" بهترین درمان فیستول
به وب سایت رسمی دکتر زهرا سعادتی خوش آمدید...

مطالب و مقالات / درمان فیستول مقعد

news photo

درمان فیستول مقعد

آبسه یا فیستول مقعد چیست؟

یک آبسه مقعد یک حفره آلوده است که پر از غده در نزدیکی آنوس یا رکتوم است. نود درصد از آبسه ها نتیجه عفونت حاد در غدد داخلی آنس است. گاهی اوقات باکتری ها، مواد مدفوع یا مواد خارجی ممکن است غده و تونل مقعدی را در بافت اطراف انس و یا مقعد بمالند، جایی که ممکن است در حفره به نام آبسه جمع آوری شود. یک فیستول مقعد (که معمولا به نام فیستول در آنو نامیده می شود) اغلب نتیجه یک آبسه قبلی یا فعلی است. این در 50٪ بیماران مبتلا به آبسه اتفاق می افتد. آناتومی عادی شامل غدد کوچکی است که در داخل آنزیم قرار دارد. فیستول تونلی است که زیر پوست تشکیل می شود و غدد آلوده به آبسه را به آبسه متصل می کند. فیستول می تواند با آبسه یا بدون آب موجود باشد و ممکن است فقط به پوست در نزدیکی دهانه مقعد
متصل شود
.فیستول مقعد اصطلاح پزشکی است که به آلوده شدن بین پوست و باز شدن عضلانی در پایان دستگاه گوارش گفته می شود.
معمولا  فیستول به دنبال یک آبسه ( دمل ) اطراف مقعد به وجود می آید  معمولا آبسه نیاز به تخلیه اورژانس با لیزر یا جراحی داشته و در ۵۰ درصد موارد به دنبال درمان آبسه فرد دچار فیستول می گردد.
در سراسر روده بزرگ و در نزدیکی مقعد غده هایی وجود دارند که مثل غده های عرق موادی ترشح می کنند . دهانه این غده ها به داخل روده باز می شود و ترشحات آن از این طریق به داخل روده بزرگ تخلیه می گردد.
علامت اصلی آن ترشح چرکی طولانی مدت از یک سوراخ و گاهی چند سوراخ از اطراف مخرج می باشد. بنا به تعریف یک فیستول باید حداقل ۲ دهانه داشته باشد که به وسیله یک مجرای تو خالی به یکدیگر متصل می شوند.
اکثر فیستول های مخرج از غدد مترشح بلغم مستقر در کانال مخرج منشا می گیرند. این غدد اول عفونی می شوند و سپس عفونت به آبسه منجر می شود و وقتی که آبسه باز یا پاره شود فیستول پدید می آید که ممکن است زیر پوستی ـ زیر مخاطی ـ داخل عضلانی و یا زیر عضلانی باشد. و نیز فیستول می تواند قدامی یا خلفی و یا منفرد یا مرکب یا نعل اسبی باشد. فیستول مقعدی باعث می شود محتویات میکروبی داخل روده بزرگ از طریق مجرا به زیر پوست انتقال پیدا کنند و هر از گاهی باعث عفونت یا ترشح یا آبسه یا ایجاد  حالتی مثل جوش چرکی گردد که باعث ترشح و درد  می شود و بعد از تخلیه ترشحات درد فروکش می کند .
فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

علت ترشح چرک از مقعد چیست ؟

معمولا وقتی که فرد دچار بیماری فیستول مقعد می شود از مقعدش چرک ترشح می کند حال بیماری فیستول مقعد چیست و چگونه فیستول مقعد را می توان درمان کرد.  آبسه انورکتال ناشی از عفونت و آسیب ناحیه کریپتوگلندولار اپیتلیوم در کانال مقعد است. اعتقاد بر این است که اسفنگتر داخلی مقعد به عنوان یک سد در مقابل ورود عفونت عمل می کند و از ورود عفونت از لومن روده به بافت های عمیق جلوگیری می کند
در صورتی که عفونت از این سد عبور کند منجر به بروز آبسه عمیق همراه با فیستول می شود و از آبسه سطحی به آبسه عمقی تبدیل می شود.

علل فیستول مقعد

از بین رفتن بافت به علت گسترش آبسه زمینه ی گسترش عفونت ناشی از پارگی در محرای مقعدی گاهی در نتیجه عواملی چون ضربهعفونت راست رودهسرطان و اشعه درمانی ایجاد می شود.

انواع فیستول

فیستول کور: مجرا با انتهای بسته.

فیستول کامل: مجرا با ورودی و خروجی.

فیستول ناقص: فیستول با یک سوراخ از پوست به درون بدن ولی به هیچ اندامی وصل نشده.
فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

محل ایجاد فیستول

بنا بر آمار (WHO) سازمان بهداشت جهانی در طبقه‌ بندی بیماری ها محل های فیستول مشاهده شده تا امروز در نواحی مختلف بدن به قرار زیر است.

 • در محدوده چشم: فیستول مجرای اشکفیستول گوش داخلی
 • در سیستم گردش خون: فیستول بین سرخ رگ و سیاه رگ- فیستول بین‌ رگی در رگ های شش- بین‌ رگی مغزی- بین دو سرخ رگ
 • در سیستم تنفسی: فیستول منجر به آمپیم ریوی- فیستول نای به مری
 • در سیستم گوارشی: فیستول مجرای بزاقی- فیستول معده دوازدهه- فیستول آپاندیس- فیستول مقعدی- فیستول روده
 • در سیستم ماهیچه‌ای: فیستول بین مفصل
 • در سیستم ادراری تناسلی: فیستول واژن به روده- فیستول مثانه به واژن- فیستول کانال تناسلی( در زنان ) به بیرون پوست
 • بیماری های مادرزادی: فیستول مادر زادی سینوسی- فیستول مادرزادی ورید پورت به سرخرگ کبدی- فیستول مادر زادی واژن به راست‌ روده

علایم فیستول مقعد

شکایت اصلی معمولا ترشح مداوم یا متناوب است.معمولا سابقه آبسه عودکننده که خودبخود یا با جراحی تخلیه شده است وجود دارد گاهی یک برجستگی که از آن چرک خارج می شود یا بهبود یافته دیده می شود. مجرای فیستول مانند طنابی لمس می شود و مسیر آن در مجاورت اسفنکتر قابل لمس است.
درد به هنگام اجابت مزاج و پس از آن و تغییر رنگ پوست اطراف مقعد از دیگر علامت های فیستول مقعد می باشد.
فیستول هایی که به مدت طولانی عفونی و بدون درمان مانده اند می توانند سبب عفونت های منتشر بشوند.سرطان در فیستول هایی مزمن و درمان نشده در موارد زیادی گزارش شده است و درمان موثر فیستول در واقع پیشگیری از این وافعه است.
فیستول مقعدی باعث می شود که محتویات میکروبی داخل روده بزرگ از طریق مجرای مذکور به زیر پوست راه پیدا کند و باعث ایجاد عفونت و ترشح و آبسه و جوش چرکی می شود.


فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

آیا فیستول خود به خود و با مرور زمان درمان می شود ؟

خیر. تراشه های فیستول باید جراحی و برداشته شوند زیرا خود به خود درمان نمی شود. اگر مدت زمان طولانی درمان نشده باشد، خطر ابتلا به سرطان در دستگاه فیستول وجود دارد. بیشتر فیستول ها برای درمان بسیار ساده هستند.

درمان فیستول مقعد:

فیستول مقعد فقط با روش جراحی درمان می شود که معمولا با بی حسی انجام می شود در صورت لزوم از بیهوشی هم استفاده می شود. استفاده از لیزر بهترین و مناسب ترین روش درمان فیستول مقعد می باشد. زیرا لیزر عصب بریده شده را ترمیم می کند و بیمار بعد از عمل دردی نخواهد داشت یا درد کمی دارد و طول درمان آن نسبت به جراحی باز خیلی کمتر است.
فیزیوتراپی می تواند به کاهش درد و تسریع در روند بهبودی کمک کند.

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

فواید لیزر در درمان فیستول مقعد :

لیزر در هنگام برش و برداشتن تگ پوستی انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی دارد.
لیزر عروق کوچک بریده شده در هنگام عمل را ترمیم می کند و در نتیجه خونریزی موقع عمل کاهش می یابد
عمل بطور سر پایی و بدون بیهوشی  انجام می شود.
بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار و زندگی خود را دارد.
با لیزر می توان تمام انواع همورویید و شقاق و فیستول را همزمان درمان کرد.
لیزر باعث کاهش عفونت محل عمل می شود زیرا محل عمل را استریل می کند و انتقال بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدر به صفر می رسد. هنگام عمل لیزر به بافت اطراف صدمه نمی زند و مانند کوتر باعث نکروز نمی شود به همین علت درد بعد از عمل کاهش داشته و به اسفنکتر مقعد آسیبی وارد نمی شود  و باعث کاهش عارضه بی اختیاری مقعد می شود.

اگر فیستول مقعد به موقع درمان نشود

معمولا فیستول ها از آبسه ها ی درمان نشده ایجاد می شوند. درمان نشدن به موقع فیستول منجر به ایجاد فیستول های متعدد می شود و حتی طول فیستول بلندتر می شود و متعاقبا جراحی وسیع تری را بیمار متحمل می شود و طول درمان بیماری بیشتر خواهد شد. فیستول ها عفونی هستند و اگر درمان نشوند عفونت به دیگر نقاط بدن سرایت می کند.
همانطور که در تصویر زیر می بینید فیستول ها انواع محتلفی دارند و از لحاظ عمق و طول فیستول متفاوت اند و با تعویق انداختن درمان باعث می شوید فیستول حاد شود و عمق و طول آن بیشتر شود.

مراقبت بعد از جراحی آبسه مقعد

پس از تخلیه و خشک کردن چرک لازم است که بیمار 3 تا 4 مرتبه و هر بار به مدت 20 دقیقه در لگن آب گرم حاوی چند قطره بتادین بنشیند تا محل چرک ضدعفونی شود و پس از خشک کردن موضع، آن را پانسمان کند. این کار تا رفع کامل التهاب که حدود دو هفته است ادامه می یابد. اگر التهاب شدید باشد، بر اساس نظر پزشک جراح، آنتی بیوتیک تزریقی یا خوراکی نیز برای بیمار تجویز می شود. در صورت وجود درد ناشی از برش، می توان از داروی مسکن استفاده کرد. معمولا التهاب پس از حدود یک هفته فروکش خواهد کرد. بهترن روش جهت تخلیه و خارج کردن آبسه استفاده از لیزر است زیرا لیزر به بافت سالم اطراف صدمه نمی زند و مسلما ناحیه برش داده شده با لیزر خیلی سریعتر بهبود پیدا می کند.

آبسه مقعد

اگر دهانه غده هایی که در نزدیکی مقعد هستند بسته شود غده دچار عفونت می گردد و متورم می شود و چرک می کند که آبسه مقعدی را ایجاد می کند.

انواع آبسه مقعدی ـ علایم آبسه مقعدی

آبسه مقعدی ممکن است سطحی باشد و به صورت ورم همراه با درد شدید در لبه مقعد بروز کند . محل آبسه گرم تر از سایر نقاط است و ممکن است با قرمزی و التهاب بافت های اطراف نیز همراه باشد.انواع سطحی آبسه های مقعدی شایع ترین نوع آبسه های مقعدی هستند .گاهی ممکن است چرک آبسه به قسمت های عمیق تر نفوذ کند و انواع عمقی آبسه های  مقعدی را ایجاد کند. آبسه مقعدی به تدریج متورم و دردناک می شود به طوری که راه رفتن و نشستن برای بیمار مشکل می شود. گاهی به طور خودبخود دهانه آبسه باز می شود و خون و چرک آن تخلیه می شود و به دنبال تخلیه چرک از شدت درد کاسته می شود.

آبسه ایسکوئیدورکتال چیست؟  Ischiorectal abscess
آبسه آنورکتال (همچنین به عنوان یک آبسه مقعد / رکتوم یا آبسه پروینال / پروانه ای شناخته شده است) آبسه مجاور آنزیم است. این بیماری از یک عفونت در یکی از سینوس های مقعد ناشی می شود که منجر به التهاب و تشکیل آبسه می شود.

روش درمان آبسه مقعدی

در مواقعی که آبسه به طور خود بخود تخلیه نمی شود تنها روش قطعی درمان برش دادن آبسه و تخلیه آن است .به دنبال خروج چرک که با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی و توسط جراح انجام می شود از شدت درد کاهش می یابد.
پس از تخلیه چرک لازم است که بیمار ۳ تا ۴ مرتبه و هر بار به مدت ۲۰ دقیقه در لگن آب گرم حاوی چند قطره بتادین بنشینند تا محل چرک ضد عفونی شود و پس از خشک کردن موضع آن را پانسمان کند. این کار تا رفع کامل التهاب که حدود دو هفته است ادامه می یابد. اگر التهاب شدید باشد بر اساس نظر پزشک جراح چرک خشک کن تزریقی یا خوراکی نیز برای بیمار شروع می شود . می توان از داروی مسکن برای کاهش درد ناشی از برش استفاده کرد و معمولا التهاب بعد از یک هفته فروکش می کند.

اگر آبسه مقعدی به موقع درمان نشود چه عوارضی ایجاد می کند؟

عدم درمان به موقع این بیماری باعث می شود که علائم عفونت گسترش پیدا کند و عفونت در بدن پخش شود. در صورت شدید شدن این عارضه، باید بافت های مرده در اطراف محل آبسه را برداشت.
عدم درمان به موقع آبسه در افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری قند یا افرادی که توان جسمی کمی دارند، می تواند خطر جانی هم داشته باشد خونریزی از دستگاه گوارش (خونریزی Gl) (Gastrointestinal bleeding (GI bleed)) تمام اشکال خونریزی در دستگاه گوارش، از دهان تا راست روده و مقعد را شامل می شود. هنگامی که خون قابل توجهی در یک زمان کوتاه در این قسمت از دست می دهید به عنوان خونریزی گوارشی شناخته می شود، علائم ممکن است شامل استفراغ های قرمز و خونی، خون استفراغ ممکن است سیاه باشد، مدفوع خونی یا مدفوع سیاه و قیری مانند از علائم مشخص خونریزی گوارشی از خفیف تا شدید است و با توجه به از دست رفتن گلبول های قرمز خون و ایجاد کم خونی تهدید کننده حیات بیمار است.
عدم درمان به موقع این بیماری باعث می شود که علائم عفونت گسترش پیدا کند و عفونت در بدن پخش شود. علت بروز فیستول مقعد می تواند همین آبسه ها باشد. در صورت شدید شدن این عارضه، باید بافت های مرده در اطراف محل آبسه را برداشت.عدم درمان به موقع آبسه در افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری قند یا افرادی که توان جسمی کمی دارند، می تواند خطر جانی هم داشته باشد.

آیا مي توان آبسه مقعد را با  بي حسي موضعي عمل كرد ؟

بله آبسه مقعدی را می توان با بی حسی و سرپایی  عمل کرد و بدون درد می باشد بیمار فقط شب اول استراحت می کند و نیاز به استراحت بیش تر ندارد. بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار و زندگی طبیعی خود را دارد.


چقدر طول می کشد زخم جراحی آبسه مداوا شود؟

از روز دوم به بعد زخم آبسه بسیار کوچک می شود و رو به محو شدن می رود
تمامی زخم ها بین ۱۰ تا ۱۴ روز به طور نرمال و در افراد عادی با سرعت بهبودی متوسط کاملا باید محو شود
آیا آبسه مقعدی بازگشت دارد؟
اگر با جراحی سنتی انجام بشه و مراقبت عای بعد از عمل را رعایت نکنید احتمال بازگشت وجود دارد اما با لیزر ناحیه ای که لیزر شده بازگشت نخواهد داشت توصیه : بعد از جراحی و لیزر حتما لیزر موهای زائد انجام دهید و همیشه ناحیه را تمیز نگه دارین و از غذاهای پر فیبر استفاده کنید

در چه مواردي بيمار بايد براي عمل آبسه مقعد بيهوشي گرفته بگيرد و بستري شود؟
١-بيمار نتواند بي حسي موضعي را تحمل كند
٢-جراح محيط مناسب عمل سرپايي نداشته باشد
٣-ابسه هاي ايسكيوركتال
٤-بيماران ديابتي
٥-بيماران داراي ضعف سيستم ايمني

آيا مي توان عمل فيستول و آبسه را همزمان انجام داد؟
اگر سوراخ داخلي فيستول مشخص بوده و پايين باشد بهتر است هنگام تخليه ابسه فيستول نيز عمل شود تا از عمل مجدد جلوگيري شود

اما اگر ابسه وسيع باشد و سوراخ داخلي مشخص نباشد يا بالا باشد بهتر است دستكاري نشود تا بيمار دچار عارضه بي اختياري نشود

عود آبسه يا فيستول مقعد
٣٥درصد آبسه ها يا فيستول هاي مقعد عود مي كنند.
سن جرانتر از ٤٠ سال مهمترين فاكتور عود در ٣٨ ماه اول بعد از عمل آبسه هستند
پيك شيوع آبسه مقعد در ٤٠ سالگي است
عود آبسه در بيماران جوانتر از٤٠ سال دو برابر است

زمان تخليه آبسه با عود ان ارتباط مستقيم دارد يعني هرچه زودتر اقدام به تخليه آبسه شود عود ان كاهش ميابد و در بيماراني كه ديرتر اقدام به مراجعه و تخليه آبسه مقعد مي كنند عود بيشتر است

مردان ٤-٢ برابر بيشتر به فيستول بعد از آبسه دچار مي شوند.

سيگار احتمال عود ابسه و فيستول را بيشتر مي كند.

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

خونریزی دستگاه گوارش

خونریزی مقعدی نشانه ای از یک بیماری مهم در سیستم گوارشی فرد می باشد . خونریزی فرد را در معرض کم خونی و عوارض دیگر می کند . دلیل اصلی خونریزی هر چه زودتر باید پیدا و اقدامات درمانی انجام شود. خونریزی های دستگاه گوارش به دو دسته تحتانی و فوقانی تقسیم می شود. خونریزی هایی که از اثنی عشر به پایین رخ می دهد به عنوان خونریزی دستگاه گوارش تحتانی است. خونریزی در معده یا روده بزرگ معمولا به راحتی قابل شناسایی است، اما پیدا کردن علت خونریزی که در روده کوچک رخ می دهد می تواند مشکل باشد. خوشبختانه با تکنولوژی تصویربرداری پیشرفته معمولا می توان منشا خونریزی را پیدا کرد، و با روشی با حداقل تهاجم اغلب می تواند آن را برطرف نمود.

دلایل خونریزی دستگاه گوارش :

زخم های گوارشی
بیماری التهابی روده (IBD)
دیورتیکولوز
هموروئید
شقاق
یا فیشر
پولیپ روده بزرگ
اختلال در عروق خونی در دستگاه گوارش
تومورهای سرطانی
زمينه و هدف: فيستول آنال مجرايي بين پوست اطراف مقعد و کانال آنورکتال مي باشد و يکي از مشکلات شايع جراحي است. اين فيستول معمولا به دنبال آبسه هاي پري آنال به وجود مي آيد. ترشح مدام از اين مجرا علامت بارز آن است. يکي از مشکلات درمان جراحي فيستول هاي آنال، عود فيستول و بي اختياري دفع گاز و مدفوع مخصوصا در فيستول هاي عود شده مي باشد. لذا درمان جراحي بدون خطر بي اختياري و عود، دغدغه هميشگي جراحان است. هدف از اين بررسي تعيين ميزان عود و بي اختياري بعد از عمل فيستول به شيوه فيستولکتومي به روش باز و ترميم همزمان اسفنکترهاي اطراف آنال مي باشد
.
روش بررسي: در يک مطالعه آينده نگر مداخله اي نيمه تجربي بر روي 98 بيمار که همگي مبتلا به فيستول عود شده بودند، ميزان عود و بي اختياري طي10  سال 1378-1387 معين گرديد.
يافته ها: از مجموع 98 بيمار(96 مرد و 2 زن) مبتلا به عود فيستول آنال، 27 نفر از نوع بالا(high)  و 71 نفر از نوع پايين (low) بودند. بعد از عمل 96 بيمار بدون عود و 1 مورد مبتلا به عارضه بي اختياري دفع گاز دايمي شد. يک نفر مبتلا به ديابت نوع 2 بود که از بيماري خود اطلاع نداشت و دچار عارضه عفونت بعد از عمل شد که تمام زخم دوباره باز شد و بعد از کنترل عفونت مجددا به روش فيستولکتومي باز عمل شد و عود نکرد.
نتيجه گيري: با توجه به عوارض فوق العاده کم و پايين روش فيستولکتومي باز و ترميم همزمان عضلات اسفنکترآنال، به نظر مي رسد که اين روش نسبت به ساير روش هاي جراحي ارجح باشد.

سوالات متداول پزشک از بیماری که خونریزی مقعدی دارد :

آیا در مقعد یا شکم دردی احساس می‌کنید؟

در صورت داشتن درد، نوع درد خود را توصیف کنید؟

آیا در مقعد و اطراف آن خارش دارید؟

آیا دچار هر گونه تغییری در اجابت مزاج روزانه‌ی خود مانند اسهال یا یبوست شده‌اید؟

آیا ناگهانی وزن کم کرده‌اید؟

آیا در اعضای خانواده سابقه‌ای از بیماری روده‌ای دارید؟

داروی خاصی مصرف می‌کنید؟

هزینه درمان فيستول مقعد
قیمت لیزر  فيستول مقعد

برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی فيستول مقعد داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان با لیزر می شود.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان فيستول مقعد و هزینه های مربوط به درمان فيستول مقعد با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید

جهت اطلاع از زمان پذیرش از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ با شماره تلفن 22761600 تماس بگیرید. توجه کنید قبل از تشریف فرمایی وقت بگیرید و از ساعات پذیرش مطمئن شوید. ساعات پذیرش در سال ۹۷ شنبه و سه شنبه ساعت ۱۴ دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح می باشد

تلفن ۲۲۷۶۶۸۵۳-۲۲۷۶۱۶۰۰

آدرس : تهران، پاسداران، نبش گلستان ۹، پلاک۴۵۷ ،ساختمان پرنس، واحد ۱۰


مطالب مرتبط خواندنی :

تشخیص شقاق
لیزر شقاق
تشخیص هموروئید
لیزر هموروئید
درمان کیست مویی پائين کمر
درمان فیستول مقعد و آبسه مقعدی
درمان زگیل تناسلی

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

فیستول به همراه شقاق,درمان شقاق,درمان فیستول,لیزر فیستول,لیزر شقاق

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

 

فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول
فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول
فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول
فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول
فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول
فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول
فیستول مقعد چیست,فیستول مقعد,بهترین درمان فیستول,عمل جراحی فیستول,فیستول, دکتر خانم فیستول ,بهترین دکتر فیستول مقعد, درمان قطعی فیستول,تشخیص فیستول مقعد, علایم فیستول مقعد,جراحی فیستول , انواع فیستول,لیزر فیستول

 

تاریخ نشر خبر: ۲۱ اسفند، ۱۳۹۵
۰۹:۰۸ - ۹۷/۰۷/۲۷
  ۰۲:۱۰ - ۹۶/۱۲/۱۳ حسین فراتی

  با عرض سلام دکتر خانم من ۱۵روز قبل عمل آبسه انجام داده بعد دکتر به ایشان گفته فیستول دارید باید دوباره عمل بشيد نمیخام با روش قبلی عمل کنه محبت بفرمایید کی ميتونه عمل با لیزر انجام بده خواهشمندم منو راهنمای کنید با تشکر فراتی

  پاسخ مدیریت :

  سلام. من عمل با لیزر انجام می دهم . داخل سایت توضیحات و مطالعه بفرمایید. با شماره 22761600 تماس بگیرید جهت راهنمایی. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۱:۴۰ - ۹۶/۱۲/۱۷ ناصر جرفی

  سلام من 15بهمن عمل فیستول انجام دادم ونخ داخل گذاشتند بعد از یک هفته به پزشک مراجعه کردم وگفت باید دوباره عمل کنی تا نخ را سفت کنیم این 5روز است عمل کردم وهنوز از آن عفونت ترشح می‌کند از جناب عالی خواستم من را راهنمایی کنید چکار باید بکنم.09371262891با تشکر فراوان

  پاسخ مدیریت :

  سلام با پزشک خود صحبت کنید چون من شما رو معاینه و عمل نکردم و نمی دونم تو چه وضعیت و مرحله هستید. دکتر زهرا سعادتی

  ۲۲:۰۸ - ۹۶/۱۲/۱۷ سعیدرحیم زاده

  سلام.من قصددارم برادرمان فیستول که بهش مبتلاهستم.برم دکتربالیزردرمان کنه.میخواستم بدون ایاقبل ازلیزرشدن حتمابایدناشتاباشم یابامعده وروده خالی برم؟ایااحتمال عودبعدازلیزرهست یانه؟ایامنعی برامصرف قرصهای خاصی بدلیل احتمال تداخل دارویی هست یانه؟چون من شبهااتروواستاتین وسیتالوپرام بیست میخورم.وصبحام پروپرانول ده میخورم.لطفامنوراهنمایی کنید.ایااگر5شنبه ده صبح اینکاروانجام بدم شنبه میتونم سرکارم راحت باشم؟چون کارمن مستلزم نشستن روصندلیه.باتشکر

  پاسخ مدیریت :

  سلام. عمل با لیزر درمان قطعی می باشد .و بله یک روز استراحت کافیه . قبل از لیزر همه دستورات لازم را برای شما توضیح می دهند. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۸:۵۰ - ۹۷/۰۱/۰۳ mohammad

  سلام من حدود هفت هشت سالی هست که مبتلا به هموروئید دکمه هستم ولی کنترلش کردم و گاهی هم با مصرف عرقیاتی مثل کاسنی که التهاب کبد رو کم میکنه برای مدتی بیرون‌زدگی حتی درمان شد و به جاش برگشت. اما همزمان دردهای مبهم درون راست روده ( کمی بالاتر از مقعد) داشتم. که اونم خیلی عجیب نبود و نه درد شدید نه خونریزی هیچی نداشتم به خاطر این دو عارضه. جدیدا حس میکنم درون مقعد کمی تحریک میشه حالتی که انگار یه چیزی اون توو داره اعصاب رو تحریک میکنه . حتی گاهی عضله باسن چپ و پای چپ هم کمی حالت قلقلک و تحریک پیدا میکنه. نمیدونم این علامت نشانه ی گسترش شقاق داخلی هست یا چی میتونه باشه. لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ مدیریت :

  سلام. باید معاینه شوید . درمان قطعی لیزر می باشد.شما با دارو کامل خوب نشدین . به پزشک متخصص مراجعه کنید . دکتر زهرا سعادتی

  ۰۳:۲۱ - ۹۷/۰۲/۰۳ امین خلیلی

  سلام وخسته نباشید،من سه باردرکرمانشاه عمل جراحی فیستول داشتم ولی الان بازعودکرده دیگه خستم کرده بریدم تعریف لیزروزشنیدم،امکان خوب شدنم هست میشه راهنماییم کنین ممنون میشم اگه خوب میشم که وقت بگیرم ازتون توروخداکمکم کنین

  پاسخ مدیریت :

  سلام . بله لیزر درمان قطعی می باشد . ولی شما نیز باید نکاتی را رعایت کنید. جلوگیری از چاقی:جلوگیری از یبوست: مصرف آب زیاد و اسفاده از سبزیجات و غذای پر فیبر :پرهیز از فست فود و ناسالم. در سایت در مورد مراقبت بعد عمل توضیح کامل داده شده حتما بخوانید و رعایت کنید. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۴:۴۴ - ۹۷/۰۲/۲۶ رحیمی

  سلام میخواستم بدونم جراحی لیزربادفترچه بیمه هزینه ش چقدرمیشه

  ۱۶:۳۱ - ۹۷/۰۴/۱۸ رهاسپهری

  باسلام خانم دکتر من عمل ابسه انجام دادم چرک خارج شده اما الان بعد2ماه هنوز عفونت و خون میاد از جای عملم گاهی اوقات مدفوع که میکنم خونریزی میکنه جای عملم پیش دکترمم رفتم میگه باید دوباره عمل کنی فک میکنم جراحی بالیزر نبوده که اینجوری شده چکار کنم؟؟؟تروخدا جوابموبدید

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگه جراحی با لیزر بوده عمل شما که عود مجدد ندارد مگر اینکه به دستورات بعد عمل توجه نکرده باشید و یک ناحیه دیگر دچار مشکل شده باشد. خوردن آب 8 لیوان روزانه و خوردن سبزیجات و فیبر و تمیز نگه داشتن محل عمل فراموش نشود.در همین صفحه توضیحات کامل داده شده مطالعه فرمایید. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۷:۲۴ - ۹۷/۰۶/۱۸ پارمیس محمدی

  من فیستول انال دارم سونوگرافی مقعدی انجام دادم در عمق 4سانتی متری قرار دارد و به شکل نعل اسبی یا U هستش وبا لیزر جای چرک ترمیمم میکنیم جراح گفته باید عمل باز بشی چندرصد احتمال بی اختیاری وجوددارد یا عفونت یا برگشت مجدد لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ مدیریت :

  سلام .استفاده از لیزر بهترین و مناسب ترین روش درمان فیستول مقعد می باشد. زیرا لیزر عصب بریده شده را ترمیم می کند و بیمار بعد از عمل دردی نخواهد داشت یا درد کمی دارد و طول درمان آن نسبت به جراحی باز خیلی کمتر است. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۲:۴۳ - ۹۷/۰۶/۲۴ بهمن

  سلام 44 ساله هستم و عمل جراحی فیستول مقعد به روش کوتر انجام داده ام بعد از گذشت 20 روز هنوز موقع اجابت مجاز درد دارم . چرا ؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام. جراحی با کوتر طول درمان بیشتری نسبت به جراحی با لیزر دارد برای اطلاعات بیشتر به صفحه درمان فیستول مقعد مراجعه کنید. http://dr-saadati.ir//news/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%81%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%84-%D9%85%D9%82%D8%B9%D8%AF