به وب سایت رسمی دکتر زهرا سعادتی خوش آمدید...

ویدیوها

videos photo

عمل جراحی هموروئید

عمل جراحی هموروئید

عمل جراحی هموروئید یا بواسیر ممکن است با لیزر پرتوان یا با تیغ جراحی و کوتر انجام شود. امروزه جراحی هموروئید با لیزر به دلیل مزایای متعددی که دارد طرفدار زیادی پیدا کرده است. برای این منظور به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر با تجربه مراجعه کنید. در این صورت یک عمل جراحی راحت بدون درد و خونریزی و بدون عود بازگشت خواهید داشت. در اینجا فیلم عمل جراحی بواسیر یا همان هموروئید را مشاهده می فرمایید.

آیا عمل جراحی هموروئید ضروری است؟

بیماری های مقعد را جدی بگیرید. شاید بیماری هموروئید در مراحل اولیه به نظر جدی نیاید زیرا با یک رژیم غذایی مناسب و یا مصرف داروی هموروئید سریعا بهبود می یابد. اما در برخی موارد که هموروئید مزمن می شود بیمار دچار عوارض گوناگونی می شود. از جمله بروز آبسه مقعدی و حتی گوشت اضافه مقعدی. در موارد نادری نیز بیماران دچار بیماری های ناشناخته مقعدی و تومورهای مقعدی می شوند.

آیا عمل جراحی هموروئید دردناک است؟

این جراحی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی اسپاینال انجام می شود. بنابرای در حین جراحی بیمار دردی را احساس نمی کند. اما آنچه که مهم است درد و نقاهت بعد از عمل جراحی هموروئید است.اگر این جراحی با لیزر هموروئید انجام شود درد بعد از جراحی سه دهم جراحی سنتی خواهد بود.

برای جلوگیری از یبوست و درد بعد از عمل جراحی هموروئید معمولا متخصص جراحی شربت ملین تجویز می کند. تا 24 ساعت بعد از عمل بیمار نیازی به اجابت مزاج ندارد زیرا قبل از عمل و لیزر هموروئید روده ها تخلیه شده است. بعد از یک روز بیمار می تواند اجابت مزاج نرم و بدون مشکلی داشته باشد.

تاریخ نشر خبر: ۲۲ امرداد، ۱۳۹۶