به وب سایت رسمی دکتر زهرا سعادتی خوش آمدید...

مطالب و مقالات / درمان و جراحی هموروئید

news photo

درمان و جراحی هموروئید

 لیزر هموروئید تهران,درمان همورویید,درمان هموروئید با لیزر,دکتر خانم هموروئید,بهترین دکتر هموروئید,دکتر خانم بواسیر,بهترین درمان هموروئید

عوارض هموروئید

پرولاپس ( پایین افتادگی هموروئید از مقعد ) خونریزی و پیدایش کانون های نکروزی در گره های هموروئید از جمله عوارض همورویید می باشد. لخته شدگی گره های همورویید یکی از بدترین عوارض آن می باشد.این روند می تواند به سیاه رگ های غشاء  مخاط راست روده نیز گسترش یابد. تورم و التهاب ممکن است به دیواره خروجی راست روده اسفنکتر مقعد اطراف مقعد و حتی اعضاء تناسلی انتشار یابد فشار  بافت های ملتهب و ورم کرده به شاخه های متعدد عصب و پایانه های آنان می شود. بیمار قادر به نشستن و حرکت دلخواه نبوده مجبور به دراز کشیدن اجباری می شود. تب بیمار ممکن است به ۵/۳۷  تا  ۵/۳۸  درجه برسد. آنمی فقر آهن نیز از جمله عوارض خونریزی مزمن هموروئید می باشد.
ایجاد کم خونی یا آنمی در مواقعی که خونریزی طولانی مدت و شدید باشد در این صورت مقدار گلبول های قرمز خون از حد طبیعی پایین تر می آید و عمل اکسیژن رسانی به سلول ها کاهش پیدا می کند و عوارض جانبی دیگری ایجاد می کند. هموروئید strangulated. اگر خون برای جلوگیری از خونریزی داخلی قطع شود، این وضعیت به وجود می آید، و یکی دیگر از علل درد شدید همین وضعیت است.

بیماری التهابی روده و هموروئید

در افرادی که مبتلا به بيماريهاي التهابي روده هستند, هرنوع عمل جراحي مقعد و دستکاری پوست اطراف آن ممنوع است زيرا زخم آنها باتاخير ترميم مي شود و حتي ممكن است اصلا ترميم نشود. اگر اين افراد هموروئید بيرون زده و يا خونريزي داشته باشند و نياز به عمل جراحي ضروري باشد مي توان از روش رابر بند هموروئید استفاده كرد

درمان موضعی هموروئید
ــ با شروع خونریزی باید اطراف مقعد و گره های هموروئیدی را با گرفتن دوش آب گرم شسته، گره ها را با امولسیون سنتومیسین چرب نمود. ۲ بار در روز از شیاف های ضد هموروئید استفاده کرد و با محلول فوراسیلین یا ریوانول اطراف مقعد را ضدعفونی و پانسمان نمود. درصورت خونریزی نباید گره ها را وارد مجرای راست روده کرد چرا که این عمل موجب آسیب دیدن بیشتر، خونریزی مجدد و عفونی شدن آن ها می گرد
ــ در صورتی که نشانه های التهاب حاد وجود نداشته باشد باید پس از چرب نمودن گره ها با امولسیون سنتومیسین یا روغن گیاهی، آنها را با احتیاط وارد مجرای راست روده کرد. اطراف مقعد را باید با دستمال نرم، خشک و تمیز پوشانده، برای نگه داشتن آن از مایوهای T شکل استفاده کرد. هر بار بعد از توالت رفتن این عمل باید انجام گیرد.
ــ شستن گره های پایین افتاده از کانال مقعد ۳ تا ۴ بار در روز با گرفتن دوش آب گرم

هموروئيد

در بيماريهاي التهابي روده هرنوع عمل جراحي مقعد و پوست اطراف ان ممنوع است زيرا زخم انها باتاخير ترميم ميشود و حتي ممكن است اصلا ترميم نشود
اگر اين افراد هموروييد بيرون زده و يا خونريزي داشته باشند و نياز به عمل جراحي ضروري باشد ميتوان از رابر بند استفاده كرد

هشدار!  هموروئید و شقاق هنگام سفر در کمین هستند
در هنگام سفر به موارد زیر توجه کنید تا از عود یا ابتلا به هموروئید و شقاق جلوگیری کنید

۱.از نشستن بر روی صندلی و نشیمنگاه سخت خودداری کنید و بالشتک نرم  و يا رينگ به همراه داشته باشید
۲.اگر مجبورید مدت طولانی بشینید هر دو ساعت بایستید و تغییر حالت دهید
۳.از خوردن قهوه و چای پر رنگ و نوشیدنی های با کافئین بالا خودداری کنید
۴.روزی ۲ بار راس ساعتی معین به دستشویی بروید و هر زمان احساس نیاز به اجابت مزاج داشتید خود را نگه ندارید و سریعا به دستشویی مراجعه کنید
۵.در اختیار داشتن میان وعده مناسب مانند میوه ، كيوي خشك  ، انجير خشك و يا برگه ي زردالو
۶. مصرف غذاهای بخار پز به جای سرخ شده
۷. به حداقل رساندن مصرف چربی
۸.  در سفر نوشیدنی کافی به همراه داشته باشید همچنین ممکن است در اثر خشکی هوای هواپیما دچار آب زدائی شوید
۹. بلا فاصله بعد از رسیدن به محل خود را با موقعیت جدید هماهنگ کنید( بر اساس زمان خوردن و استراحت آنها)
۱۰. به محض رسیدن به موقعیت جدید خواب و زمان منظم خوردن را حفظ کنید
۱۱. خوردن و آشامیدن را در وعده های منظم ادامه دهید
۱۲. فعالیت روزانه کافی داشته باشید و مراقب باشید کم تحرک نشوید
۱۳.  بر اساس مدت زمانی که در سفر هستید مطمئن باشید آب آشامیدنی کافی در دسترس شما هست
۱۴. هنگام سفر و بعد از رسيدن به مقصد هر روز حداقل  ١٠ لیوان آب بنوشید
۱۵. از خوردن غذاهایی که به آنها عادت ندارید پرهیز کنید و خوردن آنها را به بعد از سفر موکول کنید
۱۶. سفرنیاز به پروتئین را بالا می برد بنابراین قبل پرواز و سفر غذای پر پروتئین میل کنید.
۱۷. به محض رسيدن به مقصد حتما پودر يا شربت ملين ميل کنید

پیشگیری از هموروئید (بواسیر) روش های جلوگیری از هموروئید (بواسیر )

_ جلوگیری از زور زدن و نشستن طولانی در توالت
_ اجتناب از یبوست و اسهال مزمن
_ افزایش فیبر در رژیم غذایی
_ نوشیدن روزانه ۱۰-۸ لیوان اب
ــ کاهش وزن
ــ ورزش

انجام حرکات یوگا بارداری به رفع یبوست و مشکلات هموروئید کمک می کند .
اجتناب از غذاهای کم فیبر مانند بستنی ؛ پنیر ؛ نان سفید و گوشت _
ــ اجتناب از استفاده ی غیر معمول از ملین ها.
_ افرادی که حداقل دو بار در هفته آسپرین مصرف می کنند نسبت به افرادی که اغلب آسپرین مصرف نمی کنند ۲۷ درصد کمتر به سرطان روده بزرگ مبتلا می شوند.
_كنترل عملكرد كبد، طحال و دستگاه گوارش
ــ لينت مزاج شكم
: يبوست باعث تشديد بيماري مي شود لذا فرد بايد لينت مزاج شكم داشته باشد.

شرايط اورژانس در هموروئيد:
گاهي بيمار با هموروئيدهاي خيلي دردناك مراجعه ميكند كه ممكن است اين درد زياد بعلت ترومبوز ، بيرون زدگي كه جا نميرود، و احتقان شديد هموروئيد باشد
طبق اخرين كتابهاي مرجع توصيه شده اگر بيمار در اين مرحله مراجعه كند بهتر است در همان ٢٤ ساعت اول تحت عمل قرار بگيرد  زيرا درمانهاي ديگر سبب  طولاني شدن مرحله ي درمان مي شود

درمان بواسیر یا همورویید ـ درمان طبی هموروئید (بواسیر)

درمان اولیه برای هموروئید های خفیف تا متوسط درمان طبی می باشد. _ اولین راه درمان کنترل یبوست بوسیله ی رژیم پر فیبر می باشد. باید حداقل ۳۰ گرم فیبر روزانه مصرف شود. شامل میوه ها ؛ سبزیجات ؛ حبوبات . در صورت نیاز با دستور پزشک ملین تجویز می شود._ افزایش مصرف مایعات. روزانه ۱۰-۸ لیوان اب ؛ کاهش مصرف چای و مایعات کافئینه. _ لگن اب گرم بمدت ۱۵ دقیقه بعد از هر اجابت مزاج حدودا روزی ۳-۲ بار _ ورزش ایروبیک و پیاده روی  روزی نیم ساعت کمک کننده است به محض احساس دفع باید اقدام به اجابت مزاج  نمود. _ هر روز یک زمان خاص را - مثلا بعد از غذا خوردن - تنظیم کنید و روی توالت بنشینید. این به تحریک حرکت روده کمک می کند. _ هنگام خشک کردن این ناحیه نباید دستمال محکم و با فشار روی این ناحیه کشیده شود و می توان از خشک کننده مو استفاده کرد. _ ضد التهاب های غیر استروییدی به کاهش درد کمک می کند.

درمان موضعی هموروئید حاد

ــ  شستن گره های پایین افتاده از کانال مقعد ۳ تا ۴ بار در روز با گرفتن دوش آب گرم ــ در صورتی که نشانه های التهاب حاد وجود نداشته باشد باید پس از چرب نمودن گره ها با امولسیون سنتومیسین یا روغن گیاهی، آن ها را با احتیاط وارد مجرای راست روده کرد. اطراف مقعد را باید با دستمال نرم، خشک و تمیز پوشانده، برای نگه داشتن آن از مایو های T شکل استفاده کرد. هر بار بعد از توالت رفتن این عمل باید انجام گیرد.
ــ با شروع خون ریزی باید اطراف مقعد و گره های هموروئیدی را با گرفتن دوش آب گرم شسته، گره ها را با امولسیون سنتومیسین چرب نمود. ۲ بار در روز از شیاف های ضد هموروئید استفاده کرد و با محلول فوراسیلین یا ریوانول اطراف مقعد را ضد عفونی و پانسمان نمود. در صورت خون ریزی نباید گره ها را وارد مجرای راست روده کرد چرا که این عمل موجب آسیب دیدن بیش تر، خون ریزی مجدد و عفونی شدن آن ها می گردد.

هموروئید-بواسیر در چه زمانی نیاز به جراحی پیدا می کند؟

۱- اگر هموروئید پایدار بماند و به درمان های اولیه جواب ندهد. ۲- خون ریزی داشته باشد. ۳- در اجابت مزاج تاثیر بگذارد. ۴- مزاحمی برای زندگی و آرامش شخص باشد.

روش های غیر جراحی در درمان هموروئید :

بستن هموروئید (بواسیر) با باند الاستیک ( جزو موفق ترین روش هاست ) . لازم به ذکر است که  در این مورد باید مراقب عفونت احتمالی بود . برای هموروئید های داخلی که مرتب خون ریزی و افتادگی پیدا می کنند ، یکی از مناسب ترین راه ها تزریق یک ماده ی اسکلروزان ( سفت کننده ) به زیر مخاط آن ناحیه است . روش نسبتاً جدید تر و بسیار نوید بخش ، فوتوکواگولاسیون ( photocoagulation  ) است . در این روش در صورتی که هموروئید (بواسیر) همراه با لخته شدن خون در ناحیه باشد با استفاده از بی حسی موضعی لخته را جدا می سازند.

روش های درمان و جراحی هموروئید یا بواسیر

بستن شریان هموروئید با استفاده از داپلر- در این روش با استفاده از داپلر عروق تغذیه کننده هموروئید مشخص شده و بسته می شود . این عمل باعث قطع جریان خون هموروئید شده و تورم ان از بین می رود. ریت درمانی آن کم تر و عوارض آن نیز نسبت به جراحی کم تر است.

* اسکلروتراپی پاکه هموروئید (بواسیر)

این روش شامل تزریق  ۳-۱ میلی متر مواد اسکلروزان مانند فنل در روغن زیتون سدیم موروات وکینین اوره داخل پاکه هموروئید درجه ۱و۲ و۳ است که سبب کلاپس جداره همورویید  و کوچک شدن آن می شود. عوارض کمی گزارش شده است ولی عفونت و فیبروز دیده شده است. ریت موفقیت ۷۰٪ است. روش های دیگر شامل : الکتروکوتری ؛ اشعه مادون قرمز؛ جراحی باز؛ جراحی لیزری ؛ کرایوسرجری.

* تزریق ماده اسکلروزان

تزریق الکل، محلول ید و اسید فنول در گره های هموروئیدی موجب تغییرات تدریجی گره ها به بافت جوشگاهی می شود.
گره زدن سفت گره های هموروئید با نوار لاستیکی در افرادی که بخصوص به مواد اسکلروزان جواب نمی دهند موجب خشک شدن و افتادن بی درد گره می شود.
تخریب با لیزر (Laser destruction )
نوربندایش ماوراء قرمز ( Infrared Photocoagulation )
بندایش الکتریکی (Electrocoagulation)
هدف از درمان کنسرواتیو رفع موقتی حدت بیماری، آماده کردن بیمار برای جراحی و دوره بعد از عمل بوده، شامل پرهیز درمانی، جلوگیری از یبوست با استفاده از نرم کننده های مدفوع و … می باشد.

*بستن پاگه هموروئید(بواسیر) با حلقه لاستیکی ( رابربند )

این روش برای هموروئید درجه ۲و۳ داخلی مناسب است و بصورت سرپایی و بدون استفاده از بی حسی  و بیهوشی قابل انجام است. حلقه الاستیک حداقل ۱ سانتی متر بالای خط دندانه ای روی پایه هموروئید داخلی گذاشته می شود. بعد از ۷-۵ روز پاکه هموروئید می افتد. اگر حلقه نزدیک خط دندانه ای انداخته شود درد زیادی خواهد داشت. این عمل به علت درد زیاد برای هموروئید خارجی غیر قابل انجام است. ریت درمان با این روش ۸۷٪ و عوارض ۳٪ است.درمان هموروئید,جراحی هموروئید,رابربند,انواع درمان هموروئید,عمل جراحی هموروئید

روش بستن شریان هموروئید با استفاده از داپلر (DG-HAL ) :
در این روش درمان هموروئید، با پاکه (بالشتک) هموروئید برخورد غیرمستقیم مى شود. یعنى عروق اصلى تغذیه کننده هموروئید مسدود مى شود که نهایتاً منجر به کاهش و یا قطع جریان خون به بالشتک هموروئیدى شده و تورم آن از بین رفته، هموروئید چروکیده شده و در نتیجه علائم نیز از بین مى رود.

جراحی باز هموروئید(بواسیر)

چندین روش جراحی برای خارج کردن هموروئید های علامت دار توصیف شده است. همه این روش ها بر اساس کاهش جریان خون شبکه های هموروئیدی و خارج کردن مخاط و انودرم اضافی است. این عمل ها با بی حسی موضعی ؛منطقه ای و یا بیهوشی عمومی انجام می شود. در بعضی از روش ها زخم حاصل از برداشتن هموروئید با بخیه های قابل جذب بسته می شود و در روش دیگر زخم باز گذاشته می شود تا به طور ثانویه ترمیم شود. هر ۳ بالشتک هموروئیدی را می توان در یک جلسه برداشت اما باید از خارج کردن منطقه ی وسیعی از پوست اطراف مقعد اجتناب کرد تا از تنگی مقعد بعد از عمل جلوگیری شود.

عوارض جراحی باز هموروئید
خون ریزی - عفونت-تنگی مقعد- احتباس ادراری - بی اختیاری مقعد - از عوارض جراحی باز هموروئید با تیغ جراحی است.

درمان هموروئید به روش لیزر

در یک جلسه درمان قطعی تمام انواع هموروئید داخلی و خارجی با پیشرفته ترین انواع لیزر به طور سرپایی بدون درد , بیهوشی , خونریزی و بدون عوارض

یکى دیگر از روش هاى جدید براى معالجه هموروئید استفاده از لیزر است که در نهایت برش و برداشتن بافت هموروئیدى است که با امواج لیزر صورت مى گیرد .
درمان هموروئید-بواسیر با لیزر این روش امروزه بسیار متداول شده زیرا در مقایسه با سایر روش ها بسیار ساده تر کم هزینه تر و کم عارضه تر است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد ( البته در مواردی که شخص بیمار بسیار حساس است و بیهوشی عمومی خواست بیمار است کار ساده تر می شود ) دوران نقاهت بعد از عمل کوتاه تر است . یکی از روش های درمان با لیزر دستگاه لیزر مادون قرمز است این دستگاه با فیبر لیزر رادیال شیرینکیج کار می کند یعنی در زیر مخاط می رود و توده هموروییدی را عروقش را از بین می برد و در نتیجه توده هموروئیدی محو می گردد. این روش در هموروئیدهای داخلی کاربرد دارد در صورتی که در هموروئید های خارجی و ترومبوزه که نیاز به جراحی دارند لیزر های دی اگسید کربن کاربرد دارد طی یک بررسی که در خارج از کشور انجام شده است درمان هموروئید با لیزر و رابر باند مقایسه شده است. علیرغم هزینه ی بالا تر لیزر نتایج بعد از عمل به نفع ان بوده و نتیجه ی بهتری گزارش شده است که شامل کاهش درد بعد از عمل ،بهبود علائم و بهبود کیفیت زندگی بعد از عمل است امروزه انواع مختلفی از لیزر در درمان هموروئید استفاده می شود. از جمله لیزر های کم توان ؛مادون قرمز؛لیزر دی اکسید کربن - هیچ کس، به غیر از یک متخصص روده و مقعد، دوست ندارد در مورد بواسیر صحبت کند. اطلاعات کمی در مورد این بیماری در میان عموم وجود دارد، و از طریق رسانه های گروهی نیز اطلاعات کمی ارائه می شود، از این رو افراد معمولاً تصور می کنند که این بیماری جزء بیماری های نادر است. درصورتی که برخلاف این تصور، افراد بسیار زیادی به آن مبتلا می شود. برطبق تحقیقاتی که در سال ۱۹۹۱ بر این بیماری انجام گرفت، مشخص شد که حدود ۱۰۰ میلیون امریکایی به آن مبتلا هستند. مبتلایان بسیاری، احتمالاً از روی خجالت، به دنبال درمان آن بر نمی آیند. برای این دسته از افراد، عمل دفع و نشستن بر سطوح سفت و سخت، بسیار دردناک و عذاب آور خواهد بود. اما برای مبتلایان و هم چنین آن دسته از افراد که به این بیماری مبتلا نیستند خبر خوبی داریم: راه های بسیاری برای پیشگیری و درمان این بیماری وجود دارد.   از این اشعه به دو صورت می توان در درمان هموروئید استفاده کرد.

1-در یک روش پروب لیزر روی هموروئید داخلی گذاشته می شود. اشعه مادون قرمز تابانده شده و جای تابش سفید رنگ می شود، این طول موج توسط هموگلوبین  جذب  بالایی دارد و باعث انعقاد عروق داخل هموروئید می شود. پاکه هموروئید پس از چند روز کوچک شده و از بین می رود. این روش نیاز به بیهوشی و حتی بی حسی ندارد و فقط برای همورویید داخلی کاربرد دارد.
۲-در این روش از فیبر دیود استفاده می شود؛ به این صورت که فیبر حامل اشعه وارد پاکه هموروئید شده  اشعه تابانده می شود عروق داخل همورویید لخته شده و پاکه هموروئید از بین می رود. قیمت این نوع لیزرها گران می باشد

 لیزر های پرتوان دی اکسید کربن- co2

با این نوع لیزر تمام انواع هموروئید را می توان درمان نمود.این لیزر پر توان بوده و با کمک آن می توان پاکه هموروئید را بطور کامل برداشت . در واقع این لیزر کار چاقوی جراحی را انجام می دهد و این بیماری را بطور کامل درمان می کند.یک مطالعه بر روی ۲۶۸ بیمار توسط Ambrose و همکاران مقایسه فوتوکواگویشن photocoagulation و استفاده رابربند نشان داد. در درمان همورویید با رابربند شیوع خونریزی بالاتری را به دنبال دارد. در ضمن فوتوگواگونشین برای همورویید های پرولابه استفاده می شود.
در درمان موضعی همورویید از فوتو کواگویشن برای همورویید خارجی هم به شرط بی حسی موضعی می توان استفاده کرد.
طی یک مقاله ی که در انتها آمده است بیماران مبتلا به هموروئید به دو گروه تقسیم  عمل جراحی شدند. تمامی این بیماران عمل جراحی کردند:۵۱۲ نفر به روش جراحی معمول باز و ۵۱۲ نفر با لیزر
از نظرمدت زمان عمل ،مدت زمان بستری ،زمان ترمیم و عوارض بعد از عمل  بررسی شدند.
در گروهی که هموروئید آن ها با لیزر عمل شد نتایج شامل:
زمان عمل هموروئید ۲۰-۱۰ دقیقه بطور متوسط ۱۳ دقیقه مدت بستری ۱۲-۴ ساعت بطور متوسط ۱۰ ساعت نیمی از بیماران اصلا درد بعد از عمل نداشته و ۵۰٪ بقیه که درد داشتند با مسکن ساده بهبود  یافتند خون ریزی از محل عمل هموروئید کم تر از ۱٪ بیماران
تنگی مقعد در ۳.۳٪ از بیماران
عفونت در ۰.۵٪ بیماران
گروهی که به روش جراحی معمولی عمل شدند:
مدت زمان عمل ۲۵-۱۵ و بطور متوسط ۱۹ دقیقه
مدت بستری ۴۸-۲۴ و متوسط ۲۸ ساعت
همه ی بیماران بعد از عمل درد داشتند و برای تسکین درد مسکن های قوی و مخدر لازم شد
خون ریزی  ٪۴.۸
عفونت ٪۷
تنگی ٪۴
نتیجه این تحقیق نشان می دهد که لیزر در کاهش درد بعد از عمل هموروئید بسیار موثر است و حتی نیمی از بیماران اصلا درد ندارند این بسیار ارزشمند است زیرا درد بعد از عمل هموروئید یکی از بزرگ ترین دغدغه های بیماران است. عوارض دیگر نیز با لیزر کاهش یافته است
ریفرانس این مقاله
A1-kindy col med J
۲۰۱۰,vol.6.NO.(1) P:4-10

مقایسه جراحی با لیزر و کوتر:

لیزر هنگام عمل به بافت اطراف صدمه نمی زند و مانند کوتر باعث نکروز نمی شود همچنین مانند کوتر تماس مستقیم با نسج را ندارد و عروق را مانند کوتر نمی سوزاند به همین علت درد بعد از عمل کاهش داشته و به اسفنکتر مقعد آسیبی وارد نمی شود. این مزیت لیزر باعث کاهش عارضه بی اختیاری مقعد می شود. لیزر دوره نقاهت کوتاه و کوتر دوره نقاهت طولانی و دردناکی دارد البته درد بعد از جراحی همورویید با لیزر بسیار خفیف است و با مسکن ساده قابل کنترل است.

مزیت لیزر در درمان هموروئید نسبت به جراحی باز :

لیزر در هنگام برش و برداشتن پاکه هموروئید انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از  عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی دارد. لیزر عروق کوچک بریده شده در هنگام عمل ترمیم می کند و در نتیجه خون ریزی هنگام عمل کاهش می یابد. این عمل بطور سرپایی و بدون بیهوشی قابل انجام است. بیمار فقط شب اول استراحت می کند و نیاز به استراحت بیش تر ندارد. بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار و زندگی طبیعی خود دارد. با این نوع لیزر می توان تمام انواع هموروئید و حتی شقاق و فیستول هم زمان را درمان نمود.

لیزر محیط عمل را استریل کرده و باعث کاهش عفونت محل عمل می شود.

قابل ذکر است به همین علت انتقال بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز به صفر می رسد. لیزر هنگام عمل به بافت اطراف صدمه نمی زند و مانند کوتر باعث نکروز نمی شود به همین علت درد بعد از عمل کاهش داشته و به اسفنکتر مقعد آسیبی وارد نمی شود. این مزیت لیزر باعث کاهش عارضه بی اختیاری مقعد می شود.
ده مزیت لیزر در درمان و جراحی

۱- لیزر در هنگام برش و برداشتن تگ پوستی انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی دارد
۲- تورم بافتی بعد از عمل شقاق با لیزر بسیار کم است زیرا لیزر عروق لنفاوی باز شده حین عمل را می بندد و از تورم جلوگیری می شود و اسکار و فیبروز بعد از عمل شقاق با لیزر بسیار کمتر است
۳-بعد از لیزر احتیاجی به پانسمان و فیتیله داخل مقعد نمی باشد
۴- لیزر عروق کوچک بریده شده در هنگام عمل شقاق را ترمیم می کند و در نتیجه خون ریزی هنگام عمل کاهش میابد
۵- عمل لیزر شقاق بطور سرپایی و بدون بیهوشی قابل انجام است
6- بیمار فقط شب اول استراحت می کند و نیاز به استراحت بیشتر ندارد
۷- بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار وزندگی طبیعی خود دارد
۸- با این نوع لیزر می توان تمام انواع شقاق و حتی هموروئید و فیستول همزمان را درمان نمود-
۹-لیزر محیط عمل را استریل کرده و باعث کاهش عفونت محل عمل می شود. قابل ذکر است به همین علت انتقال بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز به صفر می رسد. لیزر هنگام عمل به بافت اطراف صدمه نمی زند و مانند کوتر
۱۰- باعث نکروز نمی شود به همین علت درد بعد از عمل کاهش داشته وبه اسفنکتر مقعد آسیبی وارد نمی شود. این مزیت لیزر باعث کاهش عارضه بی اختیاری مقعد می شود.

٥روش  ساده برای این که به هموروئید مبتلا نشوید:
1.  آب زیاد بنوشید: حداقل روزی ۸ لیوان آب بنوشید
2.  سالاد ، میوه و سبزیجات را روزانه به مقدار کافی مصرف کنید،
3.  اگر بعلت شغل خود و يا مسافرت طولاني مجبوريد روي صندلي سفت بنشينيد از رينگ استفاده كنيد 
4.  از خوردن غذاهای فست فود خودداری کنید
5.  اگر زیاد می نشینید هر دوساعت چند دقيقه راه برويد

دو روش ساده اما موثر براي تسريع طول درمان هموروئيد
١-اجابت مزاج نرم با تغذيه مناسب ، فيبر فراوان ، نوشيدن اب و تحرك كافي
٢-شستشوي مرتب ناحيه با شامپو بچه و اب گرم

هموروييد در بيماري  ايدز

از هر نوع عمل جراحي مقعد در بيماران ايدزي بايد خودداري شود
بهترین دکتر هموروئید و بهترین درمان هموروئید

لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان هموروئید  و هزینه درمان با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید.

تلفن ۲۲۷۶۱۶۰۰

مطالب مرتبط خواندنی :

تشخیص شقاق
لیزر شقاق
تشخیص هموروئید
لیزر هموروئید
درمان کیست مویی پائين کمر
درمان فیستول مقعد و آبسه مقعدی
درمان زگیل تناسلی

لیزر هموروئید تهران,درمان همورویید,درمان هموروئید با لیزر,عوارض لیزر هموروئوعوارض لیزر بواسیر,دکتر هموروئید تهران,طول درمان هموروئید,انواع هموروئید,تشخیص هموروئید ,عمل هموروئید,عمل جراحی هموروئید,درمان قطعی همورویید,درمان قطعی هموروئید,بهترین درمان هموروئید,بهترین درمان همورویید,بهترین دکتر همورویید,بهترین دکترهموروئید,همورویید ترومبوزه,هموروئید ترومبوزه,درمان هموروئید,هموروئید در بارداری,هزینه درمان هموروئید ,لیزر همورویید,لیزر هموروئید,هموروئید در بچه ها,بهترین درمان بواسیر,تمرین کگل,درمان بواسیر,همورویید,هموروئید,داروی هموروئید,داروی بواسیر,بواسیر,علائم همورویید,علائم هموروئید,علائم بواسیر,هموروئید خارجی,همورویید خارجی,هموروئید داخلی,بواسیر داخلی,بواسیر خارجی,دکتر خانم همورویید,دکتر خانم هموروئید ,دکتر خانم بواسیر,

لیزر هموروئید تهران,درمان همورویید,درمان هموروئید با لیزر,عوارض لیزر هموروئوعوارض لیزر بواسیر,دکتر هموروئید تهران,طول درمان هموروئید,انواع هموروئید,تشخیص هموروئید ,عمل هموروئید,عمل جراحی هموروئید,درمان قطعی همورویید,درمان قطعی هموروئید,بهترین درمان هموروئید,بهترین درمان همورویید,بهترین دکتر همورویید,بهترین دکترهموروئید,همورویید ترومبوزه,هموروئید ترومبوزه,درمان هموروئید,هموروئید در بارداری,هزینه درمان هموروئید ,لیزر همورویید,لیزر هموروئید,هموروئید در بچه ها,بهترین درمان بواسیر,تمرین کگل,درمان بواسیر,همورویید,هموروئید,داروی هموروئید,داروی بواسیر,بواسیر,علائم همورویید,علائم هموروئید,علائم بواسیر,هموروئید خارجی,همورویید خارجی,هموروئید داخلی,بواسیر داخلی,بواسیر خارجی,دکتر خانم همورویید,دکتر خانم هموروئید ,دکتر خانم بواسیر,

عمل هموروئید,عمل جراحی هموروئید, قبل و بعد عمل هموروئید,لیزر هموروئید,درمان هموروئيد,انواع درمان هموروئید
لیزر هموروئید تهران,درمان همورویید,درمان هموروئید با لیزر,عوارض لیزر هموروئوعوارض لیزر بواسیر,دکتر هموروئید تهران,طول درمان هموروئید,انواع هموروئید,تشخیص هموروئید ,عمل هموروئید,عمل جراحی هموروئید,درمان قطعی همورویید,درمان قطعی هموروئید,بهترین درمان هموروئید,بهترین درمان همورویید,بهترین دکتر همورویید,بهترین دکترهموروئید,همورویید ترومبوزه,هموروئید ترومبوزه,درمان هموروئید,هموروئید در بارداری,هزینه درمان هموروئید ,لیزر همورویید,لیزر هموروئید,هموروئید در بچه ها,بهترین درمان بواسیر,تمرین کگل,درمان بواسیر,همورویید,هموروئید,داروی هموروئید,داروی بواسیر,بواسیر,علائم همورویید,علائم هموروئید,علائم بواسیر,هموروئید خارجی,همورویید خارجی,هموروئید داخلی,بواسیر داخلی,بواسیر خارجی,دکتر خانم همورویید,دکتر خانم هموروئید ,دکتر خانم بواسیر,

لیزر هموروئید تهران,درمان همورویید,درمان هموروئید با لیزر,عوارض لیزر هموروئوعوارض لیزر بواسیر,دکتر هموروئید تهران,طول درمان هموروئید,انواع هموروئید,تشخیص هموروئید ,عمل هموروئید,عمل جراحی هموروئید,درمان قطعی همورویید,درمان قطعی هموروئید,بهترین درمان هموروئید,بهترین درمان همورویید,بهترین دکتر همورویید,بهترین دکترهموروئید,همورویید ترومبوزه,هموروئید ترومبوزه,درمان هموروئید,هموروئید در بارداری,هزینه درمان هموروئید ,لیزر همورویید,لیزر هموروئید,هموروئید در بچه ها,بهترین درمان بواسیر,تمرین کگل,درمان بواسیر,همورویید,هموروئید,داروی هموروئید,داروی بواسیر,بواسیر,علائم همورویید,علائم هموروئید,علائم بواسیر,هموروئید خارجی,همورویید خارجی,هموروئید داخلی,بواسیر داخلی,بواسیر خارجی,دکتر خانم همورویید,دکتر خانم هموروئید ,دکتر خانم بواسیر,
لیزر هموروئید تهران,درمان همورویید,درمان هموروئید با لیزر,عوارض لیزر هموروئوعوارض لیزر بواسیر,دکتر هموروئید تهران,طول درمان هموروئید,انواع هموروئید,تشخیص هموروئید ,عمل هموروئید,عمل جراحی هموروئید,درمان قطعی همورویید,درمان قطعی هموروئید,بهترین درمان هموروئید,بهترین درمان همورویید,بهترین دکتر همورویید,بهترین دکترهموروئید,همورویید ترومبوزه,هموروئید ترومبوزه,درمان هموروئید,هموروئید در بارداری,هزینه درمان هموروئید ,لیزر همورویید,لیزر هموروئید,هموروئید در بچه ها,بهترین درمان بواسیر,تمرین کگل,درمان بواسیر,همورویید,هموروئید,داروی هموروئید,داروی بواسیر,بواسیر,علائم همورویید,علائم هموروئید,علائم بواسیر,هموروئید خارجی,همورویید خارجی,هموروئید داخلی,بواسیر داخلی,بواسیر خارجی,دکتر خانم همورویید,دکتر خانم هموروئید ,دکتر خانم بواسیر,

لیزر هموروئید تهران,درمان همورویید,درمان هموروئید با لیزر,عوارض لیزر هموروئوعوارض لیزر بواسیر,دکتر هموروئید تهران,طول درمان هموروئید,انواع هموروئید,تشخیص هموروئید ,عمل هموروئید,عمل جراحی هموروئید,درمان قطعی همورویید,درمان قطعی هموروئید,بهترین درمان هموروئید,بهترین درمان همورویید,بهترین دکتر همورویید,بهترین دکترهموروئید,همورویید ترومبوزه,هموروئید ترومبوزه,درمان هموروئید,هموروئید در بارداری,هزینه درمان هموروئید ,لیزر همورویید,لیزر هموروئید,هموروئید در بچه ها,بهترین درمان بواسیر,تمرین کگل,درمان بواسیر,همورویید,هموروئید,داروی هموروئید,داروی بواسیر,بواسیر,علائم همورویید,علائم هموروئید,علائم بواسیر,هموروئید خارجی,همورویید خارجی,هموروئید داخلی,بواسیر داخلی,بواسیر خارجی,دکتر خانم همورویید,دکتر خانم هموروئید ,دکتر خانم بواسیر,

تاریخ نشر خبر: ۲۷ فروردین، ۱۳۹۶
۲۰:۴۶ - ۹۹/۰۵/۲۰
  ۰۱:۳۰ - ۹۷/۱۰/۲۱ سلامت

  سلام از متن ی که گذاشته بودید به آگاهی من افزود خیلی واضح سریح شرح داده بودید خدا خیرتون بدهد واقعآ خیلی به من کمک کرد که انتخاب درست تری بکنم و عجولانه تصمیم نگیرم موفقیت روز افزون براتون از خدا ی مهربون خواهانم

  پاسخ مدیریت :

  سلام از محبت شما سپاسگزارم قدردانی شما موجب دلگرمی است

  ۱۲:۵۸ - ۹۸/۰۴/۲۱ احمد

  با سلام و احترام خدمت پزشک محترم حدودا بیست روز از عمل جراحی هموروئید من میگذرد همه چیز خوب بوده ولی در همین روزها جسم سنگین بلند کردم وپس از آن دردم برگشته وامروز پس از اجابت مزاج مقداری خون دیدم ممنون میشم راهنماییم بفرمایید باتشکراز لطف شما

  پاسخ مدیریت :

  سلام استراحت کنید و غذای سبک میل کنید تا سریعا بهبود یابید اگر طی دو سه روز بهتر نشدید حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید. مراقب باشید یبوست هم نگیرید

  ۲۲:۴۴ - ۹۸/۰۵/۱۰ مهدی

  دور روز پیش عمل همورویید اورژانسی داشتم.وحشتناک درد مبکرد.یک چیزی مث رگ بود و داخلش عفونت بود.که دکتر گفت همون همرویید است.سه ساعت بعد عمل هیچ مرفینی رو ی من تاثیر نداشت.و پرستارهایی که حیرون شده بودن.به تغاضای خودم درخواست مرخص شدن دادم.اول یک شربت بروفن گرفتن و شیاف همورویید .و انگار اثر کرد و دردم ارام گرفت.چند روز طول میکشه خوب بشم.و میترسم یبوست بگیرم در این عین.که واقعا میترسم.شربت لاکسی ژل هم گرفتم نمیدونم چیکار کنن.دکتر هم گفته اگر خودت مرخص بشی بهت استراحت نمیدم.ایا میتونن همچین کاری بکنن

  ۰۱:۱۴ - ۹۸/۱۰/۰۸ شیوا

  با سلام وقت بخیر خدمت خانم دکتر سعادتی عزیز، من تقریبا چند ماهی هست که یبوست دارم و البته گاهی وقتها خوب هستم ولی یک روز یبوست مزمن داشتم و باعث شد که هنگام اجابت مجاز،فشار زیادی به ناحیه مقدم وارد شد و یک تیکه گوشته حالت بیرون زدگی ایجاد شد البته نه خون ریزی داره نه درد گاهی اوقات خارش،ولی از حالت طبیعی خارج شده و خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم، از طرفی هم مسافر خارج از کشور هستم و دوماه بیشتر ایران نیستم میترسم از جراحی

  پاسخ مدیریت :

  سلام مراقبت های خانگی هموروئید را به درستی انجام دهید و سریعا به یک متخصص جراحی مراجعه کنید تا داروی مناسب برای شما تجویز کنند. با اقدام به موقع نیازی به جراحی نیست. مطلب هموروئید و شقاق در سفر در این سایت را نیز مطالعه کنید

  ۰۰:۴۵ - ۹۸/۱۱/۱۱ مریم

  سلام خانم سعادتی، من چندین ساله که با مشکل یبوست دست و پنجه نرم میکنم، دو سه ماهی میشه که حس میکردم چیزی درون مقعدم هست چون خیلی سخت تر شده بود اجابت مزاجم، با معاینه خودم فهمیدم که یه گوشت اضافه ای درون مقعدم هست،به دکتر مراجعه کردم گفتند که شقاقه و دارو دادند ولی دکتر بعدی بدون معاینه گفتند باید عمل کنی! به نظر شما بدون عمل حل میشه مشکلم؟

  پاسخ مدیریت :

  با توجه به این که داروهای اولیه به شما پاسخ نداده است متخصص دوم پیشنهاد جراحی را به شما داده است. اگر مشکل یبوست را حل نکنید حتی بعد از جراحی نیز دچار عود شقاق خواهید شد. توصیه می کنم جراحی با لیزر را انجام دهید تا دچار عوارض جراحی سنتی شقاق و هموروئید نشوید.

  ۱۹:۳۴ - ۹۸/۱۲/۲۴ سارا

  سلام وقتتون بخير من ٣٧ ساله هستم و حدود ٢٠ سال كه مشكل يبوست و هموروييد دارم ولي هميشه سعي كردم با تغذيه و ورزش كنترلش كنم، در أطراف مقعدم يه گوشت اضافه اي بود كه كوچيك بود و دردي نداشت، از حدود ١ ماه پيش يبوست من تشديد شد و اينكه من مسافرتي هم برام پيش اومد بعد نشستن طولاني درد بسيار شديد در مقعدم ايجاد شد به نحوي كه بعد هر أجابت مزاج درد وحشتناك و غير قابل تحمل داشتم و مجبور بِه استفاده از مسكّن ميشدم، بِه جراح مراجع كردم و گفتن فيشر مزمن و بايد عمل بشه ، پيش فوق گوارش كه رفتم گفتن قبل عمل بايد كولونوسكوپي بشه حتما، از اونجايي كه با مشكل كرونا مواجه شديم من خدمتتون چندتا سوال داشتم درد من بعد ١ ماه كمتر شده ولي كماكان بعد أجابت مزاج درد دارم و اينكه من در مقعدم علاوه بر زخم قبلي ، زخمي حس ميكنم كه جديد و بيشترين درد در اون ناحيه هست شب ها قبل خواب شياف آنتي هموروييد استفاده ميكنم و پماد هيدروكورتيزون استفاده طولاني مدت اين داروها مشكلي برام ايجاد نميكنه و شما راهكاري دارين بِه من پيشنهاد بدين حقيقتا از ترس آنفولانزا ميترسم جايي مراجعه كنم يه دنيا ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام مصرف خودسرانه دارو به خصوص پماد شقاق ممکن است بیماری را تشدید کند. شما باید درمان های خانگی و کنترل یبوست را انجام دهید و تجویز دارو را به عهده متخصص بگذارید. بنابراین با مطب تماس بگیرید و یک ویزیت غیر حضوری درخواست کنید تا داروی مناسب بعد از ویزیت آنلاین برای شما تجویز شود.

  ۱۵:۰۰ - ۹۹/۰۱/۰۷ زهرا

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت خلنم دکتر .من بواسیر داشتم و رفتم عمل جراحی کردم بعد از یک هفته عفونت کرد و رفتم عمل فیستول انجام دادم الان مقعد من خیلی تنگ شده و به سختی سرویس میرم و خیلی درناکه ممنون میشم روش درمان رو به من بگید.

  پاسخ مدیریت :

  سلام به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر با تجربه مراجعه کنید. بعد از هر اجابت مزاج در لگن آب گرم بنشینید و مراقبت های بعد از عمل هموروئید را با دقت انجام دهید.

  ۱۲:۳۲ - ۹۹/۰۱/۲۲ نیلوفر

  با سلام و خسته نباشید. خانم دکتر من همورویید نوع ۴ داشتم و ۶ اسفند عمل با داپلر انجام دادم‌. مشکلی نداشتم ولی الان ۳ یا ۴ روز هسن که خونریزی دارم هنگام دفع. خیلی استرس دارم و نمی دونم چکار کنم. نگرانم که‌مشکل برگشته باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگر یبوست ندارید احتمالا دچار عود هموروئید شده اید. از خوردن غذاهای پر ادویه و نشستن و فشار به ناحیه خودداری کنید. به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر نیز مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کنند.

  ۰۲:۲۶ - ۹۹/۰۱/۲۸ داود

  سلام باسلام واحترام به خانم دکتر سعادتی خواستم ازتون سوال کنم منم به این مشکل پیدا کردم تقریبا یکسال هست من الان سه ساله دیالیز میشم بعدش برای پیوند رفتم پرونده سازی کنم رفتم پیش دکتر گوارش منو فرستاد برای کونولوسکوپی اونجا گفتم شما همورئید داری باید مراجعه کنی به دکتر جراح هنوز مراجعه نکردم وقتی سرویس میرم بعدش خون ریزی شروع میشه برام خیلی سخته بعدش نمیتونم بنشینم لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم که از این رنج رها بشم از مشهد

  پاسخ مدیریت :

  سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت غیر حضوری هماهنگ کنید. بعد از ارسال عکس و نتایج آزمایشات تشخیص نهایی و روش درمان مناسب به شما اعلام خواهد شد. مراقب باشید یبوست نگیرید و آب و آبمیوه زیاد بنوشید.