کیست مویی

جراحی کیست مویی با لیزر

عمل جراحی کیست مویی با لیزر

پیش از اینکه علم لیزر به کمک دانش پزشکی و جراحی بیاید، کیست مویی را با برش تخلیه می کردند که درد زیادی داشت و بیمار بخش وسیعی از بافت سالم اطراف کیست را از دست می داد. اما امروزه جراحی کیست مویی با لیزر یکی از روش هایی است که بسیاری از افراد آن را انجام می دهند و طی یک دهه گذشته یکی از بهترین روش های درمان کیست مویی می باشد. جراحی کیست مویی با لیزر بسیار موثر و کارآمد می باشد و عارضه بسیار کمتری نسبت به روش های سنتی دارد، به همین دلیل بسیاری از افراد از این روش برای رها شدن از کیست مویی یا سینوس پیلونیدال استفاده می کنند. تمامی روش هایی که سنتی هستند تلاش می کنند که به طور کلی دیواره ها و محتویات کیست را از بین ببرند و در عین حال بخش وسیعی از بافت سالم اطراف ناحیه را نیز از بین می برند. به همین دلیل این روش در بین بسیاری از افراد هیچ محبوبیتی ندارد و مایل به انجام روش سنتی نیستند.

جراحی کیست مویی با لیزر چگونه انجام می شود

با کمک لیزر جدار کیست از بین می رود و به طور کلی حذف می شود. بیشترین مدت زمانی که جراحی کیست مویی با لیزر طول می کشد سی دقیقه می باشد و بیمار به طور سرپایی جراحی می شود. بستری ندارد و دوره نقاهت بعد از لیزر کیست مویی بسیار کوتاه است. به خصوص اگر جراحی به طور بسته انجام شود و زخم محل جراحی باز گذاشته نشود. در ادامه برخی از مهمترین مزایای جراحی کیست مویی با لیزر را نام می بریم تا شما آشنایی بیشتری با این روش داشته باشید و با خیالی آسوده از این درمان استفاده کنید.

مزایای جراحی کیست مویی با لیزر

همانطوری که بیان کردیم کیست مویی یکی از بیماری هایی می باشد که شاید افراد زیادی به آن دچار شوند. بیشترین افرادی که به آن دچار می شوند قشر جوان و نوجوانهستند. در گذشته از روش های عمل جراحی سنتی با تیغ جراحی یا کوتر برای از بین بردن کیست مویی استفاده می شده است، اما امروزه از آنجایی که علم روز به روز پیشرفت می کند از جراحی کیست مویی با لیزر استفاده می کنند. این روش مزایای بسیاری نسبت به روش های دیگر دارد که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

  1.  این روش یک روش نوآورانه می باشد که در اصل تهاجم کمتری نسبت به روش های سنتی دارد.
  2. . در نواحی اطراف کیست مویی بافت های ظریفی وجود دارد که سالم می باشند، اگر شما از لیزر برای از بین بردن کیست مویی استفاده کنید این بافت ها از بین نمی روند.
  3. . در این روش بیمار نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی جراحی با لیزر انجام می شود و خونریزی شدیدی را تجربه نمی کند.
  4. . به دلیل اینکه لیزر همزمان با برش سر عروق و اعصاب بریده شده را ترمیم می کند،;بعد از اینکه جراحی کیست مویی با لیزر را انجام دهید به زودی بهبود پیدا می کنید و هرچه سریعتر می توانید به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید.
  5. . یکی از بهترین مزایای این روش این است که دیگر نیازی نیست شما در بیمارستان بستری شوید. به همین دلیل بسیاری از کسانی که مایل نیستند در بیمارستان بستری شوند بهترین روش برای از بین بردن کیست مویی آنها لیزر می باشد.
  6. . احتمال عود کیست مویی بعد از جراحی با لیزر بسیار پایین و حتی نزدیک به صفر است. ۸. اگر این جراحی توسط متخصص جراحی و لیزر با تجربه انجام شود اسکار و یا جای زخمی در ناحیه عمل باقی نمی ماند.

 

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی فارغ التحصیل ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره های لیزر را در کشومان ایران و کشورهای روسیه و ترکیه گذرانده اند و از سال 86 هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *