به وب سایت رسمی دکتر زهرا سعادتی خوش آمدید...

مطالب و مقالات / هزینه لیزر کیست مویی چقدر است

news photo

هزینه لیزر کیست مویی چقدر است

 

لیزر کیست مویی یکی از بهترین روش های درمان کیست مویی است و معمولا پزشکان از این روش برای درمان کیست مویی استفاده می کنند. میزان موفقیت و رضایت لیزر کیست مویی در بیماران به نسبت روش جراحی باز یا بسته، بیشتر است. هزینه لیزر کیست مویی، تحت شرایط خاصی تعیین می شود.

هزینه لیزر کیست مویی  چگونه تعیین می شود

کیست مویی در مراحل اولیه نیازی به درمان خاصی ندارد و با تخلیه آن می توان درمان نمود. اما با پیشرفت این بیماری، تخلیه کیست به بهبود بیماری کمک نخواهد کرد و بیمار باید تحت مداوا قرار گیرد و کیست با روش لیزر یا جراحی برداشته شود. در تحقیقاتی که بر روی بیماران مبتلا به کیست مویی که با لیزر درمان شده بودند، انجام شد، درصد موفقیت و میزان رضایت بیماران از این عمل خیلی بیشتر از روش های سنتی جراحی بود. به همین منظور بسیاری از پزشکان این نوع روش درمان را به دلیل مزایای آن به بیماران خود پیشنهاد می دهند. هزینه لیزر کیست مویی به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

 • نوع بیمه درمانی
 • تبحر جراح و تیم جراحی
 • امکانات بیمارستان یا کلینیکی که عمل لیزر در آن انجام می شود.

هزینه لیز کیست مویی

بنابراین این هزینه توسط پزشک معالج تعیین می شود. این  مسئله را در نظر داشته باشید که هزینه لیزر کیست مویی نسبت به روش جراحی کیست مویی، کمی بیشتر است و این به دلیل استفاده از تکنولوژی لیزر برای انجام این کار است. اما مزیت های بسیاری که روش لیزر نسبت به روش جراحی در درمان کیست مویی دارد، بسیاری از بیماران را ترغیب می کند تا  برای درمان کیست مویی از لیزر استفاده نمایند. مزیت های استفاده از لیزر برای درمان کیست مویی عبارتند از:

 • لیزر روشی سریع  برای درمان کیست مویی است و بیمار پس از 5 روز می تواند مانند سایر افراد فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. و تنها یک شب به استراحت مطلق نیاز دارد.
 • انجام عمل لیزر کیست مویی تنها 15 دقیقه طول می کشد.
 • معمولا برای لیزر کیست مویی، برشی در محل کیست زده نمی شود و نوک پراب به داخل سینوس وارد شده و اشعه لیزر به کیست تابانده می شود. البته برخی از پزشکان برش خیلی کوچکی در قسمت کیست مویی به وجود می آورند و با اشعه لیزر این برش را می بندند.
 • روش لیزر کیست مویی خونریزی ندارد و درد آن بسیار کمتر از روش جراحی است.
 • میزان عود این بیماری در بیمارانی که از روش لیزر برای درمان کیست مویی استفاده می کنند، بسیار کم است.
 • به دلیل تاباندن نور لیزر بر زخم، ریشه های باقیمانده از کیست مویی به راحتی حذف می شوند.
 • میزان درصد موفقیت عمل لیزر کیست مویی، بسیار بالاست و بیماران از آن بسیار راضی هستند.
 • جای زخم در روش لیزر کیست مویی، ناچیز است و گاهی اصلا دیده نمی شود. همچنین زخم ها نیز به سرعت ترمیم پیدا می کنند.

در نتیجه هزینه ای که لیزر کیست مویی در برابر مزایایی که این روش نسبت به جراحی های سنتی دارد، بسیار ناچیز است و به همین دلیل بسیاری از بیماران از این روش برای درمان کیست مویی استفاده می کنند.

 

تاریخ نشر خبر: ۱۰ اردیبهشت، ۱۳۹۸
۱۵:۵۶ - ۹۹/۰۷/۰۷
  ۱۲:۲۴ - ۹۸/۰۷/۱۰ احمد مرادي كرما نشاه

  مخوا ستم عمل كنم ادرس بدهد

  پاسخ مدیریت :

  لطفا ابتدا با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت بگیرید تلفن 02122761600 آدرس تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457 واحد 10 برای مشاهده نقشه و تلفن های دیگر به بخش تماس با ما در همین سایت مراجعه کنید

  ۱۵:۲۶ - ۹۹/۰۱/۱۱ رستمی

  من یبار عمل جراحی باز انجام دادم و‌متاسفانه بعد از چن ماه کیست برگشت ..الان چیکار میتونم‌بکنم خیلی کلافم کرده ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ مدیریت :

  سلام بهتر است جراحی دوم توسط یک متخصص جراحی و لیزر با لیزر پرتوان و به روش بسته انجام شود.

  ۰۷:۳۰ - ۹۹/۰۲/۱۷ امیر اسدی

  هزینه کیست موی چقدره وایا دوباره رشد نمیکند ایا با بیمه قرارداد دارید

  پاسخ مدیریت :

  هزینه دقیق لیزر کیست مویی بعد از معاینه مشخص می شود. با هیچ بیمه ای قرارداد نداریم و معمولا بیمه ها هزینه لیزر را پرداخت نمی کنند. جراحی با لیزر و به روش بسته اگر توسط متخصص جراحی و لیزر با تجربه انجام شود بازگشت نخواهد داشت.

  ۱۳:۵۷ - ۹۹/۰۳/۲۴ حنانه کاظمی

  سلام وقت بخیر ببخشید من الان ۱۳ روز هس عمل کیست مویی به روش بسته انجام دادم حدود ۳ روز هم هس بخیه هامو برداشتم ولی الان اطراف بخیه هام خون هس و کمی از زخمم باز شده ایا جای نگرانی هس؟؟ چه مدت میکشه تا کامل بهبود پیدا کنه

  پاسخ مدیریت :

  سلام به متخصص جراحی معالج خود مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کنند. برای اجابت مزاج از توالت فرنگی استفاده کنید و به ناحیه عمل فشار وارد نکنید.