شقاق یا فیشر مقعدی

مراقبت های بعد از عمل شقاق

مراقبت بعد از جراحی شقاق

انجام جراحي شقاق در بعضي بیماران باعث بي اختياري مختصري در دفع گاز مي شود كه تدريجا” پس از چند ماه مرتفع خواهد شد. مراقبت های بعد از عمل شقاق عوارض این جراحی را می کاهد و موثر واقع می شود. در بعضي بیماران خون ريزي شقاق به طور بسیار ناچیز تداوم خواهد داشت كه پس از دو هفته رفع مي شود و بعضي افراد پس از عمل احتباس ادرار پيدا مي كنند كه پس از ۲۴ ساعت رفع مي شود .
مدت بستري بعد از عمل شقاق بين يك تا دو روز است و مدت استراحت در منزل بين سه تا پنج روز مي باشد. البته این در صورتی است که جراحی شقاق با تیغ جراحی انجام شود، در مواردی که جراحی شقاق با لیزر انجام می شود بازگشت به حالت عادی و شروع فعالیت های روزانه زمان کم تری می برد و احتمال عود شقاق بسیار کم تر خواهد شد.
پس از عمل تا حدود يك ماه روش هاي درماني ارائه شده در قسمت درمان انواع حاد فيشر را بايد بكار بست .
اگر عمل شقاق با لیزر انجام شده باشد بیمار بعد از عمل مرخص شده و شب را در منزل می گذراند بهتر است استراحت کند و راه نرود، روز بعد از عمل پس از برداشتن پانسمان بیمار می تواند راه رفته و فعالیت های خود را شروع کند

مراقبت های روزهای اولیه بعد از جراحی شقاق

تا زمانی که پانسمان دارید از خوردن غذای سنگین اجتناب کنید زیرا سبب تحریک اجابت مزاج می شود. اگر عمل سبک باشد از روز بعد از عمل می توان غذای کامل و بخصوص پر فیبر شروع کرد ولی اگر عمل وسیع باشد بهتر است ۴-۳ روز غذای سبک میل شود.
مواظب باشید هنگام ادرار کردن پانسمان خیس نشود

صبح روز بعد از عمل شقاق پانسمان برداشته می شود در عمل لیزر شقاق گاز داخل مقعد گذاشته نمی شود و فقط روی محل عمل پانسمان می شود پس دیگر نگران پانسمان داخل مقعد نباشید. اگر پانسمان به محل عمل چسبیده بود آن را خیس کنید تا جدا شود

بیمار باید روزی ۳ بار در لگن آب گرم و بتادین بنشیند بتادین باید به اندازه ای باشد که آب گرم به رنگ چای کم رنگ شود. بیمار باید در لگن آب گرم محل عمل را باز و بسته کند تا از عفونت و ایجاد آبسه جلوگیری شود.

بعد از عمل می توان در صورت درد از دارو های مسکن خوراکی و هنگام شب از خواب آورهای سبک استفاده کرد. داشتن چند قطره خون ریزی هنگام اجابت مزاج طبیعی می باشد ولی اگر این خون ریزی یک ماه بعد از عمل ادامه پیدا کند روده بزرگ باید برای پیدا کردن علت خون ریزی بررسی شده و کولونوسکوپی انجام شود

در چند ماه اول بعد از عمل  ممکن است در صورت یبوست شدید چند قطره خون ریزی یا سوزش ناحیه پیش بیاید در این صورت سریعا با پزشک خود تماس بگیرید تا با چند توصیه  مشکل شما مرتفع شده و ماندگار نشود. در چند ماه اول بعد از عمل از روزه داری اجتناب کنید.

رژیم غذایی برای بیماران مبتلا به شقاق

بعد از جراحی شقاق یک رژیم غذایی درست می تواند از عوارض احتمالی جلوگیری کند.

شما ممکن است دردی خفیف تا یک هفته بعد از عمل شقاق تجربه کنید. اگر درد داشته باشید ممکن است از عبور مدفوع جلوگیری کنید که منجر به یبوست شدید تر می شود. نرم نگه داشتن مدفوع به حرکت راحت تر مدفوع در دستگاه گوارش کمک می کند.  هم چنین برخی از مسکن ها نیز ممکن یبوست را تشدید کنند. دکتر شما نیز ممکن است مسهل و یا نرم کننده های مدفوع بعد از عمل جراحی تجویز کنند.

پس از یک رژیم غذایی پر فیبر، مدفوع را حجیم و جذب  آب به مدفوع  را توسط روده فزایش می دهد. غذاهای با فیبر بالا مانند میوه ها و سبزیجات و هم چنین غلات کامل است. برای جلوگیری از یبوست خوردن چهار وعده میوه و سبزی در روز و چهار پیمانه غلات و سایر غلات سبوس دار پیشنهاد می شود. گذاشتن ماسک میوه و سبزی برای بدن فیبر اضافی فراهم می کند. فیبر گندم و جو نسبت به میوه جات برای جلوگیری از یبوست موثرتر است. میوه ها و سبزیجات با پوست فیبر بیش تری را برای بدن فراهم می کنند.  در صورتی که خانم هستید، روزانه حداقل ۲۰ گرم فیبر و اگر آقا هستید،  روزانه حداقل ۳۰ تا ۳۵ گرم فیبر مصرف کنید.

بنابراین برای جلوگیری از عود شقاق و بیماری های مقعد:

غذای پر فیبر مصرف کنید. مصرف نان سبوس‌ دار، میوه جات و سبزیجات از قبیل کاهو، آلو، گلابی و انجیر.

 • مایعات به مقدار فراوان نوشیده شوند.
 • فعالیت بدنی داشته باشید.
 • غذا را با آرامش بجوید.
author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی فارغ التحصیل ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره های لیزر را در کشومان ایران و کشورهای روسیه و ترکیه گذرانده اند و از سال 86 هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل 09120052674

304 thoughts on “مراقبت های بعد از عمل شقاق

 1. مهدی گفت:

  برادرم به فیستول مبتلا شده و خیلی هم پیشرفت کرده.چیکار کنیم شهرستان هستیم و خودشون هم میترسن عمل کنند.راه چاره چیه

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام جراحی سنتی برای فیستول های پیشرفته پیشنهاد نمی شود. زیرا منطقه وسیعی از بافت سالم را نیز از بین می برد. با مطب تماس بگیرید تا وقت ویزیت آنلاین مخصوص بیماران شهرستان را برای شما هماهنگ کنند. بعد از معاینه غیر حضوری و بررسی پرونده بیمار تشخیص و نظر نهایی اعلام خواهد شد

   1. منیره گفت:

    سلام من ۱ماه پیش عمل لیزر شقاق و هموروئید و باهم انجام دادم ،ولی زخم از داخل هنوز خوب نشده و بعضی وقتا که زیاد مینشینم درد دارم.آیا پمادی هست که روند بهبود زخم رو سریعتر بکنه؟؟

    1. سلام شما نباید زیاد بنشینید. برای نشستن از یک بالش نرم استفاده کنید. بدون تجویز پزشک معالج هیچ پماد یا دارویی مصرف نکنید.

 2. محسن گفت:

  سلام من جراحی کردم به روش سنتی الان ده روزیه که میگذره ولی یه مقدار از مایعات به خون کم رنگ اطرافش جمع میشه میخوام بدونم طبیعیه این مایعات بعد ۱۰ روز هنوز هم دارن خارج میشن؟

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله در جراحی سنتی این وضعیت طبیعی است. اگر علائم پس از جراحی شقاق شما رو به بهبودی است جای نگرانی نیست. متاسفانه نقاهت بعد از جراحی شقاق به روش سنتی و بدون لیزر کمی طولانی است. از پزشک خود بخواهید کرم های تسریع کننده بهبودی زخم برای شما تجویز کنند

   1. حیدری گفت:

    بعد از عمل لیزری شقاق آیا محلی که زخم هست بخیه زده میشه یا به همان صورت میمونه تا خودش ترمیم بشه؟

    1. در جراحی شقاق با لیزر نیازی به بخیه نیست زیرا لیزر همزمان با برش سر عروق و اعصاب بریده شده را ترمیم می کند. برای بیمارانی که نیاز به برش و جراحی وسیع دارند ممکن است به تشخیص متخصص جراحی و لیزر بخیه استفاده شود.

 3. پرویز گفت:

  پتج روزپیش عمل شقاق بالیزرانجام دادم هنوز ازمحل عمل ترشح داره برای بهبود محل عمل چکار کنمpd

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام از پزشک معالج خود بخواهید کرم های تسریع کننده بهبودی زخم برای شما تجویز کنند. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید تا هرچه سریعتر بهبود پیدا کنید

 4. بنیامین گفت:

  شش روز که عمل شقاق و رابربند انجام دادم نه خون ریزی دارم نه درد فقط اطراف مقعدم سوزش خیلی شدید دارم از لگن آب گرم شامپو بچه بتادین برا خشک کردن از سشوار استفاده میکنم پماد دیلتیژل ۲ درصد استفاده میکنم همچنان سوزش شدید دارم تورا خدا راهنمایم کنین

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام رابربندیک روش سنتی برای درمان هموروئید کاربرد دارد. از پزشک معالج خود بخواهید که کرم های ترمیم کننده پوست برای شما تجویز کنند و در صورت امکان برخی از داروهای شما را قطع کنند. از خشکی پوست و نازک شدن پوست این ناحیه جلوگیری کنید. باد مستقیم و داغ سشوار به پوست ناحیه آسیب می زند.

   1. مجید گفت:

    سلام وقت بخیر جسارتا من مدت ۲ ماه عمل شقاق و بواسیر کردم بعد از این مدت الان دچار خارش مقطعی داخلی نسبتا شدید هستم. امروز از پماد آنتی فیشر داخلی که دکتر داده استفاده کردم و دچار خونریزی مختصری شدم. میخواستم ببینم برای اینکه خارش برطرف بشه و دیگه خونریزی نکنه چه داروی باید استفاده کنم و چ نکاتی باید رعایت شود؟ سپاسگذارم

    1. سلام از این پماد دیگر استفاده نکنید و از جراح خود بخواهید تا برای شما داروی جایگزین تجویز کنند. اگر یبوست دارید حتما شربت ملین مصرف کنید. از مصرف غذاهای محرک و پرادویه و مصرف قهوه و چای هم خودداری کنید.

  2. M گفت:

   سلام خانم دکتر.آیا درد کم و سوزش زیاد بعد از دفع و بعد از عمل فیشر طبیعی؟و این درد و سوزش تا چند روز ادامه دارد؟جوری انگار مقعدم تنگ شده بعد عمل نمیدونن چرا

   1. سلام خیر طبیعی نیست. شما باید میزان فیبر غذایی و آب مصرفی را افزایش دهید تا مدفوع نرم و با حجم مناسبی داشته باشید. اگر یبوست دارید حتما از شربت ملین استفاده کنید. درباره دوره نقاهت نیز از جراح معالج خود سوال کنید.

 5. ربا گفت:

  سلام.من یه بواسیر کوچیک دارم که دکتر اولش گفت نیاز به عمل نیست ولی چون الان خونریزی شدید از ناحیه ی مقعد دارم قراره به روش سنتی عمل بشم بنظرتون یه هفته استراحت کافیه؟لطفا کمکم کنید خیلی سردرگمم چون وقت زیادی برای استراحت ندارم و استرس ام هم زیاده.

  1. زهرا سعادتی گفت:

   اگر وقت زیادی ندارید توصیه می کنم حتما جراحی با لیزر را انجام دهید و از انجام جراحی سنتی بپرهیزید. در جراحی سنتی برخی از افراد به مدت دو ماه نیاز به استراحت کامل دارند. اما با لیزر فقط یک شب استراحت می کنید و در بدترین حالت چند روز

  2. Nasim گفت:

   سلام من امروز سرپایی با لیزر را پیش دکتر سعادتی انجام دادم،خیلی راضی هستم،خیلی کم درد داشتم.

   1. بسیار عالی سلامت باشید.

   2. المیرا گفت:

    سلام
    همسر من سه هفته پیش شقاقشون رو لیزر کردن و الان بعد از سه هفته متوجه شدن که کمی ترشح زرد رنگ و بی بو دارن. ایا این طبیعیه؟ تمام انتی بیوتیک ها و داروهای لازم رو هم کامل مصرف کردن بعد از لبزر و هفته پیش هم معاینه شدن که مشکلی نداشتن.

    1. سلام بعد از لیزر شقاق آنتی بیوتیک تجویز نمی شود. اگر ایشان به جز شقاق بیماری دیگری نیز داشته اند وضعیت طبیعی است. در هر صورت باید با جراح معالج در این مورد صحبت کنید.

 6. حسین گفت:

  سلام من پنچ روزپیش عمل فیشرانجام دادم یک بیرون زدگی کوچک از قبل عمل ایجاد شده بود بعد ازعمل هم هست ایا رفع میشه

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر از قبل بوده و کاری برای آن انجام نشده مسلما از بین نمی رود. از متخصص جراحی خود در این مورد سوال کنید که آیا عملی بر روی بیرون زدگی انجام شده است یا خیر

   1. کرمی گفت:

    سلام وقت بخیر یک ماه پیش عمل فیشر و تنگی معقد و زایده گوشتی بیرون زدگی رو بالیزر عمل کردم دکترم پودر موسلیوم و آنتی بیوتیک سفکسیم ومترونیدازول تجویز کردن بعد یک ماه دچار سوزش کم و روی مدفوع رگهای خونی دیدم ترشحی ندارم علت این چی میتونن باشه روزی دولتی. هم آب باید بخورم

    1. سلام آنتی بیوتیک و داروهایی که شما مصرف می کنید آب بدن شما را کم می کنند. آب بیشتر بنوشید و با جراح معالج خود نیز در تماس باشید. احتمالا برای شما داروی جدید تجویز خواهند کرد. از زور زدن و فشار آوردن به مقعد نیز جدا خودداری کنید.

 7. آرتین گفت:

  سلام من ۲۵ روزه عمل جراحی با تیغ بیماری فیشر انجام دادم چند روزیه وقتی دارم ژل تجویز شده توسط دکتر رو مصرف میکنم یه مایع زرد رنگ رو میبینم و احساس درد میکنم خواهش می‌کنم بفرمایین آیا علتش چیه؟

  1. زهرا سعادتی گفت:

   اگر ژل تجویز شده را با اپلیکاتور مصرف می کنید دیگر این کار را انجام ندهید. متاسفانه جراحی با تیغ جراحی و بدون لیزر نیاز به مراقبت و ویزیت هایی متعدد بعد از عمل دارد. حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا از عدم وجود عفونت نیز مطمئن شوید.

 8. سیاوش گفت:

  سلام یک روزه از عمل فیشر من با لیزر میگذره فقط سوپ و فیبر استفاده کردم اما یک مدفوع سفت دارم که نتونستم دفعش کنم باید چیکار کنم؟ خواهش میکنم جواب بدید

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا در این مورد به شما کمک کنند. مصرف شربت یا پودر ملین نیز برای شما اجباری است.

 9. قدرت ظاهری گفت:

  سلام من شش روز عمل جراحی فیشر انجام داده ام داروهایم رو مصرف میکنم همچنین غذاهای فیبردار میوه وسبزیجات راهم استفاده میکنم ولی بعد از دستشویی رفتن درد وخارش دارم لطفا راهنمایی کنید

  1. زهرا سعادتی گفت:

   اگر یبوست ندارید مشکلی نیست. اگر درد ناشی از عفونت بروز کند باید حتما پیگیری کنید. اما مقدار کمی درد و خارش بعد از جراحی شقاق طبیعی است.

 10. محمد گفت:

  سلام مشکل همورویید ‌‌شقاق داشتم دکترم هم‌از لیزر استفاده کرد هم‌از‌جراحی،در اولین دفع مشکلی نداشتم، ولی یکروز پس‌از‌عمل بدون‌ اینکه متوجه بشم مقداری مدفوع‌ از مقعدم خارج بوده،لطفا راهنمایی بفرمایید آیا در روزهای اول پس از عمل این‌اتفاق طبیعی است؟

  1. زهرا سعادتی گفت:

   با توجه به این یک متخصص جراحی و لیزر از مزیت جراحی با لیزر اطلاع دارد تمام جراحی ها را با لیزر انجام می دهد. احتمالا جراحی شما بدون لیزر و به روش سنتی انجام شده و این وضعیت در جراحی های سنتی معمولا پیش می آید. دوره نقاهت جراحی هموروئید به روش سنتی از ۲ ماه به بالا است

 11. مهین گفت:

  با سلام و سپاس من امروز ظهر جراحی فیسور به سبک سنتی داشتم بی خبر از پانسمان هنگام دفعادرار وشستشو خیس شد ه تا ۲۴ ساعت بعد به پزشکم دسترسی ندارم ؛چه باید انجام دهم

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام پانسمان خیس را تعویض کنید. اگر نمی توانید به یک درمانگاه یا کلینیک مراجعه کنید تا برای شما انجام شود

 12. علیرضا جعفری گفت:

  سلام من ۳ روزه پیش عمل شقاق انجام دادم قبلش واسه معاینه که به دکتر رفتم دکتر گفت با لیزر انجام میشه ولی الان بعد از ۳ روز هنوز درد دارم از کجا باید بفهمم لیزر بوده یا سنتی؟

  1. زهرا سعادتی گفت:

   از سوابق متخصص می توانید نسبت به این موضوع اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مراقبت ها را به درستی انجام دهید و مسکن ها را سر موقع مصرف کنید جراحی با لیزر شقاق درد ندارد. برای ویزیت بعد از عمل به موقع به متخصص جراحی خود مراجعه کنید.

 13. بنده خدا گفت:

  سلام من شهرستان هستم فیشر داشتم عمل انجام دادم گفتن با لیزر هست اما دکتر گفت جای زخم با لیزر بسته میشه و همش لیزر نیست چند روز هست عمل کردم مایعی مثل آب خون از مقعدم ترشح میشه و نمیتونم بشینم وقتی میشینم اذیت میشم و دچار خونریزی میشم از طرفی کلاس های دانشگاه هم دارم. شربت دادن برای ملین و تشت آب گرم و بتادین. چند روز نقاهتم طول میکشه؟ تو ایم مدت میتونم برم دانشگاه؟

  1. زهرا سعادتی گفت:

   من در جریان پرونده شما نیستم و تمام پروسه جراحی های من با لیزر انجام می شود. نقاهت جراحی با لیزر معمولا یک هفته است و فردای روز عمل بیمار می تواند به محل کار و فعالیت های سبک روزانه بازگردد. در این مورد از متخصص جراحی معالج خود سوال فرمایید

 14. فاطمه بسکابادی گفت:

  سلام هفته پیش عمل فیشرکردم براثرزایمان طبیعی بوجوداومده بودولی نه ماه پمادوشربت استفاده کردم فایده نداشت وناچاربه عمل شدم الان روستاهستم ودسترسی به هیچ دکتری ندارم ازروزاول عمل یکم خون ابه میاد ولی مقدارش کمه طبیعیه؟فکرکنم جراحی شدم چون بخیه داشت‌.تاکی خوب میشم ومشکلاتم حل میشه.توروخداراهنماییم کنیدممنون

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام این وضعیت تا ۲ ماه طبیعی است. روزانه ۳ الی ۴ بار در لگن آب گرم بنشینید. مراقب باشید یبوست نگیرید. مواد غذایی حاوی ویتامین ها و مینرال ها را مصرف کنید تا زخم شما سریعتر بهبود یابد.

 15. بهشته گفت:

  سلام ببخشیدمن ۱۰رورهست که عمل جراحی فیشربه روش تیغ جراحی انجام دادم بااینکه زخمم روبه بهبودی وترمیمم بجزیه نقطه کوچک ک انگاررگ خونم هست ولی باقی جاهازخمم جوش خورده ولی بعدازدفعم درد بشیارشدیدی احساس میکنم که بعدش فقط میتونم درلگن اب گرم بشینم تابهتربشم، ولی دردتا۶ ۷ساعت تداوم داره وبه صورت مداوم خونریزی دارم.نه خیلی شدیدولی تاچندقطره روی شلوارم هم خونی میشه.ودکترم بهم کرم بهبوددهنده زخم معرفی نکرده.میشه راهنماییم بکنید؟

  1. زهرا سعادتی گفت:

   بدون معاینه شما نمی توان دارویی تجویز کرد. بهترین روش نشستن در لگن آب گرم است. سعی کنید روزانه ۳ الی ۴ بار در لگن آب گرم بنشینید.

 16. gholam گفت:

  با سلام خانم دکتر من نزدیک دوماه عمل هموروئید انجام دادم ولی این دو روزه خیلی درد دارم و ترشح هم زیاد دارم

  1. زهرا سعادتی گفت:

   در صورتی که جراحی بدون لیزر و به روش سنتی انجام شده است این وضعیت ممکن است تا ۲ ماه ادامه داشته باشد. مراقبت های بعد از جراحی هموروئید را با دقت انجام دهید تا دچار عود نشوید

 17. یعقوب گفت:

  سلام من عمل شقاق کرده ام بعد از ۲۰ روز دچار خونریزی بعد اجابت مزاج شده ام و یبوست هم ندارم

  1. زهرا سعادتی گفت:

   اگر خونریزی در حد یک تا دو قطره کوچک باشد جای نگرانی نیست. در غیر این صورت به متخصص جراحی معالج خود مراجعه کنید.

 18. زهرا گفت:

  سلام من امروز هشت روزه که جراحی سنتی شقاش حاد داشتم بقیه هام امروز باز شدن سوزش و خارش یه چیز طبیعیه ولی امشب شب چهارمه که از درد شدیدی داخل یه طرف مقعدم حالت سفتی هم گرفته واقعا دردش خیلی بده میخواستم طبیعیه یا نه علائم عفونت نباشه بعد اطراف مقعد به حالت اولی بر میگرده با نه

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام علائم شما نباید پیش رونده باشد. بخیه ها نباید خود به خود باز شود. حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا از عدم عفونت اطمینان حاصل کنید. نشستن در لگن آب گرم نیز کمک کننده است.

 19. حسام رحيمي گفت:

  سلام سه هفته پيش عمل فيشر و فيستول با ليزر انجام دادم ولي اصلا دردم خوب نشده تو اين مدت حتي يك ثانيه بدون درد نبودم خونريزي ندارم از بيرون هم هيچ مشكلي ندارم فقط عضله مقعدم از داخل درد دارد خواهش ميكنم راهنماييم كنين از شدت درد نميتونم نفس بكشم ممنون

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام بعد از جراحی با لیزر نباید چنین دردی را تجربه کنید. مراقب باشید یبوست نگیرید و حتما برای وضعیت به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید.

 20. مینا گفت:

  سلام من پيش خودتون عمل فيستول وشقاق داشتم جاى ليزرخارش کمى قرمزشده يکماه ميشه اياعفونت کرده

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام در لگن آب گرم بنشینید و برای معاینه بعد از لیزر در زمان های تعیین شده مراجعه فرمایید.

 21. علی گفت:

  سلام من ۱۰ روزیه که عمل فیشر و شقاق انجام دادم سندروم روده یا همون ای بی اس از یه روز قبل عمل داروهامو نخوردم که شکمم سفت نشه الان دو روزه که داروهامو میخورم شکمم سفت شده و اینکه دستشویی میرم هنوز یخورده تو مدفوعم خون هست طبیعیه؟ خون ابه هم دارم

  1. زهرا سعادتی گفت:

   سلام خونریزی در حد چند قطره طبیعی است اما اگر دچار یبوست شوید بیماری شما عود خواهد کرد.

 22. غلام گفت:

  پزشک هنگام عمل شقاق با لیزر از اسپری بی حسی استفاده می کند یا از آمپول و مدت زمان عمل چقدر است

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام این عمل با بی حسی نخاعی و یا به درخواست بیمار تحت بیهوشی انجام می شود. زمان عمل از نیم ساعت تجاوز نمی کند.

 23. رضا گفت:

  سلام من برج ٦جراحي شقاق انجام دادم به علت هزينه كمترش چون خيلي اوضاع ماليم بد بود الان ٤ماه است از عمل ميگذره هرچيزيم كه پزشك گفت عمل كردم حتي ١ماه كامل سر كار نرفتم ولي هنوز بعضي وقتها خون ريزي دارم با اينكه دفع كردنم نرم هست ويوبس نيستم هيچ وقت دكتر هم ميرم ميگه طبيعيه من چي كار بايد انجام بدم بخدا خيلي اذيت هستم لطفا راهنمايي كنيين

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تغذیه مناسب و سرشار از ویتامین داشته باشید که زخم عمل جراحی شقاق سریعتر بهبود یابد. خونریزی در حد چند قطره طبیعی است.

 24. الهه مهربان گفت:

  سلام خانم دکتر من باید پیش شما عمل لیزر انجام بدم اما چون بچه کوچیک دارم برام خیلی مهمه ک بدونم زمان بستری شدنم تا مرخص شدنم چقد طول میکشه ک ببینم تو اون مدت بچم پیش مادربزرگش میمونه یا ن

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لیزر شما نهایت نیم ساعت طول می کشد و بعد از چند ساعت مرخص می شود. اما از آنجایی که شب اول باید استراحت کنید و اجسام سنگین بلند نکنید بهتر است که شب اول برای نگهداری کودک خود از مادربزرگ کمک بگیرید.

 25. فریده فایضی گفت:

  سلام ببخشید من ۱۵روز عمل فیشر کردم بدون لیزر الان خیلی درد دارم میشه بگید چکار کنم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در لگن آب گرم بنشینید. از یبوست جلوگیری کنید. از مسکن های ضد درد و ضد التهابی استفاده کنید. تغذیه مناسب و مغذی داشته باشید تا زخم عمل شقاق شما سریعتر بهبود یابد.

 26. زکی گفت:

  سلام وقت بخیر من عمل جراحی شقاق مقعد انجام دادم .دکتر هیچ گونه پمادی برای محل زخم ننوشته ایا لازم نیست .فقط دوتا قرص بهم داده

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که مشکلی ندارید خیر نیازی نیست. معمولا مصرف ملین بعد از جراحی توصیه می شودزیرا اکثر افراد بعد از جراحی دچار یبوست می شوند.

 27. الهه گفت:

  سلام خانم دکتر نزديک پنجاه روز عمل شقاق وفيستول داشتم بعدازگذشت يکماه دچاريبوست شدم کمى سوزش دارم شربت لاکتوزبهم دادين دوباره استفاده کنم جاى عمل کمى قرمزشده براى معاينه راهم دوره نميتونم بيام

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر بیمار من هستید با تلفن مطب تماس بگیرید تا مسئول پشتیبان بعد از عمل شما را راهنمایی کنند. در صورت نیاز می توانید عکس از ناحیه عمل را برای ایشان ارسال کنید. بعد از هر اجابت مزاج در لگن آب گرم بنشینید و مراقب باشید دوباره یبوست نگیرید. مشکلی نخواهد بود.

 28. میرزاده گفت:

  سلام.بنده ده روز پیش عمل شقاق به روش سنتی انجام دادم.بعد از ده روز خارش شدیدی اطراف مقعد و بیضه هام دارم.به حدی که کلافم میکنه.قرص ضد حساسیت که مصرف میکنم خارش قطع میشه.لطفا راهنمایی کنید علت چیه.یبوست ندارم و رژیم پر فیبری هم دارم.

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   بهداشت ناحیه را به خوبی رعایت کنید. از غذاهای ادویه دار و حساسیت زا اجتناب کنید. از مسکن و داروهای ضد التهابی که پزشک معالج تجویز کرده است استفاده کنید.

 29. سرگل گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشی من نه روزه که عمله شقاق انجام دادم ودرده خیلی شدید ناحییه معقد دارم هنگام دفع مدفوع میمیرم وزنده میشم یبوست خیلی زیاد اذیتم میکنه خواهش میکنم منو راهنمای بکنید چکار باید بکنم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   شما باید شربت ملین استفاده کنید و یبوست را کنترل کنید. اجابت مزاج بعد از عمل با وجود یبوست بسیار دردناک است و احتمال عود را بالا می برد. بنابراین کنترل یبوست را جدی بگیرید.

 30. مهران گفت:

  سلام.نزدیک به یک ماه هست که عمل همزمان فیشر و هموروئید لیزری انجام دادم و مدام درد دارم مخصوصا بعد از اجابت مزاج تا چند ساعت درد شدید دارم که واقعا زندگیمو برام جهنم کرده.هر چقدر هم که به دکتری که عمل کرده میگم درد دارم‌ در جواب میگن طبیعیه و شما به درد حساس هستی و خیلی تآکید دارن به اینکه پمادهایی ک دادن رو با انگشت تا انتها وارد مقعدم کنم و ماساژ بدم که اینکار تا حد مرگ برام درد اوره ولی بازم انجام میدم ولی هنوز خوب نشدم.یه راهنمایی بفرمایید لطفا

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید این وضعیت برای بیماری که بعد از یک ماه با لیزر جراحی شده است طبیعی نیست. وضعیت شما باید از لحاظ وجود عفونت و یا هرگونه زخمی بررسی شود. مراقب باشید هنگام استفاده از پماد ناخن دست شما ناحیه را خراش ندهد و زخم نکند.

 31. ق ظفری گفت:

  سلام حدود ۵ ماهه عمل جراحی شقاق و فیستول داشتم ولی هنوز مشکلات قبل عمل وجود داره به دکتر مراجعه میکنم میگه عمل مشکلی نداره . کلونوسکپی هم رفتم مشگلی نبود و هرموقع شکمم خیلی جزیی سفت میشه هم خون ریزی میکنه هم سوزش داره و خوارش هم بهش اضافه شده باید چکار کنم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   در صورتی که کولونوسکپی هم چیزی را نشان نداده است جای نگرانی نیست. مراقب وضعیت اجابت مزاج خود باشید تا یبوست یا اسهال نگیرید. بعد از هر اجابت مزاج در لگن آب گرم بنشینید. بهداشت ناحیه را به درستی رعایت کنید تا دچار عفونت نشوید.

 32. الهام گفت:

  سلام من ۱۲ روزه که عمل فیشر با دستگاه کوتر انجام دادم الان درد و خون ریزی ندارم فقط موقع مدفوع احساس سوزش و خارش دارم طبیعیه به نظرتون؟ و معقدم بعضی وقتا بسته میشه ولی بعضی وقتا که تو آینه نگاه میکنم بازه و گوشت داخلش دیده میشه جوری انگار ممکنه بازم بیماریم برگرده دکترم میگن کم کم بسته میخواستم بدونم نظر شما چیه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در جراحی با کوتر به دلیل این که قسمتی از بافت می سوزد این میزان سوزش و خارش بعد از عمل طبیعی است و جای نگرانی نیست. محل عمل را دست کاری نکنید و طبق دستور پزشک معالج مراقبت های لازم را انجام دهید.

 33. فریبا گفت:

  سلام من یک هفته پیش عمل فیشرکردم ازاون روز یک مایع کمرنگ اطرافش میبینم،وباشربتی که تجویز شده بعدغذام میخورم،مدفوعمم نرمه دردمم خیلی کمتر شده روزی سه بار هم داخل تشت آب گرم وبتادین میشینم وعلائم عفونت ندارم قرصمم سر وقت میخورم اما امروز بعدمدفوعم چندقطره سفیدغلیظ دیدم لطفا بهم بگیدبرای چی بوده؟

  1. وضعیت شما طبیعی است برای ویزیت بعد از عمل به وقع مراجعه کنید و تحت نظر جراح معالج باشید

 34. فاطمه گفت:

  سلام .خسته نباشید ببخشید من ده روز است که عمل شقاق انجام داده ام ولی بعد از دفع مدفوع خیلی درد دارم.تا چه مدت این درد را دارم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر جراحی شما بدون لیزر و به روش سنتی انجام شده است این وضعیت حداقل تا ۲ ماه ادامه دارد. مراقبت باشید یبوست نگیرید و بعد از هر اجابت مزاج در لگن آب گرم بنشینید.

 35. شریفی گفت:

  سلام خسته نباشین شوهرم چند ماه پیش مدفوعش سفت بود و دوماهی شربت سیلاکس استفاده کرد بعدش دسشویی که میرفت خیلی اذیت میشد و خون از معقدش میزد بیرون نگاه کردم که دور معقدش دونه های گوشتی زده بیرون بردمش پیش دکتر جراح واسش نوبت عمل داد الان سه روزه عمل کرده درد زیاد داره امروز که نگاه کردم دوتا از گوشتا رو دراورد بود ولی متاسفانه بازم داره وخیلی نامیده ایا بدون عمل درمون میشه یا باز باید عمل بشه

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   ایشان باید مراقب باشند نه دچار یبوست شوند و نه اسهال زیرا هر دو وضعیت منجر به بروز هموروئید و شقاق می شود. التهاب و ورم بعد از عمل طبیعی است. ناحیه عمل را دست کاری نکنید.

 36. فرانک پورمهر گفت:

  سلام خانوم دکتر من ۱۰ روزی میشه که با استاپلر جراحی کردن و شقاق هم داشتم تا امروز خوب بودم و خونریزی نداشتم اما امروز چون مدفوعم یکم سفت بود و چند بار رفتم دستشویی چند قطره خون همراه با مدفوعم اومد. این جای نگرانی داره؟ چیکار باید بکنم؟ سوزش هم دارم حس میکنم چاقو میزنن

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام خونریزی اگر کم باشد جای نگرانی نیست. اما یبوست باید کنترل شود در غیر این صورت دچار عود شقاق می شوید

 37. بهشته گفت:

  سلام خانم دکترببخشیدمن ۷۰روزهست که جراحی هموروییدوفیشربه روش تیغ وسنتی انجام دادم.خب بیرون مقعدم زخمش بهبودپیداکرده ولی بازم موقع دفع سختم میشه ودردشدیدی حس میکنم گاها خون هم میادبخاطرهمین دفعموعقب میندازم.میخواستم بپرسم پمادی هست بزنم تازخمم خوب خوب بشه وچراا بعددوماه این زخم خوب نمیشه؟وملینم منیزیم هیدوکسایدهست والان دوماهه هرشب یه قاشق میخورم ضرری نداره؟ ممنونم اگه جوابمو بدین.خدابه شماسلامتی بده

  1. سلام شما باید یبوست را کنترل کنید و اگر مشکل یبوست شما رفع نمی شود مصرف ملین را بیشتر کنید و با یک متخصص تغذیه نیز مشورت کنید. تا زمانی که یبوست کنترل نشود زخم داخل مقعد نیز ترمیم نمی شود. حتما به جراح معالج نیز مراجعه کنید.

   1. محمد گفت:

    سلام خانم د‌کتر من ۳۵روز عمل شقاق با تیغ انجام دادم ولی عفونت کردم که دکتر آمپول وقرص داده بهم وبهتر شدم وقتی آمپول زدم مایعه زرد رنگ خارج شد وبهتر شدم ولی باز کمی خارش دارم و کمی هم باز عفونت خارج میشه پمادی یا قرصی استفاده نکنم

    1. سلام وضعیت شما طبیعی نیست و مجدد باید توسط متخصص معاینه شوید.

 38. رضا گفت:

  با سلام خدمت شما‌ . یک هفته پیش جراحی اسفنکترومی شقاق و همورویید انجام دادم. مشکل نشتی مدفوع دارم.آیا طبیعی است؟ و اگر طبیعیست تا چه مدت؟ ممنونم از پاسخگویی شما.

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با توجه به وسعیت جراحی و متد جراحی ممکن است یک هفته تا دو ماه این وضعیت ادامه داشته باشد. با پزشک معالج در ارتباط باشید و از بروز عفونت و یبوست جلوگیری کنید.

 39. آوین گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۴روز هست عمل فیشر انجام دادم به صورت سنتی و یک دکتر معروف ، امروز که روز چهارم هست بعد از دفع درد زیادی دارم شاید به خاطر ملئن هست که موقع دفع بهم زور میاره ، دکترم گفت اصلا توی لگن آب نشین عفونت رحم میگیری، چیکار کنم چون دردم تو یک نقطه زیاده حس میکنم یکم ورم کرده

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شربت ملین را در حدی مصرف کنید که نه یبوست داشته باشید و نه اسهال زیرا هر دو به ناحیه مقعد آسیب می زند. به علاوه اگر امکان نشستن در لگن آب گرم ندارید می توانید دوش آب گرم بگرید و سپس ناحیه را به خوبی خشک و تمیز کنید.

 40. آوین گفت:

  و سوال دیگه اینکه بخیه ها کی آب میشن ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   در مورد بخیه ها و بهبودی بعد از عمل شقاق باید از جراح معالج خود سوال بفرمایید.

 41. ملینا گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید

  من یه خانم 35 ساله هستم

  عمل هموروئید و فیسول انجام دادم هم لیزر و هم سنتی

  مدت 3 هفته هست

  خونریزی از همان ابتدا نداشتم خداروشکر عمل م خوب بود

  ولی کاهی اندازه ی یک نخود ترشح زد رنگی از مقعدم خارج میشه

  اما خارش و درد و… ندارم

  این چیه ؟

  با توجه به اینکه دکتر من تهران هست و دسترسی هم ندارم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   شما باید ویزیت شوید. اگر تهران نیستید از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. جراحی های من تماما با لیزر انجام می شود و بیماران راه دور با واتساپ با من و مطب در ارتباط می باشند.

   1. taha گفت:

    سلام من حدود 4روز است که عمل فیشرانجام دادم وبااینکه مصرف فیبر دارم لگن آب گرم استفاده ومیکنم قرص استفاده میکنم روزی چند بار اجابت مزاج دارم ولی هر دفعه زجر میکشم وبافشاربای تخلیه کنم

    1. سلام از یک متخصص گوارش و یک متخصص تغذیه وقت ویزیت بگیرید. وضعیت شما احتمالا ارتباطی با جراحی ندارد و مربوط به گوارش و تغذیه شما می باشد.

 42. ملینا گفت:

  البته خانم دکتر مرتب از آب گرم بعد از اجابت مزاج

  و شامپو بچه هم استفاده میکنم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   بسیار عالی است. یبوست را هم کنترل کنید.

 43. ملینا گفت:

  و اینکه این ترشح اصلا بو هم نداره

  نیتونم از وان ابی که توش سرکه هست استفاده کنم

  اصلا این چیه 😔ذهنمو مشغول کرده

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سرکه ممکنه به زخم باز آسیب برساند بدون مشورت و معاینه پزشک جراح این کار را نکنید.

 44. محدثه گفت:

  سلام وقت تون بخیر همسر من شغلش همراه با فعالیت شدید و خم و راست شدن و کار تو ارتفاع هستش مبتلا به شقاق هستش باید چه مدت بعد عمل استراحت کنه و سرکار نره؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر لیزر شقاق انجام بدهند نهایت یک هفته نیاز به استراحت دارند.

 45. سجاد گفت:

  سلام ممنونم بابت راهنمایی تون
  بنده الان یک ماه هست که دو تا عمل جراحی با تیغ فیشر و یه دونه عمل فیستول انجام دادم الان بعد این همه زمان دوباره خارش از داشتم و خونریزی هم داشتم لطفا بگید چیکار کنم خطرناک نباشه همه جوانب رو هم و دستورات رو رعایت کردم پودر روان کننده شکم هم استفاده کردم مرسی

  1. سلام اگر جراحی به روش سنتی و بدون لیزر شقاق انجام شده است وضعیت شما طبیعی است. با جراح معالج خود تماس بگیرید تا در صورت نیاز برای شما داروی مناسب تجویز کنند. توصیه های مراقبتی بالا را نیز رعایت بفرمایید.

 46. میلاد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دوهفته پیش عمل جراحی شقاق وهموروئید انجام دادم با لیزر خداروشکر خوب بودمشکلی ندارم فقط جای زخم شقاقم که زائده گوشتی بوده برداشته بعد دوهفته هنوز خوب نشده بعد اجابت مزاج میسوزه روزی دوبار داخل لگن آب گرم میشینم کاری برای بسته شدن جای زائده گوشتی نباید بکنم ؟

  1. از جراح معالج خود بخواهید که برای شما پماد ترمیم زخم تجویز کنند.

 47. moham گفت:

  سلام
  ۳ روز پیش عمل شقاق و همیروئید بیرونی انجام دادم .
  دکتر برای عمل از بی حسی کمر استفاده کرد . دکتر گفت با لیزر انجام دادم .یکی از هیموروئید ها رو بر نداشت .مرتب هم عفونت خارج میشه. به نظر شما با لیزر انجام داد یا سنتی؟

  1. بدون معاینه نمی توان نظر داد. مهارت و تشخیص صحیح جراح برای لیزر هموروئید بسیار مهم است.

 48. baranbahari گفت:

  سلام خانم سعادتی عزیز ، دقیق یک ماه است که عمل لیزر شقاق در تهران کردم ویبوستم خوب شده ولی سوزش امان منو بریده و زندگی طبیعی ام رو مختل میکند و طوری که باید فورا روی سرامیک سرد و یا شستشو آب سرد سوزش رو کمتر کنم ، ترو خدا کمکم کنید ، واقعا دردناکه و اشکمو در آورده ، ضمن دعاگویی برای شما خانم دکتر محترم و دلسوز ممنون میشم بفرمایید و کمکم کنید

  1. سلام بعد از یک ماه لیزر شقاق احساس سوزش و درد طبیعی نیست. با جراح معالج خود تماس بگیرید تا برای شما داروی مناسب تجویز کنند. اگر تهران تشریف ندارید می توانید از مطب من وقت ویزیت آنلاین بگیرید تا بعد از ارسال عکس از ناحیه داروی مناسب برای شما تجویز شود. به شدت از بروز یبوست و اسهال جلوگیری کنید.

 49. آقا ۳۴ ساله گفت:

  سلام خانم دکتر
  من ۲۰ روزه عمل شقاق با تیغ انجام دادم الان خیلی کم چرک خارج شده از جای عمل و بوی نامطبوعی داره
  بعد که تو آینه نگاه کردم جای عمل کامل جوش خورده و دوباره بهم چسبیده و در انتهاش ی نقطه جوش تورم داره اینها همه طبیعیه؟؟
  هیچ درد یا خونریزی ندارم

  1. سلام وضعیت شما طبیعی نیست. حتما به جراح معالج خود مراجعه کنید. احتمالا دچار آبسه مقعدی و عفونت ناحیه مقعد شده اید. عفونت باید درناژ شود و برای شما دارو تجویز شود. در صورت عدم کنترل این وضعیت بیماری شما عود خواهد کرد.

 50. آقا ۳۴ ساله گفت:

  و بخاطر بسته شدن جای عمل دوباره تنگی مقعد و مشکل در دفع پیدا نمیکنم؟؟؟

  1. نباید به خاطر جراحی شقاق دچار تنگی مقعد شوید. این مورد را حتما با جراح خود در میان بگذارید. در صورت نیاز می توانید به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید.

 51. محمود گفت:

  سلام من ده روزه ک عمل سنتی فیشر داشتم دردم خیلی کمتر و ناچیز شده اما گاهی با مدفوعم خون میاد ولی درد نداره میخاسم بدونم تا کی خونریزی ادامه داره؟و ایا خونریزی نشانه مشکلیه؟

  1. سلام ممکن است تا دو ماه در حد یک قطره خون مشاهده کنید که طبیعی است. اگر خونریزی شدید یا عفونت و ترشح مشاهده کردید وضعیت شما غیرطبیعی است.

 52. عرفان گفت:

  سلام خسته نباشید . ببخشید الان یک هفته ایی هست عمل شقاق و همورویید رو انجام دادم ولی سوزش دارم مخصوصا وقتی مدفوع خارج میشه خواستم بدونم طبیعیه و باید چی کنم ؟ پماد هم استفاده میکنم باز اونجوریه

  1. سلام احتمالا یبوست دارید و باید فورا یبوست را درمان کنید. توصیه می کنم به میزان کافی از شربت ملین استفاده کنید تا مشکل شما سریعا رفع شود. به علاوه به جراح معالج خود نیز مراجعه کنید تا برای شما داروی مناسب تجویز کنند. از مصرف پماد و دارو بدون تجویز جراح خود خودداری کنید.

 53. سه گفت:

  سلام

  من ده روز هست ک لیزر فیشر رو انجام دادم

  برای ویزیت رفتم و گفتند ک عفونت نداری و زخمت داره خوب میشه

  اما الان کنار مقعد باد کرده شبیه ب ابسه
  باید چ کنم؟؟

  1. سلام اگر یبوست دارید شربت ملین میل کنید و به جراح معالج خود نیز اطلاع دهید.

 54. یاس گفت:

  سلام خانم دکتر. خسته نباشید. من عمل شقاق و هموروئید و تنگی مقعد با لیزر انجام دادم. دکتر گفت تا فردا باندد رو باز نکن ولی شدید احساس دستشویی داشتم و مجبور شدم سه ساعت بعد از عمل، باند رو باز کنم. این زود باز نکردن باند مشکلی ایجاد نمیکنه. مننون از پاسخ‌گویی تون

  1. سلام معمولا قبل از انجام عمل پزشک شیاف بیزاکودیل تجویز می کند تا روده های بیمار تخلیه شود و تا 24 ساعت نیاز به دفع مدفوع نداشته باشد. پانسمان هم نباید تا یک روز خیس و مرطوب شود. بنابراین با جراح معالج خود تماس بگیرید تا وضعیت شما را بررسی کنند.

 55. سعید گفت:

  سلام وقت به خیر….
  من 5 روز پیش عمل شقاق مقعد با لیزر انجام دادم و الان حالم بهتر از قبل شده ولی هنوز موقع دفع مدفوع کمی سوزش دارم و گاهی اوقات احساس خارش میکنم. میخواستم بدونم آیا این عوارض بعد از لیزر، طبیعی هستن یا اینکه باید دوباره تحت معالجه قرار بگیرم؟!
  ممنون

  1. سلام اگر این علائم روز به روز کاهش می یابد طبیعی است. اما برای کاهش دوره نقاهت بعد از لیزر شقاق با جراح معالج خود مشورت کنید. بعد از هر اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید و اگر یبوست دارید حتما از شربت ملین استفاده کنید.

 56. علی گفت:

  بار عرض سلام و خسته نباشید
  من چهار روز پیش جراحی با لیزر شقاق داشتم الان بعد از ۴ روز هنوزم هنگام دفع مدفوع دچار خونریزی شدید و سوزش شدید می شم به حدی که عرق سرد می کنم بنظرتون طبیعی هست برای کاهش خونریزی و سوزش چیکار کنم

  1. سلام خیر وضعیت شما طبیعی نیست به جراح معالج مراجعه کنید و برای داشتن مدفوع نرم از شربت ملین استفاده کنید.

 57. سارا گفت:

  ببخشید من دو هفته پیش عمل شقاق با روش سنتی انجام دادم الان بخیه های جذبیش باز شدن و ی لوزی کوچیک کنار مقعدم هست و مواد زرد رنگ داخلشه ،سوزش و خارش هم ندارم ولی ترشح ب شکل خون کمرنگ و بوی بد دارم میشه لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام زخم شقاق شما عفونت کرده است. سریعا به جراح معالج مراجعه کنید. ناحیه را تمیز و خشک نگهدارید.

 58. حسینی گفت:

  سلام وقتتون بخیر خانم دکتر من سی و چهار روزه شقاق و هموروییدمو با لیزر عمل کردم یکی دو روزه دفع ناکامل دارم و خارش گرفتم و در ناحیه مقعد بعد از اجابت مزاج مقعدم تنگ و سفت میشه ، از پماد ویتامین آد و مدیلت که دکتر برام نوشته هم استفاده میکنم ولی باز خارش دارم گاهی اوقات
  درمان به طور کامل چند روز طول میکشه بعد از لیزر
  و اینکه تا چتد رور بعد از عمل باید در لگن آب گرم بنشینیم؟
  با تشکر فراوان از شما

  1. سلام اگر یبوست دارید حتما از شربت ملین استفاده کنید. معمولا نقاهت بعد از لیزر تا این حد طولانی نیست و باید معاینه شوید. بعد از هر بار اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید تا کاملا بهبود یابید. اگر تهران تشریف ندارید می توانید از مطب من وقت ویزیت بیماران راه دور با واتساپ هماهنگ کنید.

 59. ساداتی گفت:

  با سلام و وقت بخیر. من عمل بواسیر با لیزر انجام دادم و ۳ بخیه برای من دکتر زد. روز یکشنبه ۲۶ بهمن عمل کردم. در حال حاضر منیزیم هیدروکساید میخورم حتی ۳ تا قاشق شاید کمی بیشتر و غذاهای آبکی ولی هنوز یبوست دارم و از روز دوشنبه تا الان اجابت مزاج تا امروز چهارشنبه صورت نگرفته بیش از حد درد دارم. ایا داروی قویتر هست یبوست درمان کنه راحت بشوم. حتی از دیروز ظهر سه شنبه هیچ غذایی نخوردم فقط آب. به علت اینکه واقعا شکمم بزرگ هم نفخ و هم اجابت مزاجی صورت نگرفته. یا راه حلی برای تخیله بهتر وجود دارد.
  و بخیه چه زمانی میفته؟
  لطفا اگر امکانش هست راهنمایی کنید.

  1. سلام مدت زمان زیادی را بدون عمل دفع گذرانده اید. از یک پرستار یا بهیار باتجربه جهت انجام تنقیه کمک بگیرید. اگر زور بزنید و یبوست داشته باشید ممکن است به بافت آسیب برسانید. مصرف شربت ملین را تا حدی که دیگر یبوست نگیرید افزایش دهید. مراقب باشید اسهال نگیرید.

 60. مریم گفت:

  سلام من ۵ روز پیش عمل فیشر وتنگی خفیف و بیرون زدگی داشتم که پزشکم گفتن هم با لیزر انجام شده و هم ناحیه شقاق بخیه خورده فکر کنم فقط بیرون زدگی ها با لیزر برداشته شده .خدارو شکر اصلا خونریزی ندارم ولی بعد از دفع دچار درد غیرقابل تحملی در ناحیه مقعد میشم که فقط آمپول کتورولاک آرومم میکنه حالا بعد از ۵ روز دارم پریود میشم خیلی استرس دارم چون قاعدگی های من همیشه دردناک هستش میشه راهنماییم کنید

  1. سلام روزی 10 لیوان آب بنوشید و اگر علت درد هنگام دفع یبوست نیست حتما به جراح معالج مراجعه کنید تا علت درد را تشخیص دهند.

   1. مریم گفت:

    خانم دکتر متاسفانه متوجه شدم محل جراحی عفونت کرده

 61. فاطمه گفت:

  با سلام و وقت بخیر خدمت خانوم دکتر. من چند روز عمل کردم در حین عمل بواسیر بدنم دچار سوختگی شد. متاسفانه قسمتی از بدن قطره آبی بود و بخار شد و دچار سوختگی شدم. شهرستان زندگی میکنم. میخواستم بدانم برای درمان سریعتر باید چه کار کنم؟ زمانی که برای اجابت مزاج میروم بخاطر اینکه آب به بدن میخوره دردش شدید تر می شود.
  لطفاً اگر امکانش هست راهنمایی کنید.
  با سپاس فراوان از شما

  1. سلام سوال شما واضح نیست. در حین عمل بواسیر کدام قسمت از بدن شما سوخته است؟ میزان سوختگی چقدر است؟ این مورد را باید با جراح معالج خود در میان بگذارید و در صورت نیاز ایشان شما را به یک متخصص پوست معرفی کنند.

 62. سیمین کامیاب گفت:

  سلام
  من سال 96 همورئید داشتم عمل کردم
  بسیار عالی بود ولی الان چند وقتی یه که در ناحیه رکتوم خراش وسوزش و ترشحات خیلی کم یه نموره خونی دارم وقتی از دستمال برای خشک کردن استفاده می کنم از پماد زایلو ژل برای چرب کردن استفاده می کنم تا حدی خوب میشم احساس میکنم
  جای عملم عفونت داره
  ولی بعد هر اجابت مزاج باز همین علایم دارم لطفا بفرمایید برای رفع این عفونت چه دارویی مصرف کنم?
  با سپاس

  1. سلام حتما به جراح معالج خود مراجعه کنید و از خود درمانی پرهیز کنید. ممکن است دچار عفونت و حتی فیستول آنال شده باشید.

 63. کیمیا گفت:

  سلام خانم دکتر من امروز جراحی هموروید با لیزر داشتم اطزاف مقعدم هنوز یه گلوله بزرگ هست دردم دارم آیا این ورم طبیعیه؟ نباید به داخل بره؟

  1. سلام در این مورد باید از جراح معالج خود سوال کنید. برخی جراحی های وسیع هموروئید تا یک هفته ورم طبیعی است.

 64. هادی گفت:

  سلام
  من دو هفته پیش عمل همورویید و فیشر داشتم، از دیروز وقتی میشینم احساس میکنم از داخل مقعد ی حالتی مثل سوزن زدن پیش میاد
  و اینکه بعد دوهفته هنوز خونابه ای ک ترشح میشه قطع نشده، البته کم شده، ولی میخام بدونم تا کی ادامه پیدا میکنه
  ممنون میشم اگه جوابمو بدید

  1. سلام اگر جراحی به روش سنتی انجام شده این وضعیت طبیعی است. برای نشستن از رینگ یا یک بالش نرم استفاده کنید و برای مدت طولانی ننشینید. با جراح معالج نیز در تماس باشید و ویزیت های بعد از عمل هموروئید را به درستی پی گیری کنید.

 65. فاطمه گفت:

  سلام دو روز هست برای فیشر جراحی با لیزر انجام دادم یک بیرون زدگی پوستی از قبل داشتم و بعد از عمل متورم شده و به اون اضافه شده ایا طبعیه البته بعد دوروز احساس میکنم داره کوچیک میشه؟

  1. سلام طی یک هفته باید التهاب های بعد از لیزر شقاق فروکش کند. ویزیت های بعد از جراحی ها به طور منظم پیگیری کنید تا در صورت نیاز جراح معالج برای شما دارو تجویز کنند.

 66. جباري گفت:

  سلام خانم دكتر من ٤ روزه كه عمل ليزر فيشر كردم در كلينيك ليزر دکتر دیگری انجام دادم،خانم دكتر من سوپ و ميوه و اب فراوان ميخورم اما موقع دفع خيلي درد دارم با سوزش.خانم دكتر از پماد زينك فقط استفاده ميكنم يبوست ندارم اما موقع دفع درد و سوزش دارم طبيعيه خانم دكتر؟

  1. سلام طبیعی یا غیرطبیعی بودن این درد و سوزش بستگی به نوع جراحی و وسعت جراحی شما دارد. معمولا نباید بعد از لیزر شقاق چنین درد و سوزش غیرقابل کنترلی داشته باشید. از شربت ملین استفاده کنید و روزی 10 لیوان آب بنوشید. چای و قهوه مصرف نکنید. غذاهای ادویه دار مصرف نکنید و به جراح معالج حتما مراجعه کنید تا در صورت نیاز برای شما دارو تجویز کنند.

 67. حامد گفت:

  سلام… من چند روز پیش عمل شقاق انجام دادم… رفته رفته عفونتم هم تو ناحیه ای که برداشته شده و هم ناحیه ای که بخیه زده شده بیشتر شده با وجود ویزیت دکتر و تجویز آنتی بیوتیک بیشتر ولی زخم و عفونت پیشرفت داشته… ممنون میشم کمک کنید چون دم عیده شاید دکترم واس ویزیت تا مدتی نباشن

  1. سلام مراقبت هایی که در بالا ذکر شده است را انجام دهید. بدون معاینه توصیه یا داروی خاصی نمی توان تجویز کرد. از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

 68. میلاد گفت:

  سلام من ۲ سال پیش عمل شقاق سنتی انجام دادم و بعد از اون هم مقدار کمی مدفوع از بدنم خارج میشه ولی کنترل گاز دارم الان موندم باید چکار کنم به چه دکتری مراجعه کنم؟

  1. سلام به یک متخصص جراحی و لیزر ماهر مراجعه کنید.

 69. Sara گفت:

  سلام خانوم دکتر عمل سنتی شقاق مقعد داشتم ولی بعد از عمل هیچ وقت به حالت نرمال بر نگشتم همیشه درد داشتم موقع دفع،چیزی که ازار دهنده هست این هست که همیشه ذرات ریزی داخل مقعد باقی میمونه و این خیلی اذیت میکنه باید نیم ساعت با دوش بشورم خودم رو که بازهم کامل تخیله نمیشه با گوش پاک کن باید دربیارم همیشه ی خدا یه زخم دارم انگار کلا مقعدم کوچیکه ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید. احتمالا لیزر شقاق را به شما پیشنهاد خواهم داد.

 70. امیر گفت:

  سلام
  من 45 روز عمل شقاق و بواسیر کردم. از هفته سوم خونریزی شدید داشتم الان نزدیک به چندروز هست که خونریزی کمتر شده. موقع دفع یه کوچولو احساس درد دارم. یه تکه های گوشت داخل مقعدم هستم دکتر گفت اسفنکتر هست نمیشد اینها رو برداشت. برا درد و خونریزی چکار کنم. این اسفنکتر مشکل ساز نمیشه. بعد از مدفوع اگه روی صندلی بشینم احساس درد میکنم.علت درد چیه

  1. سلام شما باید معاینه شوید. از مطب وقت ویزیت بگیرید. اگر تهران تشریف ندارید وقت ویزیت آنلاین با واتساپ بگیرید.

 71. امی گفت:

  سلام..
  من 52 روز هست ک عمل فیشر و بواسیر کردم.چند روزی هست ک مدفوعم سفت شده. موقع دفع احساس راحتی ندارم.در حدود چند قطره خون میاد.شربت لاکتولوز هم میخورم. الان قسمت بواسیر درد میکنه. یه تکه های گوشت شبیه بواسیر داخل هستن ک دکتر جراح گفت اسفنکتر هستن بواسیر نیست ک نمیشد برداشت.برا دفع چکار کنم.و جریان این اسفنکتر چیه

  1. سلام حتما به جراح معالج خود مجدد مراجعه کنید تا برای شما دارو تجویز کنند. حتما روزی 10 لیوان آب میل کنید تا مدفوع خشک نباشد.

   1. امی گفت:

    جریان اسفنکتر ک مثل بواسیر اویزان هست چی میشه.

 72. امیر گفت:

  سلام..
  حدود 2 ماهه عمل فیشر و بواسیر انجام دادم الان مدفوع نرمه ولی موقع دفع راحت نیستم.اولش به سختی خارج میشه بعد معولی هست.بعد از یکی دوساعت احساس درد دارم. چکار کنم

 73. مصطفی گفت:

  سلام من 20ماه پیش چار خارش های شدید مقعدی میشدم دکترای زیادی رفتم. در نهایت یه پزشک عمومی تو تهران گفت فیشر داری البته بعد از معاینه کل پوست اطراف مقعد رو در اثرکشیدگی پاره کرد. 14 ماه میگذره که عملم کرد الان هنوزم ب سختی مینشینم اونم واسه زمان خیلی کوتاهی وموقع راه رفتن دچار خارش میشم کلا زندگی واسم زهر شده لطفا اگه میشی راهنماییم کنید باید چکار کنم

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید بعد از معاینه تشخیص نهایی اعلام خواهد شد. اگر تهران تشریف ندارید از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

   1. مصطفی گفت:

    ممنون چشم حتما

 74. فیدون گفت:

  با سلام ..من حدود ۱۰ روزه عمل شقاق اسفنکر انجام دادم وقتی دست میزنم یه خط صاف از مقعد تا بغلش برش خورده ..فقط مختصری خارش دارم ودست هم نمیتونم بزنم بنظرتان چکار کنم .در ضمن به دکترم دسترسی ندارم ..

  1. طبق نظر جراح معالج عمل کنید و اگر به ایشان دسترسی ندارید برای زمان ویزیت بعد از عمل به یک متخصص مراجعه کنید. اگر امکان مراجعه حضوری ندارید می توانید از مطب من وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

 75. زهره گفت:

  سلام .من چهل روز پیش عمل شقاق وهمورئید بالیزر انجام دادم ..در دوهفته ی اول درد و سوزش زیاد داشتم ولی بعدش کم کم خوب شدم الان خیلی خوبم خداروشکر فقط امروز بعد رفتم به دستشویی متوجه شدم مقدار کم خون همراه با مدفوع خارج شد .یبوست ندارم و کاملا راحت بود اجابت مزاجم هیچ فشار یا زوری نزدم ،ولی خیلی نگران شدم بابت دیدن خون .علت چی میتونه باشه ؟چکار کنم

  1. سلام اگر خونریزی در حد یک قطره باشد مشکلی ندارد. احتمالا جراحی وسیعی داشته اید.

 76. امی گفت:

  سلام..
  دوماه عمل بواسیر با شقاق انجام دادم.جای بواسیر هنوز درد میکنه.دفع راحتی ندارم.انگار یه چیزی تو راه دفع ام هست.روزی یک بار دفع دارم.خون ریزی هم دارم.علت چیه. چکار کنم

  1. سلام به جراح معالج مراجعه کنید که اگر التهاب یا زخمی در ناحیه باقی مانده است برای شما داروی مناسب تجویز کنند.

 77. مائده گفت:

  سلام خسته نباشید 🌺 🌺 تقریبا نزدیک سه هفتس عمل لیزر کردم ولی نمی تونم بشینم درد دارم و خارش. موقع راه رفتن حساس اینکه پشتم خار داره رو دارم میشه راهنماییم کنید 🙏🏻❤️😔

  1. سلام وضعیت شما طبیعی نیست. یبوست را کنترل کنید و به جراح معالج خود نیز مراجعه کنید.

 78. زیبا بنی هاشم گفت:

  سلام ،من دوماه پیش عمل شقاق داشتم و زائد های گوشتی اطراف مقعدم وجود داشت ، الان پس از دوماه یکی از زائدهای گوشی کمی بزرگ تر شده و درد کمی حس میشود ،اما خونریزی ندارم
  چه کنم ؟

  1. سلام مراقب باشید یبوست نگیرید. روزی چند بار و بعد از هر اجابت مزاج به مدت 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید. به جراح معالج خود نیز مراجعه کنید تا برای شما دارو تجویز کنند.

 79. Azm گفت:

  سلام من ۱۱ روزه عمل شقاق انجام دادم قبل از عمل زائده های گوشتی دور مقعدم وجود داشت.ک بعد از عمل هم هنوز هستن میخواستم بگم دکترم برام پماد آلفا تجویز کرده ک ی مدت استفاده کنم اونا از بین برن ایا پماد رو استفاده کنم درست میشه؟؟

  1. سلام طبق دستور جراح معالج عمل کنید.

 80. امی گفت:

  سلام
  دوماه عمل شقاق و بواسیر کردم.رفتم پیش جراح گفت جای شقاق جوش خورده.الان موقع دفع جای بواسیر درد میکنه چکارم کنم.جای شقاق درد نمیکنه

  1. سلام احتمالا هم یبوست دارید که دچار هموروئید شده اید. به هر دلیلی که دچار عود بواسیر شده اید مجدد باید به جراح معالج خود مراجعه کنید تا برای شما دارو تجویز کنند و علت عود را هم بررسی کنند.

   1. امی گفت:

    خانم دکتر جراح گفت باید کولونوسکوپی انجام بدی.خونریزی هم دارم

 81. امیر گفت:

  سلام حدودا 70 روز عمل شقاق و بواسیر کردم.ولی هنوز خونریزی دارم.موقع دفع فقط قسمت بواسیر درد میگیره.بعد دفع کلا جای بواسیر درد میکنه.شقاق درد نمیکنه.برا خونریزی چکار کنم و همچنین درد.داروی چیزی..

  1. سلام شما باید معاینه شوید. اگر یبوست دارید حتما از شربت ملین استفاده کنید. برای گرفتن دارو هم باید توسط جراح معالج یا یک متخصص جراحی عمومی معاینه شوید.

 82. محمود خمسلو گفت:

  سلام مدت یکسال هست عمل شقاق را به صورت سنتی انجام دادم متاسفانه نه تنها خوب نشدم بلکه کمی عفونت در من ایجاد شده لطفا راهنمایی بفرمایید من درشهرستان هستم

  1. با مطب تماس بگیرید وقت ویزیت آنلاین هماهنگ کنید. بعد از ویزیت روش درمان مناسب یا لیزر شقاق به شما پیشنهاد خواهد شد.

 83. سعیده کوثری گفت:

  سلام من یک سال قبل عمل فیشر انجام الان دوباره همره مدفوع خونریزی دارم و اینکه یبوست ندارم چیکار کنم؟؟

  1. سلام مجدد به جراح معالج مراجعه کنید. احتمالا دچار عود شقاق شده اید.

 84. مژده گفت:

  سلام وقت بخیر کمتر از یک هفته ی پیش جراحی همورویید و شقاق داشتم.بدون اینکه یبوست داشته باشم یکی از بخیه های بیرونی باز شدن و الان بعد از دفع بشدت سوزش دارم دوباره باید بخیه زده شده یا امکان ترمیم با پماد هست؟؟
  ممنون

  1. سلام معمولا امکان ترمیم با پماد وجود دارد. اگر یبوست دارید شربت ملین میل کنید که زخم شما بیشتر نشود. بعد از هر اجابت مزاج هم 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

 85. امی گفت:

  سلام..
  حدود 80 روزه عمل شقاق و بواسیر کردم. روزی یکبار دفع دارم. خونریزی بعد از دفع دارم .خون روشن هس. بعد یک ساعت از دفع جای بواسیر درد میگیره
  پیش دکتر رفتم گفت مشکل نداری جای شقاق جوش خورد.دکتر گفت باید بری کلونوسکوپی انجام بدی. بنظرتون باید چکار کنم برا خونریزی.یه راه حلی بگید لطفا

  1. سلام اگر یبوست دارید حتما از شربت ملین استفاده کنید و برای دریافت داروی مناسب از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 86. اح گفت:

  سلام
  من سه ماه عمل بواسیر وشقاق کردم.موقع دسشویی ابتدایی مدفوع سفته و بعد مدفوع نرم میشه. یه مقدار خون میاد روزی 10 لیوان اب هم میخورم.چکار کنم برا دفع ابتدایی. لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام یک رژیم غذایی پرفیبر داشته باشید و یا با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

 87. سعید گفت:

  سلام
  من حدود ۵ سال پیش عمل هموروئید با لیزر انجام دادم، بعد عمل هر از گاهی موقع اجابت دچار سوزش میشدم حس میکردم انگار زخم ایجاد شده دکتر معالجم یه پمادی تجویز کردن که اون علایم بهبود پیدا کرد ولی الان یه مدتی هست که این علایم دوباره ایجاد شده و یادم نیست چه پمادی بود و به دلایلی امکان ویزیت با دکتر رو ندارم اگر شما راهنمایی کنید ممنون میشم.
  متشکر

  1. سلام احتمالا دچار یبوست مزمن می باشید. هم باید نسبت به درمان یبوست اقدام کنید و هم باید برای دریافت دارو مجدد ویزیت شوید. از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید تا بعد از ویزیت برای شما داروی مناسب تجویز شود. بدون تجویز پزشک داروهای قبلی را تکرار نکنید

 88. امیر گفت:

  سلام
  سه ماه عمل شقاق و بواسیر کردم.ابتدایی دفع به سختی و سفت میاد وخون میاد بعد مدفوع نرم هست. بعد از دفع جای بواسیر خیلی درد میگیره ک میرم تو لگن اب گرم. لطفا چکار کنم.برا دفع اولیه مدفوع.و خونریزی و همچنین جای بواسیر.
  لطفا بگید چکار کنم

 89. علی گفت:

  سلام ..
  من حدودا 100 روز عمل فیشر و بواسیر کردم
  فک کنم دچار یبوست شدم.مدفوع ب سختی میاد بعد جای هنگام دفع جای بواسیر درد میگیره .لطفا چ کنم

  1. سلام از شربت ملین استفاده کنید تا مدفوع شما نرم شود. احتمالا به دلیل یبوست مزمن دچار شقاق و زخم جدید هم شده اید. بنابراین سریعا با جراح معالج خود تماس بگیرید تا برای شما داروی مناسب تجویز کنند.

 90. علی گفت:

  سلام
  تقربیا سه ماه عمل فیشر و بواسیر کردم.الان به سختی دفع میکنم.و خونریزی دارم. و جای بواسیر درد میگیره هنگاه دفع.امروز بعد از حموم نگا جای عمل کردم جای بواسیر سیاه هس و شبیه تاول دست شده.خیلی درد داره.لطفا بگید چکار کنم علت سیاهی ایناو درد و خونریزی چیه.کمک کنید کمک کنید

  1. فرشاد گفت:

   سلام بالیزر جراحی کردین؟

 91. امید گفت:

  سلام.95 روز هس گ عمل هموریید و شقاق کردم.دفع ابتدایی سخته. بعد مدفوع شله.موقع دفع یه مقدار خون با مدفوع میاد بیرون.و جایی بواسیر خیلی درد میگیره. یه چیزای شبیه بواسیر از داخل میاد بیرون ک دکتر گفت اسفنکتر هست مشکلی نداره (اسنفکتر) چکار کنم.دیگ خسته خسته شدم..

  1. سلام به یک متخصص گوارش مراجعه کنید. غذای پرفیبر میل کنید و از زور زدن در هنگام عمل دفع خودداری کنید. شربت ملین را در حدی استفاده کنید که نه اسهال باشید و نه یبوست.

 92. فرشاد گفت:

  سلام ده روزه شقاق بالیزر انجام دادم هنوزبعدازدفع درد دارم وموقغ دفع مدفوع چن قطره خونریزی دارم

  1. سلام احتمالا مدفوع شما سفت هست. از شربت ملین استفاده کنید و به جراح معالج خود نیز مراجعه کنید.

 93. ارشام گفت:

  سلام
  105 روز هست ک عمل شقاق و بواسیر کردم.
  هنگام دفع ابتدایی به سختی میاد بعد مدفوع نرمه و خونریزی دارم. هنگام مدفوع جای بواسیر درد میگیره.
  شربت لاکتولوز هم میخورم.چکار کنم یه پماد یه دارویی بگید

  1. سلام شما باید به یک متخصص گوارش مراجعه کنید.

 94. امیر گفت:

  سلام من در حدود ۶ روز پیش جراحی لیزر co2برای هموروئید ترومبوز داشتم الان ۲روزه که جای عمل زخم شده و از روز اول هم جای عمل سفت شده بود و درد داشتم میخواستم بپرسم که این طبیعی هستش تا چند روز ادامه دارد ممنون

  1. سلام اگر التهاب عمل شما کم نشده است و هر روز علائم شما تشدید می شود وضعیت شما طبیعی نیست. در برخی از جراحی های وسیع هموروئید و شقاق ممکن است تا یک ماه بیمار دچار التهاب باشد اما این التهاب باید رو به کاهش باشد.

 95. zahra گفت:

  سلام خسته نباشید من ده روز پیش عمل شقاق و همورویید فیستول بروش اسفنکترتومی انجام دادم ولی زمان دفع دردشدیددارم ومدفوم سفت واخرش خونی هستش درروز3بارشکمم خیلی سفت کار میکنه شربت هیدروکساید 2قاشق هروعده میخورم و همه جور الو انجیره کاهو واب میخورم ولی تاثیری نداره 2بارم شکمم نرم کار کرده ولی بازم بادرد شدید وخون داره لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام به دلیل یبوست اولیه که داشته اید احتمالا دچار زخم شده اید. همچنان مراقب باشید که یبوست نگیرید و روزانه 10 لیوان آب بنوشید. بعد از هر اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید. شربت ملین را در حدی استفاده کنید که نه یبوست باشید و نه اسهال. از جراح معالج خود نیز داروی مناسب برای ترمیم زخم ایجاد شده دریافت کنید.

   1. مصطفی گفت:

    آیا ورزش کردن برای من ضرر آره یانه. بخصوص دویدن

 96. پژمان گفت:

  سلام
  من 3 ماه عمل بواسیر و شقاق کردم.مشکل ابتدایی مدفوع دارم و مدفوع ابتدایی سفته.و خون میاد. بعد مدفوع نرمه چکار کنم

  1. به متخصص تغذیه و سپس به متخصص گوارش مراجعه کنید. این علائم ارتباطی با عمل جراحی هموروئید و شقاق ندارد. روزانه 10 لیوان آب نیز میل کنید.

 97. مصطفی گفت:

  سلام
  من 16 ماه پیش در تهران عمل فیشر انجام دادم. اما هنوز ب سختی میشینم. موقع راه رفتن هم گاهی اوقات و البته بیشتر مواقع دچار خارش میشم. البته مجبورم آروم راه برم. ورزش که دیگه شده آرزو برام. قبل از عمل هم دکترای زیادی رفتم. بعضی ها هم اصلا نمیدونستن خارشی که به وجود میاد ناشی از چیست لطف کنید راهنمایی کنید. مشکل از چی میتونه باشه

  1. سلام شقاق شما درمان نشده است یا دچار هموروئید شده اید. به جراح معالج خود مجدد مراجعه کنید که علت عود یا عدم درمان را بررسی کنند. در صورت نیاز از مطب من وقت ویزیت بگیرید. اگر تهران تشریف ندارید از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. ورزش کردن در حد دویدن سنگین ممکن است به شما فشار وارد کند اما انجام یک ورزش سبک و منظم روزانه به حرکت بهتر روده ها کمک می کند و مانع بروز یبوست و عوارض آن می شود.

 98. مصطفی گفت:

  آیا دویدن برای من با این شرایط مفیدیا نه

 99. سعیده گفت:

  سلام من سه روزه عمل هموروئید کردم. با کوتر انجام شده. روز اولی که دفع داشتم بسیار شکمم سفت کار کرد و بخیه م باز شده. بخیه م جذبی بود. ایا باید کاری کنم؟

  1. سلام برای رفع یبوست شربت ملین استفاده کنید و از جراح معالج هم پماد مناسب دریافت کنید.

 100. پدرام گفت:

  سلام..
  چهارماه عمل شقاق و بواسیر کردم.هنوز خونریزی دارم.مدفوعم نرمه.بعد جای بواسیر درد میگیره بعد از دفع.هر وقت لباس زیر میپوشم کلا عفونتی میشه.چکار کنم.یه راه حل بگید لطفا

  1. سلام وضعیت شما طبیعی نیست. حتما به جراح معالج خود مراجعه کنید تا اقدامات لازم را انجام دهند و برای شما داروی مناسب تجویز کنند. هر روز در لگن آب گرم بنشینید و ناحیه را با شامپو بچه کاملا بشویید و به نرمی خشک کنید.

 101. نیک سیر گفت:

  سلام
  من چهار روز میشه عمل شقاق کردم
  وقت مدفو کردن خیلی احساس درد و سوزیش دارم
  لطفآ راهنمایی کنید ممنون میشم.

  1. از شربت ملین استفاده کنید که مدفوع شما نرم باشد. مراقبت کنید که نه یبوست بگیرید و نه اسهال. بعد از هر اجابت مزاج و روزانه سه بار در لگن آب گرم بنشینید. با جراح معالج خود تماس بگیرید که در صورت نیاز برای شما داروی مناسب تجویز کنند. هر روز ناحیه مقعد را با شامپو بچه بشویید و به آرامی خشک کنید.

 102. محمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید.من دیروز عمل شقاق و بواسیر داشتم با لیزر عمل کردن.
  ۱ اینکه امروز احساس کردم کمی گوشت اضافه از مقعدم زده بیرون آیا طبیعی است این؟
  ودوم اینکه من بعد از عملم سیگار میکشم آیا ضرر داره یا نه؟
  ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام این مورد را باید با جراح معالج خود چک کنید. بیماران من چنین علائمی نداشته اند مگر این که مورد شما خاص باشد. سیگار هم دوره نقاهت را طولانی می کند. سیگار نکشید.

   1. میلاد گفت:

    سلام خسته نباشید
    من دو روز پیش عمل شقاق و بواسیر با لیزر کردم امروز که تو لگن آبگرم و بتادین نشستم دست زدم دیدم سر همه ای گوشتها از باسنم زده بیرون آیا طبیعی است؟؟

    1. سلام بله طبیعی است. مسکن ها و داروهای تجویز شده را به طور مرتب مصرف کنید. برای ویزیت بعد از عمل هم به موقع به جراح معالج مراجعه کنید.

 103. زیبا بنی هاشم گفت:

  سلام
  من عمل چهار ماه پیش عمل شقاق داشتم و دوماه پیش هم عمل هموروئید انجام دادم ،چند روز یوبست خیلی شدید داشتم الان که خوب شدم کمی خون روی مدفوع میبینم آیا این خون طبیعیه ؟؟

  1. سلام خیر طبیعی نیست احتمالا بر اثر یبوست دچار زخم و عود شقاق شده اید. مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید و داروی مناسب دریافت کنید.

 104. مهری احتشام گفت:

  سلام مادر من مولتیپل میلوما دارن امروز عمل شقاق و فیشر انجا دادن. ب شدت درد دارن چ مسکنی میتونیم استفاده کنیم درد نداشته باشن. عمل سنتی بوده

  1. سلام از جراح معالج داروی مناسب دریافت کنید. در اینجا بدون ویزیت بیمار نمی توان دارو تجویز کرد.

 105. ملکو گفت:

  سلام
  4 ماه و 17 روز عمل فیشر و بواسیر کردم. ولی هنوز خونریزی دارم.و لباس زیرم هم عفونتی میشه. چکار کنم.دیگ خسته شدم

  1. سلام بیماری شما عود کرده است و ممکن است به فیستول و آبسه هم مبتلا باشید. از یک متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر باتجربه وقت ویزیت بگیرید.

 106. ملک گفت:

  سلام
  چهار ماه و 14 روز عمل شقاق و بواسیر کردم.ابتدایی موفوع به سختی میاد و خون میاد و بعد مدفوع نرمه و جای بواسیر درد میگیره هنگام مدفوع.چکار کنم.تو لگن اب نیاز هست بشینم؟

  1. سلام وضعیت مدفوع شما ارتباطی با جراحی شقاق و هموروئید ندارد. به یک متخصص گوارش مراجعه کنید و در صورت نیاز از یک متخصص تغذیه برنامه غذایی مناسب دریافت کنید.

 107. امیر گفت:

  سلام دکتر من حدود ۲۰ روزه عمل فیشرکتومی با لیزر انجام دادم ولی هنوزم بعداز دفع احساس سوزش دارم پس کی خوب میشم؟

  1. سلام وضعیت شما طبیعی نیست. به جراح معالج خود مراجعه کنید. اگر یبوست دارید هم حتما یبوست را کنترل کنید و از جراح خود داروی مناسب دریافت کنید.

 108. جواد گفت:

  سلام.من دیروز عمل شقاق انجام دادم و امروز مرخص شدم ولی نمیدونم چه حالتی بخوابم کمتر درد داشته باشم به هر طرف میچرخم باز هم درد دارم و باد شکم هم دارم که خیلی بهم فشار میاره

  1. سلام طوری بخوابید که به ناحیه عمل فشار وارد نشود مثلا به پهلو یا روی شکم بخوابید. بعد از 24 ساعت باید اجابت مزاج نرم داشته باشید. از مصرف غذاهای نفاخ خودداری کنید.

 109. میعاد عچرشاوی گفت:

  سلام من این نزدیک دو ماه عمل شقاق مقعد کردم ولی متاسفانه از روزی که عمل کردم تالان همش سوزش دارم و درد مقعد و ترشح دارم و یه لایه نازک گوشتی پیش سوراخ مقعدم بوجود امد بنظرتون این چیه و برا درد و سوزش چکار کنم باتشکر ازشما

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید. وضعیت شما طبیعی نیست و باید معاینه شوید.

 110. ازیتا گفت:

  با سلام من دقیقا یک ماه پیش عمل فیشر و همورویید به روش سنتی انجام دادم تا یک هفته پیش اصلا مشکلی نداشتم ولی چند روزه موقع دفع روی مدفوع خون دارم و بعد از دفع سوزش مثل اینکه روی یک میخ نشستم چیکار باید بکنم خیلی ببخشید یبوست نیستم ولی ابتدای مدفوع خیلی خشک هست توی دفع ابتدای مدفوع مشکل دارم و نمیتونم کامل تخلیه بشم مجبورم یک ذره زور بدم

  1. سلام همین زور زدن و خشکی ابتدای مدفوع منجر به آسیب رسیدن به ناحیه عمل می شود. علاوه بر این که لازم است به جراح معالج خود مراجعه کنید به یک متخصص گوارش و یک متخصص تغذیه هم مراجعه کنید.

 111. taha گفت:

  بسیارعالی وپرفایده

 112. زهرا گفت:

  سلام من ۴ روزه عمل همورویید و فیشر انجام دادم وآب میوه و سوپ میکس شده میخورم .هنوز دفع ندارم احساس دفع ندارم اصلا فقط نفخ خالی میکنم که همیشه بدنم نفاخ بوده .داروهامم مترونیدوزال وزینک ولیدوکایین هست که دکتر تجویز کرده موقع دردخودم مسکن میخورم.بنطرتون باید شربت ملین بخورم؟

  1. سلام اگر 4 روز است که هنوز عمل دفع را انجام نداده اید از یک پرستار یا بهیار باتجربه برای انجام عمل تنقیه کمک بگیرید. حتما از شربت ملین هم استفاده کنید. با جراح معالج خود نیز تماس بگیرید.

 113. معصومه گفت:

  سلام
  من حدود 45روزه عمل لیزر شقاق انجام دادم در ناحیه مقعد سوزش شدید دارم ،خواهشمندم من را راهنمایی بفرمایید

  1. سلام احتمالا یبوست دارید که دچار سوزش شده اید. شربت ملین استفاده کنید و از جراح معالج خود پماد مناسب دریافت کنید. روزی سه بار هم در لگن آب گرم بنشینید.

 114. مریم گفت:

  سلام من یک ماه عملل لیزر فیشرهموروید انجام دادم هنوزخیلی درد دارم الان دیگه سوزش بیشتر شده دکترم میگه عادی آخه تاچندروز میگن لیزردرمانی فقط یه روز ولی بخدا من یک ماه درد شدید دارم همه داروها وپمادههایی که دکتر دادمصرف کردم ولی نتیجه ندادتوروخدا راهنمایم کنید

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید. ممکن است زخم درمان نشده داشته باشید. لیزر نقاهت و عوارض جراحی معمولی را ندارد.

 115. اصغر گفت:

  سلام بنده يك سالو نيم هست عمل كردم اخيرن خون ريزي نداشتم ولي ي بيرون زدگي دارم ك اون ملتهب هست و درد گرفته چيكار بايد كنم ممنون

  1. سلام ممکن است دچار هموروئید شده باشید. از یک متخصص وقت ویزیت بگیرید تا برای شما داروی مناسب تجویز کنند. بعد از هر اجابت مزاج هم ده دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

 116. پدرام گفت:

  سلام..
  5ماه عمل بواسیر و فیشر کردم.موقع دفع خونریزی دارم.ابتدایی مدفوع به سختی میاد.یبوست ندارم.الان جای بواسیر ورم(باد) کرده.بعد از دفع جای بواسیر درد میگیره چکار باید کرد.ممنون میشم

  1. سلام علاوه بر این باید یبوست را کنترل کنید لازم است از یک متخصص وقت ویزیت بگیرید تا برای شما داروی مناسب تجویز کنند. توصیه می کنم بعد از هر اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید. روزانه 10 لیوان آب میل کنید.

 117. تهرونی گفت:

  سلام…
  من 5 ماه 10 عمل شقاق و بواسیر کردم.الان موقع دفع خونریزی دارم هم خون روشن هم لخته.و خون تو مدفوع به صورت رگ هست.موقع دفع جای بواسیر درد میگیره.بعد ابتدایی مدفوع به سختی میاد و بعد نرمه.باید چکار کنم لطفا لطفا راهنمایی کنید.خیلی اذیت شدم

  1. سلام وضعیت گوارش شما طبیعی نیست و باید به متخصص معالج خود مراجعه کنید.

 118. مهناز گفت:

  باسلام من ده روز پیش لیزر هموروعید انجام دادم .بیرون زدگی رو برداشتن .دچار تنگی مقعد بودم.
  روزی دوعدد سیلاکس داده بودن من اشتباهی سه روز اول را یک عدد سیلاکس خوردم و باعث شد مدفوعم شل نباشه.الان چندین روزه موفع اجابت مزاج با اینکه خیلی ملین میخورم و مدفوعم شل هست درد دارم و بعد از اجابت مزاج ترشحات زرد رنگ مایع دارم .آیا طبیعی هست؟

  1. سلام مدفوع شما نباید بیش از اندازه شل باشد یعنی اسهال و یبوست هر دو منجر به آسیب به ناحیه مقعد می شود. وضعیت اجابت مزاج خود را کنترل کنید و از جراح معالج پماد مناسب دریافت کنید.

 119. فاطمه سعادت مهر گفت:

  باسلام من حدود ۱۱ روز پیش عمل لیزر شقاق وزائده های گوشتی را انجام دادم اما در این مدت گاها درد وسوزش بسیار داشتم به خاطر درد وسوزش باز دوباره مراجعه کردم دکتر متوجه شدند که یکی از نخهای بخیه جا مانده وبعد از ده روز نخ را در آوردن ولی من بازهم درد دارم وهم سوزش دکتر عنوان کردن که خوب رسیدگی نکردی ولی من هم خیلی شستشو می دهم وهم در لگن آب گرم وبتادین می نشینم وهم از سرم شستشو برای ازبین بردن آلودگی ها استفاده می کنم لطفا مرا راهنمایی کنید که چگونه از شر عفونت می توانم راحت شوم

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید. بعد از معاینه اقدامات لازم برای شما انجام خواهد شد. در لگن آب گرم فعلا بتادین نریزید.

 120. نرگسی گفت:

  سلام….
  5ماه عمل فیشر و بواسیر کردم الان خون تو مدفوعم ب صورت رگ رگ هس و خونریزی دارم.بواسیر سمت راستم ک عمل کردم ولی مث سمت چپ صاف نیس . مدفوعم نرمه. بعد از دفع کامل جای بواسیر دردش شروع میشه تا یک روز.تو لگن اب گرم هم میشینم.
  برا خونریزی و درد چکار کنم. و علت اینکه جای بواسیر ک عمل نکرد صاف نیس چیه

  1. اگر جراحی به روش سنتی انجام داده اید وضعیت شما طبیعی است. از جراح معالج خود یک پماد ترمیم کننده مناسب بگیرید و یا با اجازه ایشان از مقدار کمی روغن زیتون یا نارگیل برای نرم کردن ناحیه استفاده کنید. در مورد بواسیری که عمل نشده نظری ندارم. احتمالا جراح صلاح ندانسته است که پاکه هموروئید را بردارد. درضمن مطمئن شوید که دچار عفونت نشده اید.

 121. امیر گفت:

  سلام من دوروز است عمل شقاق انجام داده ام بعد دستشویی درد زیادی می کند آیا طبیعی است یا از داروی سفالکسین ومترو نیدازول است چون احساس میکنم مدفوع رو سفت میکنه میوه سبزیجات وماین وآب زیادی مصرف میکنم لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام مسلما آنتی بیوتیک هایی که مصرف می کنید منجر به بروز یبوست می شود. علاوه بر رعایت رژیم غذایی لازم است که از شربت ملین هم استفاده کنید و تا زمانی که جراح معالج اجازه می دهند مصرف شربت ملین را ادامه دهید. روزانه 10 لیوان آب هم میل کنید.

 122. حنظله گفت:

  سلام خانم دکتر. بنده عمل شقاق و هموروئید انجام دادم قبل عمل به هنگام عمل دفع به خاطر درد شدید با افت فشار مواجه میشدم و به گفته دکتر بنده وضعیت خوبی نداشتم. الان با گذشت حدودا ۲ ماه باز هم دچار سوزش و درد در ناحیه برش شدم. دکتر هم شیاف آنتی هموروئید و ژل لیدوکائین تجویز کردن و با استفاده از این دو دچار سوزش بیشتری میشم. لطفا راهنمایی بفرمائید. متشکرم

  1. سلام مصرف داروهای تجویز شده را قطع کنید و از جراح معالج خود بخواهید که برای شما داروی جدید تجویز کنند. استفاده از کرم آلوئورا هم کمک کننده است.

 123. حنظله گفت:

  و همچنین خونریزی هم داشتم و با هر بار دفع به مقدار خیلی کم خون در مدفوع دیده میشه. و در قسمت داخلی مقعد سوزش زیادی دارم و دکتر فرمودن دچار اسپاسم شدی. راهی هست که بهتر بشم. ممنونم.

  1. خونریزی در حد یک یا دو قطره طبیعی است.

   1. حنظله گفت:

    بعد استفاده از شیاف و ژل مقدار خونریزی و میزان سوزش و درد شبیهه زمان قبل عمل شده و برام غیر قابل تحمل. با اینکه هم زمان و هم هزینه صرف کردم ولی جواب نگرفتم و دارم درد میکشم. لطفا راهنمایی بفرمائید. رفتم پیش دکتر و بعد از معاینه فرمودن که بخاطر اسپاسم دوباره باید عمل بشید و انگار نمیخوان قبول کنن که این خونریزی ها منشائش چیز دیگه ای غیر از اسپاسم هستش. ممنونم از توجه و راهنماییتون.

 124. مهدی گفت:

  سلام خانم دکتر
  هستند نباشید
  الان پنج روز از جراحی فیشر آنال و برداشتن فیستول کردم.
  بخاطر دارو یبوست گرفتم و خونریزی داشتم ملیم کننده خوردم الان بهترم
  دکتر در شهرمون مسکن ایندومتاسین و چرک خشک کن قوی نوشته.
  ولی میرم دستشویی میکنم بعدش دارم میمیرم از شدت درد و وضعیت خونریزی پس از خوردن ملیم خیلی کمتر شده.
  خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. سلام روزانه 10 لیوان آب ولرم میل کنید. حتما شربت ملین میل کنید که یبوست نگیرید. در صورتی که بهبودی حاصل نشد از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید تا بعد از ارسال عکس از ناحیه برای شما داروی مناسب تجویز شود.

 125. پریا س گفت:

  با سلام من سال 94عمل هموروئید و شقاق انجام دادم اما الان دوباره ی تیکه باز وقتی میشینم هنگام سرویس بهداشتی میزنه بیرون اما درد و زخمی ندارم،یعنی دوباره باید عمل کنم؟ممکنه باز بیشتر بشه؟

  1. سلام احتمالا مجدد دچار هموروئید داخلی شده اید. حتما به یک متخصص مراجعه کنید. اگر یبوست دارید حتما شربت ملین و غذای پرفیبر مصرف کنید.

 126. پدرام گفت:

  سلام…
  6 ماه عمل بواسیر و شقاق کردم.الان خونریزی دارم.هم خون روشن هم لخته…خون لخته کم ولی خون روشن بیشتر است.علتش چیه

  1. سلام وضعیت شما طبیعی نیست. به جراح معالج مراجعه کنید. اگر ییوست دارید حتما شربت ملین مصرف کنید.

 127. mary گفت:

  سلام، حدود یک سال پیش جراحی شقاق انجام دادم بعد از بهبود دائم دچار دلپیچه و اجابت مزاج شدم راهنمایی میفرمایید که چه باید بکنم😔😔

  1. سلام به یک متخصص گوارش و متخصص تغذیه مراجعه کنید. جراحی شقاق ارتباطی با دلپیچه و اسهال ندارد.

 128. آمنه گفت:

  سلام ببخشید ۱۲روزه عمل لیزری شقاق وهموریید انجام دادم موقع اجابت مزاج خیلی درد دارم بعد اگه پرید بشی تو این دوران اشکال نداره؟باعث عفونت نمیشه؟

  1. سلام خیر مشکلی ندارد. دقت کنید که ناحیه را تمیز نگهدارید که دچار عفونت نشوید.

 129. محمد رضا گفت:

  سلام خسته نباشین من ۴ روز پیش عمل فیشر بادلیزر انجام دادم روزهای اول مدفوع میوردم درد خیلی کمی داشتم ولی امروز که روز ۴ هستش دردم خیلی شدید شده خیلی درد بدی دارم مثل روز اولم شدم رفتم پیش پزشکم معاینه کرد گفت چیزی نیس ولی من دردم خیلی شدیه تورو خدا جوابمو بدین چیکار باید کنم

  1. سلام اگر یبوست دارید حتما از شربت ملین استفاده کنید. از مطب وقت ویزیت بگرید تا وضعیت شما را بررسی کنم.

 130. زیبا بنی هاشم گفت:

  سلام
  ببخشبد من چند وقت پیش دچار شقاق جزئی شدم و با قرص درمان شد و دیگر خونریزی ندارم
  اما حالا بعد از یک ماه ، خارش شدید گرفتم لطفا بگید چکار کنم ؟؟

  1. سلام ممکن است دچار هموروئید شده باشید. از خوددرمانی پرهیز کنید و از یک متخصص داروی مناسب دریافت کنید.

 131. محمد گفت:

  سلام. من ۵ هفته پیش عمل فیشر با لیزر انجام دادم. به دلیل مهاجرت و عوض شدن رژیم غذاییم دچار یبوست شدم و در نتیجه هنگام اجابت مزاج خونریزی دارم. می‌خواستم ببینم مشکل قابل حلی هست یا اینکه آنال فیشر من دوباره برگشته؟ خیلی ممنون.

  1. سلام از شربت ملین و آب فراوان استفاده کنید. با جراح معالج خود نیز تماس بگیرید تا برای شما داروی مناسب تجویز کنند.

 132. عبداله گفت:

  سلام خانم دکتر
  من هشت روزه عمل شقاق و همورئیید با لیزر انجام دادم
  ولی برای رفع حاجت خیلی درد دارم
  و خون های لخته دار اندازه بند انگشت ام میاد همراه مدفوع ام
  تو رو خدا راهنمایی کنیم

  1. سلام اگر یبوست دارید حتما شربت ملین میل کنید. به جراح معالج خود مراجعه کنید که دچار عفونت نشده باشید.

 133. نادیا گفت:

  سلام خانم سعادت عزیزمن ۳ روز هست عمل همورئید و شقاق انجام دادم وبعدیکروز مرخص شدم و قرص ژلوفن و مترونیدازول و شربت ملین برام تجویز کرد مشکلم اینه که شکمم نفخ کرده و نمیتونم گاز شکمم رو خالی کنم مقعدم خیییلی تیر میکشه احساس میکنم مقعدم ورم داره و اصلا راهی نداره که باد بیرون بیاد خیلیی درد دارم البته اینم بگه که اجابت مزاجم هم با اینکه با درد هست ولی بطور طبیعی انجام میدهم سوال بعداین هست که برای بهتر شدنم استراحت کامل داشته باشم یا میتونم کمی قدم بزنم؟؟

  1. سلام متاسفانه جراحی به روش سنتی این مشکلات را دارد و کم کم باید شروع کنید به قدم زدن که یبوست نگیرید. ممکن است به شربت ملینی که مصرف می کنید حساسیت داشته باشید. از دکتر خود یا داروخانه شربت ملین جایگزین بگیرید. یک رژیم غذایی مناسب هم از یک متخصص تغذیه دریافت کنید. از متخصص تغذیه مطب من هم می توانید رژیم تخصصی بعد از جراحی هموروئید و شقاق بگیرید.

 134. گيتا گفت:

  سلام خانم دكتر
  من چهار روز هست كه عمل شقاق مزمن و زائده گوشتي را با ليزر و جراحي انجام دادم ، از دو روز پيش موقع اجابت مزاج درد خيلي شديدي دارم به طوريكه روز دوم ازشدت درد توان راه رفتن نداشتم و مجبور به تزريق مسكن شدم ،، درد طرف شقاق نيست و كاملاً سمت ديگري هست ، ايا اين درد شديد طبيعي هست ؟ نگران عفونت هستم ، تب هم ندارم .
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  1. سلام احتمال عفونت بسیار بالاست. به جراح معالج خود مراجعه کنید. اگر هم یبوست دارید حتما از شربت ملین مناسب استفاده کنید.

 135. m.k گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دیشب ساعت 9 عمل زخم شقاق و بواسیر بیرونی با لیزر داشتم
  تا الان که 16 ساعت از عمل میگذره نکات گفته شده را رعایت کردم
  و فقط یک چیز را یادم رفته و اون هم کمپرس سرد در محل لیزر بود…آیا این مورد مهمه؟؟؟

  و ببخشید هنگام اجابت مزاج کمی خون خارج می شود همراه کمی سوزش
  ایا طبیعی هست؟؟ در مورد زخم مشکلی پیش نیومده؟

  و ببخشید دکتر برای من دو بسته مسکن به همراه یک بسته انتی بیوتیک و لیدوکائین و شربت منیزیم هیدروکساید نوشتن
  تا الان دو بار از این شربت استقاده کردم (هر 8 ساعت نوشته شده استفاده شود) اما اسهال شدم
  اما میدونم به خاطر آنتی بیوتیک نیز ممکنه یبوست شوم
  برای همین نمیدانم میتوانم شربت را به جای هر 8 ساعت فقط هر 12 ساعت مصرف کنم ؟؟
  چون اینطوری(اسهال) اب بدنم رو زود از دست میدم
  و اگر هم آب زیاد بخورم زیاد میرم دستشویی

  ممنون میشم راهنمایی ام کنید؟

  1. سلام استفاده از پک یخ برای کاهش التهاب توصیه می شود که اگر استفاده نکرده اید اتفاق مهمی نیست. مصرف شربت ملین برای 24 ساعت بعد از عمل یا لیزر تجویز می شود و شما نباید شربت را زود استفاده می کردید. درضمن مقدار مصرف شربت را به حدی کم کنید که نه اسهال شوید و نه یبوست. زیرا هر دو وضعیت منجر به بروز خونریزی و زخم در ناحیه می شود. با جراح معالج خود تماس بگیرید و این موضوع را با ایشان در میان بگذارید. ممکن است لازم باشد برای شما داروی جدید تجویز کنند.

 136. ماکانی گفت:

  سلام..
  من 6 ماه و 14 روز عمل شقاق و بواسیر کردم.تو این مدت خونریزی و سوزش و درد دارم.ابتدایی مدفوع ب سختی میاد.و بعد مدفوع نرمه.پیش جراج معالج رفتم گفت برو اندسکوپی روده انجام بده.شکمم زیاد نفخ داره.خون روشن هست.و خون به صورت رگ تو مدفوع هست.

  1. سلام به دلیل یبوست مزمن بیماری شما در حال عود کردن است. حتما برای درمان یبوست اقدام جدی انجام دهید تا مجدد دچار هموروئید و شقاق نشوید.

 137. سعید گفت:

  سلام ۵۶ساله هستم ۲۳روزپیش لیزر شقاق انجام دادم از داخل نسبتا خوب شدم اما ازروز پنجم بعدازعمل دهانه مقعدم تورم همراه با درد خصوصا هنگام دفع دارم دکترمعالجم گفت حتما اسهال گرفتی. …..پماد لیدوکایین و آنتی بیوتیک تجویز کرده. …لطفا بفرمایید بهترین راه کار چیه؟

  1. سلام اگر اسهال یا یبوست داشته باشید مسلما نتیجه مثبتی از جراحی انجام شده نخواهید گرفت. بنابراین مراقب باشید دفع مدفوع نرم و عادی داشته باشید. مقدار مصرف فیبر غذایی را هم افزایش دهید. روزانه 12 عدد میوه و آب فراوان میل کنید.

 138. اختری گفت:

  سلام من شقاق مقعد دارم ودرد شدیدی دارم خیلی اذیت می شوم به دکتر که عمل لیزر انجام می دهد مراجعه کردم بعد از معاینه گفتند شما عمل باز باید انجام دهید چون مقداری از ماهیچه آت را بردارم لطفاً آیا می شود از طریق همان لیزر هم شقاق را درمان کرد وهم ماهیچه را برداشت ؟

  1. سلام از لیزر پرتوان جراحی می توان به جای تیغ جراحی و کوتر استفاده کرد.

 139. مهیار اخباری گفت:

  سلام من دو روز هست که شقاق با عمق زیاد به داخل رو لیزر کردم ولی الان اون قسمتهای داخلی تر هنوز درد میکنن و جای درد آمپولهای بیحسی که سوزن های آن خیلی بزرگ بود هنوز در عمق گوشت و ماهیچه طوری درد میکنه که نمیتونم بش
  ینم .ضمنا همش حس مدفوع دارم ولی در اغلب اوقات چیزی نیست ..راهنمایی میفرمایید.

  1. سلام اگر مدت زیادی است که عمل دفع مدفوع را انجام نداده اید از یک پرستار یا بهیار باتجربه برای انجام عمل اصولی تنقیه کمک بگیرید. به علاوه از جراح معالج خود داروی مناسب نیز دریافت کنید. اگر هر روز دفع مدفوع ندارید حتما از شربت ملین استفاده کنید. مقدار زیادی فیبر مصرف کنید که حجم مدفوع شما به اندازه کافی افزایش یابد. در غیر این صورت دچار تنگی مقعدی می شوید.

 140. فرهاد گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید
  تقریبا دوماه جراحی لیزر کردم اما متاسفانه ۱۰دقیقه بعد دفع درد دارم.وگاهی هم خونریزی خفیف به نطر شما علت درد چه میتواند باشد باتوجه به اینکه بعد لیزر نبایست درد پیش بیاد
  ایا مسکنی برای ازبین بردن درد وجود دارد؟؟درضمن از ملین و پودر استفاده میکنم که به نظرمن جواب نمیده
  ایا نوع غذا میتواند باعث درد و خونریزی شود
  ممنون میشم راهنمایی کنید ویا اگر صلاح میدونید بیام برا معاینه پیش شما

  1. سلام رژیم غذایی بیمار به شدت در دفع مدفوع نرم و راحت تاثیرگذار است. شما می توانید از متخصص تغذیه مطب من رژیم غذایی مناسب دریافت کنید. به علاوه برای دریافت داروی مناسب نیز به متخصص معالج خود یا مطب من مراجعه کنید. ممکن است نیاز به مصرف پماد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *