به وب سایت رسمی دکتر زهرا سعادتی خوش آمدید...

مطالب و مقالات / درمان فیستول مقعد

news photo

درمان فیستول مقعد

یک آبسه مقعد یک حفره آلوده است که پر از غده در نزدیکی آنوس یا رکتوم است. نود درصد از آبسه ها نتیجه عفونت حاد در غدد داخلی آنس است. گاهی اوقات باکتری ها، مواد مدفوع یا مواد خارجی ممکن است غده و تونل مقعدی را در بافت اطراف انس و یا مقعد بمالند، جایی که ممکن است در حفره به نام آبسه جمع آوری شود. یک فیستول مقعد (که معمولا به نام فیستول در آنو نامیده می شود) اغلب نتیجه یک آبسه قبلی یا فعلی است. (باید دقت داشت این بیماری با کیست مویی فرق‌های زیادی دارد.)

فیستول به همراه شقاق,درمان فیستول,لیزر فیستول

علت فیستول مقعدی

از بین رفتن بافت به علت گسترش آبسه زمینه ی گسترش عفونت ناشی از پارگی در محرای مقعدی گاهی در نتیجه عواملی چون ضربهعفونت راست رودهسرطان و اشعه درمانی ایجاد می شود.

فیستول مقعد در 50٪ بیماران مبتلا به آبسه مقعدی اتفاق می افتد. آناتومی عادی شامل غدد کوچکی است که در داخل آنزیم قرار دارد. فیستول تونلی است که زیر پوست تشکیل می شود و غدد آلوده به آبسه را به آبسه متصل می کند. فیستول می تواند با آبسه یا بدون آب موجود باشد و ممکن است فقط به پوست در نزدیکی دهانه مقعد متصل شود .فیستول مقعد اصطلاح پزشکی است که به آلوده شدن بین پوست و باز شدن عضلانی در پایان دستگاه گوارش گفته می شود.

معمولا  فیستول به دنبال یک آبسه ( دمل ) اطراف مقعد به وجود می آید  معمولا آبسه نیاز به تخلیه اورژانس با لیزر یا جراحی داشته و در ۵۰ درصد موارد به دنبال درمان آبسه فرد دچار فیستول می گردد.

لیزر فیستول مقعدی وهموروئید

در سراسر روده بزرگ و در نزدیکی مقعد غده هایی وجود دارند که مثل غده های عرق موادی ترشح می‌کنند . دهانه این غده ها به داخل روده باز می شود و ترشحات آن از این طریق به داخل روده بزرگ تخلیه می گردد.

علامت اصلی آن ترشح چرکی طولانی مدت از یک سوراخ و گاهی چند سوراخ از اطراف مخرج می باشد. بنا به تعریف یک فیستول باید حداقل ۲ دهانه داشته باشد که به وسیله یک مجرای تو خالی به یکدیگر متصل می شوند.

اکثر فیستول های مخرج از غدد مترشح بلغم مستقر در کانال مخرج منشا می گیرند. این غدد اول عفونی می شوند و سپس عفونت به آبسه منجر می شود و وقتی که آبسه باز یا پاره شود فیستول پدید می آید که ممکن است زیر پوستی ـ زیر مخاطی ـ داخل عضلانی و یا زیر عضلانی باشد. و نیز فیستول می تواند قدامی یا خلفی و یا منفرد یا مرکب یا نعل اسبی باشد. فیستول مقعدی باعث می شود محتویات میکروبی داخل روده بزرگ از طریق مجرا به زیر پوست انتقال پیدا کنند و هر از گاهی باعث عفونت یا ترشح یا آبسه یا ایجاد  حالتی مثل جوش چرکی گردد که باعث ترشح و درد  می شود و بعد از تخلیه ترشحات درد فروکش می کند .


فیستول مقعد

علت ترشح چرک از مقعد چیست ؟

معمولا وقتی که فرد دچار بیماری فیستول مقعد می شود از مقعدش چرک ترشح می کند حال بیماری فیستول مقعد چیست و چگونه فیستول مقعد را می توان درمان کرد.  آبسه انورکتال ناشی از عفونت و آسیب ناحیه کریپتوگلندولار اپیتلیوم در کانال مقعد است. اعتقاد بر این است که اسفنگتر داخلی مقعد به عنوان یک سد در مقابل ورود عفونت عمل می کند و از ورود عفونت از لومن روده به بافت های عمیق جلوگیری می کند
در صورتی که عفونت از این سد عبور کند منجر به بروز آبسه عمیق همراه با فیستول می

شود و از آبسه سطحی به آبسه عمقی تبدیل می شود.

انواع فیستول

فیستول کور: مجرا با انتهای بسته.

فیستول کامل: مجرا با ورودی و خروجی.

فیستول ناقص: فیستول با یک سوراخ از پوست به درون بدن ولی به هیچ اندامی وصل نشده.


درمان فیستول مقعد

محل ایجاد فیستول

بنا بر آمار (WHO) سازمان بهداشت جهانی در طبقه‌ بندی بیماری ها محل های فیستول مشاهده شده تا امروز در نواحی مختلف بدن به قرار زیر است.

 • در محدوده چشم: فیستول مجرای اشکفیستول گوش داخلی
 • در سیستم گردش خون: فیستول بین سرخ رگ و سیاه رگ- فیستول بین‌ رگی در رگ های شش- بین‌ رگی مغزی- بین دو سرخ رگ
 • در سیستم تنفسی: فیستول منجر به آمپیم ریوی- فیستول نای به مری
 • در سیستم گوارشی: فیستول مجرای بزاقی- فیستول معده دوازدهه- فیستول آپاندیس- فیستول مقعدی- فیستول روده
 • در سیستم ماهیچه‌ای: فیستول بین مفصل
 • در سیستم ادراری تناسلی: فیستول واژن به روده- فیستول مثانه به واژن- فیستول کانال تناسلی( در زنان ) به بیرون پوست
 • بیماری های مادرزادی: فیستول مادر زادی سینوسی- فیستول مادرزادی ورید پورت به سرخرگ کبدی- فیستول مادر زادی واژن به راست‌ روده

علایم فیستول مقعد

شکایت اصلی معمولا ترشح مداوم یا متناوب است.معمولا سابقه آبسه عودکننده که خودبخود یا با جراحی تخلیه شده است وجود دارد گاهی یک برجستگی که از آن چرک خارج می شود یا بهبود یافته دیده می شود. مجرای فیستول مانند طنابی لمس می شود و مسیر آن در مجاورت اسفنکتر قابل لمس است.

درد به هنگام اجابت مزاج و پس از آن و تغییر رنگ پوست اطراف مقعد از دیگر علامت های فیستول مقعد می باشد.

فیستول هایی که به مدت طولانی عفونی و بدون درمان مانده اند می توانند سبب عفونت های منتشر بشوند.سرطان در فیستول هایی مزمن و درمان نشده در موارد زیادی گزارش شده است و درمان موثر فیستول در واقع پیشگیری از این وافعه است.

فیستول مقعدی باعث می شود که محتویات میکروبی داخل روده بزرگ از طریق مجرای مذکور به زیر پوست راه پیدا کند و باعث ایجاد عفونت و ترشح و آبسه و جوش چرکی می شود.


درمان قطعی فیستون مقعد

آیا فیستول خود به خود و با مرور زمان درمان می شود ؟

خیر. تراشه های فیستول باید جراحی و برداشته شوند زیرا خود به خود درمان نمی شود. اگر مدت زمان طولانی درمان نشده باشد، خطر ابتلا به سرطان در دستگاه فیستول وجود دارد. بیشتر فیستول ها برای درمان بسیار ساده هستند. فیستول مقعد فقط با روش جراحی درمان می شود که معمولا با بی حسی انجام می شود در صورت لزوم از بیهوشی هم استفاده می شود. استفاده از لیزر بهترین و مناسب ترین روش درمان فیستول مقعد می باشد. زیرا لیزر عصب بریده شده را ترمیم می کند و بیمار بعد از عمل دردی نخواهد داشت یا درد کمی دارد و طول درمان آن نسبت به جراحی باز خیلی کمتر است.
فیزیوتراپی می تواند به کاهش درد و تسریع در روند بهبودی کمک کند.


دکتر متخصص درمان فیستول مقعد

فواید لیزر در درمان فیستول مقعد

لیزر در هنگام برش و برداشتن تگ پوستی انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی دارد.
لیزر عروق کوچک بریده شده در هنگام عمل را ترمیم می کند و در نتیجه خونریزی موقع عمل کاهش می یابد
عمل بطور سر پایی و بدون بیهوشی  انجام می شود.
بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار و زندگی خود را دارد.
با لیزر می توان تمام انواع همورویید و شقاق و فیستول را همزمان درمان کرد.
لیزر باعث کاهش عفونت محل عمل می شود زیرا محل عمل را استریل می کند و انتقال بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدر به صفر می رسد. هنگام عمل لیزر به بافت اطراف صدمه نمی زند و مانند کوتر باعث نکروز نمی شود به همین علت درد بعد از عمل کاهش داشته و به اسفنکتر مقعد آسیبی وارد نمی شود  و باعث کاهش عارضه بی اختیاری مقعد می شود.

عوارض فیستول مقعد

معمولا فیستول ها از آبسه ها ی درمان نشده ایجاد می شوند. درمان نشدن به موقع فیستول منجر به ایجاد فیستول های متعدد می شود و حتی طول فیستول بلندتر می شود و متعاقبا جراحی وسیع تری را بیمار متحمل می شود و طول درمان بیماری بیشتر خواهد شد. فیستول ها عفونی هستند و اگر درمان نشوند عفونت به دیگر نقاط بدن سرایت می کند.

همانطور که در تصویر زیر می بینید فیستول ها انواع محتلفی دارند و از لحاظ عمق و طول فیستول متفاوت اند و با تعویق انداختن درمان باعث می شوید فیستول حاد شود و عمق و طول آن بیشتر شود.


مراقبت بعد از جراحی فیستول و آبسه مقعد

پس از تخلیه و خشک کردن چرک لازم است که بیمار 3 تا 4 مرتبه و هر بار به مدت 20 دقیقه در لگن آب گرم حاوی چند قطره بتادین بنشیند تا محل چرک ضدعفونی شود و پس از خشک کردن موضع، آن را پانسمان کند.

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

این کار تا رفع کامل التهاب که حدود دو هفته است ادامه می یابد. اگر التهاب شدید باشد، بر اساس نظر پزشک جراح، آنتی بیوتیک تزریقی یا خوراکی نیز برای بیمار تجویز می شود. در صورت وجود درد ناشی از برش، می توان از داروی مسکن استفاده کرد. معمولا التهاب پس از حدود یک هفته فروکش خواهد کرد. بهترن روش جهت تخلیه و خارج کردن آبسه استفاده از لیزر است زیرا لیزر به بافت سالم اطراف صدمه نمی زند و مسلما ناحیه برش داده شده با لیزر خیلی سریعتر بهبود پیدا می کند.

 

انواع آبسه مقعدی ـ علایم آبسه مقعدی

آبسه مقعدی ممکن است سطحی باشد و به صورت ورم همراه با درد شدید در لبه مقعد بروز کند. محل آبسه گرم تر از سایر نقاط است و ممکن است با قرمزی و التهاب بافت های اطراف نیز همراه باشد.انواع سطحی آبسه های مقعدی شایع ترین نوع آبسه های مقعدی هستند.

گاهی ممکن است چرک آبسه به قسمت های عمیق تر نفوذ کند و انواع عمقی آبسه های  مقعدی را ایجاد کند. آبسه مقعدی به تدریج متورم و دردناک می شود به طوری که راه رفتن و نشستن برای بیمار مشکل می شود. گاهی به طور خودبخود دهانه آبسه باز می شود و خون و چرک آن تخلیه می شود و به دنبال تخلیه چرک از شدت درد کاسته می شود.
 

عوارض فیستول و آبسه مقعدی

عدم درمان به موقع این بیماری باعث می شود که علائم عفونت گسترش پیدا کند و عفونت در بدن پخش شود. در صورت شدید شدن این عارضه، باید بافت های مرده در اطراف محل آبسه را برداشت.
عدم درمان به موقع آبسه در افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری قند یا افرادی که توان جسمی کمی دارند، می تواند خطر جانی هم داشته باشد خونریزی از دستگاه گوارش (خونریزی Gl) (Gastrointestinal bleeding (GI bleed)) تمام اشکال خونریزی در دستگاه گوارش، از دهان تا راست روده و مقعد را شامل می شود.

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

هنگامی که خون قابل توجهی در یک زمان کوتاه در این قسمت از دست می دهید به عنوان خونریزی گوارشی شناخته می شود، علائم ممکن است شامل استفراغ های قرمز و خونی، خون استفراغ ممکن است سیاه باشد، مدفوع خونی یا مدفوع سیاه و قیری مانند از علائم مشخص خونریزی گوارشی از خفیف تا شدید است و با توجه به از دست رفتن گلبول های قرمز خون و ایجاد کم خونی تهدید کننده حیات بیمار است.

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول
عدم درمان به موقع این بیماری باعث می شود که علائم عفونت گسترش پیدا کند و عفونت در بدن پخش شود. علت بروز فیستول مقعد می تواند همین آبسه ها باشد. در صورت شدید شدن این عارضه، باید بافت های مرده در اطراف محل آبسه را برداشت.عدم درمان به موقع آبسه در افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری قند یا افرادی که توان جسمی کمی دارند، می تواند خطر جانی هم داشته باشد.

 

آیا مي توان فیستول مقعد را با  بي حسي موضعي عمل كرد ؟

بله فیستول مقعدی را می توان با بی حسی و سرپایی با لیزر عمل کرد و بدون درد می باشد. بیمار فقط شب اول استراحت می کند و نیاز به استراحت بیش تر ندارد. بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار و زندگی طبیعی خود را دارد.


چقدر طول می کشد زخم جراحی فیستول مقعدی مداوا شود؟

 

اگر عمل جراحی فیستول و آبسه با لیزر باشد از روز دوم به بعد زخم فیستول و آبسه بسیار کوچک می شود و رو به محو شدن می رود
تمامی زخم ها بین ۱۰ تا ۱۴ روز به طور نرمال و در افراد عادی با سرعت بهبودی متوسط کاملا باید محو شود


آیا درمان فیستول مقعدی بازگشت دارد؟

اگر با جراحی سنتی انجام شود و مراقبت های بعد از عمل را رعایت نکنید احتمال بازگشت وجود دارد اما با لیزر ناحیه ای که لیزر شده بازگشت نخواهد داشت توصیه : بعد از جراحی و لیزر حتما لیزر موهای زائد انجام دهید و همیشه ناحیه را تمیز نگه دارین و از غذاهای پر فیبر استفاده کنید

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

در چه مواردي بيمار بايد براي عمل فیستول مقعدی بيهوشي بگيرد و بستري شود؟


١-بيمار نتواند بي حسي موضعي را تحمل كند
٢-جراح محيط مناسب عمل سرپايي نداشته باشد
٣-فیستول همراه با آبسه هاي ايسكيوركتال
٤-بيماران ديابتي
٥-بيماران داراي ضعف سيستم ايمني

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

آیا مي توان عمل فيستول و آبسه را همزمان انجام داد؟
 

اگر سوراخ داخلي فيستول مشخص بوده و پايين باشد بهتر است هنگام تخليه ابسه فيستول نيز عمل شود تا از عمل مجدد جلوگيري شود

اما اگر آبسه وسيع باشد و سوراخ داخلي مشخص نباشد يا بالا باشد بهتر است دستكاري نشود تا بيمار دچار عارضه بي اختياري نشود

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

عود آبسه يا فيستول مقعد

٣٥درصد آبسه ها يا فيستول هاي مقعد عود مي كنند.

سن جرانتر از ٤٠ سال مهمترين فاكتور عود در ٣٨ ماه اول بعد از عمل آبسه هستند
پيك شيوع آبسه مقعد در ٤٠ سالگي است

عود آبسه در بيماران جوانتر از٤٠ سال دو برابر است

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

زمان تخليه آبسه با عود آن ارتباط مستقيم دارد يعني هرچه زودتر اقدام به تخليه آبسه شود عود آن كاهش ميابد و در بيماراني كه ديرتر اقدام به مراجعه و تخليه آبسه مقعد مي كنند عود بيشتر است

مردان ٤-٢ برابر بيشتر به فيستول بعد از آبسه دچار مي شوند.

سيگار احتمال عود آبسه و فيستول را بيشتر مي كند.

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

 

هزینه درمان فيستول مقعد

برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی فيستول مقعد داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان با لیزر می شود.

لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان فيستول مقعد و هزینه های مربوط به درمان فيستول مقعد با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید


مطالب مرتبط خواندنی :

لیزر شقاق
تشخیص هموروئید
لیزر هموروئید
کیست مویی 
لیزر فیستول مقعدی
لیزر زگیل تناسلی

تاریخ نشر خبر: ۲۱ اسفند، ۱۳۹۵
۱۶:۳۳ - ۹۹/۰۷/۰۷
  ۱۷:۱۰ - ۹۶/۱۲/۱۲ حسین فراتی

  با عرض سلام دکتر خانم من ۱۵روز قبل عمل آبسه انجام داده بعد دکتر به ایشان گفته فیستول دارید باید دوباره عمل بشيد نمیخام با روش قبلی عمل کنه محبت بفرمایید کی ميتونه عمل با لیزر انجام بده خواهشمندم منو راهنمای کنید با تشکر فراتی

  پاسخ مدیریت :

  سلام. من عمل با لیزر انجام می دهم . داخل سایت توضیحات و مطالعه بفرمایید. با شماره 22761600 تماس بگیرید جهت راهنمایی. دکتر زهرا سعادتی

  ۰۲:۴۰ - ۹۶/۱۲/۱۷ ناصر جرفی

  سلام من 15بهمن عمل فیستول انجام دادم ونخ داخل گذاشتند بعد از یک هفته به پزشک مراجعه کردم وگفت باید دوباره عمل کنی تا نخ را سفت کنیم این 5روز است عمل کردم وهنوز از آن عفونت ترشح می‌کند از جناب عالی خواستم من را راهنمایی کنید چکار باید بکنم.09371262891با تشکر فراوان

  پاسخ مدیریت :

  سلام با پزشک خود صحبت کنید چون من شما رو معاینه و عمل نکردم و نمی دونم تو چه وضعیت و مرحله هستید. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۳:۰۸ - ۹۶/۱۲/۱۷ سعیدرحیم زاده

  سلام.من قصددارم برادرمان فیستول که بهش مبتلاهستم.برم دکتربالیزردرمان کنه.میخواستم بدون ایاقبل ازلیزرشدن حتمابایدناشتاباشم یابامعده وروده خالی برم؟ایااحتمال عودبعدازلیزرهست یانه؟ایامنعی برامصرف قرصهای خاصی بدلیل احتمال تداخل دارویی هست یانه؟چون من شبهااتروواستاتین وسیتالوپرام بیست میخورم.وصبحام پروپرانول ده میخورم.لطفامنوراهنمایی کنید.ایااگر5شنبه ده صبح اینکاروانجام بدم شنبه میتونم سرکارم راحت باشم؟چون کارمن مستلزم نشستن روصندلیه.باتشکر

  پاسخ مدیریت :

  سلام. عمل با لیزر درمان قطعی می باشد .و بله یک روز استراحت کافیه . قبل از لیزر همه دستورات لازم را برای شما توضیح می دهند. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۰:۵۰ - ۹۷/۰۱/۰۳ mohammad

  سلام من حدود هفت هشت سالی هست که مبتلا به هموروئید دکمه هستم ولی کنترلش کردم و گاهی هم با مصرف عرقیاتی مثل کاسنی که التهاب کبد رو کم میکنه برای مدتی بیرون‌زدگی حتی درمان شد و به جاش برگشت. اما همزمان دردهای مبهم درون راست روده ( کمی بالاتر از مقعد) داشتم. که اونم خیلی عجیب نبود و نه درد شدید نه خونریزی هیچی نداشتم به خاطر این دو عارضه. جدیدا حس میکنم درون مقعد کمی تحریک میشه حالتی که انگار یه چیزی اون توو داره اعصاب رو تحریک میکنه . حتی گاهی عضله باسن چپ و پای چپ هم کمی حالت قلقلک و تحریک پیدا میکنه. نمیدونم این علامت نشانه ی گسترش شقاق داخلی هست یا چی میتونه باشه. لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ مدیریت :

  سلام. باید معاینه شوید . درمان قطعی لیزر می باشد.شما با دارو کامل خوب نشدین . به پزشک متخصص مراجعه کنید . دکتر زهرا سعادتی

  ۱۹:۲۱ - ۹۷/۰۲/۰۲ امین خلیلی

  سلام وخسته نباشید،من سه باردرکرمانشاه عمل جراحی فیستول داشتم ولی الان بازعودکرده دیگه خستم کرده بریدم تعریف لیزروزشنیدم،امکان خوب شدنم هست میشه راهنماییم کنین ممنون میشم اگه خوب میشم که وقت بگیرم ازتون توروخداکمکم کنین

  پاسخ مدیریت :

  سلام . بله لیزر درمان قطعی می باشد . ولی شما نیز باید نکاتی را رعایت کنید. جلوگیری از چاقی:جلوگیری از یبوست: مصرف آب زیاد و اسفاده از سبزیجات و غذای پر فیبر :پرهیز از فست فود و ناسالم. در سایت در مورد مراقبت بعد عمل توضیح کامل داده شده حتما بخوانید و رعایت کنید. دکتر زهرا سعادتی

  ۰۶:۴۴ - ۹۷/۰۲/۲۶ رحیمی

  سلام میخواستم بدونم جراحی لیزربادفترچه بیمه هزینه ش چقدرمیشه

  ۰۸:۳۱ - ۹۷/۰۴/۱۸ رهاسپهری

  باسلام خانم دکتر من عمل ابسه انجام دادم چرک خارج شده اما الان بعد2ماه هنوز عفونت و خون میاد از جای عملم گاهی اوقات مدفوع که میکنم خونریزی میکنه جای عملم پیش دکترمم رفتم میگه باید دوباره عمل کنی فک میکنم جراحی بالیزر نبوده که اینجوری شده چکار کنم؟؟؟تروخدا جوابموبدید

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگه جراحی با لیزر بوده عمل شما که عود مجدد ندارد مگر اینکه به دستورات بعد عمل توجه نکرده باشید و یک ناحیه دیگر دچار مشکل شده باشد. خوردن آب 8 لیوان روزانه و خوردن سبزیجات و فیبر و تمیز نگه داشتن محل عمل فراموش نشود.در همین صفحه توضیحات کامل داده شده مطالعه فرمایید. دکتر زهرا سعادتی

  ۰۹:۲۴ - ۹۷/۰۶/۱۸ پارمیس محمدی

  من فیستول انال دارم سونوگرافی مقعدی انجام دادم در عمق 4سانتی متری قرار دارد و به شکل نعل اسبی یا U هستش وبا لیزر جای چرک ترمیمم میکنیم جراح گفته باید عمل باز بشی چندرصد احتمال بی اختیاری وجوددارد یا عفونت یا برگشت مجدد لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ مدیریت :

  سلام .استفاده از لیزر بهترین و مناسب ترین روش درمان فیستول مقعد می باشد. زیرا لیزر عصب بریده شده را ترمیم می کند و بیمار بعد از عمل دردی نخواهد داشت یا درد کمی دارد و طول درمان آن نسبت به جراحی باز خیلی کمتر است. دکتر زهرا سعادتی

  ۰۴:۴۳ - ۹۷/۰۶/۲۴ بهمن

  سلام 44 ساله هستم و عمل جراحی فیستول مقعد به روش کوتر انجام داده ام بعد از گذشت 20 روز هنوز موقع اجابت مجاز درد دارم . چرا ؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام. جراحی با کوتر طول درمان بیشتری نسبت به جراحی با لیزر دارد برای اطلاعات بیشتر به صفحه درمان فیستول مقعد مراجعه کنید. http://dr-saadati.ir//news/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84-%D9%85%D9%82%D8%B9%D8%AF

  ۱۵:۱۷ - ۹۷/۰۷/۲۲ فاطمه

  سلام هم این مشکل دارم چکارکنم من بچه اهواز دکتری آشنایی سراغ نداری تا برم پبشش با تشکر

  پاسخ مدیریت :

  سلام لطفا با مطب تماس بگیرید برای بیماران راه دور ویزیت آنلاین ترتیب داده می شود. اگر نیاز به جراحی با لیزر داشته باشید تمام هماهنگی ها به صورت آنلاین انجام می شود و روز عمل به تهران مراجعه می کنید یک شب استراحت می کنید و سپس به شهر خود باز می گردید

  ۱۰:۵۶ - ۹۷/۰۷/۲۳ علیرضا کربلائی غلامی

  سلام ببخشید من سال 1390 عمل فیستول مقعد کردم هر چند وقت یک بار چرک یا خون آبه ميومد حالا باز هم درد گرفت و راهش بسته شده بود باز الان خون آبه بیرون مياد رفتم پیش یک دکتر گفت باید جراحی کنی اون تیکه رو برداری یک دکتر ديگه رفتم گفت با لیزر خوب ميشه بعد که دید گفت باید عمل کنی و نخ میبندیم هر هفته میآیی نخ رو سفت می کنیم حالا من موندم چی کار کنم لطفاً کمکم کنید اگه شما عمل کنید ديگه خوب میشم که این داستان تموم بشه؟ در ضمن چند روزی بود یک نقطه سفت شده بود حالا که خون آبه مياد ديگه نیست الان فقط سر زخمم که عمل شده درد میکنه نميدونم بخاطر تحریک شدن هست یا نه در ضمن چند وقت هست که اسهال بودم هر چی ميخوردم زود شکمم کار می کرد و در ظرف آب ولرم با بتادین میشینم از شما خواهش می کنم کمکم کنید تا درمان بشم من چی کار. باید بکنم فقط اينو میدونم که باید جراحی بشم با سرپايي نمیشه ممنون خدا خیرتون بدهد سپاس فراوان

  پاسخ مدیریت :

  سلام باید ویزیت شوید تا بتوان نظر قطعی داد. در حال حاضر بهترین روش جراحی فیستول با لیزر پرتوان دی اکسید کربن است که تمام جراحان مجهز به این نوع لیزر نیستند

  ۰۷:۵۵ - ۹۷/۰۸/۰۱ مسعود افتخار

  سلام خانم دکتر سعادتی من فیستول های دارم و فیستولگرافی که گرفتم مشخص شد که بعد از دهانه فیستول یک سینوس هم ایجاد شده می خواهم از مطب شما نوبت بگیرم و با لیزر درمان شوم آیا انشاالله با لیزرخوب می شوم ضمنا دهانه فیستول که چرک از آن بیرون می آید سفت شده و دست که می زنم یا روی آن می نشینم درد میکند

  پاسخ مدیریت :

  سلام با لیزر تمامی ریشه و آثار بیماری به خوبی برداشته می شود و در حال حاضر قطعی ترین و بهترین روش درمان فیستول سینوس مویی و دیگر بیماری های مربوط به این ناحیه محسوب می شود زیرا عود نزدیک به صفر است و دوره نقاهت بسیار کوتاه است. توصیه می کنم با توجه به وسعت بیماری و حساسیت موضوع حتما با لیزر جراحی شوید و از روش های دیگر جراحی استفاده نکنید

  ۰۴:۵۸ - ۹۷/۰۸/۱۱ مهدی

  سلام،من سال ۹۶ یک بار برا تخلیه آبسه پری آنال مراجعه کردم و البته کمی با تاخیر،مجددا امسال آبسه برگشت و برج ۵ عمل تخلیه تکرار شد،بعد از گذشت ۲ ماه از عمل دوم بعداز رفع حاجت کمی درد داشتم که که الان وقتی خودم لمس میکنم مثلا مقدار بسیار کوچکی در حد ۳ میلیمتر گوشت اضافی احساس میکنم موقع شستشو،و از اون روز بعد از رفع حاجت درد دارم که کاملا قابل تحمله و شدید نیست،لطفا راهنمایی بکنین.مرسی

  پاسخ مدیریت :

  سلام با توجه به این که دو ماه از عمل شما گذشته است بهتر است به متخصص جراحی خودتان مراجعه کنید تا بر اساس پرونده شما توصیه های لازم را به شما گوشزد کنند. مهمترین مراقبت های بعد از جراحی آبسه را نیز رعایت کنید یعنی موزدایی ناحیه تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه جلوگیری از یبوست و تغذیه مناسب از نشستن های طولانی هم جدا خودداری کنید

  ۱۵:۳۵ - ۹۷/۰۸/۱۲ شهرام داداشی

  با سلام و خسته نباشید من ۲۹ سالمه بعد از تخلیه ابسه دچار ابسه شدم که عمل فیستول پری انال کردم که دو روز بعد از عمل متوجه شدم که عملم فایده ای نداشت بعد دوسال تحمل ترشح چرک و خون الان دوباره عمل کردم و سه روز از عمل میگذره که دکتر معاینه کرد و گفت فیستولت خیلی بزرگ بوده اگه جواب نده چیکار کنم در ضما اعتیاد هم دارم...لطفا هزینه عمل با لیزرو هم بگید دارای بیمه تامین اجتماعی هستم..هزینش خیلی مهمه برام

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگر با لیزر جراحی کنید تمام ریشه بیماری برداشته می شود و دیگر چیزی باقی نمی ماند مگر این که به دلیل ضعف بدن شما و پایین بودن سیستم ایمنی و عدم رعایت بهداشت و مراقبت بعد از لیزر در نقطه ای دیگر از بدن به آبسه و سپس فیستول مبتلا شوید. هزینه درمان و جراحی با لیزر آبسه و فیستول 1 میلیون تومان به بالا هست که بعد از معاینه و ویزیت بیمار می توان هزینه را تخمین زد. متاسفانه بیمه تامین اجتماعی جراحی با لیزر را تحت پوشش قرار نمی دهد و مطب ما هم با هیچ بیمه ای طرف قرارداد نیست. اما لیست هزینه ها را به شما می دهیم تا به بیمه تکمیلی یا هر بیمه ای که تحت پوشش هستین ارائه کنید و بر اساس قرارداد شما با بیمه مبلغی به شما بازگردانده می شود

  ۱۶:۵۷ - ۹۷/۰۸/۱۲ اسما ولندیاری

  سلام خدمت خانم دکتر سعادتی من برادرم روی مهره اخر کمرش سه تا سوراخ داشت خیلی ازش چرک و خون میومد بعد از چندسال خوب شد ولی الان تمام بدنش جوش سرسیاه داره و جوشهای چرکی بزرگ میزنه علتش همون ابسه است؟؟؟؟

  ۱۶:۵۸ - ۹۷/۰۸/۱۲ ولندیاری

  سلام خدمت خانم دکتر سعادتی من برادرم روی مهره اخر کمرش سه تا سوراخ داشت خیلی ازش چرک و خون میومد بعد از چندسال خوب شد ولی الان تمام بدنش جوش سرسیاه داره و جوشهای چرکی بزرگ میزنه علتش همون ابسه است؟؟؟؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگر سوراخ های انتهای ستون فقرات مربوط به بیماری کیست مویی یا سینوس پیلونیدال باشد باید بدانید که این بیماری خود به خود درمان نمی شود و ممکن است تا سالها علائم جدی و آزاردهنده ای از خود نشان ندهد بنابراین حتما به یک متخصص جراحی عمومی که ترجیها کار با لیزر را هم می داند و تجربه دارد مراجعه کنید. در مورد جوش های سر سیاه در نقاط مختلف پوست نیز باید به یک متخصص پوست مراجعه کنند.

  ۱۳:۲۰ - ۹۷/۰۸/۲۹ سامان

  باسلام و‌خسته نباشید.من الان ۸روز هست که عمل فیستول مقعد انجام دادم....و یسری ترشح بازم دارم خاستم ببینم این ترشحات بعد از عمل طبیعی هست یا خیر...ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر

  پاسخ مدیریت :

  سلام معمولا این سوالات را باید با پزشک معالج خود در میان بگذارید. معمولا طبیعی است اما پزشک باید در جریان قرار بگیرد

  ۰۸:۴۹ - ۹۷/۱۰/۰۱ رامین

  سلام من مدت ۴ ساله که فیستول دارم ۲ تا خروجی هم داره وقتی انتی بیوتیک مصرف میکنم زود به زود تخلیه میشه چند تا دکتر هم رفتم عکس ۳ بعدی رنگی گرفتم عمقش زیاده با توجه به شرایطم نتونستم عمل باز بکنم از سرطان میترسم احتمالش چقدره ؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام افراد زیادی با وضعیت مشابه شما قبلا به من مراجعه کرده اند و با یک بار جراحی با لیزر درمان شده اند. شما می توانید مصاحبه آنها را در کانال آپارات یا در لینک زیر ببینید و دیگر نگران این موضوع نباشید https://www.aparat.com/v/9sHWc

  ۰۴:۱۱ - ۹۷/۱۰/۰۷ حمید

  سلام وقت بخیر برای مشخص شدن عمق و اندازه فیستول، فیستول گرافی و عکس رادیولوژی خوبه یا ام آر آی؟؟ ممنون

  پاسخ مدیریت :

  معمولا عکس رادیوگرافی بهتر است

  ۰۹:۱۸ - ۹۷/۱۱/۲۸ سمیه دریکوند

  سلام من این دوباره فیستول پری انال دارم عمل کردم بازعودکرده الان بایدچکارکنم.

  پاسخ مدیریت :

  سلام پیشنهاد می کنم به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید. احتمال عود فیستول در جراحی با لیزر بسیار کمتر از روش های سنتی است

  ۰۸:۱۸ - ۹۷/۱۲/۰۹ Ahmad rezayi

  سلام خسته نباشید مدته دو روزه که در اطراف مقعد من یک جوش کوچیک زده ولی درده خاصی نداره ممکنه که چیزه خاصی نباشه یا خیر یا اینکه میشه با دارو و درمان خانگی جولوگیری از عمل کرد ؟

  ۰۳:۰۷ - ۹۷/۱۲/۲۲ مهدی

  با سلام.من فیستول معقد دارم با لیزر درمان میشه

  پاسخ مدیریت :

  سلام بله تجربه و مهارت پزشک در درمان با لیزر نیز شرط مهمی است در حال حاضر لیزر بهترین درمان فیستول محسوب می شود

  ۰۴:۵۲ - ۹۸/۰۲/۰۳ مهدى شاوردى

  سلام.خانم دكتر سعادتى.بنده فيستول انال ازسال 96.97داشتم درتاریخ.15.1.97سنو گرفتم تشخیص شده فیستول پری انال .بعدکه امتحانات نوبت دوم دادم.وبامراجعه به بیمارستان رازی اهواز درتاریخ 27.3.97 تحت عمل جراحی قرار گرفتم بعداز دوماه ضمن رعایت مراقبت های بعد از جراحی ومصرف داروها .فیستول کاملا بهبود یافت.ولی اوایل برج7دوباره چرک وخون ترشح می کرد وهی هر روز افزایش می کند.بامراجعه دوباره به بیمارستان خانم دکتر به بنده گفته که دوباره بایدعمل بشی که درتاریخ 5.8.97تحت عمل جراحی قرارگرفتم.باز هم تقریبا بعداز2ماه تا الان که سال 98 اغاز وبرج 1 تمام شد چرک خون ترشح میکنه.خواهشمندم منو راهنمای کنیدبا تشکر. شاوردی

  ۰۹:۴۴ - ۹۸/۰۳/۱۴ مسلم حمیدپور

  باسلام میخاستم بپرس هزینه فیستول بادفترچه بیمه تامین اجتماعی چقدر میشه به وسیله لیزر

  پاسخ مدیریت :

  سلام بیمه تامین اجتماعی هزینه های لیزر را قبول نمی کند

  ۰۷:۵۳ - ۹۸/۰۵/۰۱ صادق پیکانی

  سلام خانم دکتر روز بخیر بنده 1سال پیش عمل آبسه انجام دادم که بعد تبدیل به فیستول شد چند ماه بعد عمل فیستول با لیزر انجام دادم که باز جواب نگرفتم خودم الان کانال احساس می کنم حتی باد معده گاهی تخلیه میشه از این مجرا البته خیلی درد ندارم اما خون ریزی و عفونت دارم بعضی پبشنهاد عمل سنتی میدن و میگن بهتر جواب میده و شما بزرگوار هم که تاکید به عمل لیزر دارید موندم چکار کنم البته عمل سنتی عوارض زیاد داره لطفا من رو راهنمایی کنید و حدود هزینه اعلام کنید دست خالی خدمت نرسیم.ممنون

  ۰۷:۳۶ - ۹۸/۰۵/۰۳ خدیجه

  سلام من ۳۵ساله هستم نزدیک سه سال است که فیستول آنال دارم دکتر مراجعه کردم بعد از معاینه گفتندکارازلیزر گذشته باید جراحی باز بشی آیاواقعانمیشه بالیزر جراحی بشم

  ۰۱:۰۹ - ۹۸/۰۵/۱۳ اسماعیل سهیلی فر

  با سلام من چند سال پیش عمل شقاق یا فیشرانجام دادم الان پیش دکتر رفتم گفتند فیستول دارید و یکی دیگر بالایی مقعد عود کرده که در کل دوتا فیستول دکتر اعلام کرد به نظر شما هردو را باهم عمل کتم

  پاسخ مدیریت :

  سلام تمامی فیستول ها باید جراحی و درمان شوند بهترین روش هم تخریب جدار فیستول با لیزر است که کمترین دوره نقاهت را دارد و احتمال عود آن بسیار بسیار پایین تر از روش های دیگر است. حتما برای درمان فیستول به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید.

  ۱۲:۰۰ - ۹۸/۰۶/۰۹ زهرا صادقی

  سلام من فیستول مقعدی دارم.اما سونوگرافی ندادم .خواستم بدونم خودتون سونوگرافی دارین و اینکه هر نوع فیستولی باشه با لیزر قابل درمان است

  پاسخ مدیریت :

  سلام خیر سونوگرافی نداریم اما اول باید معاینه شوید تا در صورت نیاز سونوگرافی برای شما تجویز شود. انواع فیستول با لیزر قابل درمان و جراحی است

  ۰۸:۲۴ - ۹۸/۰۷/۰۵ کبری طلوعی

  سلام من حدود چهار سال هست که به خاطر عمل شقاق دچار مشکل شدم الان سه بار هم عمل کردم ولی بازم یه سوراخ روی عمل من هست که همیشه عفونت داره هر روز باید پانسمان کنم چاره کارم چیست

  پاسخ مدیریت :

  به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید. جراحی با لیزر بهترین روش درمان فیستول است

  ۱۹:۳۱ - ۹۸/۰۷/۱۳ روزبه غلامی

  با سلام لطفا راهنمایی کنید پسرم شش ماه است ، دو ماه پیش یک آبسه روی باسنش دیدیم که به توصیه پزشک عمل کرد . اما بعد از گذشت دوماه هنوز خوب نشده ، یعنی اینکه زخم بسته میشه ولی زیر پوست مقداری عفونت جمع میشه البته خیلی کم که بعد از دو روز عفونت خارج میشه. و ی سوراخ کوچیک بجا میزاره و این چرخه دوباره تکرار میشه البته تا الان چهار بار خروج داشته. و هیچ دردی نداره . لطفا راهنمایی کنید چکار کنیم ایا انتی بیوتیک باید مصرف کنه همسرم کارش شده گریه روزگار نداریم ما آلمان زندگی میکنم متشکرم

  پاسخ مدیریت :

  سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و درخواست ویزیت آنلاین بدهید. بعد از ارسال عکس ناحیه و پاسخ به سوالاتی که از شما پرسیده می شود تشخیص نهایی اعلام خواهد شد. مطمئن شوید که حساسیت غذایی و یا آلرژی به البسه و الیاف خاصی نباشد.

  ۰۸:۰۸ - ۹۸/۰۷/۲۲ حمید

  سلام و خسته نباشید.2 سال قبل آبسه عمل کردم بعد از 7 ماه دوباره عمل کردم.5 ماه قبل گفتن فیستول شده عمل کردم ستون تعبیه کردن و 4 ماه قبل ستون رو برداشتن ولی هنوز کامل بسته نشه محل جراحت،MIR گرفتم ، رفتم دکتر میگن باید دوباره فیستول عمل کنی.دیگه نمیخوام جراحی بشم آیا امکان لیزر هست؟آیا احتمال بازگشتش هست؟

  پاسخ مدیریت :

  احتمال عود آبسه و فیستول معمولا زیاد است اما روش لیزر پایین ترین احتمال عود را نسبت به روش های دیگر دارد. مزیت درمان یا جراحی با لیزر را از دست ندهید.

  ۰۸:۳۶ - ۹۸/۰۷/۲۹ مریم یوسفی

  سلام.من ب جراح رفتم ولی گفتن باید برم جایی ک دستگا معاینه شو داشته باشن..من ترسیدم.ممکنه بگید چجوری و با چ دستگاهی معاینه میشم؟والان احساس میکنم.فیستول خود ب خود بسته شده.این علامت خوبیه؟ازوقتی دچار فیستول شدم.درانتهای مهره های کمرم خارش شدیدی دارم..؟لطفا میشه جواب بدید بسیار نگران هستم و ب تازگی زایمان کردم

  پاسخ مدیریت :

  به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید در صورت نیاز برای شما عکسبرداری یا ام آر آی تجویز می کنند. برای معاینه نیازی به دستگاه خاصی نیست. بابت معاینه فیستول نگرانی نداشته باشید. برای درمان زمان را از دست ندهید زیرا فیستول خود به خود درمان نمی شود.

  ۰۹:۰۷ - ۹۸/۰۸/۱۵ محسن بسحاق

  سلام من حدود یک سال است که طبق نظر چند پزشک دچار بیماری کیست مویی شده بودم اما با عود کردن بیماریم طی هفته اخیر و با مشاوره تعدادی دکتر متخصص متوجه شدم کیست مویی در کار نیست و من دچار فیستول هستم و متاسفانه به علت مشکلات مالی قادر به انجام عمل جراحی نیستم آیا میتوانم تا فراهم کردن هزینه درمانم صبر کنم تا بعدا عمل و انجام بدم و آیا دچار عواقب خطر ناکی هستم آیا شما میتوانید بیمارستانی و معرفی کنید که با بیمه تامین اجتماعی این عمل رو انجام بدن من ساکن رباط کریم هستم ممنون میشم به سوالاتم پاسخ دهید

  پاسخ مدیریت :

  سلام یکی از عوارض درمان نکردن کیست مویی بروز فیستول است. برای اطلاع از بیمارستان های طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی از دفتر بیمه مربوطه سوال بفرمایید. اگر فیستول درمان نشود به عوارض دیگری مثل آبسه و انتشار فیستول به دیگر نقاط بدن مبتلا می شوید

  ۱۸:۳۵ - ۹۸/۰۹/۱۲ زهره م

  با سلام خدمت خانم دكتر سعادتى من چند تا دكتر رفتم دو تاشون گفتن فيستول دارم و يعيشون گفته آبسه س منتها سوراخش داخله و پيدا نيست ولى وقتى با معاينه فشار ميدن عفونت بيرون مياد و يكيشون بهم گفته اگه عمل كنم احتمال بى اختيار هست بنظر شما من چكار كنم و آيا ميشه ولش كرد ؟ممنون ميشم جوابمو بديد

  پاسخ مدیریت :

  این بیماری را نمی توانید به حال خود رها کنید زیرا پیشرفت می کند و عوارض مختلفی دارد. برای جراحی به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر با تجربه و ماهر مراجعه کنید مشکل شما رفع خواهد شد

  ۱۳:۰۷ - ۹۸/۱۰/۰۱ اصغر عباس زاده

  سلام خانم دکتر سعادتی.ببخشید من بچه ام ۹ماهش بود که عمل فیستول انجام دادیم الان ۲ماه ونیم از عملش میگذره .دوبار اطراف زخم برآمدگی قرمز به وجود آمد که دکتر سفلکسیم ۱۰۰ومترومیندازول ۱۲۰به مدت یک هفته تجویز کرد والحمدالله خوب شد .اندازه یه سرچوب کبریت قرمزکم رنگ درجایی که عمل انجام شده دیده میشود .خانم دکتر فیستول تا چند سالگی در نوزادان ادامه دارد وتا چند سالگی خطر برگشت فیستول وجود دارد.خواهش میکنم با جواب دادن مارا از نگرانی دربیارین .ممنون خدا اموات شمارو بیامورزه

  پاسخ مدیریت :

  سلام جراحی فیستول در اطفال خیلی خوب جواب می دهد. نگران نباشید انشاالله به زودی بهبود می یابند.

  ۰۲:۱۱ - ۹۸/۱۰/۱۲ اعظم فتحی

  با سلام و خسته نباشید. من مبتلا به فیستول مقعدی می باشم، خواستم بدونم با بانک صادرات طرف قرار داد هستید یا نه؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام متاسفانه با هیچ بیمه ای قرارداد نداریم. معمولا بیمه هزینه های لیزر را پرداخت نمی کند.

  ۱۲:۱۳ - ۹۸/۱۰/۱۳ شکرخان الفی

  سلام وخت بخیر من فیستول یک بار عمل کردم سال96اما الانم خوب نه شدم بالیزر بیزنم دیگه بر نمی گردی ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام جراحی فیستول با لیزر بهتر روش است که کمترین میزان عود را دارد.

  ۱۹:۲۷ - ۹۸/۱۰/۱۸ A

  سلام من در کشور اتریش زندگی میکنم مدت سه ماه میشه که داخل مقعدم درد میکنه رفتم دکتر بعد از معاینه گفتن ورید های داخل مقعد آسیب دیدن و برایم قرص Daflon500mgدادن ولی الان یک ماه میشه از اون قرص استفاده میکنم هیچ بهبود نیافتم میشه راهنمایی ام کنید لطفا!

  پاسخ مدیریت :

  سلام به اندازه کافی آب و آبمیوه بنوشید و از بروز یبوست جلوگیری کنید. فعالیت ورزشی منظم نیز کمک کننده است. در صورت عدم بهبودی به یک متخصص جراحی عمومی که ترجیحا با لیزر جراحی می کنند مراجعه کنید

  ۱۷:۳۷ - ۹۸/۱۰/۲۳ بشیر حسینی

  سلام خانم دکتر من ۱۰ ساله فیستول دارم میخام الان درمانش کنم جراحی بهتره یا لیزر هزینه لیزر ارزان تره یا جراحی و تو چند جلسه انجام میشه؟طول دوره بهبودی برام مهم نیست فقط دنبال اینم که برای همیشه راحت بشم از شرش

  پاسخ مدیریت :

  مسلما جراحی با لیزر بهتر است زیرا احتمال عود نزدیک به صفر است و یک بار در یک جلسه سرپایی انجام می شود. هزینه لیزر بیشتر از جراحی سنتی است و معمولا بیمه ها هزینه جراحی لیزر را قبول نمی کنند.

  ۱۳:۲۵ - ۹۸/۱۰/۲۵ علی بیاری

  سلام .من چهار روزه عمل فیستول کردم یه نخ استن برام گذاشته امروز نخ رو چیدم که کوتاهترش کنم بیرون اومد ایا احتیاج هس باز دوباره برم پیش دکتر؟؟؟

  پاسخ مدیریت :

  بله حتما به جراح معالج مراجعه کنید و بسیار کار بدی کردید که به این نخ دست زدید.

  ۱۴:۵۰ - ۹۸/۱۰/۲۸ صادق محمدی

  سلام من یکبار عمل کردم مقعدی ولی بعد۲سال بازم دراوردم خواهشمندم من چه کنم

  پاسخ مدیریت :

  به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید تا علت دقیق بروز بیماری را شناسایی کنند. پس از تشخیص علت بروز فیستول می توان بهترین درمان بدون عود و بازگشت را انتخاب کرد.

  ۲۰:۵۹ - ۹۸/۱۲/۲۹ علی نیکو طلب

  سلام من ۱۴ ساله هست از ش چرک سفید مایل به قرمز ازش میزنه بیرو آیا فیستوله

  ۲۰:۵۹ - ۹۸/۱۲/۲۹ علی نیکو طلب

  سلام من ۱۴ ساله هست از ش چرک سفید مایل به قرمز ازش میزنه بیرو آیا فیستوله

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید توسط متخصص جراحی عمومی و لیزر معاینه شوید.

  ۰۹:۴۸ - ۹۹/۰۱/۰۳ د ط

  سلام یکبارعمل هموروئید ویکبارهم فیستول شدم بارسوم عمل بخواد بالیزر میشه متشکرم

  پاسخ مدیریت :

  سلام بله جراحی با لیزر امکان پذیر است. بهتر بود از اول با لیزر جراحی می کردید.

  ۱۸:۱۷ - ۹۹/۰۱/۰۶ جواد

  سلام من جراحي فيستول انجام دادم اما بعد از دوماه هنوز كامل زخم خوب نشده و ترشحات بعد از عمل هنوز ادامه داره دردو خونريزي ندارم ايا نياز به زمان بيشتري هست؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگر جراحی به روش سنتی انجام شده است این وضعیت طبیعی است. با پزشک معالج خود در تماس باشید و اقدامات لازم برای تسریع بهبودی را انجام دهید.

  ۱۶:۵۶ - ۹۹/۰۱/۰۹ حسین رحیمی

  با سلام خدمت شما دکتر عزیز متاسفانه من هم فیستول معقدی دارم .روم نمیشه برم دکتر.ی بار با تیغ بریدم. خون اومد فشار دادم ی چند روزی درد داشتم خوب شد اصلن چند وقت نبود تا الان که خیلی بزرگ شده درد دارم با آمپول زدن داخلش چیزی نیومد می مقداررخون،بتز فشار دادم تخلیش کردم ولی الان ی پوست سفید بسته روش از مانند از چه باید چیکار کنم توروخدا راهنمایی کنید

  پاسخ مدیریت :

  سلام به هیچ عنوان فیستول را دستکاری نکنید. به یک متحصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید.

  ۰۷:۳۵ - ۹۹/۰۱/۲۱ زهرا

  سلام خدمت خانم دکتر عزیز من ۲۷سالمه دو ماه پیش عمل آبسه پری آنال انجام دادم ولی هنوز دهن زخم بسته نیست چرک نمیاد فقط دهن جای عمل بازه و گاهی کمی درد میکنه آیا احتمال هست که فیستول باشه از عمل خیلی می ترسم تورو خدا. راهنمای کنید ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید توسط یک متخصص جراحی عمومی و لیزر معاینه شوید. می توانید با مطب من تماس بگیرید و وقت ویزیت غیر حضوری بگیرید. در صورت نیاز برای شما عکس و آزمایش تجویز خواهد شد.

  ۱۲:۴۰ - ۹۹/۰۱/۲۹ جواد فتاحی

  سلام. وقت بخیر. خانم دکتر من ۲بار عمل فیستول کردم و هر ۲ بار هم دوباره عود کرده، و هر ۲بار هم با جراحی بوده و گفتن لیزر فایده نداره. و الان از دست فیستول خسته شدم واقعا و اذیت میشم. ایا دوباره برم عمل درمان میشم یا باز قطعی نیست درمانش؟خواهشا کمک کنید. هزینش هم مهم نیست برام فقط درمان بشم

  پاسخ مدیریت :

  سلام بهترین روش درمان فیستول جراحی با لیزر پرتوان است درباره جراحی و درمان فیستول با لیزر با یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مشورت کنید. افرادی که با لیزر کار نکرده اند و دانش کافی در زمینه لیزر ندارند نمی توانند اطلاعات صحیحی به شما ارائه کنند.

  ۰۴:۰۸ - ۹۹/۰۲/۰۱ زری

  جهت گرفتن وقت و اینکه تا حدودی زیبایی مقعد هم انجام میدید؟؟؟

  پاسخ مدیریت :

  بله با لیزر انوپلاستی هم انجام می شود. برای گرفتن وقت با مطب تماس بگیرید 02122761600

  ۱۹:۲۹ - ۹۹/۰۲/۰۷ حسین عبدی

  سلام وخسته نباشید *خانم دکتر فیستول معقدی دارم که الان نزدیک یکسال با آن مدارا میکنم وبافشار دادن محل تجمع چرک آنرا تخلیه میکنم که باخونریزی میباشد میخواستم بپرسم که با لیزرکردن فیستول شخص به خودمدفوعی دچار نمیشود ؟چند درصد احتمال میدهید که بیمار خود مدفوعی داشته باشد با عمل لیزر؟با

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید معاینه شوید. احتمال بی اختیاری مدفوع در جراحی با لیزر بسیار بسیار پایین تر از جراحی سنتی با تیغ و کوتر است. از دست کاری کردن فیستول و تخلیه آن خودداری کنید.

  ۰۴:۵۲ - ۹۹/۰۲/۱۴ ابوالفضل فرهانی

  سلام عرزه عدب مشگل من دوباره عمل فیستول کردم باز دوباره عهود کرده با لیزرعمل کنم مشگل من برطرف میشه

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید ویزیت شوید. عمل مجدد به روش سنتی پیشنهاد نمی شود.

  ۱۹:۲۹ - ۹۹/۰۲/۱۶ م.ف

  سلام خسته نباشید سال گذشته خدمت شما فیستولم رو که دو خروجی داشت (نعل اسبی) عمل کردم. خروجی سمت چپ که نخ بسته بودید بسته شده اما سمت راستی گاهی کمی باد میکنه و تخلیه میشه خود به خود‌ آیا نیاز به عمل مجدد دارم.؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام با مطب تماس بگیرید و شماره پرونده و اسم بیمار را بدهید تا شما را راهنمایی کنم.

  ۱۱:۰۴ - ۹۹/۰۲/۲۱ فرحان

  سلام. وقتتون بخیر، یک شیرخوار یکساله داریم که به تازگی سونوگرافی انجام دادن براش و فیستول مقعد داره. از چه راهی میتونم هرچه سریع تر سونوگرافیش رو براتون بفرستم و نظرتون رو در مورد درمانش بدونم. ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام با مطب تماس بگیرید تا برای شما ویزیت آنلاین با واتساپ هماهنگ کنند.

  ۰۹:۳۶ - ۹۹/۰۳/۱۶ محسن نوروزی

  سلام خانوم دکتر بنده عمل وایپس روده انجام دادم برایه لاغری خوشبختانه ۵۰ کیلو کاهش وزن داشتم پرز روده برداشتم و با این کار ۶ ماه اسهال بودم و باعث شد شقاق یگیرم و مجبور شدم بوتاکس بزنم که درد نداشته باشم انجام دادم و ۶ ماه اوکی بودم بار دوم دوباره پیش همین دکتر متخصص جراح عمومی بوتاکس رد ولی بیفایده بود و رفتم پیش دکتر دیگه که گفتن فیستول دارید ام ار ای از لگن کردم و مطمعن شدم فیستول دارم به قدری درد و ناراحتی دارم که نمیتونم تکون بخورم گفتن باید عمل شی ولی هزینش بالا میشد با دکتر خودم که وایپس کردم صحبت کردم گفت لیزر باعث تنگی مقعد میشه و مشکل ساز میشه برام لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  پاسخ مدیریت :

  سلام در جراحی با لیزر می توان تا حد زیادی از عوارض جراحی سنتی پیشگیری کرد. لیزر عارضه تنگی مقعد بعد از جراحی را کاهش می دهد. در این مورد با یک متخصص جراحی که تجربه و مهارت کافی در جراحی با لیزر دارد مشورت کنید.

  ۰۰:۳۰ - ۹۹/۰۳/۱۹ رضا

  بنده خدایی فیستول شدید داره.چند دکتری که لیزر درمانی میکردند بعد از معاینه گفتن باید عمل جراحی سنتی آنجام بده.آیا چنین فیستول شدید هم با لیزر قابل درمان است؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام فیستول شدید را به هیچ عنوان با جراحی سنتی عمل نکنند. به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر با تجربه مراجعه کنند. با لیزر پرتوان عمل جراحی فیستول را انجام دهند.

  ۰۸:۳۸ - ۹۹/۰۴/۱۵ فیض اله کشاورز

  سلام من دوتا فیستول دارم یکی 22میلیمتر ودیگری 25 میلیمتر بنام اینترایکس...آیا با لیزر میشه عمل کرد

  پاسخ مدیریت :

  سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت بگیرید. معمولا تمام انواع فیستول ر ا می توان با لیزر پرتوان جراحی کرد.

  ۰۳:۰۰ - ۹۹/۰۴/۲۷ عباس جعفری

  من نزدیک هشت ساله دوبار عمل فستیوال انجام دادم الان دیگه درد دارم و دور معقدم سفت شده خوارش درد دارم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ مدیریت :

  حتما جراحی مجدد را نزد یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه و با لیزر انجام دهید. برای ویزیت حضوری یا غیر حضوری می توانید با مطب تماس بگیرید.

  ۱۱:۳۱ - ۹۹/۰۵/۱۱ پژمان

  با سلام من ده دی ماه سال۹۸ یعنی تقریبا ۷ماه پیش عمل فیستول آنال داشتم به روش سنتی ولی الان دوباره عود کرده و ورم کرده به قول معروف بادکنکی شده و انکار زیرش چرک جمع شده و با چشم این ورم قابل دیدن هست به نظرتون ازچی میتونه باشه؟آیا امکانش هست بدون عمل دوباره خوب بشم؟؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید. در صورتی که نیاز به جراحی مجدد داشتید بهتر است به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر با تجربه مراجعه کنید تا این جراحی را با لیزر پرتوان برای شما انجام دهند.

  ۰۷:۲۴ - ۹۹/۰۵/۲۷ نیلوفر رضایی

  من ي سوراخي قسمت ران پام دارم اول ی چرک داشت تونستم بکشمش بعد دیگ جاش خالیه البته سوراخ هم کوچیکه سوالم اینه خطر ناک هست؟؟یا چی چیکار کنم ؟ الان ن درد ن عفونت ن هیچی عادیه . میخاستم بدونم عادیه یا نه ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ مدیریت :

  سلام بهتر بود که دستکاری نمی کردید که جای کیست گود نشود. به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کنند.

  ۱۷:۵۳ - ۹۹/۰۶/۰۴ امیری

  سلام دکتر. خواهر زاده من مهر ماه یکسالش میشه. دوبار عمل فتخ انجام داده و الان چند ماهی هست که به فیستول پری آنال دچار شده. خواستم بپرسم آیا امکان لیزر برای بچه یکساله هست؟ و بخاطر کرونا آیا شما صلاح میبینید که عمل بشه؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام معمولا کودکان به درمان دارویی جواب می دهند. در صورت نیاز به جراحی باید به متخصص جراحی اطفال مراجعه کنند.

  ۱۰:۳۶ - ۹۹/۰۶/۱۴ محمدجمالزهی

  سلام من دامغان هستم فیستول مقعدی دارم شقاق هم یکی درناحیه مقعدهست..چندروز هست برخلاف قبلا که تخلیه میشد ازاون قسمت که جراح برش زده بود الان 3روز هست شدیدمتورم شده هرچی فشردم بلکه تخلیه بشه نشد.. ضمناداخل شکمم تیرمیکشه ومثل یک چیز زنده جان حرکت میکنه خیله هم روده هام صدامیده.. چیکارکنم دکتر چه جوری نوبت بگیرم.. وایاسرپایی انجام میشه بیام.. کمکم کن ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما هم می توانید با مطب تماس بگیرید و ویزیت غیر حضوری بگیرید و هم می توانید حضوری مراجعه کنید. به هیچ عنوان ناحیه را دستکاری نکنید.

  ۰۳:۴۵ - ۹۹/۰۶/۱۸ محسن رضایی

  با درود و خسته نباشید خانوم دکتر. من از سال 89 درگیر فیستول مقعدی هستم و بدلیل ترس عمل نکردم. مدل فیستولم از نوع عمیق هست که دهانه خروجی اون فاصله داره با مقعدم. اخیرا به دلیل درد زیاد مجدد به دکتر مراجعه کردم گفتن با لیزر عمل میکنیم ولی یک نخی رو تا چند هفته میذاریم و بعدش مجدد بیای نخ رو برداریم. چندتا سوال داشتم: آیا روش vaaft هم شما انجام میدین و بهتر هست نسبت به لیزر؟ هزینه لیزر حدودا چقدر هست؟؟ و اینکه آیا اگر لیزر عمل کنم چند روز رو باید دوره نقاهت بگذرونم؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام تمام جراحی ها با لیزر انجام می شود و با توجه به وسعت جراحی شما ممکن است یک هفته دوره نقاهت باشد. بعد از معاینه می توان نظر قطعی را اعلام کرد.

  ۱۲:۰۲ - ۹۹/۰۶/۲۴ رضا حقی

  با سلام خدمت شما من ۲ سال پیش دچور ابسه شدم وقت‌جراحی گرفتم اما شب قبل جراحی آبسه سر باز کرد ک تخلیه شد دکترم‌گفتن ک‌نیازی نیس ب جراحی اما بعد چند ماه تبدیل به فیستول شد از اون موقع وقت نشده برای جراحی تا الان اما امسال کنکور دارم‌ نمیخوام‌فکرم درگیر بشه آیا میتونم صبر کنم‌تا ۷ ۸ ماه دیگ ب نظر شما الان‌جراحی‌کنم با این شرایط کرونا... یا ۸ ماه دیگ‌صبر کنم؟!و اینم‌بگم‌ک‌پیش ی دکتر متخصص جراحی لیزر رفتم‌گف فیستول از نوع law و در یک جلسه جراحی اوکی‌میشه و خیلی ام‌ تاکید داشت ک‌عود نمیکنه ولی من‌الان‌موندم‌گ‌الان‌جراحی کنم‌با این اوضاع یا صبر کنم‌۷ ۸ ماه دیگ‌جراحی کنم؟!نظر شما چیه؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام بهتر است برای جراحی با لیزر اقدام کنید. زیرا فیستول طی 8 ماه پیشرفت می کند و ممکن است جراحی آسان شما تبدیل به جراحی سختی شود.