به وب سایت رسمی دکتر زهرا سعادتی خوش آمدید...

مطالب و مقالات / کیست مویی پایین کمر

news photo

کیست مویی پایین کمر

کیست مویی پایین کمر یا سینوس پیلونیدال sinus pilonidal و یا پیلونیدال کیست pilonidal cyst خوانده می شود. سینوس مویی نوعی بیماری پوستی است و از آنجایی که نیاز به تخلیه و جراحی دارد، درمان آن مربوط به متخصص جراحی عمومی می شود. بیماری سینوس خوشخیم محسو می شود و ارتباطی با سرطان ندارد. کیست پایین کمر را عده ای با نام سرطان کیست مویی می شناسند که اشتباه است. زیرا مطلقا هیچ ارتباطی با سرطان ندارد. شما با خواندن این مقاله مطالب زیر را فرامی گیرید. همچنین در انتهای این مطلب تصاویر کیست مویی و فیلم جراحی کیست مویی (قبل و بعد) را می توانید مشاهده کنید.

 1. علل به وجود آمدن
 2. راه های جلوگیری از بروز این بیماری
 3. علائم سینوس پیلونیدال و راه های تشخیص آن
 4. روش های درمان کیست مویی
 5. روش انجام عمل جراحی سینوس
 6. عوارض کیست مویی

شما همچنین می توانید سوالات خود در رابطه با کیست مویی را از دکتر سعادتی بپرسید. به انتهای این مطلب مراجعه کنید و سوال خود را در قسمت نظرات عنوان کنید. دکتر سعادتی پاسخ سوالات شما را در همین صفحه خواهند داد. با ما همراه باشید تا همه چیز در مورد بیماری سینوس پیلونیدال در پایین کمر را عنوان کنیم. کیست مویی با لیزر در مقایسه با سایر روش ها

کیست مویی چیست؟

سینوس پیلونیدال یا کیست مویی شامل یک کیسه در زیر پوست است که حاوی مو و بقایای مرده پوست است. در مراحل اولیه ممکن است برجستگی و التهاب کوچکی را احساس کنید. پس مدت زمان کوتاهی این کیست منافذی به بیرون باز می کند و شما شاهد علائم بیشتری از بروز کیست مویی خواهید بود. تا زمانی که جدار آن از بین نرود موهای زائد داخل آن رشد کرده و عفونت می کنند. بر اثر عدم درمان به موقع این ناحیه دچار آبسه و در نهایت فیستول می شود. 

کیست مویی پایین کمر

علت بروز کیست مویی پایین کمر

علت بروز کیست هم می تواند به دلایل محیطی و عادات زندگی شخص باشد و هم می تواند زمینه وراثتی داشته باشد. افرادی که دارای پوست حساسی هستند و در عین حال پر مو و دارای موهای ضخیم هستند، بیشتر از افراد دیگر مبتلا می شوند. همچنین افرادی که سابقه این بیماری در خانواده آن ها وجود دارد باید بیشتر از افراد دیگر مراقب باشند تا به سینوس مویی مبتلا نشوند.

 سینوس پیلونیدال را بیماری Jeep Drivers نیز می نامند. زیرا بیماری رایج رانندگان جیپ در زمان جنگ جهانی بوده است. این افراد به دلیل نشستن طولانی بر روی صندلی سخت جیپ به این بیماری مبتلا می شدند.

سینوس پیلونیدال

علایم و تشخیص کیست مویی پایین کمر

همانطور که ذکر شد این عارضه پوستی در مراحل اولیه علامت خاصی ندارد و اگر سابقه این بیماری را در خانواده دارید بیشتر حساس باشید. در صورتی که برجستگی و حالت غیر طبیعی و تورم در پایین کمر احساس کردید سریعا به یک متخصص جراحی مراجعه کنید تا از عدم وجود خطر مطمئن شوید. در مراحل پیشرفته تر ، سوراخ یا منفذهای ریزی در ناحیه مشاهده می کنید. در صورتی که عفونت کند ترشحات چرکی و بوی بدی را احساس خواهید کرد. فیستول و آبسه می تواند همزمان با کیست مویی ایجاد شود کیست مویی در پایین کمر ممکن است عمقی به اندازه یک سانتی متر و یا بیشتر داشته باشد که در ویزیت اولیه نمی توان اندازه دقیق آن را تشخیص داد. تشخیص قطعی و اطمینان از میزان اندازه و ناحیه منتشره با ام آر ای و یا عکس رنگی به خوبی امکان پذیر است.

تشخیص افتراقی کیست مویی پایین کمر

ممکن است کیست با تراتوم اشتباه گرفته شود. به همین منظور تشخیص افتراقی کیست درموئید از تراتوم بسیار مهم است. زمانی که به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه می کنید اگر تشخیص را بر تراتوم بگذارد شما را به یک انکولوژیست معرفی می کند. در این مواقع تراتوم باید کاملا تخلیه گردد و روند درمان ، متفاوت خواهد بود.

کیست مویی و فیستول

پیشگیری از کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

​اگر موهای ضخیمی دارید و مدت طولانی هم می نشینید حتما نکات زیر را رعایت کنید تا دچار سینوس پیلونیدال پایین کمر نشوید:

 • تمیز نگه داشتن ناحیه
 • اجتناب از نشستن های طولانی
 • عاری کردن ناحیه از مو به خصوص حذف موهای زائد توسط لیزر
 • جا به جایی کل زخم از خط وسط ، زیرا عود همیشه در خط وسط روی می دهد
 • پایه فلپ باید شکاف وسطی جدید باشد بنابراین موها به راحتی آنجا جمع نمی شوند
 • اگر شغل نشسته دارید دقت کنید هر 30 دقیقه بایستید و نشیمنگاه نرم انتخاب کنید
 • موهای زائد ناحیه را از بین ببرید. (لیزر موهای زائد گزینه مناسبی برای این امر است)
 • از پوشیدن لباس های تنگ و پلاستیکی اجتناب کنید
 • وزن خود را کم کنید و رژیم غذایی مناسب داشته باشید

توجه داشته باشید طبق مقاله های خارجی ریشه کن کردن کیست مویی با عمل جراحی غیر ممکن است. درمان و جراحی کیست مویی

روش های درمان کیست مویی پایین کمر

اصل درمان کیست بر روی تخلیه و از بین بردن جدار است. اگر بیمار مبتلا به این عارضه همراه با بیماری های دیگری مثل آبسه مراجعه کند روند درمان بدین شکل است که ابتدا آبسه تخلیه می شود سپس عمل اصلی آغاز می شود.

در برخی موارد با تخلیه اولیه آبسه علائم سینوس پیلونیدال از بین خواهد رفت. در برخی موارد پزشک تشخیص می دهد که بیمار یک دوره آنتی بیوتیک مصرف کند و به بعد از آرام شدن التهاب ناحیه اقدام به جراحی و تخلیه نماید. پیشنهاد می کنم عمل جراحی کیست مویی را به موقع انجام دهید تا دچار عوارض عدم درمان آن مثل فیستول نشوید. برای درمان سینوس پیلونیدال راه های زیادی گفته می شود. در ادامه هر کدام از این روش های درمانی را به صورت مختصر توضیح می دهیم.

1. درمان سینوس پیلونیدال با لیزر

لیزر ، بهترین روش درمان کیست است. لیزر کیست مویی به دو روش زیر انجام می شود.

 • لیزر درمانی با لیزر کم توان
 • کیستکتومی با لیزر پر توان

در روش لیزر درمانی که روش کم تهاجمی است فیبر لیزر از سوراخ یا سوراخ های کوچکی به داخل جدار کیست رانده می شود و جدار را از بین می برد. پرشک داروهای مورد نیاز را تجویز می کند و بدون این که زخمباز شده باشد یا بخیه زده شود بسته باقی خواهد ماند. در روش کیستکتومی یا عمل جراحی برداشتن بافت حاوی کیست مویی با لیزر پر توان ابتدا زخم باز می شود. با ظرافت زیادی جراحی انجام می شود و بدون این که به بافت سالم اطراف آسیبی برسد کیست برداشته می شود و بقایای مرده کاملا با لیزر تمیز می شود. انتهای عمل بسته به مهارت و تجربه پزشک به دو روش انجام می شود: زخم باز گذاشته می شود و بیمار حداقل تا 2 ماه بعد از عمل نیاز به مراقبت شدید از پانسمان دارد زخم توسط متخصص جراحی و لیزر ماهر و با تجربه بسته می شود و بیمار تنها یک شب استراحت می کند. در روش جراحی و لیزر به روش بسته دیگر خبری از پانسمان و مراقبت های سخت و طاقت فرسا از زخم نیست.

2. درمان کیست مویی بدون جراحی

همان طور که گفتیم مسلما مطمئن ترین روش برای درمان سینوس پیلونیدال جراحی است. اما در صورتی که هنوز کیست عفونت نکرده باشد و خیلی کوچک باشد از درمان خانگی کیست مویی می توان استفاده کرد. لازم به تذکر است که درمان خانگی و بدون جراحی روش مطمئنی نیست اما می تواند تاثیر گذار باشد. روش هایی که در ادامه مطرح شده می تواند تا حدی از بروز سینوس پیلونیدال جلوگیری کند.

آب

نوشیدن 8 تا 9 لیوان آب سموم و مواد زائد بدن را رفع می کند. همان طور که می دانید یکی از علل بروز کیست مویی یبوست است. مصرف کافی آب مانبع بروز یبوست می شود.

فیبر

میوه ها و سبزیجات بهترین منبع فیبر هستند. پس آن ها را حتما در رژیم غذایی خود جا دهید.

روغن درخت چای

از خواص این روغن می توان به کاهش عفونت و التهاب اشاره کرد. می توانید روزانه مقدار کمی از این روغن را با گوش پاک روی کیست خود قرار دهید. پس از 30 دقیقه با آب ولرم شست و شو کنید. روغن درخت چای به عمق پوست نفوذ می کند و بافت های آسیب دیده و تخریب شده را ترمیم می کند.

سیر

سیر از دیرباز به عنوان از بین برنده عفونت و خواص ضد قارچی آن معروف است. می توانید یک حبه سیر را له کنید و روی کیست خود قرار دهید. روی آن گاز بپوشانید. پس از 10 دقیقه با آب سرد یشویید و خشک کنید.

روغن کرچک

شاید بتوان موثرترین روش درمان خانگی کیست مویی را استفاده از این روغن دانست. روغن کرچک دارای خواص ضد التهاب است. استفاده از روغن کرچک روند درمان را سریع تر می کند.

زردچوبه

زردچوبه برای تسکین درد شماست. همچنین می تواند موجب کاهش عفونت های کیست نیز بشود. ترکیب زرد چوبه با آب، شیر یا چای را روی کیست خود بمالید و پس از چند دقیقه بشویید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای خواص تسکین درد و التهابات است. ژل داخل برگ این گیاه خاصیت آنتی باکتریال قوی دارد. این ژل را به آرامی به محل کیست خود بمالید و بعد از 20 دقیقه بشویید.

عسل

این ماده یک ضد التهاب و ضد عفونی کننده ی بسیار قوی است که می تواند برای کاهش علائم سینوس پیلونیدال بسیار مفید باشد . برای نتیجه ی بهتر می توانید روزانه کمی عسل را با یک فنجان آب گرم ترکیب کرده و میل کنید . همچنین می توانید عسل را به صورت مستقیم بر روی کیست خود بمالید تا جذب شود . موم زنبور عسل ذوب شده هم اگر بر روی کیست مویی خود قرار دهید بسیار مفید است .

کمپرس آب گرم

برای تسکین درد از کمپرس آب گرم استفاده کنید. برای این کار از کیسه آب گرم استفاده کنید. یا می توانید یک دستمال تمیز را با آب گرم خیس کنید و روی کیست خود قرار بدهید.

3. درمان کیست مویی با دارو

همانطور که گفته شد، شدت بیماری سینوس می تواند متفاوت باشد. این میزان را پزشک تشخیص می دهد پس از قبل از استفاده از هر نوع دارو حتما با پزشک مشورت کنید. پزشک متخصص می تواند شدت بیماری شما را تشخیص دهد و مسیر درمانی شما را مشخص می

4. درمان کیست مویی با طب سنتی

همان طور که می دانید طب سنتی یک نوع روش درمانی است. این روش درمانی برای مسائل مختلف راه حل های خاص خود را دارد. صحبت در مورد روش های آن در حوزه تخصص کلینیک ما نیست و بهتر است برای کسب اطلاعات در این زمینه با متخصص مربوط به طب سنتی مشورت شود.

عمل جراحی و هزینه عمل کیست مویی

در قسمت درمان کیست مویی با لیزر در مورد روش انجام این جراحی توضیح داده ایم. روش جراحی با لیزر بهتر از سایر روش های جراحی است. برای اطلاع از هزینه عمل جراحی کیست مویی نیز می توانید به کلینیک مراجعه کنید و پس از معاینه شدن متوجه وضعیت بیماری خود بشوید.

عکس کیست مویی

در این قسمت بعضی از تصاویر کیست مویی آورده شده است. در صورتی که نمی توانید بیماری خور راتشخیص دهید، می توانید عکس سینوس پیلونیدال کمر را ببینید. عود کیست مویی به دنبال عمل جراحی سنتی کیست مویی
لیزر کیست مویی به همراه فیستول

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال

فیلم جراحی کیست مویی

قبل و بعد حین جراحی کیست مویی

سینوس پیلونیدال تهران تا آمریکا

تاریخ نشر خبر: ۲۱ اسفند، ۱۳۹۵
۱۶:۳۹ - ۹۹/۰۷/۰۷
  ۰۷:۰۰ - ۹۷/۰۲/۰۳ ....

  من5ماه میشه ک ب این مریضی مبتلا شدم ایاعمل میشم

  پاسخ مدیریت :

  باید معاینه شوید.

  ۰۹:۴۵ - ۹۷/۰۲/۱۵ Amir

  سلام من ۲۶ سال سنمه و الان حدود دو سه ساله که این مریضی رو دارم و بخاطر فیلمهای که دیدم ترس دارم عمل بکنم و الان درحال تشکیل سومین سوراخ تو پایین کمرم هست و طبق عکسی که گذاشتین درحال پیشرفته و واقعا خسته شدم از این وضعیت و میخام یک راه مطمئن و بی دردسر که باعث‌نشه از کار بیوفتم و خونه نشین بشم برای یه مدت خواهشا اگه راهی هست برای این که تضمینی باشه و با دردسر کمتر پیشنهاد بدین ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام. عمل با لیزر بهترین راه درمان می باشد.عمل با لیزر طول درمان کوتاهی دارد. شما موقع عمل بهوش نیستی که عمل و ببینی و دردی حس نمی کنی و بعد عمل حتما توصیه می شود که موهای آن ناحیه را لیزر مو های زاید انجام دهید و از نشستن طولانی و چاقی پرهیز کنید. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۶:۴۵ - ۹۷/۰۲/۱۵ محمدعلی ظفرطلب

  لیرزموهای کمربه پایین هزینه اش چقدرهست

  پاسخ مدیریت :

  سلام باید معاینه شوید حدود قیمت در همین صفحه گفته شده مطالعه فرمایید.

  ۱۶:۴۵ - ۹۷/۰۲/۱۵ محمدعلی ظفرطلب

  لیرزموهای کمربه پایین هزینه اش چقدرهست

  ۰۲:۵۷ - ۹۷/۰۳/۱۶ مسلم

  میخواستم عمل کنم مشاوره میخواستم سلام

  پاسخ مدیریت :

  سلام . باید معاینه شوید. با شماره 02122761600 تماس بگیرید

  ۰۱:۳۵ - ۹۷/۰۴/۰۶ مخسن علیخانی

  سلام دکتر جان.خسته نباشی.دکتر چند ماه پیش متوجه کیست موهی در پشتم شدم که بعد از مدتی با مصرف دار و خذف شد و ازبین رفت.الان بعد از چند ما حس میکنم پوست پشتم قسمت پایینتر کیست صاف نیست.ایا بنظر شما مو در انجا رشد کرده و نیاز ب جراحی دارد و هزینه ان چقدر است باتشکر

  پاسخ مدیریت :

  سلام. نیاز به معاینه هست .پیشنهاد می کنم مو های ناحیه را لیزر کنید و همیشه تمیز باشد و از نشستن های طولانی پرهیز کنید از عود مجدد کیست مویی جلوگیری می کند. دکتر زهرا سعادتی

  ۰۹:۳۶ - ۹۷/۰۷/۱۴ محدثه

  سلام.خواهر من ۱ سالی میشه ک بالای باسنش این کیست هست.اوایل فکر میکردیم جوشه چرکیه.چون یه مدت پر میشه و درد داشتو دوباره خالی میشه.حدود۳ سانته.ایا عمل جراحی احتیاج داره؟؟همکاری تو اصفهان برای معرفی دارین یا باید بیایم خدمت خودتون؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام .بله کیست مویی شما نیاز به جراحی دارد. سریعا برای درمان اقدام کنید . دکتر زهرا سعادتی

  ۰۸:۴۲ - ۹۷/۰۷/۱۸ ف حساوی

  سلام من سه بار به روش سنتی عمل کردم که متاسفانه حتی یک روزم بهبودی حاصل نشد عوارض کمتر میشد ولی کامل برطرف نشد با توجه به اینکه بچه کوچک دارم امکان جراحی باز را ندارم آیا با لیزر مشکلم رفع میشه و دوره نقاهتش چقدر هستش؟هزینه رو میفرمایید؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام .شخص باید بعد از عمل از تجمع و رشد مو در این ناحیه جلوگیری کند مشاهده شده حتی بعد از ۴ سال از عمل کیست مویی که کاملا بهبود یافته به علت عدم رعایت این مسئله کیست مویی عود کرده است برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی کیست مویی داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان و یا عمل جراحی با لیزر خواهد بود. لطفا برای دریافت نوبت و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان کیست مویی پایین کمر با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید 22761600

  ۰۹:۲۴ - ۹۷/۰۷/۲۹ ///

  سلام من 20 سالمه و در ناحیه موهای زائد بیکینی دچار کیست مویی شدم.میخواستم بدونم توی این ناحیه هم میشه با لیزر جراحی کرد؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام بله با لیزر می توان انواع کیست مویی را با لیزر جراحی کرد. البته باید ویزیت شوید و پزشک متخصص تشخیص می دهد که شما نیاز به جراحی دارید یا خیر

  ۱۳:۴۱ - ۹۷/۰۸/۰۲ شايان

  سلام خانم دكتر خدمتتون عرض كنم كه من ١ سال ميشه كه عمل كردم و عملم به روش بسته بود ولي هفته قبل يكم سوزش داشتم جاي زخم عملم و وقتي با دستمال پاكش كردم فعميدم كه روي زخم پاييني ماده زرد رنگ ديده ميشد كه فكر كردم عود كرده باشه و به دكتر مراجعه كردم و دكتر چك اپ گفت كه جاي زخمات كاملن بستس و امكان عود نيست و از ٣ جاي زخم جراحي ١ جاي زخم بعد از يك سال هنوز پوست نياورده و كمي سورزخ است كه برايم انتي بيوتيك نوشت و كرم ترميم بافت پوست و تا جايي كه يادم هست بخيه اخري جايي كه سرخ شده بنظر مياد موقع كندن بخيه هم يك كمي خون الود بود و ازش كمي خون ميومد طوري كه بعد ٢ هفته هنوز جاي زخم تازه بود ولي چون خارج از كشور زندگي ميكنم و عملم را در ايران انجام داده بودم و سفر برگشت در پيش داشتم به پرستار گفتم كه بخيه اخري هم رو هم جدا كنه و الان با گذشت ١ سال هنوز در همون جا مشكل دارم و خواستم نظر شما رو بپرسم

  پاسخ مدیریت :

  سلام با توجه به این که پرونده درمان و جراحی کیست مویی شما نزد متخصص دیگری است من نمی توانم بدون ویزیت و معاینه نظری بدهم توصیه می کنم اگر به پزشک خود دسترسی دارید برای ویزیت مجدد مراجعه کنید تا مراقبت های لازم بعد از جراحی را دوباره به شما گوشزد کنند. اما اگر در راه دور هستید و به پزشک خود نیز دسترسی ندارید می توانید با مطب من تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم جهت ویزیت آنلاین شما انجام شود.

  ۱۳:۳۵ - ۹۷/۰۸/۰۸ حسین ا

  سلام دکتر میشه بگید دوره ی نقاهت جراحی لیزر چند روز است ؟ ایا در حد دو سه روز است یا بیشتر طول میکشد ؟؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام یک شب استراحت نیاز دارید و اگر از نشستن طولانی خودداری کنید می توانید فردای روز جراحی کیست مویی با لیزر به محل کار خود بازگردید. دوره نقاهت جراحی کیست مویی با لیزر بیشتر از دو یا سه روز نیست و از روز سوم بخیه ها نیز برداشته می شود

  ۰۵:۵۵ - ۹۷/۱۲/۱۳ ر.ع

  سلام.من بین خط باسنم حدود یک هفته است که قرمزه و وقتی با دست فشار میدم خیلی کم درد میکنه اما هیچ حفره یا ترشح چرکی وجود نداره از پماد سوختگی استفاده کردم بهتر شده اما کامل خوب نشده ایا ممکنه کیست مویی باشه؟

  ۰۴:۵۲ - ۹۸/۰۳/۰۷ رضا هادی پور

  سلام بنده مدت 20سال است که کیست مویی دارم یکماه پیش ابسه پری انال عمل کردم میخواستم برای عمل بالیزر کیست چه زمانی مناسبه وکی وقت بگیرم وهزینه اش چقدر میشه ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام لطفا با مطب تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند 02122761600 اگر راه دور هستین درخواست ویزیت آنلاین بدهید. هرچه سریعتر برای درمان اقدام فرمایید بهتر است و کمتر دچار عوارض کیست مویی خواهید شد. هزینه درمان و لیزر کیست مویی بعد از ویزیت دقیقا اعلام خواهد شد

  ۱۸:۴۴ - ۹۸/۰۵/۱۳ شاهین

  سلام وقت بخیر خانوم دکتر عرضی داشتم خدممتون البته جسارته من حدود ۳۵ روز هست عمل کیست مویی انجام دادم هرروز هم ۳ بار شستشو انجام میدم روش هم باگاز استریل میپوشانم ولی عمق عمل من به اندازه ای بزرگ بود که به مشت بچه جا میشد خواستم بگم از اون موقع شاید ۵ درصد گوشت روش اومده باشه روش زیاد تغییری نکرده همچنان هنوز هم خون ابه رو دارم پیش پزشک ام رفتم گفت طبیعی هست ۳ ۴ ماه زمان میبره تا پر بشه هیچ کاری نیست انجام داد واقعیتش خیلی خسته کننده شده برام که هر روز ۳ بار حموم بدی و هر بار هم پانسمان عوض کنی و ولی فرقی نکرده باشی میشه راهنمایی ام کنین ممنون میشم

  ۱۵:۳۳ - ۹۸/۰۵/۱۴ ....

  سلام چه مدت بعداز انجام جراحی با لیزر میتونم فعالیت ورزشی شروع کنم؟

  ۱۵:۳۴ - ۹۸/۰۵/۱۴ .....

  سلام برای جراحی با لیزر نیاز به بستری هست یا پس از عمل بیمار ترخیص میشه؟

  ۰۳:۱۲ - ۹۸/۰۶/۰۴ سعید

  سلامدببخشید اگر کیست مویی کوچک باشد نیاز به عمل دارد و قیمتش چقدر میشود

  پاسخ مدیریت :

  سلام کیست مویی به هر اندازه ای که باشد باید جدار کیست توسط متخصص جراحی از بین برود و درمان شود در غیر این صورت عوارض گوناگونی خواهد داشت. بعد از معاینه و انتخاب روش مناسب برای درمان کیست مویی شما هزینه درمان کیست مویی اعلام می شود

  ۱۵:۱۱ - ۹۸/۰۷/۰۵ میر اکبر موسوی

  سلام خسته نباشید.ببخشید مزاحم شدم من کیس مویی دارم با نگاه کردم به فیلمهای عمل روشه لیزرو پسندیم واسه عمل لطفا اگه زحمت نباشه راهنمای کنید تا بیام واسه عمل .مرسی

  ۱۴:۲۱ - ۹۸/۰۷/۰۸ محدثه

  سلام خسته نباشین ..میشه خاهشا یه دکتر متخصص لیزر کیست مویی تواصفهان بهم معرفی کنین هرچی میگردم تواصفهان نی

  ۱۰:۱۹ - ۹۸/۰۷/۱۶ محمدرسول محمدی

  سلام من هفت هشت ماهی میشه عمل کردم که جای عمل بخیه شده الان چند وقت یه بار دوباره زخم میشه خواستم بدونم دلیلش چیه درمان داره؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید تا در صورت نیاز برای شما دارو تجویز کنند. احتمال عود کیست مویی در این مواقع وجود دارد. موهای زائد ناحیه را نیز با یک روش مناسب مثل لیزر موهای زائد از بین ببرید

  ۰۸:۴۸ - ۹۸/۰۸/۰۷ زهرا

  سلام خانم دکتر ۵ سالی هست عمل کردم جای بخیه ها واقعا اذیتم میکنن با توجه به اینکه من مجردم و خانم ...میخواستم بپرسم با چه روشی میشه جای بخیه ها رو ترمیم کرد و تا حدی بخیه هارو ناپدید کرد آیا با روش لیزر میشه بخیه هارو کمرنگ کرد چون جای بخیه ها خیلی بزرگ هستند...

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید معاینه شوید تا بتوان نظر قطعی داد. اگر راه دور هستین با مطب تماس بگیرید و درخواست ویزیت آنلاین بدهید.

  ۰۸:۲۰ - ۹۸/۰۸/۰۹ سحر

  سلام خسته نباشید. من چند روز پیش صبح که از خواب بیدار شدم هنگام نشستن در قسمت دنبالچه احساس درد کردم. بعد که نگاه کردم در قسمت بالای مقعد انتهای خط باسن یه کم حالت ورم کوچیک بود که یکم قرمز شده بود و یک سوراخ خیلی ریز هم کنارش بود دقیقا وسط خط باسن. بعد از الکل استفاده کردم و اون ناحیه رو چند روز با الکل شستم تا اینکه یواش یواش قرمزی و ورم و درد از بین رفت. اما هنوز اون سوراخ ریز هست. میخواستم بدونم آیا دچار کیست مویی شدم؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام احتمالا دچار کیست مویی یا همان سینوس پیلونیدال شده اید. با استفاده از الکل توانسته اید عفونت را تا حدی کنترل کنید. اما برای درمان قطعی و جلوگیری از انتشار کیست حتما باید جدار کیست از بین برود.

  ۱۴:۲۷ - ۹۸/۰۸/۱۱ کریم

  سلام من خیلی وقته که مشکل کیست دارم بعضی وقتها که بیشتر رانندگی میکنم دو سه روزی درد میکشم ولی بعضی وقتها خارش داره و موها میان بیرون فقط از ترس جراحی هست که نمیتونم

  پاسخ مدیریت :

  جراحی با لیزر و به روش بسته ترسی ندارد و دوره نقاهت بسیار بسیار کوتاهی دارد. برای اطلاعات بیشتر مصاحبه بیماران کیست مویی دکتر سعادتی را در اینترنت ببینید. https://hemorrhoid.ir/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D9%87/

  ۰۸:۵۰ - ۹۸/۰۸/۱۹ فاطگه محمدی

  باسلام من ۲۹مهر۹۸عمل بسته کیست مویی انجام دادم ک خیلی کوچیک بود و دکتر داخل زخمم درن گداشتن و بعداز ۴روز دراوردنش الان بخیه هامم کشیدم پایینش ی سوراخ هست ایا اونجا جای درن هستش و اگر جای درن هست چقدر طول میکشه خوب بشه کامل و اینکه قرص مترونیدازول و سیپروفلولاکسین مصرف کردم باشتکر

  پاسخ مدیریت :

  سلام من شما را جراحی نکرده ام و نمی توانم در این مورد نظر بدهم. من بیمارانم را با لیزر جراحی می کنم و معمولا طی یک ماه چنین سوراخی به جای نمی گذارد.

  ۰۷:۰۹ - ۹۸/۰۹/۱۶ مهدی

  با سلام و احترام، باتوجه به اینکه خام دکتر عملهای زیادی انجام داده اند، آیا آمار دقیقی از میزان موفقیت عمل لیزر بسته در درمان بیماری پیلونیدال دارید؟ به عنوان مثال چه تعداد از بیماران عمل شده با این روش در دو سال اول بعد از عمل شاهد بازگشت این بیماری بوده اند؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام طی هزاران جراحی انجام شده از سال 86 تا کنون خوشبختانه مورد عود و بازگشتی گزارش نشده است

  ۰۹:۵۰ - ۹۸/۰۹/۱۸ فاطمه یزدی

  سلام خانم دکتر من کیست موی در بین دو سینه هام دارم یک بار عمل سر پای انجام دادم ولی دوباره از بالاتر درست شد من خیلی می ترسم چه کار کنم

  پاسخ مدیریت :

  دوباره باید توسط متخصص تخلیه شود. موزدایی ناحیه را با یک روش مناسب مثل لیزر انجام دهید که دوباره دوچار عود نشوید.

  ۱۱:۰۵ - ۹۸/۱۰/۱۹ رضا دادگر

  سلام ببخشید خانم دکتر من یک ماهه عمل جراحی باز کیست مویی کردم دکتر برام پماد الیووهانی نوشت استفاده کردم الان داخل زخمم یک قسمتش چند تیکه گوشت دایره ای شکل آورده رفتم دکتر گفت چیزی نیست اون گوشتها درصد چربی بالاست بخاطر همین به هم نمیچسبن با قیچی کندشون ولی انتهاشون باقی مانده. بنظر شما مشکلی هست؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام من شما را معاینه نکرده ام. طبق دستور پزشک معالج مراقبت های لازم را انجام دهید. اگر روند بهبودی رو به جلوست مشکلی نیست.

  ۲۱:۳۶ - ۹۸/۱۲/۲۱ محمد

  سلام من عمل بسته و لیزر (دوتاش رو باهم گفتن نیازه) انجام دادم . یه قسمت رو برای خروج ترشحات باز گذاشت و بعد سه هفته بخیه رو کشیدم. الان ۸ ماه میگذره و خوب شده فقط همون قسمت باز ، هنوزم بازه .طبیعیه یا خیر ؟؟ از خودشون پرسیدم گفتن بیا باید یه شکاف کوچیک بدم و چنتا بخیه (تو تلگرام گفتن) . میخواستم نظر شمارو بدونم. ممنون میشم جواب بدید .

  پاسخ مدیریت :

  سلام من شما را معاینه نکرده ام و از پرونده بیماری شما اطلاعی ندارم. طبق نظر پزشک معالج عمل کنید.

  ۲۲:۵۷ - ۹۹/۰۱/۱۵ ااااا

  سلام همسرم مبتلا هستند ولی هیچ بیمارستانی قبول نمیکنه عمل کنه بخاطر شرایط کرونا والان درد داره ومیگه کیست سفت شده پیشنهادی دارید‍؟ما شهرستانیم

  پاسخ مدیریت :

  سلام با مطب تماس بگیرید یک وقت ویزیت غیر حضوری بگیرید. بعد از ویزیت به ایشان وقت می دهیم که تشریف بیاورند مستقیم کلینیک جراحیشون انجام بشه.

  ۱۷:۳۸ - ۹۹/۰۱/۱۶ .....

  دکتر سلام میخاستم بدون امکانش هست جای بخیه عمل باز کیست مویی را اصلاح کرد؟ حدود ۱۰ سالی میگزره و خیلی بدشکل هست و آزار دهنده

  پاسخ مدیریت :

  سلام باید معاینه شوید. در برخی موارد امکانپذیر است. شما می توانید با مطب تماس بگیرید و یک ویزیت غیر حضوری بگیرید. بعد از ارسال عکس از ناحیه می توان نظر داد.

  ۱۲:۳۲ - ۹۹/۰۱/۱۷ علی رانه

  سلام خسته نباشید . من عمل کیست مویی باز انجام دادم و از عملم الان 4 ماه هست که میگذره . یک پرستار ماهر هم این 4 ماه پانسمانم کرده . محل عمل پر شده ولی پوست نگرفته . حالا امروز دکتر گفت که قسمت پایینی عمل حفره به وجود اومده . حالا باید عمل کنم دوباره ؟ خیلی ممنون .

  پاسخ مدیریت :

  سلام بعد از معاینه می توان نظر داد.

  ۰۳:۵۶ - ۹۹/۰۱/۱۸ mahdi

  سلام من 16 سالم هست و اولین سوراخ روی پوستنم ایجاد شده و در گاهی اوقات شاید کمی خون ترشح کند به چرک اما ابسه نکرده ایا حتما لازم به مراجعه به دکتر هست یه چون ابسه نکرده اشکالی نداره؟ضمنا نمیدونم که چند ماه این مریضی رو دارم

  پاسخ مدیریت :

  سلام قبل از این که دچار آبسه و عوارض بعدی شود به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید.

  ۰۸:۴۵ - ۹۹/۰۱/۱۹ mahdi

  ببخشید برای من که فقط حفره است و بعضی وقتا چرک و حون حارج میشه امکانش هست که با انتی بیوتیک حل شه چون هنوز ابسه نزده

  پاسخ مدیریت :

  سلام در هر صورت باید تخلیه و درناژ شود. با دارو فقط می توانید برای مدت کوتاهی از بروز آبسه و پیشرفت بیماری جلوگیری کنید.

  ۰۳:۲۹ - ۹۹/۰۱/۲۹ سید علی

  با سلام میخواستم بدونم دوره نقاهت عمل کیست مویی با لیزر چقدر هستش؟ ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام در صورتی که جراحی کیست مویی با لیزر و به روش بسته باشد یک شب استراحت می کنید و از فردای روز عمل به محیط و زندگی عادی خود بازمی گردید. در صورتی که شغل سنگین دارید بهتر است 3 روز مرخصی بگیرید و از انجام فعالیت های سنگین بین 3 تا 7 روز پرهیز کنید.

  ۰۲:۲۷ - ۹۹/۰۲/۰۲ غزاله هداوند

  سلام من همسرم کیست مویی داره و به دکتر مراجعه کرده و بهش گفتن خیلی ریزه و ۵ ۶ ماه دیگه بیا جراحی کن.اما من قبول نکردم و گفتم تا بزرگ نشده با لیزر از بین ببره آیا این امکانش هست.؟ درد و التهاب نداره فقط زیاد میشینه خونریزی میکنه . عمل جراحیش خیلی بده میشه الان با لیزر از بین بره ؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام بله در حال حاضر امکان جراحی کیست مویی با لیزر وجود دارد. برای گرفتن وقت با مطب تماس بگیرید. 02122761600

  ۰۶:۱۰ - ۹۹/۰۲/۰۴ جمیله

  نسلام کیست مویی داشتم حدود چهار پنج ما ه است که عمل شدم یک ماه پیش پایین تر از کیست بین دوتا دنباله هام یه جوش تو قسمت نازک پوست زد که ترکید وخون ترشح میشد ومن فشاردادم بعداز یک روزتخلیه شد وجوشه خوابید میخاستم بپرسم ایا مربوط به کیست بوده

  پاسخ مدیریت :

  در صورتی که موهای این ناحیه را به درستی از بین نبرده اید ممکن است دچار کیست مویی شده باشید. به هیچ عنوان آبسه تشکیل شده در این ناحیه را دست کاری نکنید و به یک متخصص جراحی مراجعه کنید.

  ۰۶:۲۵ - ۹۹/۰۲/۱۲ بهروز بیات

  سلام من۴روزه پشتم درد میکنه دوروزه ازش چرک وخون میاد باید چیکار کنم

  پاسخ مدیریت :

  سلام به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید. اگر مبتلا به کیست مویی پایین کمر باشید بهتر است با لیزر پرتوان و به روش بسته تحت جراحی قرار بگیرید. درمان دارویی برای کیست مویی کافی نیست و حتما باید کیست مویی تخلیه و درناژ شود.

  ۰۶:۰۵ - ۹۹/۰۲/۲۳ mahdi

  سلام من مدتی کیست مویی باز دارم به دکتر رفتم گفت بعد از کرونا بیا.چند شب پیش مقداری مو از داخل ان خارج شده بود این معمولیه یا نه؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام بله این وضعیت معمولی هست. جراحی کیست مویی با لیزر پرتوان و به روش بسته در کلینیک ما انجام می شود. نیازی به صبر کردن تا پایان کرونا نیست.

  ۰۸:۴۷ - ۹۹/۰۳/۱۲ Farshad

  با سلام و احترام من حدود 10 ساله که کیست مویی رو دارم و میخوام با لیزر عمل کنم و بیمه تکمیلی آسماری دارم که هزینه تخلیه کیست رو پرداخت میکنه . آیا این عمل شامل این مورد در بیمه تکمیلی من میشه و میتونم از بیمه تکمیلی هزینه رو بگیرم ؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید با دفتر بیمه خود تماس بگیرید. معمولا بیمه ها هزینه جراحی با لیزر را پرداخت نمی کنند.

  ۱۴:۱۰ - ۹۹/۰۳/۲۰ علی

  سلام در خود نزدیکی مقعد یک جوش کوچک است دو روزه ایجاد فقط با دست دن هم درد مکنه من16 سال سن دارم

  پاسخ مدیریت :

  سلام به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید تا آن را تخلیه کند. از دست کاری ناحیه و خوددرمانی پرهیز کنید.

  ۰۹:۱۹ - ۹۹/۰۳/۲۹ حسام

  سلام خسته نباشید. پنج روزه جراحی کیست مویی بالیزر انجام دادم واز همون روز اول تقریبا هیچ دردی ندارم.این طبیعیه که درد ندارم؟؟ امروز برادرم گفت جای بخیه کمی قرمزه. ایا مشکلی هست؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام بله طبیعی است که درد ندارید چون با لیزر جراحی شدین. برای ویزیت های بعد از جراحی به موقع مراجعه کنید تا روند درمان شما تحت کنترل باشد. کمی قرمزی طبیعی است و به مرور رفع می شود.

  ۰۷:۴۱ - ۹۹/۰۴/۱۹ M

  سلام وقت بخیر، من یک هفته ای هست متوجه کیست مویی شدم و الان هم ورم کرده هم عفونت و از عمل جراحی واقعا میترسم! چرک خشک کن مصرف میکنم و گفتن بخاطر کرونا فعلا عمل نکنم. بنظر شما میشه عمل از طریق لیزری انجام بشه؟؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام بله بهترین روش درمان کیست مویی با لیزر است. بهتر است جراحی به روش بسته و با لیزر پرتوان انجام شود.

  ۰۲:۵۸ - ۹۹/۰۵/۱۴ حمید رضایی

  سلام خانم دکتر مهربون من پارسال خدمت رسیدم جهت ویزیت و شما فرمودید باید عمل لیزر کیست مویی شوم البته شاید لازم به ذکر و یادآوری باشه بگم که من سال 97 در بیمارستان دولتی البرز کرج به دلیل آبسه کیست مویی عمل شدم و بعد از اون پانسمان های دردناک روزانه به مدت 30 روز و هزینه هاش دکتر جراح کرجی گفت عمل بعدی و اصلیم دو سه ماه بعد و به دلیل دوران نقاهت سخت و پانسمان های روزانه دردناک خدمت شمارسیدم و یه مبلغی رو فرمودید میخاستم بدونم نرخ جدید شما جهت درمان کیست مویی به روش لیزر چقدر میشه؟؟؟؟ (چون چند روزه احساس درد از اون ناحیه دارم فکر میکنم دوباره داره اود میکنه) نام :حمید رضایی شماره پرونده 97/2923

  پاسخ مدیریت :

  سلام با توجه به این مدت زیادی از ویزیت آخر شما گذشته است باید مجدد ویزیت شوید. بعد از ویزیت هزینه دقیق لیزر کیست مویی به شما اعلام خواهد شد. از قدردانی و محبت شما نیز سپاسگزارم