جراحی زیبایی

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک چیست

Lipomatic: Infrasonic Assisted Liposuction تکنیک لیپوماتیک مدرن ترین تکنیک در زمینه لیپوساکشن می باشد که به نام های متفاوتی از جمله لیپوپلاستی با فرکانس پایین، لیپوساکشن با استفاده از هندپیس پنوماتیک یا لیپوساکشن به روش میکروایر ( Microair ) نیز معروف است. لیپوماتیک تلفیقی از دو تکنیک Tumescent و Power Assisted می باشد. انجام عمل لیپوماتیک توسط متخصص جراحی مجاز است . روش تخلیه چربی با لیپوماتیک از تمام نقاط بدن انجام می شود. تخلیه و ساکشن چربی با دستگاه لیپوماتیک محدودیتی برای زیباجویان ندارد و برای تمام نقاط بدن قابل استفاده است. معایب لیپوماتیک این است که اگر جراح مهارت و تجربه کافی در استفاده از این دستگاه را نداشته باشد می تواند به بافت بدن بیمار آسیب برساند یا بدن بیمار را ناهموارنماید. اما با مراجعه به متخصص ماهر از معایب لیپوماتیک دور خواهید بود. توصیه می کنم برای سود بردن از فواید ساکشن چربی با دستگاه لیپوماتیک به یک متخصص جراحی ماهر و باتجربه در این زمینه مراجعه بفرمایید.

فواید لیپوماتیک در ساکشن چربی

یکی از مهمترین فواید لیپوماتیک در ساکشن چربی از نقاط مختلف بدن زیباجویان این است که چربی خارج شده مجدد قابل استفاده است. این مزیت لیپومایتک باعث می شود که در صورت نیاز به ترانسفر چربی پزشک بانک چربی مناسب از بدن خود بیمار تهیه کند. معمولا چربی های قوام دار و سفت از نقاط مختلف بدن خارج می شود و به نقاط تو خالی تزریق می شود. معمولا تخلیه چربی با لیپوماتیک از ران و شکم و پهلو انجام می شود و به تو رفتگی های باسن و دیگر نقاط بدن ترانسفر و تزریق می شود. از دیگر فواید لیپوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امولسیفیته کردن بهتر چربی ها.
 • درمان راحت تر نواحی که برداشت چربی از آن ها دشوار است، مثل پشت، اپیگاستر و نواحی فیبروزه.
 • سهولت رفع چربی های سطحی.
 • ایمنی بالا.
 • کاهش درد در نتیجه ی تحریک آزاد سازی اندروفین ها.
 • عدم پارگی عروق بزرگ تر و در نتیجه عدم ریسک آمبولی چربی.
 • جمع شدن بهتر پوست.
 • بیش ترین میزان جمع شدگی پوست پس از درمان.
 • پوشیدن لباس فشاری (گارمنت Pressure Gurment ) حداکثر به مدت ۷ تا ۱۰ روز
 • ریکاوری کوتاه تر.
 • دارای تاییدیه FDA ( سازمان غذا و داروی آمریکا ).

چه کسانی می توانند لیپوماتیک انجام دهند؟

زیباجویانی که بی ام آی یا شاخص توده بدن زیر 30 دارند می توانند این جراحی زیبایی را انجام دهند. افرادی که قصد کاهش وزن دارند این مورد را درباره لیپوماتیک در نظر داشته باشند که تخلیه چربی و کاهش وزن در این جراحی تا 3 کیلو انجام می شود. اما به دلیل این که تخلیه و ساکشن چربی از ناحیه های مشخصی انجام می شود تغییر سایز بزرگی رخ می دهد. برخی بیماران نیز نیازی به کاهش وزن ندارند اما به متناسب کردن اندام خود اهمیت می دهند. لیپوماتیک یک روش مناسب برای پیکرتراشی ساعت شنی و فرم دهی بدن می باشد.

لیپوماتیک برای ژنیکوماستی مردان بسیار کاربردی است. همچنین لیپوماتیک شکم و پهلو و غبغب و بازو از جمله جراحی های زیبایی رایج با دستگاه لیپوماتیک می باشد.

آمادگی قبل از لیپوماتیک

رعایت موارد مربوط به آمادگی قبل از لیپوماتیک به شما کمک می کند که جراحی راحت و اصولی داشته باشید. همچنین دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک نیز با رعایت برخی نکات مهم کاهش می یابد. برای مثال دو هفته قبل از عمل سیگار، قلیان و الکل مصرف نکنید تا جراحی راحتی را سپری کنید و با سرعت بهتری بهبود یابید. قبل از لیپوماتیک دوش بگیرید و اگر در ناحیه مو رشد کرده است، ناحیه را کاملا تمیز و عاری از مو نگهدارید. با خود یک لباس گشاد و راحت همراه داشته باشید که بعد از مرخص شدن از کلینیک به راحتی بپوشید .

در هنگام رزرو وقت لیپوماتیک پزشک جراح خود را در جریان سابقه بیماری و داروهایی که مصرف می کنید بگذارید. اگر ویتامین ای و داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید حتما دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک مصرف آنها را محدود کنید و این مورد را هم به جراح خود اطلاع دهید. اگر به داروی خاصی حساسیت دارید نیز در پرونده خود ذکر کنید. مصرف نمک را قبل و بعد عمل لیپوماتیک کاهش دهید و یا کاملا محدود کنید. دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک مصرف هرگونه ایبوبروفن، آسپرین و داروی گیاهی را قطع کنید.

هزینه لیپوماتیک قیمت لیپوماتیک

قیمت این جراحی بعد از ویزیت توسط متخصص برآورد و اعلام می شود که بستگی به وضعیت بیمار و میزان چربی متغییر است و معمولا برای ناحیه غبغب از 4 میلیون تومان به بالا و برای نواحی مثل شکم از 8 میلیون تومان به بالا می باشد. هزینه لیپوماتیک شکم از دیگر نواحی مثل لیپوماتیک عبعب و صورت پایین تر است. اگر لیپوماتیک در دی کلینیک ها و بدون بستری انجام شود هزینه پایین تری نسبت به لیپوماتیک در بیمارستان های تخصصی همراه با بستری دارد. معمولا نیازی نیست که لیپوماتیک در بیمارستان انجام شود و انجام آن با هزینه کمتر در دی کلینیک های تخصصی توسط متخصص باتجربه و با حضور متخصص بیهوشی و کادر کامل انجام می شود.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی اولین زن جراح در ایران که جراحی بیماری های نشیمنگاه با لیزر پرتوان را به طور تخصصی و ماهرانه انجام داده اند. ایشان فارغ التحصیل ۱۳۷۸سال از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی می باشند. ایشان هزاران جراحی موفق با لیزر را طی سالیان طولانی انجام داده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *