آبسه

درمان آبسه مقعدی با لیزر

درمان آبسه مقعدی با لیزر

درمان آبسه مقعدی با لیزر یکی از روش هایی می باشد که امروزه از آن بسیار استفاده می کنند. درمان آبسه مقعدی با لیزر امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است و کمتر کسی دیگر از روش های گذشته برای درمان آبسه مقعد خود استفاده می کند. درمان آبسه مقعدی با لیزر مزایای بسیاری نسبت به روش های دیگر دارد و به همین دلیل افراد ترجیح می دهند آبسه مقعد خود را با استفاده از این روش درمان کنند.

پیش از اینکه درمان آبسه مقعدی با لیزر را انجام دهید باید به پزشک مراجعه نموده تا اندازه و نوع آبسه شما را تعیین کند. درمان آبسه مقعد با استفاده از دو روش صورت می گیرد که یکی از آنها سنتی و دیگری با لیزر می باشد. روش سنتی دیگر طرفداران چندانی ندارد و افراد از این روش استفاده چندانی ندارند. روش سنتی درمان آبسه مقعدی به گونه ای می باشد که شما در بیمارستان بستری می شوید و زخم شما را باز می کنند. افرادی که به این روش تحت جراحی تخلیه آبسه قرار می گیرند معمولا به طور اورژانسی به پزشک اورژانس مراجعه کرده اند و در آن لحظه دسترسی به متخصص جراحی و لیزر ندارند.

درمان آبسه مقعدی

مزایای درمان آبسه مقعد با لیزر

همانطوری که بیان کردیم امروزه بیشتر افراد از لیزر برای درمان آبسه مقعدی خود استفاده می کنند، چرا که مزایای آن بسیار بیشتر از روش های سنتی می باشد. در ادامه مزایای درمان آبسه مقعدی با لیزر را بیان می کنیم.

۱. برای تخلیه آبسه مقعدی با لیزر نیازی نیست در بیمارستان بستری شوید. بسیاری از بیمارانی که از بیهوشی عمومی در هراس هستند باید بدانند که در این روش از بیهوشی عمومی استفاده نمی شود، به همین دلیل با خیالی راحت می توانند از این روش برای درمان آبسه مقعدی با لیزر استفاده کنند. هرچند که برخی افراد از محیط بیمارستان و کلینیک می ترسند و ترجیح می دهند تخلیه آبسه تحت بیهوشی انجام شود. در این مواقع متخصص جراحی برای آرامش خیال بیمار لیزر آبسه را تحت بیهوشی انجام می دهد.

۲. بعد از اینکه با لیزر درمان خود را انجام دهید دیگر نیازی نیست در خانه استراحت کنید بلکه به راحتی می توانید به کارهای روزمره خود رسیدگی نمایید. چرا که شما لیزر به بافت سالم اطراف آسیب نمی زند و همزمان با برش عروق و اعصاب بریده شده را ترمیم می کند.

۳. در این روش نیازی نیست که از پانسمان داخلی استفاده کنید، معمولا در روش جراحی سنتی از این روش استفاده می کنند که خارج کردن آن بسیار دردناک می باشد.

۴. یکی دیگر از مزایای درمان آبسه مقعدی با لیزر این است که یک روز بعد از عمل می توانید عمل دفع مدفوع داشته باشید. در روش سنتی ولی باید تا ۴۸ ساعت هیچ غذایی را نخورید و دفع مدفوع به سختی انجام می پذیرد.

۵. انجام لیزر برای از بین بردن آبسه مقعد به طور سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری در بیمارستان یا کلینیک ندارد.

۶. دردی که شما در درمان آبسه مقعدی با لیزر احساس می کنید بسیار کم می باشد و خونریزی ناچیزی خواهید داشت. در صورتی که در روش های سنتی درد عمل همراه با خونریزی بسیار زیادی می باشد.

۷. انتقال عفونت های خطرناک مانند هپاتیت، که در روش های سنتی وجود دارد در این روش به هیچ عنوان وجود ندارد. زیرا لیزر با پوست شما در تماس مستقیم نیست و لیزر همزمان با برش ناحیه عمل را ضدعفونی می کند.

۸. بسیاری از افراد بر این باور هستند که درمان با لیزر برای هر فردی و هر سنی مناسب نمی باشد و خطرناک است، در صورتی که درمان آبسه با لیزر برای همه افراد مناسب می باشد و به هیچ عنوان خطرناک نمی باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *