آبسه

لیزر آبسه مقعدی

درمان آبسه مقعدی با لیزر

لیزر آبسه مقعدی یکی از روش هایی می باشد که امروزه مورد تایید متخصصین جراحی جهان می باشد.درمان آبسه مقعدی با لیزر مزایای بسیاری نسبت به روش های دیگر دارد و به همین دلیل افراد ترجیح می دهند آبسه مقعدی خود را با استفاده از این روش درمان کنند.

پیش از اینکه لیزر آبسه مقعدی را انجام دهید باید به متخصص جراحی و لیزر مراجعه نموده تا اندازه و نوع آبسه شما را تعیین کند. درمان آبسه مقعد با استفاده از دو روش صورت می گیرد که یکی از آنها با تیغ یا کوتر و دیگری با لیزر پرتوان می باشد. روش جراحی با تیغ و کوتر دیگر طرفدار چندانی ندارد و بیماران تمایل چندانی به استفاده از روش های قدیمی ندارد. روش جراحی آبسه مقعدی با تیغ و کوتر به گونه ای می باشد که شما در بیمارستان بستری می شوید و متخصص جراحی عمومی زخم شما را باز می کنند. بیمارانی که به این روش تحت عمل جراحی تخلیه آبسه قرار می گیرند معمولا به طور اورژانسی به پزشک اورژانس مراجعه کرده اند و در آن لحظه دسترسی به متخصص جراحی و لیزر ندارند.

درمان آبسه مقعدی

8 مزیت لیزر آبسه مقعدی

همانطوری که بیان کردیم امروزه بیشتر بیماران از لیزر آبسه مقعدی خود استفاده می کنند، چرا که مزایای آن بسیار بیشتر از روش های جراحی با تیغ و کوتر می باشد. در ادامه مزایای لیزر آبسه مقعدی را بیان می کنیم.

  1. برای تخلیه آبسه مقعدی با لیزر نیازی نیست در بیمارستان بستری شوید. بسیاری از بیمارانی که از بیهوشی عمومی در هراس هستند باید بدانند که در این روش از بیهوشی عمومی استفاده نمی شود. به همین دلیل با خیالی راحت می توانند از این روش برای درمان آبسه مقعدی با لیزر استفاده کنند. هرچند که برخی بیماران از محیط بیمارستان و کلینیک می ترسند و ترجیح می دهند تخلیه آبسه تحت بیهوشی انجام شود. در این مواقع متخصص جراحی برای آرامش خیال بیمار لیزر آبسه را تحت بیهوشی انجام می دهد.
  2.  بعد از اینکه با لیزر درمان خود را انجام دهید دیگر نیازی نیست در بیمارستان بستری شوید بلکه به راحتی می توانید یک روز در منزل استراحت کنید و از فردای روز لیزر به کارهای روزمره خود رسیدگی نمایید. چرا که لیزر به بافت سالم اطراف آسیب نمی زند و همزمان با برش عروق و اعصاب بریده شده را ترمیم می کند.
  3.  در این روش نیازی نیست که از پانسمان داخلی استفاده کنید، معمولا در روش جراحی سنتی با تیغ و کوتر ازپانسمان داخلی استفاده می کنند که خارج کردن آن بسیار دردناک می باشد.
  4. یکی دیگر از مزایای لیزر آبسه مقعدی این است که یک روز بعد از عمل می توانید عمل دفع مدفوع داشته باشید. اما در روش جراحی آبسه با تیغ و کوتر باید تا ۴۸ ساعت غذایی را نخورید و دفع مدفوع به سختی انجام می پذیرد.
  5. انجام لیزر برای از بین بردن آبسه مقعدی به طور سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری در بیمارستان یا کلینیک ندارد.
  6. دردی که شما در درمان آبسه مقعدی با لیزر احساس می کنید بسیار کم می باشد و خونریزی ناچیزی خواهید داشت. در صورتی که در روش های سنتی درد عمل همراه با خونریزی بسیار زیادی می باشد. جراحی با کوتر به دلیل سوختن بافت سوزش زیادی دارد.
  7.  انتقال عفونت های خطرناک مانند هپاتیت، که در روش های سنتی وجود دارد در این روش به هیچ عنوان وجود ندارد. زیرا لیزر با پوست شما در تماس مستقیم نیست و لیزر همزمان با برش ناحیه عمل را ضدعفونی می کند.
  8.  بسیاری از بیماران بر این باور هستند که درمان با لیزر برای هر بیماری و هر سنی مناسب نمی باشد و خطرناک است، در صورتی که لیزر آبسه مقعدی برای همه بیماران مناسب می باشد و به هیچ عنوان خطرناک نمی باشد. به همین دلیل بسیاری از بیماران از این روش استفاده می کنند.

هزینه لیزر آبسه مقعدی

هزینه لیزر آبسه مقعدی نسبت به دیگر روش های جراحی و درمان آبسه گران تر است. اما به صرفه تر است. زیرا دوره نقاهت بعد از بیماری بسیار کوتاه تر از عمل جراحی آبسه با تیغ و کوتر است. به علاوه احتمال عود و بازگشت آبسه مقعدی بسیار پایین تر از روش های قدیمی جراحی است. به همین دلیل بیمار هزینه اضافی بابت جراحی مجدد پرداخت نمی کند. لیزر آبسه مقعدی معمولا به طور تضمینی و بدون عود و بازگشت توسط متخصص جراحی و لیزر ماهر انجام می شود.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی فارغ التحصیل ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره های لیزر را در کشومان ایران و کشورهای روسیه و ترکیه گذرانده اند و از سال 86 هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل 09120052674

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *