کیست مویی

لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی

لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی

لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی جزو خدماتی است که امروزه به صورت رایج توسط کلینیک ‌های زیبایی به مبتلایان به این عارضه ارائه می‌شود ولی همچنان سوالات بسیاری در رابطه با میزان تاثیر این روش در جلوگیری از عود مجدد کیست مویی یا سینوس پیلونیدال وجود دارد. سینوس پیلونیدال یا کیست مویی پایین کمر در اثر به دام افتادن تار‌های مو در بافت زیرین پوست ایجاد می‌شود و سریعاً باید توسط متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر درمان شود.

زیرا می‌تواند موجب عفونت سیستمیک و ایجاد مشکلات بسیاری برای مبتلایان به کیست مویی شود. مبتلایان به این عارضه باید پس از طی کردن دوره‌ی نقاهت خود از روش‌ های مختلفی همچون: استفاده از تیغ، کمک گرفتن از مواد موبر و یا لیزر موهای زائد برای جلوگیری از عود مجدد بیماری کیست مویی استفاده نمایند.

لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی روش مطمئن‌ تر و بهتری در میان این روش‌ها محسوب می‌شود. زیرا 90 درصد موهای زائد این نواحی را به صورت دائمی از بین می‌ برد و از عود مجدد کیست مویی جلوگیری می‌نماید. لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی روش پربازده و آسانی برای مقابله با این مشکل است و می‌تواند احتمال بازگشت کیست مویی را از 10 درصد به کم‌تر از 2 درصد کاهش دهد. این امر نشان دهنده‌ کارایی بالای این روش در جلوگیری از عود کیست مویی می ‌باشد. با این حال، همچنان بسیاری از مبتلایان اصلاح با تیغ و یا استفاده از مواد موبر را برای پیشگیری از بازگشت سینوس پیلونیدال ترجیح می‌دهند که دارای معایب بسیاری هستند.

لیزر موهای زائد برای کیست مویی

آیا لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی دردناک است؟

خیر، لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی فاقد درد و خونریزی است و روش مطمئن‌تری برای مقابله با موهای زائد نواحی مختلف بدن محسوب می‌شود زیرا احتمال رشد مجدد موهای زائد پس از هر مرحله از لیزر درمانی کاهش می‌ یابد و در نهایت هیچ گونه تار مویی در محل مورد نظر رشد نخواهد کرد. که باعث ایجاد شدن سینوس پیلونیدال شود و تمامی زحمات شما و جراح را هدر بدهد.

با این حال، بهتر است به این مورد نیز توجه داشته باشید که دو روش قبلی نسبت به این روش ارزان ‌تر هستند و نتایج بدست آمده از پایداری نسبی برخوردار می‌ باشند ولی هیچ کدام از این روش ‌ها همچون لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی راهکاری قطعی محسوب نمی ‌شوند و احتمال بازگشت این بیماری در آن روش‌ ها همچنان بالاتر است.

لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی چند جلسه باید انجام شود؟

بطور کلی، انجام 6 جلسه‌ درمانی به فاصله‌ های 1 تا 1.5 ماه می‌تواند تمامی موهای زائد ناحیه پایین کمر را از بین ببرد و پس از آن شما تنها باید هر 6 ماه یک بار و سپس هر یک سال یک بار از لیزر موهای زائد برای تثبیت نتایج قبلی و جلوگیری از رشد تار موهای جدید استفاده نمایید.  بدین ترتیب احتمال ابتلای مجدد خودتان به کیست مویی را به میزان فراوانی کاهش دهید.

آمادگی لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی

بهتر است که قبل از مراجعه به پزشک متخصص برای لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی ناحیه مورد نظر را با کمک تیغ اصلاح کنید و پوست آن ناحیه را با آب و صابون تمیز نمایید تا بازده این فرایند افزایش یابد. بهتر است 24 ساعت قبل از لیزر موهای زائد، ناحیه را با تیغ اصلاح کنید. توصیه می شود اولین جلسه لیزر موهای زائد را قبل از انجام عمل جراحی کیست مویی آغاز نمایید.

لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی حدودا 40 روز بعد از جراحی بسته کیست مویی آغاز می شود. معمولا متخصصین جراحی و لیزر این خدمات را برای راحتی بیماران خود فراهم می کنند. بهتر است برای لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی به یک متخصص معتبر که با پوست و آناتومی این ناحیه آشنایی دارد مراجعه کنید.

سوالات متداول لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی

1-آیا می توان بعد از جراحی کیست مویی باز از لیزر موهای زائد استفاده کرد؟

تا زمانی که زخم شما بهبود پیدا نکرده است نمی توانید بر روی نواحی زخم باز لیزر موهای زائد را استفاده کنید. بهتر است یک ماه بعد از جراحی باز برای لیزر موهای اطراف زخم اقدام کنید.

2-بهترین لیزر برای لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی چیست؟

از آنجایی که موهای پایین کمر موهایی ضخیم و سیاه می باشند بهترین نوع لیزر برای از بین بردن آنها لیزر الکس می باشد. این نوع لیزر بر روی موهای تیره و ضخیم تاثیر عالی دارد. به خصوص اگر پوست بیمار نیز سفید باشد.

3-برای موهای کرکی و نازک پایین کمر از چه لیزری استفاده می شود؟

برای از بین بردن موهای کرکی و نازک و بیمارانی که پوست تیره ای دارند و امکان استفاده از لیزر الکس برای آنها وجود ندارد استفاده از لیزر دایود توصیه می شود.

4-بعد از جراحی بسته کیست مویی چند وقت بعد می توان لیزر موهای زائد را انجام داد؟

معمولا آخرین بخیه جراحی بسته کیست مویی 20 روز بعد از جراحی کشیده می شود. بعد از کشیدن بخیه می توانید لیزر موهای زائد ناحیه عمل کیست مویی را انجام دهید. اگر لیزر موهای زائد را یک جلسه قبل از شروع جراحی کیست مویی انجام دهید یک ماه بعد می توانید جلسه دوم لیزر موهای زائد را شروع کنید.

5-لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی توسط چه کسی انجام می شود؟

اگر در کلینیکی که جراحی کیست مویی را انجام داده اید لیزر موهای زائد انجام می شود بهتر است در همان کلینیک و زیر نظر پزشک معالج خود این لیزر را انجام دهید. معمولا تکنسین دستگاه لیزر موهای زائد زیر نظر پزشک متخصص پوست یا پزشک متخصص معالج شما این لیزر را  برای شما انجام می دهد.

6-آیا لیزر موهای زائد کیست مویی را درمان می کند؟

خیر لیزر موهای زائد برای جلوگیری از بروز کیست مویی و کاهش عوارض کیست مویی کاربرد دارد و درمان کیست مویی محسوب نمی شود. بهترین روش درمان کیست مویی لیزر کیست مویی با لیزر پرتوان به روش بسته و توسط متخصص جراحی و لیزر می باشد. اصول درمان کیست بر اساس تخلیه و درناژ مناسب کیست می باشد.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی فارغ التحصیل ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره های لیزر را در کشومان ایران و کشورهای روسیه و ترکیه گذرانده اند و از سال 86 هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل 09120052674

6 دیدگاه برای “لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی

 1. سمانه گفت:

  خانم دکتر عزیز سلام. آیا شما هم لیزر موهای زائد بعد از جراحی کیست مویی را انجام میدین؟ من جای دیگه عمل کردم از شهرستان می خوام بیام چطوری باید وقت بگیرم

  1. سلام بله لیزر موهای زائد برای بیماران کیست مویی قبل و بعد از جراحی را انجام می دهیم. از مطب می توانید تلفنی وقت بگیرید.

 2. علیرضا گفت:

  سلام خانم دکتر محترم خسته نباشید من از خراسان جنوبی پیام می‌فرستم مدتی شده یک دانه ای کوچک که با آن انگشت زیر پوست تا اندازه یک نخود هستش لمس مینمایم که بعد از فشار یه سوراخ پایینتر ایجاد شده چرک بیرون میزند و پس از تحقیقات عمل باز خیلی دردناک و میترسم تا اینکه در اینترنت کلینیک تخصصی شما را جستجو و برای این درمان از شما راهنمایی و درمان تقاضا دارم .
  با تشکر علیرضا

  1. سلام اگر به کیست مویی پایین کمر مبتلا شده باشید با لیزر و به روش بسته می توان این بیماری را به راحتی درمان کرد و دوره نقاهت طولانی و سخت جراحی باز را ندارد. از مطب وقت ویزیت با واتساپ بگیرید. بعد از ارسال عکس از ناحیه هماهنگی های لازم جهت لیزر انجام خواهد شد. یک روز تشریف میاورید تهران و روز بعد به شهر خود باز می گردید.

 3. سحر گفت:

  سلام خانم دکتر من عمل کیست مویی انجام دادم، حدود 18 سال پیش آن زمان دکتر پوست دو طرف را به هم رساند و بخیه زد، الان ظاهر بدی داره، آیا میشه با عمل زیبایی به حالت طبیعی نزدیک بشه؟

  1. بیمار باید معاینه شود ممکن است نیاز باشد به جراح پلاستیک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *