می شود. مصرف پماد را قطع کنید.

 83. فریدون گفت:

  با سلام من عید سال ۱۴۰۰عمل اسفنکر کردم بخاطر شقاق مزمن .ولی متاسفانه از اون موقع باز خیلی وقتا موقع دفع سوزش مقعد دارم چند بار به جراحم مراجعه کردم بعد از معاینه میگه خوبه ..کلا اعصابم رو بهم ریخته زندگیمو مختل کرده بنظرتون باید چکار کنم .آیا میشه با لیزر خوب شم یبوست دایمی دارم

  1. از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 84. فرشید گفت:

  سلام آیا درد دنبالچه می تواند مربوط به بواسیر باشد کرا که اینجانب 3 ماهه پیش دچار ییرون زدگی هموروئید شدم و بعد از ده روز درمان با پماد آنتی فیشرباریج بهبود پیدا کردم ولی آلان مدت 2 هفت است که از درد دنبالچه رنج می برم به چه دکتزی باید مراجعه کنم!؟

  1. درد دنبالچه معمولا مربوط به هموروئید نمی شود و می تواند ناشی از کیست مویی و مشکلات ستون فقرات و نشستن طولانی باشد.

 85. فاطمه گفت:

  سلام، خسته نباشید
  از بین پمادهای که نام بردید، کدام یکی در خانم باردار قابل استفاده هست، من توی ماه چهارم بارداری هستم، الان حدود دو ماه هست که فیشر دارم، سعی میکنم با رعایت نکات تغذیه اون را کنترل کنم، ولی توی این دو ماه بعضی روزها بهتر و بعضی روزها بدتر بودم، به نظر شما از کدام پماد استفاده کنم، بهتر است؟ ممنون از پاسخ گویی تون

  1. سلام از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس از ناحیه و شرح بیماری پماد مناسب با شرایط شما تجویز خواهد شد. این پمادها را بدون معاینه پزشک مصرف و امتحان نکنید.

 86. م گفت:

  سلام خانوم دکتر
  بنده دچار فیشر هستم
  دکتر رفتم ایشون تشخیص نداد و بدون معاینه دارو نامربوط نوشت و بدتر فیشرم بدتر شد و عفونت هم کرد
  پزشکو عوض کردم فیشر تشخیص دادن
  الان بیش از یکماهه درگیرم و دارم غاصب میشم چون آزمون دارم و دو دیگه از درس انداخته منو
  دکتر دوم انتی فیشر باریج دادن و اثر کرده و رو ب بهبوده شکاف اما بعد چهار روز اونقدر سوزش و خارش دارم ک درو دیوارو فحش میدم
  شبا نمیخوایم و صلح ها خم بخاطر سوزش و خارش بیدار میشم
  بخاطر آزمون ناراحتی اعصاب گرفتم
  دکتر گفتن پماد هرمکس بزن دو روزه میزنم اما سوزش از بین نرفته خواهشا راهنمایی بفرمایید چیکار کنم ممنون میشم🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

  1. از مطب وقت ویزیت آنلاین بیماران راه دور بگیرید. بعد از ارسال عکس و سابقه داروهای مصرفی روش درمان مناسب به شما پیشنهاد خواهد شد. رژیم غذایی پرفیبر و نوشیدن آب فراوان و نشستن در لگن آب گرم را نیز فراموش نکنید.

 87. ابراهیم گفت:

  دوروزه،لایه گوشتی زده بیرون

  از فیشر باریک میشه استفاده کرد

  1. خیر از هیچ پمادی بدون تشخیص پزشک استفاده نکنید. گوشت اضافه لازم است توسط جراح ماهر با لیزر پرتوان یا دیگر ابزار جراحی برداشته شود.

 88. ف گفت:

  سلام وقت بخیر دخترم ۶ سالشه از نوزادی مشکل کولیک ونفخ داشت الان یبوست داره وگاهی اوقات هم زخم میشه اگه ممکنه راهنماییم بفرمایید میتونم پیش شما برا چکاب بیارم

  1. برای درمان زخم یا شقاق مقعد می توانید از مطب وقت ویزیت بگیرید. برای درمان وضعیت گوارش لازم است تحت نظر متخصص تغذیه و گوارش باشند.

 89. شکور گفت:

  سلام ببخشید من سه روزه که مقعدم خیلی دردناک شده و چند ساعتی هست که ترشحات نزدیک به سبز هم داره.
  چند سال پیش شقاق مقعدی داشتم خوب شد. الان دوباره برگشته و درسنامه و ترشحات زرد نزدیک به سبز داره. چی کار کنم؟

  1. به احتمال زیاد بر اثر درمان نشدن اصولی شقاق مبتلا به آبسه مقعدی شده اید. از مطب وقت ویزیت بگیرید. اگر آبسه درمان نشود منجر به بروز فیستول مقعدی می شود.

 90. امير گفت:

  سلام من حدود پنج ماه پيش عمل فيشر انجام دادم ولي همچنان اطراف مقعد خارش دارم بعد از دستشويي كردن البته دوتا گوشت اضافه اطراف مقعد داشتم الان درد و سوزش ندارم ولي دست مي زنم سوزش دارم همچنين موقع راه رفتن خارش دارم خارش دائمي نيست بعد از دستشويي و راه رفتن دارم فقط

  1. بیماری شما کاملا درمان نشده است. لازم است مجدد به جراح مراجعه کنید. بهتر است لیزر شقاق و هموروئید را در نزد یک متخصص جراحی و لیزر ماهر انجام دهید.

 91. مریم گفت:

  سلام خانم دکتر
  میخواستم بپرسم از پماد دیلتیژل نهایت چند هفته میشه استفاده کرد ؟

  1. پماد دیلتیژل برای شقاق دو هفته تجویز می شود و مصرف بدون نسخه پزشک و بدون تشخیص پزشک متخصص توصیه نمی شود.

 92. زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من مشکل شقاق دارم و دکترم برام پماد دیلتیژل نوشت و سه هفته استفاده کردم و مشکلی نداشتم ولی امروز به میزان خیلی کمی موقع دفع خون روی مدفوع دیدم و نگران شدم. پزشکم گفت هروقت ک درد و سوزش و.. داشتی میتونی از پماد استفاده کنی. خواستم بپرسم پماد آنتی فیشر بهتره یا دیلیتژل که اگه آنتی فیشر بهتره اونو تهیه کنم؟
  هیچ درد و سوزشی هم ندارم فقط الان باز دوباره بعد ۳ هفته یه مقدار خیلییی کمی خون دیدم روی مدفوع خیلی نگرانم میشه راهنماییم کنید؟ زخم‌شقاق چقد طول میکشه تا خوب شه کامل؟

  1. شقاق شما با یک دوره مصرف دیلتیژل درمان نشده است و نباید این دارو را مجدد بدون اجازه پزشک معالج تکرار کنید. مجدد به متخصص معالج خود مراجعه کنید. اگر درمان دارویی و رژیم غذایی موثر نباشد به شما لیزر شقاق نزد یک جراح ماهر در این زمینه را پیشنهاد می کنم.

   1. مریم گفت:

    سلام وقت بخیر خانم دکتر
    من ۲۵ سالمه و بعد از اینکه کرونا گرفتم مقعدم موقع دفع خیلی سوزش و درد داره رفتم دکتر پماد آنتی فیشر استعمال داخلی دیلتیازم ۲ درصد برای استعمال خارجی تجویز کردن ولی وقتی پماد آنتی فیشر رو استفاده میکنم سوزش دارم این طبیعی هستش ؟؟

    1. از کرم آنتی فیشر استفاده نکنید و از پزشک معالج خود بخواهید که یک کرم جایگزین به شما معرفی کنند.

 93. مهسا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دچار اسهال و نفخ شدید شدم بعد از مصرف قرص اسهال و نفخم از بین رفت ولی الان دچار شقاق شدم چکار باید کنم

  1. از یک متخصص داروی مناسب دریافت کنید. فیبر غذایی را افزایش دهید و هر روز بعد از عمل دفع 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

  2. زهرا گفت:

   سلام خانم دکتر
   من چند وقتی هست که مقعدم درد میکنه به همراه بیرون زدگی
   الان پماد ام جی باریج رو خریدم که روش نوشته فقط استعمال داخل مقعد، میتونم بدون تجویز پزشک ازش استفاده کنم ؟!
   تاثیر داره ؟!!!

   1. سلام لازم است بیماری شما دقیقا توسط پزشک تشخیص داده شود. سپس برای شما پماد یا داروی مناسب تجویز شود. داروها و پمادهای مختلف را در ناحیه مقعد تست نکنید. ممکن است دچار عوارض گوناگونی شوید.

 94. الهام گفت:

  سلام من داروشو دارم دست سازه درمان قطعی کاملا هوزویید و از بین می‌بره ولی نمیدونم چجوری ثبت کنم و تولیدش کنم کسی نمیتونه کمکم کنه یه داروی گیاهی دست‌ساز ک با سه بار استفاده به کل ریشه همورویید از بین می‌ره

  1. به سازمان غذا و دارو مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

 95. مریم گفت:

  سلام من شقاق دارم دکتر رفتم شیاف داد خوب شد ولی دوباره زخم شده میخواستم ببینم پماد نیتروگلسیرین استفاده کنم خوبه

  1. بدون ویزیت پزشک از هیچ پماد مقعدی استفاده نکنید زیرا ممکن است بیماری شما تشدید شود.

 96. میثم گفت:

  سلام خانم دکتر
  من مدت حدود 10 روزه که یبوست دارم. ابتدای دفع یبوست ولی بعدش کاملا روان و معمولیه. دلیل این یبوست رو نمیدونم. ولی 10 روز پیش که دفع همراه یبوست داشتم احساس سوزنی و بریدگی در ناحیه داخلی معقد احساس کردم و از اون روز به بعد عمل دفع برام دردآوره. با وازلین مقداری چرب میکنم تا حدودی درد را تسکین میده ولی درمان نشده. لطفا راهنمایی بفرمایید چکار باید بکنم. ضمنا خونریزی ندارم. سپاسگذارم.

  1. احتمالا مبتلا به شقاق و بیماری های گوارشی می باشید. از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 97. فریده مرادی گفت:

  سلامرببخشید من فیشر مزمن دارم با درد غیر قابل تحمل با توجه به عدم دسترسی به واتساپ طی چند روز اخیر نوبت آنلاین غیر ممکن است .آیا نوبت تلگرامی امکان پذیر است؟

  1. متاسفانه در حال حاضر دسترسی به تلگرام نیز امکانپذیر نیست.

 98. رضا گفت:

  سلام من پیش دکتر رفتم برایم پماد نوشته است بازهم درد

  1. مجدد به پزشک معالج یا یک متخصص جراحی و لیزر ماهر در این زمینه مراجعه کنید.

 99. یزدان باوفا طوسی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید:
  من هموروئید بیرون زده داشتم که با پماد تریامسیکورت رفع شد. برای ادامه درمان هموروئید داخلی، برای من انتی فیشر باریج، رکتول انتی هموروئید (شرکت خرمان)، روهمورین، و مگنی میلک تجویز کردید. ولی دوره مصرف را مشخص نکردید. بنا به گفته پزشک داروخانه باید 3-4 ماه ادامه دهم. آیا همینطور است؟ در اثر بروز چه عارضه احتمالی باید مصرف را قطع کنم؟
  با تشکر

  1. تا تمام شدن داروها لازم است دارو را مصرف کنید. من از بیمارانی که دارو تجویز می کنم می خواهم که ده روز یا یک ماه بعد برای ویزیت مراجعه کنند. حداقل تا یک ماه بعد از مصرف داروها مجدد مراجعه کنید که وضعیت شما بررسی شود. رعایت رژیم غذایی و نشستن در لگن آب گرم را هم فراموش نکنید.

 100. زینب گفت:

  خانم دکتر ‌. من پوست مقعدم را به سمت بیرون کشیدم تا داخل را ببینم و وقتی کشیدم زخمی به صورت عرضی بود و کوچیک داخل مقعد خیلی ترسیدم چی میتونه باشه؟ اشتباه کردم پوست مقعد را به سمت بیرون کشیدم و این را دیدم

  1. سلام ناحیه را دستکاری نکنید. احتمالا به شقاق مبتلا شده اید. داروهای مختلف را بر روی این ناحیه تست نکنید و حتما از یک متخصص داروی مناسب دریافت کنید. به علاوه افزایش فیبر غذایی و نشستن در لگن آب گرم بسیار برای شما مهم است.

 101. زینب گفت:

  خانم دکتر بی زحمت این سئوال هم پاسخ میدید.
  در لبه مقعد یکم به سمت داخل،یک خط شکاف مانند به رنگ سیاه شده، ممنون میشم این هم راهنمایی کنید🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 102. Fati گفت:

  سلام من بخاطر غذایی که خوردم شکمم سفت کرده بود و بعد از دفع مدفوع اطراف مقعدم سوزش‌ رو حس کردم و بعدشم دستمال خونی شد میتونم از پماد ویتامین ا د یا کپسول ویتامین ای استفاده کنم؟

  1. بله می توانید از این پمادها استفاده کنید اما به متخصص هم مراجعه کنید. از آنجایی که دچار خونریزی شده اید مشکل شما جدی است و استفاده از این پمادها درمان قطعی بیماری شما نیست.

 103. فائزه گفت:

  سلام .روی جلد آنتی فیشر بابونه نوشته فقط برای داخل مقعد .یعنی فقط روی ناحیه پوست مقعد بمالم یا داخل مقعد هم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. این مورد را پزشک متخصص که شما را معاینه کرده اند مشخص می کنند و ممکن است پزشک تشخیص بدهند که کرم خارج مقعد استفاده شود.

 104. رضا گفت:

  سلام. لطفا یک پماد خارجی برای درمان و ترمیم زخم بعد از عمل اسفنکتروتومی و فیستولکتومی معرفی کنید
  سه هفته از عمل میگذره و چون زخم عمل باز هست بعد از مدفوع کردن خون میاد.
  پماد های ترمیم کننده ایرانی اثری ندارن .
  پماد ایپانتن زدم جالب نبود.
  بهترین پماد خارجی برای این کار چیست؟
  قیمت پماد مهم نیست.

  1. به تلفن 09196065508 پیغام بدهید.

 105. Z. A گفت:

  عرض سلام خدمت خانم دکتر .من بابت شقاق مقعد ژل دیلتیازم استفاده میکنم واین ممکن است که وارد واژن هم بشه میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. این ژل برای مصرف خارجی تجویز می شود و اگر وارد واژن شود سوزش و حساسیت ایجاد می نماید.

 106. خ عابدی گفت:

  سلام مادرشوهرم دچار بواسیر شده درد غیر قابل تحمل داره بدون اندوسکوپی نمیشه عمل کنه

  1. اگر بیماری بالای 40 سال سن داشته باشد و خونریزی هم داشته باشد حتما برای ایشان اندوسکوپی یا کولونوسکوپی تجویز می شود.

 107. پروانه گفت:

  سلام خانم دکتر .وقتتون بخیر.بعد از کمتر یک هفته یبوست دچار شقاق شدم. خونریزی و درد نداشتم فقط خارش و سوزش بود.الان حدود 6هفته گذشته اما هنوز خارش دارم.یبوست هم برطرف شده.شیاف و پماد آنتی هموریید هم مصرف کردم و پماد آنتی فیشربریج.
  در اب‌ و بتادین هم نشستم. پزشک هم مراجعه کردم و گفتن که زخم خوب جوش خورده.
  برای رفع خارش باید چکاری انجام بدم

  1. علت خارش شما یا هموروئید درمان نشده است و یا یک حساسیت یا آلودگی است. مجدد به متخصص مراجعه کنید.

 108. حمید گفت:

  سلام
  مردی ۳۵ ساله هستم.
  خونریزی از مقعد داشتم. به فوق تخصص گوارش مراحعه کردم. کولونوسکپی کرد، نمونه یرداری هم کرد. نمونه را دادم آزمایشگاه گفت که جوابش ۱۰ روزه میاد. داخل مقعد ظاهرا مشکل خاصی نبود و فقط در جایی تعدادی دونه‌های ریز مشاهده شد و از همون‌ها هم نمونه برداری کرد دکتر. و نیز دهانه مقعد هم طاهرا تورم و دونه داره. تا جواب آزمایش دکتر برام لیدوکائین اچ و شیافت مزالازین تجویز کردند. در مورد اینکه لیدوکایین را داخل مقعد بزنم یا در جداره، چیزی نگفت دکتر.
  سوال اول:
  پماد لیدوکائین اچ را چطور مصرف کنم بهتره؟ با اپلیکاتور یا فقط دهانه مقعد؟
  سوال دوم:
  اکر ممکنه یه شماره بدین من عکس کلونوسکپی هم بفرستم براتون و نظر شما را هم بدونم.
  سوال سوم:
  رانندگی زیاد می‌کنم. دیگه نکنم؟
  سوال چهارم:
  آیا مسری هست این؟ یعنی میخوام بدونم استخر و جکوزی میتونم برم یا خیر؟
  سپاسگزارم

  1. لیدوکائین برای تسکین درد به خصوص در هنگام دفع مدفوع تجویز می شود و استعمال آن بدون اپلیکاتور و فقط در دهانه مقعد کافی است. برای ارسال عکس کولونوسکوپی لازم است با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت آنلاین هماهنگ بفرمایید.درضمن این خدمات به بیماران راه دور و افرادی که توانایی مراجعه حضوری ندارند ارائه می شود. در غیر این صورت وقت ویزیت حضوری هماهنگ بفرمایید. برای نشستن و رانندگی حتما از بالش طبی استفاده کنید و تا بهبودی کامل سعی کنید مسیرهای طولانی را رانندگی نکنید. تا آماده شدن جواب آزمایش پاتولوژی منتظر بمانید. اگر منشا این بیماری ویروسی باشد احتمال انتقال آن وجود دارد. بهتر است تا بهبودی کامل نیز از استخر و جکوزی استفاده نکنید که دچار عفونت و آلودگی نشوید. در برخی موارد بیمار مبتلا به زگیل تناسلی است که لیزر زگیل تناسلی توصیه خواهد شد. اگر هم به شقاق مبتلا باشید و به درمان دارویی پاسخ ندهید به شما لیزر شقاق را پیشنهاد می کنم. بیماری شقاق مسری نیست.

 109. حمید گفت:

  ممنونم💐

 110. عماد گفت:

  سلام، روزتون بخیر، 🌺
  مرد هستم، ۴۰سالمه، تقریبا چهار روزه بخاطر یبوست شدید که البته برای من خیلی به ندرت اتفاق میفته، جداره داخلی و بیرونی مقعدم آسیب دیده و موقع اجابت مزاج درد زیادی احساس میشه، خونریزی نداره؛ و از ۲روز قبل هر ۱۲ساعت از پماد رکتوس برای ناحیه آسیب دیده(داخل و خارج مقعد) استفاده می کنم.
  ضمن اینکه با مصرف سبزیجات و آلو بخارا یبوست تا حد زیادی رفع شده اما هنوز در حین دفع مدفوع نرم، درد در حد متوسط احساس می‌کنم که از وازلین کمک میگیرم.

  حدود ۵سال قبل هم سابقه شقاق و هموروئید رو(بخاطر یبوست موقت) یکبار دارم که با تجویز پماد ساختنی حاوی نیتروگلیسیرین توسط پزشک بعد از مدت کوتاهی رفع شد.
  .
  سوالم اینه که برای شقاق یا هموروئید میتونم با فاصله زمانی ۳~۴ساعته، هم از پماد رکتوس و هم از آنتی فیشر باریج استفاده کنم؟
  .
  سوال دومم، اگر استفاده این دو تا منعی نداره، بعد چه مدتی اگر بهبودی ایجاد نشد باید به دکتر مراجعه کنم؟
  .
  و در کل نظر و تشخیص شما چیه؟
  .
  سپاسگزار. 🙏🏼🌺

  1. سلام بدون ویزیت بیمار نمی توان تشخیص قطعی را اعلام کرد و داروی خاصی را تجویز نمود. اگر شقاق مقعدی طی 3 روز بهبود پیدا نکرد و طی یک هفته علائم کاملا از بین نرود لازم است از یک متخصص داروی قوی دریافت کنید. مراقب باشید اسهال هم نگیرید زیرا به اندازه یبوست به ناحیه مقعد آسیب می رساند. توصیه می کنم روزی 3 بار و به مدت 10 دقیقه در لگن آب گرم نیز بنشینید.

 111. رها گفت:

  سلام وقت بخیر خانوم دکتر من ۲۸ سالمه حدود هفت سالی میشه یه شیاری کنار مقعدم دارم اما دکتر نرفتم ،درد وخونریزی ندارم فقط اگه از اب سرد استفاده کنم چند دقیقه بعد دفع خارش دارم که رفع میشه اما مدفوعم بعضی وقتا به شکل توده ایی وباریک میشه و نفخ هم زیاد دارن و برای دفع حتما باید از آب ولرم و گرم استفاده کنم اگه آب گرم وولرم نباشه دفع برام سخت میشه و باید ملین بخورم حتما
  بنظرتون من نیاز به جراحی دارم

  1. ابتدا از یک متخصص داروی مناسب دریافت کنید. اگر بهبودی با دارو امکانپذیر نبود لیزر شقاق به شما پیشنهاد می شود. اگر شقاق درمان نشود عفونت و دیگر بیماری های مقعدی بروز می کند.

   1. رها گفت:

    تو شهرما متخصص خانوم نیست میشه خودم پماد آنتی فیشر بگیرم ضرر نداره

    1. ممکن است پماد آنتی فیشر برای شرایط شما مناسب نباشد. می توانید از مطب من وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس از ناحیه و ویزیت اولیه برای شما داروی قوی تجویز خواهد شد.

  2. S گفت:

   سلام خسته نباشید
   سوالم کدوم پماد اثری بهتری داره بر بهبودی شقاق وهمورئید انتی همروئید ؟
   یاانتی فیشر ؟
   ممنونم از شما

   1. بستگی به شرایط بیمار دارد و هر دارو برای موقعیت خاصی تجویز می شود.

 112. هامین گفت:

  سلام خانم دکتر،پسر۱۹ماه ام چند روزه که ۱شیار خیلی کوچک کنار مقعدش به وجود آمده،درد و خونریزی موقع مدفوع نداره و یبوست هم نداره ولی گاهی وقتا مثل اینکه سوزش و خارش داره،دکتر اطفال بردم براش هیدروکورتیزون تجویز کرد ولی دوباره دکتر دیگه ای بردم آنتی همورویید تجویز کرد،میخواستم بدونم پماد انتی همرویید برای این فیشر مناسب هست یا نه؟

  1. لازم است زخم ایشان معاینه شود. داروهای تجویز شده را فقط برای همان دوره مشخص مصرف کنید و برای تکرار یا تغییر آنها حتما مجدد به متخصص مراجعه بفرمایید.

 113. یگانه گفت:

  سلام من شقاق دارم اما نمیدونم باید پیش کدوم دکتر برم میشه راهنماییم کنید!!؟؟؟

  1. برای دریافت دارو یا جراحی و لیزر شقاق از مطب من می توانید وقت ویزیت بگیرید. برای اصلاح رژیم غذایی نیز به متخصص تغذیه مراجعه کنید.

 114. علی گفت:

  سلام دکتر

  قبلا جراحی لیزر انجام دادم چندین سال پیش ( آنال فیشر ) الان موقع دفع یکم سوزش دارم ولی بدون خونریزی چیزای فیبری مثل کلم و سبزی زیاد می خورم و خیساندن چند آلوی خشک در آب حالا جهت جلوگیری از زخم چه پمادی رو میشه داخل مقعدی باندازه یک بند انگشت استفاده کرد … پماد آلفا خوبه ۱۵ روز یکبار استفاده کنم ؟

  1. بهتر است برای دریافت دارو به یک متخصص و یا جراح معالج خود مراجعه کنید. با استفاده غلط از پماد شقاق ممکن است بیماری شما تشدید و حتی عارضه دار شود.

 115. Kiamaneh گفت:

  سلام خانم دکتر
  من طی چندین سال بعد از زایمان دچار پارگی و خونریزی و شدم بعد از مراجعه به پزشک درمان شدم ولی هر چند وقت دوباره این اتفاق می افته و الان احساس می کنم خیلی تنگ شده که ار مصرف آب و فیبرم‌کم‌باشه روزی باز همون مشکلات برام بوجود میاد میشه بفرمایید درمانی برای بازتر شدن وجود داره با بازتر شدن مشکلی نخواهم داشت البته غیر از جراحی و لیزر

  1. تنگی مقعد شما به دلیل وجود زخم شقاق است. اگر تغییر رژیم غذایی و مصرف داروی قوی به درمان شما کمک نکند لیزر شقاق یا عمل جراحی شقاق به شما پیشنهاد خواهد شد. اگر شقاق درمان نشود عوارض مختلفی مثل آبسه و عفونت زخم و بروز هموروئید را به دنبال خواهد داشت.

 116. هاتف گفت:

  سلام دوماهی یبوست شدید داشتم بدلیل خونریزی روشن بعد اجابت مزاج سریعا به دکترم مراجعه کردم چون کولیت دارم کلونوسکپی شدم مشکلی نداشتم هموروئید نوع دوم گفت دارید با خوردن داروها یبوستم حل میشه ولی خون تیره اول یا آخر اجابت مزاج در مدفوع مشاهده میشود خواستم ببینم این میتونه از شقاق باشه و درمانشه چه

  1. خون تیره مربوط به مشکلات گوارشی به جز شقاق می باشد و لازم است به فوق تخصص گوارش مراجعه کنید.

 117. ناشناس گفت:

  سلام من قبلا شقاق داشتم و جراحی کردم حالا بعد چهار سال امروز موقع دفع درد و سوزش حس میکنم خیلی میترسم دکترها هم در تعطیلات هستن تو رو خدا بگید چ پمادی مصرف کنم که اوضاع بدتر نشه

  1. به احتمال زیاد بیماری شما عود کرده است. از لگن آب گرم برای تسکین درد کمک بگیرید. اصلاح رژیم غذایی و مصرف آب بیشتر را در نظر بگیرید و بعد از تعطیلات به یک متخصص مراجعه کنید.

 118. ترانه گفت:

  سلام من حدود دوماه عمل فیشر کردم اما بیرون زدگی خوب نشده آیا طبیعی؟؟

 119. زندگی گفت:

  سلام من بخاطر درد چند روز پیش رفتم پیش فوق تخصص که گفتن شقاق دارم…پماد انتی فیشر باریج دادن فقط …متاسفانه من سوزش نداشتم چون تعطیلات بود بیشتر روغن زیتون استفاده میکردم تقریبا بهتر بودم گفتم برم پیش دکتر از روزی که رفتم دکتر دردم صدبرابر شده بجای خوب شدن .‌.وقتی از پماد انتی فیشر باریج استفاده میکنم انگاری اتیشم میزنن و ساعتها حالم خراب میشه …در صورتیکه وضعیتم بهتر از این بود 😭😭میشه راهنمایی کنید…

  1. شما به این پماد حساسیت دارید. مصرف دارو را قطع کنید و با پزشک معالج تماس بگیرید که داروی جایگزین معرفی کنند.

   1. من گفت:

    تمامی پمادها رو دکترها بهم تجویز کردن با همشون همون سوزش رو حس میکنم …یه چیزی که بشه سوزش رو بر طرف کنه و شیمیایی نباشه …کمی روغن زیتون ارومم میکنه ولی درد شدید دارم موقع دفع بااین همه حال که یبوست نیستم ولی درد میکشم

    1. اگر به پمادها و درمان های دارویی جواب نداده اید لیزر شقاق را به شما پیشنهاد می کنم. اصلاح رژیم غذایی مثل عدم مصرف قهوه و ادویه و فست فود را در نظر بگیرید.

 120. زهرا گفت:

  سلام من کرونا گرفتم از قرص سفکسیم استفاده کردم بعد اواخر هنگام اجابت درد داشتم البته چند روز هم خون روشن میدیدم،خودم احساس کردم یه توده داخل مقعدی هست که خیلی سفته.اما به متخصص زنان مراجعه کردم معاینه که کرد گفت چیزی نیست یه زخم کوچکه که پماد فیشر برام نوشت.به نظرتون به جراح مراجعه کنم یا خیر؟؟

  1. اگر بعد از دو هفته زخم شقاق شما بهبود پیدا نکرد به یک متخصص جراحی و لیزر ماهر در این زمینه مراجعه کنید. اصلاح رژیم غذایی نیز فراموش نشود.

 121. درد‌ گفت:

  من نزدیک یک ماهه به گفته دکترهای که رفتم گفتن شقاق هستش چون با درمان خانگی درست میشه هیچ کسی اردبیل لیزر انجام نمیده پیش هر کی رفتم گفتن فلان پماد بزن خوب میشی…یه دکتر پماد رکتول داد یه دکتر انتی فیشر داد که سوزش شدید گرفتم یه دکتر دیلیژل داد اوایل خوب شدم ۴ روزی بعد سوزش گرفتم دوباره دکتر رفتم پماد هیدروکورتیزون با لیدوکاییین داد گفت ترکیب کن بزن که باز سوزش شدید گرفتم و به واسطه روغن زیتون فقط آروم میشدم ولی بعداز wcواقعا حالم بد میشه به هر دکتری اینجا التماس میکنم عمل کنید یکماهه خواب و خوراک ندارم میگن خوب میشی 😭😭لطفا کمک کنید اینجا اردبیل کسی دکتر خوب میشناسه لیزرکنه راحت شم تمام متخصهارو رفتم کسی لیزر نمی کنه میگن عمل اونم زمانیکه که شقاق مزمن بشه …خورد و خوراک رو تمام فیبر میخورم کلی ملین کننده استفاده میکنم یوبستم خوب شده ولی درد و سوزش امانم رو بریده طوری شده که یکماهه سر کار هم نمیرم …هر چی گفتن انجام دادم .‌.بتادین واب داغ ولی اونم اذیتم میکنه

  1. لطفا با مطب من تماس بگیرید و بفرمایید که راه دور هستین تا به شما ویزیت آنلاین با واتساپ بدهند. بعد از ویزیت راهکار و درمان مناسب به شما پیشنهاد خواهد شد. از متخصص تغذیه مطب من هم می توانید وقت ویزیت آنلاین بگیرید. اصلاح رژیم غذایی نیز به درمان شقاق حاد و جلوگیری از عود شقاق مزمن بسیار کمک می کند.

 122. باقر گفت:

  سلام من چند سال پیش شقاق داشتم و همون زمان هم درمان شدم ولی چند ماه که خارش دارم ( اطراف مقعد ) و خونریزی و یبوست هم ندارم ازپماد زینک اکساید استفاده کردم ولی موثر واقع نشد لطفا علت و درمانش رو برام بگید

  1. احتمالا مجدد دچار عود هموروئید شده اید. پماد مناسب را از یک متخصص بگیرید. رژیم غذایی بدون فلفل و ادویه داشته باشید و آب زیاد بنوشید. مصرف قهوه و چای را محدود کنید.

 123. باقر گفت:

  سلام از راهنمایئتون متشکرم
  میتونم از شیاف انتی همورویئد استفاده کنم ؟

 124. Arsalan alizadeh گفت:

  ببخشید هزینه جراحی با لیزر برای هموروئید چند است وه بعد جراحی چه زمانی نیاز به مراقبت است.

  1. بستگی به وسعت بیماری دارد. از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 125. علی گفت:

  سلام.چندین ساله یه عارضه جوش مانندی اطراف مقعدم پیدا شده و هر از گاهی اذیت میکنه و حتی خون ریزی و بعد دردی دیگه نداره ولی الان چند روزی هستش که یک مشکلی پیدا کردم و با مراجعه به نت متوجه شدم بهش شقاق میگن .به خاطر خجالتی بودن به پزشک مراجعه نمیکنم .پماد یا داروی خاصی داره که استفاده کنم ؟

  1. این بیماری خجالت ندارد و بسیار شایع است و بدون معاینه بیمار نمی توان دارویی تجویز کرد. قبل از عارضه دار شدن بیماری از یک متخصص داروی قوی و مناسب بگیرید که دچار عوارض دیگر نشوید. داروها و پمادهای مختلف را به هیچ عنوان روی این ناحیه تست نکنید.

 126. ریجانه گفت:

  سلام خانم ۳۸ساله مدتی هست که این درد بامن همراه شده دکتررفتم کرم ام جی دادن قبلا تاثیرداشت ولی الان مجدد برگشت کرده همراه باخونریزی وسوزش زیاد جوری که اصلا نمیتونم دستشویی کنم انگار مقعد ورم داره وجلو راه دفع مدفوع گرفته است شماروخدا راهنمایی م کنید ازعمل هم میترسم

  1. مصرف پماد ام جی را قطع کنید و این دارو را بدون نسخه پزشک تکرار نکنید. مجدد به پزشک معالج مراجعه کنید. اگر یبوست دارید از شربت ملین استفاده کنید. نشستن در لگن آب گرم بعد از دفع مدفوع به کاهش التهاب شما کمک می کند.

 127. زهرا گفت:

  با سلام
  من تقریبا دوماه میشه زخم کوچیکی تقریبا یکم داخل تر از دهانه معقدم هست و زخم هم داره رو خودش و فقط موقع مدفوع کمی سوزش پیدا میکنه و بعدش خوب میشه
  پماد آنتی فیشر رو هم مصرف کردم چندبار ولی تاثیر خاصی ندیدم و بعد از استفاده میسوخت زخم
  و دیگه استفاده نکردم
  لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم

  1. به احتمال زیاد به شقاق مزمن تبدیل شده است و لازم است داروی جدید از یک متخصص دریافت کنید.

 128. پروین گفت:

  سلام…وقت بخیر…
  من دو ماهه ک زایمان طبیعی کردم…بعد زایمان دچار فیشر معقد شدم.ب پزشک مراجعه کردم و گفتن شقاق معقد دارم. پماد همرکس و ژل دلتیازم دادن…دارم استفاده میکنم.خونریزی کمتر شده ولی درد و سوزش دارم موقع دفع مدفوع.میخواستم بپرسم باید عمل کنم؟ شهرستانی هستم…اگر برای عمل ب تهران بیام بعد عمل تا چند روز نمیتونم حرکت کنم و ب شهرستان برگردم؟

  1. اگر به درمان دارویی جواب ندهید توصیه می کنم لیزر شقاق را انجام دهید. بهتر است قبل از تشریف فرمایی وقت ویزیت آنلاین بگیرید که شرایط شما برای این جراحی بررسی شود. معمولا توصیه می شود که بیمار یک شب در منزل استراحت کند. مسیرهای نزدیک می توانند به طور درازکش بر روی صندلی بازگردند.

 129. روییی گفت:

  سلام وقتتون بخیر عملم کردین دوتا کرم ترمیم کننده برام نوشتید میشه لطفا اسمشون میشه لطف کنید دوباره بخرم

  1. لطفا با مطب تماس بگیرید و شماره پرونده را بخوانید. اگر نیاز به تمدید پماد باشد به شما اطلاع داده می شود. بدون نسخه جدید پمادهای قبلی را تمدید نکنید.

 130. سما گفت:

  سلام من شقاق مقعدی داشتم عملش کردم، یه هفته بعدازعملم چنداضافه گوشت دراورده رفتم پیش دکترگفت مشکلی نیست پوسته های بعده عمله خودش خوب میشه اماالان یه ماه گذشته زیادترشده سوزش وخارش هم داره هنگام راه رفتن هم اذیتم میکنه خیلی نگرانم آیاممکنه بواسیرگرفته باشم چون دقیقامثل بواسیر؟؟؟

  1. بله ممکن است به هموروئید نیز مبتلا شده باشید. امکان اسکین تگ هم وجود دارد. مجدد از یک جراح لیزر وقت ویزیت بگیرید.

 131. مینا زاهدی گفت:

  سلام برای درمان شقاق مقعد از پماد رینا پلاس واقعا تاثیر گذار هست این قدر تو نت ازش تیلغ میکننننننننن

  1. من تا امروز این دارو را برای درمان شقاق تجویز نکرده ام.

 132. محسن گفت:

  سلام خسته نباشید
  اطراف مقعد سوزش دارم و قرمز شده و تاول زده خواستم ببینم چی مصرف کنم آیا به پزشک مراجعه کنم یا خیر

  1. حتما به متخصص مراجعه کنید و هیچ دارویی را در این ناحیه تست نکنید. ادویه و چای و قهوه مصرف نکنید. از مصرف خوراکی های آلرژی زا خودداری کنید و برای کاهش التهاب و سوزش از لگن آب ولرم استفاده کنید.

 133. حسن گفت:

  سلام حدود ۴۱ سال دارم از ۱۴ سالگی درد مقعدی داشتم دوبار عمل فیشر و همورئید انجام دادم ۲ بار هم عمل لیزر فیشر و همورئید و کیست مو که خوب نشدم همیشه خون ریزی شدید دارم و تقریبا بعد از ۲ ساعت از اجابت مزاج درد شدید شروع میشه تا چندین ساعت طول می کشه دکترای فوق تخصص میگن دیگه عمل نکن احتمال داره فیستول بگیری و کانال مقعدیت تنگ شه و جراحی جواب نمیده و باهاش سر کن ناگفته نمانه تمام داروها رو برام نوشتن فایده نداره اما درد زیاد دارم چکار باید بکنم زندگیم رو مختل کرده
  ممنون میشم توضیح بدین

  1. لازم است علت عود شقاق توسط مختصص گوارش مشخص و درمان شود. با توجه به جراحی های متعددی که داشته اید بهتر است با تغییر سبک زندگی و مصرف دارو نسبت به درمان هموروئید و شقاق اقدام نمایید.

 134. نفس گفت:

  سلام وقت بخیر
  من اشتباها پماد اتتی شقاق سینه رو گرفتم میشه برای مقعد استفاده کرد یا باید عوضش کنم؟

  1. حتما عوض کنید و داروی نسخه شده را به طور دقیق دریافت کنید.

 135. ملینا گفت:

  سلام آیا پماد آنتی فیشر باریج باعث خارش دهانه ی واژن هم میشه ؟ من ازون موقعی که دارم استفاده میکنم دهانه واژنمم خارش پیدا کرده

  1. معمولا نباید این مشکل پیش بیاید اما ممکن است حساسیت داشته باشید. مصرف پماد را قطع کنید. اگر خارش مربوط به حساسیت دارویی باشد رفع خواهد شد.

 136. میلاد گفت:

  سلام خانم دکتر.من به علت کولیت اولسوروز تحت عمل کلورکتال قرار گرفتم و بعد از پاوچ روده ایلئوستومی رو بعد از ۲سال برداشتم،بعد از عمل تنگی درحاشیه رکتوم داشتم که با کولونوسکوپی برطرف شد ولی از اون موقع به خاطر دفع سخت دچار هموروئید و حالتی شبیه شقاق شدم.هرمدل دارویی که بگید استفاده کردم ولی فایده نداره،چون شکمم شل هست و تکرر دفع دارم و با زور بازم اذیت میشم.الان علاوه بر اینکه یه قسمت از اسفنگتورها بیرون زدن،چند روزی هست حس میکنم مث یه بادکنک یا جوش کوچک بیرون زده و دردناکه و حتی از بس ناحیه رو دستمال کشیدم پشتم هم سابیده شده.ممنون میشم راهنماییم کنید که چکار کنم.
  کولون هم انجام دادم تو این مدت و مشکلی نداشتم ولی خوب بعضی وقتها دچار خونریزی میشم

  1. لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید تا بر اساس شرایط شما داروی قوی تجویز شود. حتما مراقب باشید که یبوست و اسهال نگیرید و بعد از هر دفع مدفوع برای کاهش درد و التهاب از لگن آب ولرم استفاده کنید. به هیچ عنوان خوددرمانی و دستکاری ناحیه را انجام ندهید که دچار آبسه مقعدی و دیگر عوارض بیماری هموروئید و شقاق نشوید.

 137. احمد ebmebm65@gmail.com گفت:

  سلام زخم انتهای روده دارم دکتر برام شیاف مزالازین وانتی فیشر باریج تجویز کرد و بعد از استفاده از آنتی فیشر باریج داخل مقعد دچار خارش از بالای مقعد تادنبالچه شدم وکمی هم داخل مقعد دچار التهاب شدم آیا آنی فیشر باریج می تونه موجب عفونت داخل نقد شود با تشکر

  1. شما به آنتی فیشر حساسیت دارید. مصرف دارو را قطع کنید و از پزشک معالج خود داروی جایگزین دریافت کنید.

 138. زهرا گفت:

  سلام من 20روزه که زایمان کردم وقتی که میخام دفع مدفوع کنم خیلی سوزش بدی دارم مشکل چی می‌تونه باشه
  برای بهتر شدنش هم از کرم هیدرو درم یکی دوبار استفاده کردم

  1. از یک متخصص کرم ترمیم کننده زخم مقعد یا شقاق مقعد بگیرید. بدون معاینه نمی توان به طور قطعی تشخیص داد و دارو تجویز کرد. داروهای مختلف را در این ناحیه تست نکنید. غذاهای بیش از اندازه گرم و پر ادویه هم میل نکنید.

 139. پویان گفت:

  سلام وقتتون بخیر… من اخیرا دچار همورئید گرید ۱ شدم، در حال حاضر قرص دافلون ۵۰۰ و ملین موسیلیوم مصرف میکنم.در کنار پماد موضعی ونوپلنت پروکتوژل…اما همچنان مشکل دفع دارم و به سختی و با فشار میتونم دستشویی کنم( دردی ندارم اما)…بعد اینکه پماد رو میزنم یه کمی انگار راحتر میشه دفع‌…ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید. لازم است وضیت شما بررسی شود. علت دفع سخت موارد گوناگونی است و داروهای مربوط به بیماری را لازم است مصرف کنید. داروهای هموروئید و شقاق نیز با هم متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *