هموروئید یا بواسیر

لیزر هموروئید

لیزر هموروئید

موفق ترین راه درمان هموروئید به خصوص در موارد پیشرفته روش جراحی با لیزر می باشد. به علاوه روش دیگر درمان هموروئید با لیزر کم توان برای برخی از انواع خفیف هموروئید کاربرد دارد. لازم است این فرآیند در نزد یک متخصص جراحی و لیزر ماهر در این زمینه انجام شود. دکتر زهرا سعادتی جز اولین زنان جراح در ایران می باشند که لیزر هموروئید با لیزر دی اکسید کربن را به طور تخصصی انجام داده اند.

تمام مراحل لیزر توسط شخص ایشان انجام می شود و با توجه به مهارت بسیار بالایی که در تشخیص بیماری های نشیمنگاه دارند بهترین روش درمان هموروئید را به سرعت انتخاب و تجویز می نمایند.

بعد از لیزر هموروئید نیز بیمار به سرعت مرخص می شود و نیازی به بستری وجود ندارد. همچنین یک تیم قوی از دستیاران آموزش دیده تا پایان دوره نقاهت بیمار به طور تلفنی و با واتساپ پاسخگوی بیمار می باشند. دکتر زهرا سعادتی نیز همواره برای ویزیت های احتمالی بعد از لیزر در دسترس می باشند.

تصویر هموروئید ترومبوزه همان هموروئید بلافاصله بعد از لیزر و یک هفته پس از لیزر

مراحل درمان هموروئید ترومبوزه با لیزر

از آنجایی که بروز هموروئید در بین سنین 45 تا 65 سال شایع است این افراد ترجیح می دهند تحت عمل جراحی هموروئید قرار نگیرند. به این گروه از بیماران لیزر هموروئید توصیه می شود زیرا مشکلات و نقاهت طولانی جراحی سنتی را تجربه نمی کنند.

یکی از روش های درمان با لیزر دستگاه لیزر مادون قرمز است. این دستگاه با فیبر لیزر رادیال شیرینکیج کار می کند یعنی در زیر مخاط می رود و عروق توده هموروئیدی را از بین می برد. در نتیجه توده هموروئیدی محو می گردد.

هموروئید داخلی درد ندارد و خونریزی از مقعد به رنگ قرمز روشن است. اما هموروئید خارجی علاوه بر خونریزی به رنگ روشن، سوزش و درد در ناحیه مقعد را نیز به همراه دارد. تقریبا یک سوم از بیماران مبتلا به هموروئید برای درمان هموروئید به پزشک مراجعه می کنند. لیزر هموروئید برای هر دو نوع هموروئید داخلی و خارجی کاربرد دارد.

درمان با لیزر هموروئید یا بواسیر

درمان با لیزر هموروئید یا بواسیر بهترین و پیشرفته ترین روش درمان این بیماری است. این روش درمان به دو نوع لیزر جراحی پر توان و لیزر کم توان درمانی با پرتو اشعه مادون قرمز تقسیم می شود. از آنجایی که جراحی با لیزر پرتوان نیازمند مهارت و دانش بالای جراح در کار با لیزر می باشد توصیه می کنیم برای جراحی هموروئید با لیزر پرتوان حتما به یک جراح لیزر باسابقه در این زمینه مراجعه بفرمایید.

این روش لیزر کم توان در درمان هموروئیدهای داخلی درجه یک کاربرد دارد. در صورتی که در هموروئید های خارجی و ترومبوزه که نیاز به جراحی دارند لیزر های دی اکسید کربن کاربرد دارد.

امروزه لیزر هموروئید بسیار متداول شده است. زیرا در مقایسه با سایر روش ها بسیار ساده تر کم هزینه تر و کم عارضه تر است و نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان ندارد. در برخی مواقع ممکن است بیمار بخواهد که تحت بیهوشی لیزر هموروئید را انجام دهد. از آنجایی که تمام جراحی های دکتر سعادتی در کلینیک تخصصی انجام می شود امکانات کافی برای بیهوش کردن بیمار نیز وجود دارد. دقت کنید که طبق قوانین وزارت بهداشت جراحی در مطب و بدون امکانات کامل ممنوع می باشد و این امر ارتباطی با مهارت جراح ندارد.

قبل و بعد لیزر هموروئید

قبل و بعد از لیزر هموروئید یا بواسیر

مزایای لیزر هموروئید یا بواسیر

مزایای لیزر هموروئید یا بواسیر فقط در موارد زیر خلاصه نمی شود. اما می توان مهمترین مزایای آن را در موارد زیر خلاصه کرد:

 1. ظرافت و دقت جراحی با لیزر: جراحی با لیزر پرتوان بسیار ظریف انجام می شود. بنابراین لیزر هموروئید به دیگر نقاط بدن آسیب وارد نمی کند و دقیقا پاکه هموروئید با لیزر برداشته می شود.
 2. مقرون به صرفه: علیرغم هزینه ی بالا تر لیزر نتایج بعد از عمل به نفع بیمار بوده و نتیجه ی بهتری گزارش شده است که شامل کاهش درد بعد از عمل، بهبود علایم و بهبود کیفیت زندگی بعد از عمل است. در روش جراحی با لیزر هموروئید سر عروق و اعصاب بریده شده در حین عمل ترمیم می شود. برخلاف دیگر ابزار جراحی که بعد از برش، خونریزی، سوزش و درد زیادی را بروز می دهند.
 3. دوره نقاهت کوتاه: یکی از مهمترین مزایای لیزر هموروئید یا بواسیر دوران نقاهت کوتاه بعد از عمل است.
 4. لیزر درمانی هموروئید و تسریع ترمیم زخم: ممکن است جراح معالج شما علاوه بر استفاده از لیزر پرتوان جراحی از تابش لیزر کم توان برای بهبود سریعتر زخم جراحی کمک بگیرد. استفاده از این لیزر دوره نقاهت بعد از عمل جراحی هموروئید را کاهش می دهد.
 5. کم تهاجمی و کم عارضه: از آنجایی که لیزر روشی کمتر تهاجمی است نیازی به بستری و بیهوشی بیمار ندارد. بیمار بعد از لیزر مرخص می شود و فقط یک شب در منزل استراحت می کند. حین انجام لیزر هموروئید بیمار دردی احساس نمی کند و درد بعد از لیزر نیز با یک مسکن ساده قابل کنترل است.
 6. لیزر هموروئید برای بیماران کرون و IBS: لیزر هموروئید برای این گروه از بیماران در شرایط کنترل بیماری با دارو و گرفتار نبودن ناحیه رکتوم بسیار موثر و کاربردی می باشد.

لیزر هموروئید یا بواسیر در چهار مرحله

لیزر هموروئید یا بواسیر در چهار مرحله اصلی انجام می شود:

 1. ابتدا بیمار بی حسی از کمر، خواب عمیق یا بیهوشی می گیرد.
 2. عملیات درمان هموروئید با لیزر کم توان و پرتوان طی 10 تا 20 دقیقه انجام می شود.
 3. از بخیه و فتیله خبری نیست و یک پانسمان ساده بر روی ناحیه گذاشته می شود.
 4. بعد از 2 الی 3 ساعت از کلینیک تخصصی جراحی مرخص می شود و یک شب در منزل استراحت می کنید.

لیزر درمانی هموروئید یا بواسیر یک روش کاملا غیر تهاجمی است. زیرا از برش جراحی و درد و خونریزی و پانسمان خبری نیست. در این روش لیزر کم توان به کمک یک پروب مخصوص به ناحیه تابانده می شود. این روش برای کاهش لخته خون محبوس شده در بافت و بازجذب سریعتر آن کاربرد دارد. به همین دلیل برای درمان انواع هموروئید کاربرد ندارد. اگر پاکه هموروئید تبدیل به گوشت اضافه و زائده در ناحیه مقعد باشد دیگر لیزر درمانی هموروئید برای بیمار کاربردی ندارد و جراحی با لیزر پرتوان به این بیماران پیشنهاد می شود.

نقاهت بعد لیزر هموروئید

امروزه لیزر های پر توان دی اکسید کربن CO۲ جراحی هموروئید با لیزر پرتوان بهترین و جدیدترین روش درمان انواع هموروئید است. با این نوع لیزر تمام انواع هموروئید را می توان درمان نمود. این لیزر پر توان بوده و با کمک این لیزر می توان پاکه هموروئید را بطور کامل برداشت. معمولا هموروئیدکتومی با لیزر عود یا عوارض بعدی ندارد و در تحقیقات مختلف میزان ریسک عود را ۱ الی ۲ درصد اعلام کرده اند.

همچنین درد بعد از لیزر بسیار ناچیز است و با یک مسکن ساده قابل کنترل است. پاکه هموروئیدی که با لیزر برداشته شده بازگشت نخواهد داشت. در این روش درصد انتقال بیماری های ویروسی به صفر می رسد. خونریزی نخواهید داشت. بخیه یا پانسمان نخواهید داشت زیرا همزمان با درمان هموروئید با لیزر پرتوان سر عروق این ناحیه بسته می شود.

از همه مهمتر بیمار بعد از لیزر هموروئید یک شب استراحت می کند و از فردای روز لیزر قادر است به کارهای روزانه خود برسد. بهترین روش درمان هموروئید روشی است که درد و خونریزی و دوره نقاهت به کمترین حالت ممکن برسد که در حال حاضر لیزر هموروئید تنها روش است که این خصوصیات را دارد چهار دلیل برای لیزر هموروئید ترومبوزه وجود دارد. درد خیلی شدید، زخم شدن هموروئید ترومبوزه و پارگی هموروئید ترومبوزه. اگر بیمار در ۴۸ ساعت اول بروز بیماری مراجعه کند لازم است جراحی هموروئید با لیزر انجام شود تا بیمار دچار گوشت اضافه مقعدی نشود و درد زیادی را تحمل نکند.

7 مزیت لیزر هموروئید نسبت به جراحی باز

استفاده از لیزر پرتوان دی اکسید کربن در جراحی و درمان هموروئید یا بواسیر نسبت به جراحی با تیغ و حتی کوتر ارجح است. زیرا:

 1. لیزر در هنگام برش و برداشتن پاکه هموروئید انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی دارد.
 2. لیزر، عروق کوچک بریده شده را در هنگام عمل ترمیم می کند و در نتیجه خون ریزی هنگام عمل کاهش می یابد
 3. . این عمل بطور سرپایی و بدون بیهوشی قابل انجام است.
 4. بیمار فقط شب اول استراحت می کند و نیاز به استراحت بیش تر ندارد.
 5. بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار و زندگی طبیعی خود دارد.
 6. با این نوع لیزر می توان تمام انواع هموروئید و حتی شقاق و فیستول را همزمان درمان نمود.
 7. لیزر محیط عمل را استریل کرده و باعث کاهش عفونت محل عمل می شود. قابل ذکر است به همین علت انتقال بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز به صفر می رسد.

مقایسه روش هموروئید اکتومی با لیزر و کوتر

هموروئید اکتومی (خارج کردن هموروئید) با لیزر هنگام عمل، به بافت اطراف صدمه نمی زند و مانند کوتر باعث نکروز (مرگ بافت) نمی شود به همین علت درد بعد از عمل کاهش داشته و به اسفنکتر مقعد آسیبی وارد نمی شود. این مزیت لیزر باعث کاهش عارضه بی اختیاری مقعد می شود. کوتر محل هموروئید را می سوزاند اما لیزر آسیبی مثل سوختی کوتر به جا نمی گذارد. به همین دلیل بیمارانی که تحت جراحی هموروئید با کوتر قرار گرفته اند تا دو ماه احساس سوزش در ناحیه را گزارش می کنند.

مراقبت بعد از لیزر هموروئید

خوشبختانه مراقبت بعد از لیزر هموروئید از مراقبت بعد از جراحی سنتی هموروئید بسیار آسانتر است. بعد از لیزر بیمار چند ساعت در کلینیک می ماند و سپس به طور درازکش در صندلی عقب به منزل می رود و یک شب در منزل استراحت می کند. از آنجایی که این درمان تحت بی حسی نخاعی انجام می شود نباید بعد از لیزر زیاد راه بروید زیرا دچار سردرد می شوید. مسکن هایی که پزشک برای شما تجویز کرده است را سر ساعت مصرف کنید زیرا این مسکن ها علاوه بر جلوگیری از بروز درد التهاب ناحیه را هم کاهش می دهند.

بعد از لیزر تا 24 ساعت سوپ سبک میل کنید و از روز دوم شروع کنید به خوردن غذاهای پر فیبر و نوشیدن آب فراوان. معمولا بیماران بعد از عمل دچار یبوست می شوند به همین دلیل جراح معالج برای بیمار شربت ملین تجویز می کند.

دو روز بعد از لیزر هموروئید می توانید بعد از هر وعده غذایی دو قاشق شربت ملین استفاده کنید که یبوست نگیرید. شربت ملین را در حدی استفاده کنید که یبوست یا اسهال نشوید.

بنابراین اگر متوجه شدید که اسهال شده اید مقدار مصرف را کم کنید و اگر یبوست داشتید مقدار مصرف را افزایش دهید. این روند را تا دو ماه ادامه دهید. خوشبختانه لیزر هموروئید پانسمان و نگهداری خاصی نیاز ندارد اما توصیه می شود به مدت دو ماه هر روز در لگن آب گرم بنشینید و تمرینات کگل را انجام دهید.

قیمت لیزر هموروئید

هزینه و قیمت لیزر هموروئید معمولا بسته به نوع جراحی و محل جراحی متفاوت است. میزان مهارت متخصص جراحی و لیزر در جراحی با لیزر پرتوان دی اکسید کربن بسیار در لیزر هموروئید مهم است. اگر لیزر هموروئید در مطب، درکلینیک تخصصی جراحی یا بیمارستان انجام شود تاثیر بسیار زیادی در تعیین هزینه و قیمت لیزر هموروئید دارد.

معمولا هزینه جراحی با لیزر بالاتر از جراحی با تیغ و کوتر در بیمارستان های دولتی است و متاسفانه در بیمارستان های دولتی هنوز این جراحی با لیزر انجام نمی شود. بنابراین هزینه آزاد لیزر هموروئید را در نظر داشته باشید. اما آنچه که مهم است دوره نقاهت کوتاه و کم هزینه بعد از لیزر است. به همین دلیل اکثر بیماران هزینه اولیه بالای لیزر هموروئید را تقبل می کنند تا علاوه بر تحمل درد کمتر دوره نقاهت کوتاه تر و کم هزینه تری داشته باشند.

انتخاب مراکز درمان هموروئید

از آنجایی که مراکز درمان هموورئید هر روز رو به افزایش می باشند توصیه می کنم برای انتخاب یک مرکز لیزر مناسب به این موارد توجه کنید. اول مطمئن شوید که متخصص جراحی دوره های تخصصی لیزر را گذرانده باشد. همچنین توجه کنید که تجربه کافی در زمینه جراحی هموروئید و بیماری های نشیمنگاه را داشته باشد. لیزر هموروئید باید در مرکز جراحی و با امکانات کامل انجام شود.

هنگام لیزر هموروئید لازم است که یک جراح ماهر، دستیار دکتر جراح و یک متخصص بیهوشی در اتاق عمل حضور داشته باشد. زیرا بیمار نیاز به بی حسی تخصصی یا خواب عمیق دارد . شما می توانید تخصص جراح معالج خود را نیز در سایت نظام پزشکی نیز بررسی کنید و از مجوزهای ایشان برای انجام این جراحی مطلع شوید.

سوالات متداول درباره لیزر هموروئید

سوالات متداول درباره لیزر هموروئید

سوالات متداول لیزر هموروئید

1-آیا لیزر هموروئید درد دارد؟

لیزر هموروئید تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار در حین عمل هیچ گونه دردی را احساس نمی کند. به علاوه برش با لیزر خونریزی ندارد و به همین دلیل بعد از جراحی با لیزر نیز بیمار درد و نقاهت مشابه با جراحی تیغ و کوتر را تجربه نمی کند.

2-لیزر هموروئید بهتر است یا عمل جراحی هموروئید با تیغ جراحی؟

مسلما جراحی نوین هموروئید با لیزر پرتوان بسیار بهتر از جراحی با تیغ جراحی است. زیرا لیزر پرتوان برش بسیار ظریفی را ایجاد می نماید که همزمان با تاباندن نور لیزر سر عروق و اعصاب ناحیه ترمیم می شود. این خاصیت لیزر باعث می شود جراحی بدون درد و خونریزی را تجربه کنید که دوره نقاهت بسیار کوتاه تری نسبت به جراحی با تیغ و چاقوی جراحی دارد.

3-عوارض لیزر هموروئید چیست؟

جراحی با لیزر پرتوان آن هم در این ناحیه حساس نیاز به مهارت بالای جراح دارد. بنابراین جراحی با لیزر ا نزد جراحی انجام دهید که مهارت کافی در استفاده از این نوع لیزر در جراحی هموروئید و ناحیه نشیمنگاه دارا باشد. عوارض دیگر جراحی هموروئید در این روش بسیار کاهش می یابد و فقط التهاب و درد جزئی شامل حال بیمار خواهد شد که با داروهای سبک قابل کنترل است.

4-آیا لیزر هموروئید عود می کند؟

یکی از مزایای لیزر هموروئید این است که احتمال عود در این جراحی بسیار پایین تر از جراحی های معمول می باشد. در مواقعی که بیمار یبوست مزمن یا مشکل گوارشی مزمن درمان نشده دارد بعد از چند سال مجدد از ناحیه دیگری دچار این بیماری می شود. بنابراین عود هموروئید ارتباطی با لیزر هموروئید ندارد.

5-قیمت لیزر هموروئید چقدر است؟

قیمت لیزر هموروئید ممکن است کمی بالاتر از جراحی با تیغ و کوتر باشد. اما جراحی هموروئید با لیزر بسیار به صرفه تر از دیگر روش ها است. زیرا بیمار سریعتر به محل کار خود باز می گردد و در مواقعی که بیماری پیشرفته است نیازی به جراحی مجدد ندارد و تمام بیماری های نشیمنگاه در یک جلسه سرپایی با لیزر پرتوان جراحی و درمان می شود.

فیلم لیزر هموروئید

مصاحبه رادیو تهران با دکتر زهرا سعادتی درباره هموورئید و روش درمان آن با لیزر

منبع این مقاله: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4315650/

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی اولین زن جراح در ایران که جراحی بیماری های نشیمنگاه با لیزر پرتوان را به طور تخصصی و ماهرانه انجام داده اند. ایشان فارغ التحصیل ۱۳۷۸سال از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی می باشند. ایشان هزاران جراحی موفق با لیزر را طی سالیان طولانی انجام داده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

89 دیدگاه برای “لیزر هموروئید

 1. حسن پيغان گفت:

  سلام عيدتون مبارك باشه اميدوارم ساله خوبي داشته باشين من مشگل شقاق دارم ميخواستم بدونم تو ايام تعطيل ميتونم بيام كه اگر نياز به عمل داشتم انجام بدين

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام. روزهای تعطیل مطب بسته می باشد . برای هماهنگی با شماره ۲۲۷۶۱۶۰۰ تماس بگیرید.

   1. نادیا گفت:

    سلام من عمل بواسیر با دستگاه استاپلر انجام دادم متاسفانه پزشکم بعد از عملم جوابگو نیست میخاستم بدونم بعد از سه روز از باند استفاده کردم و الان در اب گرم و بتادین میشینم میترسم یه وقت عفونت کنه فقط یه شربت ملین داده بنطرتون دارویی دیگه نباید استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید

    1. بدون ویزیت بیمار نمی توان نظر داد. این روش قدیمی درمان هموروئید است و دوره نقاهت بسیار طولانی دارد و نیاز به مراقبت ویژه دارد.

 2. دانیال رضایی گفت:

  سلام خانم دکتر من اطراف مقعدم گوشت زاید کوچیکی زده بیرون وبعضی وقتا خارش داره ولی خونریزی و یبوست ندارم یعنی من بواسیر دارم و پا درد شدید دارم خصوصا ماهیچه های پام درد میکنن ددست دارم هی پاهام ماساج بدن آيا پادردم از بواسیر یا نه راهنمایی کنید لطفا

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام. توسط پزشک متخصص باید معاینه شوید تا نوع بیماری تشخیص داده شود و درمان آغاز. دکتر زهرا سعادتی

 3. علیرضا یاور گفت:

  با درود و سپاس از مطالب ارزنده شما . من هفت روز هست که عمل همورویید با لیزر داشتم .در طول روز درد زیادی ندارم فقط در هنگام اجابت مزاج که در ۲۴ ساعت حدود ۴ الی ۶ مرتبه دارم ،بسیار درد شدید و سوزش دارم که حتما باید در لگن آب و بتادین بنشینم تا درد و سوزش تسکین یابد .مسکن در زمان مقرر و منظم استفاده میکنم .رژیم غذایی ام بیشتر مایعات هست سوال اولم این است که این درد و سوزش تا چند روز ادامه خواهد داشت . دوم اینکه دفع ادرار بسیار سخت شده و متوجه شدم تا زمانیکه ادرار انجام نشه درد و سوزشم بهبود نم یابد .آیا عدم ادرار ارتباطی به عمل لبزر دارد؟ آیا میشه از پماد همرکس برای تسکین درد استفاده کنم. ممنون از شما .

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. چرا شما 4 الی 6 مرتبه اجابت مزاج دارید. این تعداد اجابت مزاج در روز بسیار زیاد است. اگر اسهال دارید شربت ملین را قطع کنید. روزی یک بار اجابت مزاج بدون زور زدن و به راحتی باید انجام شود. با جراح معالج خود تماس بگیرید تا برای شما دارو تجویز کنند.

   1. Mohammad گفت:

    سلام دکتر خدا قوت
    اگر کسیibs یا همون سندرم روده تحریک پذیر داشته باشه
    و رابطه آنال برقرار کنه ممکنه چ اتفاقایی واسش رخ بدن؟

    1. برای افراد سالم باعث بروز هموروئید و شقاق و دیلاته شدن مقعد می شود. برای افرادی که مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر می باشند مشکلات و روند درمان دو چندان خواهد بود.

 4. r.m گفت:

  سلام .وقت بخیر خانم دکتر ۱۳روزپیش عمل هموردئید ب صورت لیزری داشتم الان یه ضایعه گوشتی کنارمعقد تا انتهای پیشاب دراومده خیلی نگران ایاخود ب خود خوب میشه..

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام. نه خود به خود خوب نمیشه لطفا به پزشکتان مراجعه کنید برای معاینه.

   1. مهدیه گفت:

    سلام وقت بخیر سوالی داشتم حتی اگه نزدیک ۱۰یا۱۵ سال بواسیر داشته باشیم با لیزر درست میشه؟و اینکه تا یادمه از بچگی یبوست داشتم و چندسالیه متوجه شدم lbs دارم و با کوچکترین اضطرابو عصبانیت یبوست میشم و اینکه حتی اگه نرم باشه هم باز بکمک فشار دست باید تخلیه شم به صورت طبیعی نمیتونم تخلیه شم چیکار باید کنم ممنون میشم راهنماییم کنید؟

    1. من از چند نوع لیزر پیشرفته استفاده می کنم که هر کدام برای نوعی از هموروئید کاربرد دارد. برای درمان یا جراحی هموروئید با لیزر می توانید از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 5. حمیدالله صمدی گفت:

  سلام و احترامات خدمت شما خانم دوکتور خدا کند صحت مند باشید اسم من حمیدالله است ۳۰ عمر دارم ومن از افغانستان هستم از هیموراید داخلی تیب ۴ دارم مدت سه سال میشه دارو زیاد مصرف کردم اما جواب نداد می خواهم ایران بیایم و عمل جراحی لیزری انجام بدم لطف نموده مقدار هزینه این عمل جراحی چقدر میشود معلومات بدهید ممنون میشم تشکر با احترام

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام آقای حمیدالله لطفا با مطب تماس بگیرید تا برای شما وقت ویزیت از راه دور هماهنگ کنند. بعد از این که ویزیت شوید می توان نظر داد و هزینه دقیق را اعلام کرد. برای اطلاع شما هزینه عمل هموروئید از یک میلیون تومان به بالا می باشد

 6. محسن گفت:

  سلام خانم دکتر من برای لیزر هموروئید از شهرستان می خواستم برسم خدمتتون. چند روز باید تهران بمانم و چقدر استراحت نیاز دارد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهتر است فقط یک روز تهران بمانید. برای معاینه اولیه و تنظیم وقت لیزر نیازی به مراجعه حضوری ندارید. با مطب تماس بگیرید تا وقت ویزیت آنلاین برای شما هماهنگ کنند

 7. نعیم یوسف علی گفت:

  سلام من مشکل هموروئید دارم میخاستم وقت بیگیرم ساعت

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لطفا با مطب تماس بگیرید ۰۲۱۲۲۷۶۱۶۰۰

 8. فرزاد مهرآذر فیضی گفت:

  با سلام میخواستم بدونم هزینه عمل لیزر چقدر میشه ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از ۱ میلیون تومان به بالا خواهد بود. لطفا با مطب تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 9. فاطمه گفت:

  سلام خانم دکتر من همورویید وشقاق دارم دیروز خدمت شمارسیدم ویزیت شدم ودارو دادید ولی هنوز هم درد دارم ودردم کم نشده درضمن شما فرمودید ابتداداروها رامصرف کنم سپس برای عمل مجددا مراجعه نمایم میخواستم ببینم شما عمل هاتونوکجا انجام میدید بعد بابیمه هم قرارداد دارید یانه وهزینه عمل تقریبا چقدرمیشه

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر با مصرف دارو بهتر نشدید سریعا با مطب تماس بگیرید شماره پرونده را اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنند. با بیمه قرارداد نداریم و تمام جراحی های با لیزر در کلینیک تخصصی نزدیک مطب انجام می شود

 10. حمید‌ربد گفت:

  سلام.من‌خونریزی‌دارم‌خ

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   لطفا یک وقت معاینه بگیرید تا وضعیت شما بررسی شود

 11. مهدی گفت:

  کسی از افغانستان بیاد واسه عمل آیا پاسپورت الزامی هست یا نه ؟ چون پاسپورت و ویزا خیلی وقتگیره و هزینه شم خیلی بالا میره . آیا میتونم بدون پاسپورت و ویزا بیام و عمل بشم ؟ و دیگه اینکه حداقل از یک ملیون به بالا هست و لطفا حد اکثرش رو هم بگین واسه یه عمل جراحی با لیزر هیموروید درجه سومش چنده ؟ ممنون و سپاسگذارم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام برای این جراحی با لیزر نیازی به پاسپورت نیست. شما می توانید با مطب تماس بگیرید و قبل از آمدن ویزیت آنلاین هماهنگ کنید. اگر تماس گرفتن با مطب برای شما مقدور نیست به آدرس اینستاگرام که در انتهای سایت آمده است پیغام دهید تا شما را راهنمایی کنند.

 12. الناز گفت:

  خانم دکتر عزیزم دستتون شفاست من الناز هستم برای لیزر هموروئید اومدم پیشتون. الان هیچ مشکلی ندارم اما گفتین ۳ ماه بعد از لیزر باز بیام برای ویزیت. با وجود این بیماری کرونا آیا لازمه بیام حتما؟ حال من به لطف دستان شفابخش شما بسیار عالیه

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام الناز جان امیدوارم همیشه سلامت باشید. نیازی نیست حضوری تشریف بیارید. با مطب تماس بگیرید برای شما ویزیت غیر حضوری هماهنگ کنند.

 13. علی گفت:

  سلام خانم دکتر من حدود ۲۵ روزه که عمل همورویید با لیگاشور کردم. من هم همورویید داخلی نوع ۴ و هم همورویید خارجی داشتم. الان حین اجابت مزاج فقط اندکی سوزش دارم و بلافاصله خوب میشه و لی همیشه ترشحات سبزرنگ چسبناک روی پد دیده میشه. خواستم بپرسم آیا این طبیعیه؟ و تا کی ادامه خواهد داشت؟ بسیار سپاسگزارم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به احتمال زیاد ناحیه عمل شما دچار عفونت شده است و سریعا باید تحت درمان قرار بگیرید.

 14. علی گفت:

  سلام خانم دکتر. من حدود ۱۰ سال پیش عمل جراحی با بی حسی نخاعی انجام دادم. الان یه چند وقتی هست که در مقعدم درد شدیدی حس میکنم و چند زائده هم حس میکنم میخواستم ببینم با توجه به اینکه قبلا عمل جراحی داشتم و عدم تحمل این درد میتونم عمل جراحی با لیزر داشته باشم. و اینکه با توجه به بیماری کورونا شما از چه تاریخی باز هستین؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لطفا با مطب تماس بگیرید تا وقت ویزیت حضوری و یا غیر حضوری برای شما هماهنگ شود.

 15. فریده جان گفت:

  سلام هزینه لیزر چقدره

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   لطفا با مطب تماس بگیرید هزینه دقیق لیزر هموروئید بعد از معاینه مشخص می شود.

 16. مهدی گفت:

  سلام هزینه دستگاه لیزر شما مگه چقدره که انقدر هزینه لیزر شقاق بالاست؟

  1. بابت خرید دستگاه لیزر ما میلیاردی هزینه پرداخت شده است.

 17. محمدی گفت:

  سلام خانم دکتر،من بعد از تحمل چندهفته درد وخارش وسوزش در قسمت داخلی روده،وفشار درد در لگن کمر وران،از دیروز با هر سری تخلیه شکمی اول خونریزی از مقعد دارم که هنراه درد وسوزش زیادهست،دکتر مراجعه کردم،گفت وقتی به خونریزی رسیده چاره فقط عمل هست اونم لیزر عمل میکنه،من شنیدم بیحسی هست عملش ولی ایشون گفتن عمل بیهوشی هست وحدودا یک ربع طول میکشه، تزریق ولیزر،آیا درسته؟

  1. سلام من جراحی هموروئید با لیزر پرتوان را در کلینیک تخصصی و تحت بی حسی اسپاینال انجام می دهم. برخی بیماران از محیط اتاق عمل می ترسند و یا به هر دلیل دیگری درخواست می کنند که به جای بی حسی از بیهوشی استفاده کنیم. با توجه به این که لیزر در کلینیک تخصصی و با حضور متخصص بیهوشی انجام می شود این امکان هم برای بیمار فراهم است. باتوجه به عوارض بیهوشی توصیه می شود بیماران از بی حسی اسپاینال سود ببرند.

 18. آسیه گفت:

  سلام خانم دکتر من حدود ۲۰ ساله بعد از زایمانم دچار بواسیر شدم و حدود چهار بیرون زدگی دارم که تنها در مواردی که مدفوع سفت باشد یا اسهال باشم دچار درد میشود
  میخواستم بدونم میشه به روش لیزر تمام این بواسیر رو درمان کرد با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از ایجادش گذشته ؟ ممنون میشم

  1. سلام بله معمولا این امکان وجود دارد. بعد از ویزیت می توان نظر قطعی را اعلام کرد.

 19. ایمانی گفت:

  سلام ایا شما با بیمه های تکمیلی طرف قرارداد هستید

  1. سلام خیر بیمه ها هزینه لیزر هموروئید به روش پلاستیک و زیبایی را پرداخت نمی کنند.

 20. زیبا دهقانی گفت:

  سلام. من حدود پونرده ساله که هموروئید و شقاق دارم. دکترم این اواخر گفته باید عمل بشی ولی من از درد و خونریزی و بیهوشی ترس دارم. خواستم با لیزر عمل کنم گفتند برای شما امکانش نیست چون لیزر زائده رو برنمیداره. حتی یک پزشک دیگه هم بعد از معاینه همین رو گفتند و گفتند چون اطراف مقعد چند زائده متعدد هست باید سنتی عمل شی
  . آیا هر نوع هموروئید رو میشه بالیزر جراحی کرد؟

  1. سلام احتمالا ایشان منظورشان لیزر کم توان بوده است. برای برداشتن زائده ها و پاکه هموروئید باید به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه بفرمایید که با لیزر پرتوان عمل جراحی هموروئید با لیزر را برای شما انجام دهند. این جراحی و لیزر تحت بی حسی انجام می شود.

 21. مهتاب گفت:

  سلام ببخشید من باید لیزر کنم از مریض های خودتون هستم .وقت اورژانسی میدین خانم دکتر.خیلی درد دارم.متشکرم

  1. سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و با مسئول هماهنگی عمل ها صحبت کنید. اولین وقت اورژانسی برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

 22. سلیمی گفت:

  سلام خسته نباشید،من یه هفته پیش جراحی هموروییدوشقاق بالیزرداشتم،چندروزبعدمتوجه شدم زخمم عفونی شده، البته الان خیلی کمتر شده ،دردومشکل دیگه ای نداشتم تا امروز که دردخفیف داشتم وبعدازاجابت مزاج خونریزی داشتم،ممکنه دلیلش چی باشه؟؟ ایابازهم شقاقه؟ یبوست نشدم و موقع دفع هم دردندارم

  1. سلام تا 40 روز بعد از لیزر ممکن است یک قطره خون بعد از اجابت مزاج مشاهده کنید که طبیعی است. اما درد و خونریزی شدید نباید داشته باشید و یبوست و اسهال هم نباید داشته باشید.

 23. نصراله نژاد گفت:

  باعرض سلام ووقت بخیر،پسرم هموروئیدبیرونی داره،میخواستم درموردکیفیت وهزینه اطلاعاتی بدست بیارم،پسرم ۲۰ساله ودانشجوهستن وساکن شهرستان دزفول،دارای بیمه تکمیلی معلم هستیم،لطفاراهنمایی بفرمایید

  1. سلام من لیزر هموروئید را با لیزر پرتوان جراحی انجام می دهم و در میان تمام روش های جراحی و لیزر بهترین روش درمان هموروئید محسوب می شود. اگر بیمار اسهال یا یبوست مزمن نداشته باشد بدون عود و بازگشت انجام می شود. متاسفانه بیمه ها هزینه این لیزر را پرداخت نمی کنند. برای اطلاع از هزینه دقیق می توانید از مطب وقت ویزیت آنلاین مخصوص بیماران راه دور بگیرید. حدود هزینه را هم می توانید تلفنی از مطب سوال بفرمایید.

 24. s گفت:

  سلام خانوم دکتر من یک روز وقت بگیرم برای هموروئید شما همون روز هم معالجه میکنید هم لیزر؟

  1. سلام اگر از راه دور تشریف میاورید با هماهنگی قبلی می توانید در همان روز لیزر هموروئید را انجام دهید. لطفا از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

 25. samira گفت:

  باسلام
  عرض ادب
  سرکار خانم دکتر سعادتی
  باعرض پوزش شما بیماری تناسلی و پوستی مردان را هم معاینه و لیزر می کنید

  1. درود خدمت شما، ابتدا به یک متخصص ارولوژی مراجعه بفرمایید. بعد از تشخیص نوع بیماری اگر امکان برداشتن زائده های پوستی با لیزر پرتوان وجود داشته باشد می توانید به مطب من مراجعه کنید.

 26. مmm گفت:

  با سلام من حدود یه روزه هنگام نشستن دچار درد در مقعد شدم
  خونریزی هم ندارم.
  میتونم بپرسم علتش چیه
  خودم خواستم نگاه کنم ببینم مشکلش چیه یه کم اضافه گوشت کبود رنگ در بالای مقعد دیدم

  1. به احتمال زیاد به هموروئید ترومبوزه مبتلا شده اید. برای درمان این نوع هموروئید دردناک لازم است در همان 72 ساعت اولیه لخته خون داخل پاکه هموروئید توسط یک جراح ماهر تخلیه و درناژ شود تا درد فروکش کند.

 27. یارا گفت:

  سلام خانم دکتر سعادتی
  ان‌شاءالله خوب و سلامت باشید
  بعد از لیزر همورویید، پماد آلفا و کالاندولا تجویز کردید، چه مدت باید استفاده بشه؟
  ممنون از زحمات شما

  1. سلام تا اتمام پمادها استفاده کنید و برای ویزیت های بعد از عمل که در برگه مراقبت ذکر شده است به موقع مراجعه کنید. سلامت باشید.

 28. Dori گفت:

  سلام خانم دکتر سعادتی
  ۲۰ روز پیش لیزر همورویید انجام دادم، با تشکر از شما و همکاران بسیار خوبتون، امیدوارم همیشه همگی سلامت و شاد باشید و موفق
  امروز متوجه شدم یک خراش جزیی کوچک روی مقعد دارم، که انگار روی آن خون خشک باشد، طبیعی است یا باید ویزیت شوم؟
  ضمن این که از روز بعد عمل هیچ خونریزی نداشتم و مدام لگن آب و پمادها را استفاده می‌کنم
  ممنون از علم و عمل عالی شما

  1. سلام اگر هر روز از لگن آب گرم استفاده می کنید و ناحیه را تمیز نگهداری می کنید نباید لخته خون در این ناحیه مشاهده کنید. مگر این که حجم خونریزی زیاد و مداوم باشد. بهتر است مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 29. یارا گفت:

  سلام خانم دکتر سعادتی عزیز
  فقط می‌خواستم از شما تشکر کنم که با انجام لیزر، مرا از شر یک بیماری چندساله و آزاردهنده نجات دادید.
  دعا می‌کنم همیشه سلامت و خوش حال باشید و عزیزانی همچون شما عمری طولانی و باعزت داشته باشند تا به انسان‌ها یاری رسانند.

  1. سلام از قدردانی شما سپاسگزارم و بسیار خرسندم که خدمت سودمندی به مردم عزیز ارائه می کنم. همیشه سلامت و تندرست باشید.

 30. فهیمه گفت:

  سلام خانم دکتر
  بنده مدت ی سالی هست یبوست دارم چندین بار موقعه دفع مزاج خونریزی داشتم ک با پماد هموروئید رفع شد هفته پیش دوباره یوبست شدید گرفتم ک مجبور شدم شیاف بیزاکودیل و قرص ژیلاکس استفاده کنم ک موقع دفع بسیار درد داشتم بعد حدود دوروز مقعدم بادکردزده بیرون سوزش و خارش و همچنین ناحیه واژنم دونه های ریز زد دکترزنان رفتم گفتن تبخال تناسلی گرفتی پماد دادند بنظرم تشخیص اشتباه دادند بازخودم مراجعه کردم به دارخونه و شیاف هموروئید و پماد گرفتم و همزمان داروهای دکترزنان و داروی هموروئید و استفاده کردم از دیشب ک رفتم توالت همزمان با مدفوع خون به صورت چکه چکه اومد حالا چیکارکنم.داروهارو قطع کنم.؟
  یا خیر؟

  1. شما هر آنچه که نباید انجام میدادید را انجام داده اید. لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید. بعد از ویزیت ابتدا برای شما داروی قوی تجویز می شود. نشستن در لگن آب گرم هم برای تسکین التهاب و درد شما مناسب است. اگر مشکوک به زگیل تناسلی باشید نمونه برداری از ناحیه نیز انجام می شود. اگر با مصرف یک دوره داروی قوی درمان نشوید لیزر هموروئید به شما پیشنهاد می شود.

 31. سلمان گفت:

  سلام خانم دکتر من همورئید دارم چند ماه پیش دکتر هم رفتم دارو تجویز کردند تقریبا یکی دوماه خوب شدم ولی دوباره شروع شد الان حدود دو ماه میشه خیلی درد شدیدی دارم شغلم هم راننده کامیونم از شهرستان هستم تصمیم گرفتم عمل کنم ولی تو شهر ما لیزر موجود نیست واز جراحی میترسم میخواستم یه وقت برای عمل بگیرم و اینکه حدودا ادرستون کجاست. تشکر

  1. مطب من تهران پاسدارن است. شما می توانید وقت ویزیت با واتساپ بگیرید. سپس هماهنگی های لازم جهت لیزر شما انجام می شود و یک روزه تشریف می آورید تهران.

 32. زهرا گفت:

  سلام خانم دکتر. من یک هفته پیش عمل همورویید داشتم. دکتر گفت همورویید نسبتا شدید دارم دردی نداشتم. با بی حسی و در مطب انجام شد. از همون لحظه بی حسی درد داشتم تو اتاق عمل درد داشتم. بعد از عمل درد شدید داشتم. دکتر قبل از عمل گفت که لیزر پرتوان برات استفاده میکنم شاید هم رابر بند. در نهایت هزینه لیزر پرتوان گرفت. اصلا صدای دستگاه لیزر موقع عمل نیومد. حتی بو هم نبود. الان یه هفته هست خونه نشین هستم. بخیه داخلی داشتم که امروز آویزون بودن. درهای شدید دارم خود دکتر برای سه روز کتورولاک دادن. تازه امروز دیدم پارگی به اندازه یک سانت در مقعد دارم. زنگ زدم گفتن طبیعی هست و باید منتظر شب زخم خوب بشه!الان هم داره بخیه آن نیفته. چند روزی هست ترشحات غلیظ کم دارم. درد و پارگی و اینا اصلا به توضیحاتی که در مورد لیزر شنیدم نمیخوره

  1. زهرا گفت:

   توروخدا بهم بگید من واقعا لیزر شدم یا نه!! من مربی هستم. ممکن هست توسط تیغ جراحی شده باشم؟؟؟؟ایا باید دو ماه استراحت کنم؟

   1. اگر به متخصص جراحی و لیزر مراجعه کرده اید حتما جراحی شما با لیزر انجام شده است. شرایط بیماران مختلف با هم متفاوت است و دوره نقاهت قبل از لیزر به بیمار اطلاع داده می شود. اگر دوره نقاهت شما بیش از حد معمول شده است ممکن است یبوست و اسهال، مشکلات گوارشی یا فشار بر ناحیه عمل منجر به افزایش دوره نقاهت شما شده باشد. برای اطمینان بیشتر می توانید از مطب من وقت ویزیت بگیرید.

  2. لطفا از مطب من وقت ویزیت بگیرید.

 33. شادی گفت:

  سلام خانم دکتر .
  در دوران بارداری هم عمل لیزر هموروئید انجام میشه؟

  1. سلام خیر، لیزر هموروئید یا عمل جراحی هموروئید در دوران بارداری انجام نمی شود و بهتر است به بعد از بارداری موکول شود.

 34. فردی گفت:

  درود.مشکل همورویید دارم چند روزاست بیرون زدگی وخونریزی شدید دارم شهرستان هستم باچندروز تعطیلی مواجه ومطب شما هم بسته .راهنمایی فرمایید تاباز شدن‌مطب وهماهنگی وقت ویزیت وعمل‌ چهکنم؟

  1. روزی 3 بار در لگن آب گرم بنشینید. از مسکن استفاده کنید و رژیم غذایی پرفیبر داشته باشید و در عین حال پرخوری نکنید. قهوه و چای و ادویه مصرف نکنید.

 35. فاطمه گفت:

  سلام وقت
  پدر من سه هفته هست که عمل لیزر هموروئید رو انجام داده
  ولی خانم دکتر یه سوال این عمل عوارض خاصی داره؟پدرم از وقتی از این عمل برگشته از لحاظ روحی و روانی خیلی بهم ریخته ترس ها و استرسش زیاد شده حتی رفتیم پیش دکتر مغز و اعصاب که یا نوار هم ازش گرفت گفت مغزش مشکل داره درصورتی نه سابقه داشته و نه مغزش مشکلی داشته
  مثل قبل دیگه نیست😭
  باید چه کار کنیم😭

  1. جراحی با لیزر هموروئید ارتباطی با مغز ندارد و عارضه ای برای مغز و دیگر قسمت های بدن ایجاد نمی نماید. این مشکل را توسط متخصص مغز و اعصاب پی گیری نمایید.

 36. م طاوسی گفت:

  سلام خانم دکتر،من کولیت السراتیو دارم،میتونم با لیزر درمان بشم،اگه جوابتون مثبته لطفا قبل از حضور در مطب آمادگی قبلی نیاز هست،

  1. این نوع لیزر جراحی که من استفاده می کنم برای درمان کولیت السراتیو استفاده نمی شود.

 37. سارا گفت:

  سلام، آیا ممکنه لیزر همورئید باعث بی‌اختیاری در مقعد بشه؟

  1. احتمال بروز این عارضه در جراحی با لیزر نزدیک به صفر است. همچنین مهارت جراح در استفاده از لیزر نیز ملاک است. اگر بیماری خطر مواجهه با این عارضه را داشته باشد پزشک بعد از ویزیت و قبل از جراحی به بیمار اطلاع خواهد داد که تصمیم نهایی را با آگاهی کامل بگیرد.

   1. سارا گفت:

    ممنون خانم دکتر 🙏🌸

 38. اعظم گفت:

  سلام وقت بخیردرحال حاضرهزینه لیزرهمورئیدواینکه شقاق هم دارم حدوداچقدرمیشه؟ممنونم اگه جواب بدید

  1. بدون معاینه بیمار هزینه دقیق لیزر شقاق و هموروئید اعلام نمی شود. حدود هزینه را تلفنی از مطب سوال بفرمایید.

 39. نگین گفت:

  سلام وقت بخیر
  من در اطراف مقعدم ضایعه گوشتی دراومده. نوزاد ۴ ماهه هم دارم. می خواستم بپرسم اگه نیاز به لیزر داشته باشم، لیزر و داروهای مصرفی بعد از عمل برای نوزادم مشکلی ایجا نمیکنه؟ نوزادم شیر مادر میخوره.

  1. خیر مشکلی پیش نخواهد آمد و عارضه ای متوجه مادر و نوزاد نمی شود.

 40. جعفر گفت:

  با سلام
  خانم دکتر بواسیر من دو ماه اوت کرده و درد و سوزش و.. داره و ضمنا بدلیل نفخ معده گاهی فشار زیاد باعث بی اختیاری من میشه، سوالم ازشما اینه که همزمان با عمل هموروئید بی اختیاری من درمان میشه یا خیر، بدتر میشه ؟ یا اینکه میشه باهمزمان با عمل هموروئید بی اختیاری رو هم درمان کرد؟

  1. اگر مشکل بی اختیاری شما به دلیل هموروئید باشد بعد از لیزر هموروئید این مشکل نیز رفع می شود. برای تشخیص قطعی لازم است معاینه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *