به وب سایت رسمی دکتر زهرا سعادتی خوش آمدید...

مطالب و مقالات / پماد شقاق

news photo

پماد شقاق

پماد شقاق

پمادی که برای درمان شقاق مصرف می شود به کرم آنتی فیشر شناخته می شود.

 

اجزاء کرم آنتی فیشر (شقاق):

 

عصاره بابونه (Matricaria chamomilla)، عصاره دارمازو (Quercus infectoria)

استاندارد شده: بر اساس وجود ۰٫۰۷۷ تا ۰٫۱۰۴ میلی گرم آپی ژنین(apigenin) و ۲۲٫۸۵ تا ۳۰٫۹ میلی گرم فنل در هر گرم فرآورده

 

مواد موثره پماد شقاق

کامازولن، بیزابولول، آگلایکون،کوئرستین

 

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر پماد شقاق

شقاق  عبارت است از زخم طولی در نیمه تحتانی کانال مقعد که در اثر پارگی لایه اپی تلیال پوشاننده کانال مقعد در ناحیه زیر خط دندانه ای (dentate line) ایجاد می شود. شقاق اکثراً در ناحیه میانی - خلفی مقعد رخ می دهد. یبوست از  علل  مهم  ایجاد  کننده  شقاق محسوب می شود. از  علائم مشخصه شقاق، وجود درد در هنگام اجابت مزاج و خون ریزی از مقعد بصورت مشاهده خون روشن و تازه روی مدفوع یا دستمال توالت می باشد. هدف از درمان شقاق؛ برطرف کردن درد، اسپاسم و ایسکمی است که موجب زخم می شود.

یک کرم یا پمادی که حاوی ماده بی حس کننده ای مثل لیدوکائین است به تسکین درد کمک می کند. شما باید کرم یا پماد برای درمان شقاق را تنها برای مدت کوتاهی ( بین ۵ تا ۷ روز) مورد استفاده قرار دهید. در صورتی که در مدت زمان بیشتری ماده بی حس کننده را مورد استفاده قرار دهید، ممکن است باعث التهاب یا حساسیت پوست دور مقعد شود.

پسیلیوم و سلولز حاوی فیبر فراوان هستند که با جذب آب باعث نرم کردن مدفوع می شوند.

کرم یا پماد باید قبل از رفتن به دستشویی مورد استفاده قرار گیرد. در صورت وجود التهاب زیاد دور شقاق مقعد، کرم یا پمادی که حاوی داروی استروئید است و توسط پزشک تجویز می شود. استروئیدها باعث کاهش التهاب می شود و به کاهش ورم کمک می کنند. این کار باعث تسکین هر نوع خارش و درد می شود. از این نوع کرم یا پمادها نباید بیشتر از یک هفته استفاده کنید. دارو های مسکنی مثل پاراستامول یا ایبوپروفن به تسکین درد کمک می کنند (اما از مصرف کدئین پرهیز کنید). از بوجود آمدن یبوست جلوگیری کنید و مدفوع خود را نرم نگه دارید. یکی روش دیگر درمان این بیماری استفاده از پماد گلیسیرین تری نیترات است. در صورتی که پماد گلیسیرین تری نیترات (GTN) را روی مقعد بمالید، باعث شل شدن عضله دور مقعد می شود. این کار با گشاد سازی عروق خونی در آن ناحیه باعث افزایش ارسال خون به پوست آسیب دیده می شود. انجام این کار باعث بهبود سریعتر شقاق مقعد می شود و همچنین باعث تسکین درد می گردد. این محصول فقط باید با تجویز پزشک استفاده شود، این پماد حاوی ۰٫۴ درصد گلیسیرین تری نیترات است. این محصول را باید برطبق دستورالعملی که در بروشور داخل جعبه آن قرار دارد مصرف کنید.
عصاره بابونه دارای اثرات ضد التهاب و ضد اسپاسم است و موجب پیشرفت بهبودی زخم می شود. کمیسیون E آلمان مصرف موضعی بابونه را برای درمان التهابات پوست و غشای مخاطی، زخم ها و سوختگی ها، عفونت های باکتریال پوست و التهابات آنوژنیتال تائید کرده است.

 

۱.) در یک بررسی مقایسه ای در ۱۶۱ بیمار مبتلا به  اگزما، تاثیر یک کرم بابونه به نام Kamillosan معادل هیدروکورتیزون ۲۵/. درصد و بیش تر از تاثیر بوفکساماک ۵% ( یک فراورده ضد التهاب غیر استروئیدی ) و فلوکورتین ۷۵/. درصد (یک گلوکوکورتیکوئید) گزارش شده است.

۲.) فارماکوپه گیاهی انگلیس مصرف موضعی بابونه را برای درمان بواسیر، ماستیت و زخم های ساق پا توصیه می کند.

۳.دارمازو دارای ۷۰-۶۰ درصد تانن است که موجب اثرات قابض آن می شود. هم چنین عصاره خشک دارمازو دارای اثرات ضد درد می باشد. کاربرد های موضعی دارمازو شامل درمان التهابات پوستی و  درمان  کمکی در عفونت های پوستی است.


۴.) در یک کار آزمایی بالینی دو سو بی خبر و تصادفی؛ ۵۸ بیمار مبتلا به شقاق مقعد طی مدت ۸ هفته روزی۲ بار از کرم آنتی فیشر یا پماد لیدوکائین اچ استفاده کردند. بیماران هر ۲  هفته یک  بار ویزیت و  روند درمانی پی گیری شد. آنالیز اطلاعات حاصل از این پژوهش نشان داد که علائم کلی شقاق در گروه مصرف کننده پماد لیدوکائین ۹۵٫۵% و در گروه کرم آنتی فیشر ( کرم ضد شقاق ) ۱۰۰% کاهش یافته بود اما از نظر آماری بین دو گروه تفاوت معنی داری وجود نداشت. (p>0.3) تاثیر دو دارو روی میزان خون ریزی، درد هنگام اجابت مزاج، سوزش مقعد، تنسموس و درد دائم از نظر آماری معنی دار بود. در گروه پماد لیدوکائین و گروه پماد آنتی فیشر ( کرم ضد شقاق ) بهبود در میزان خون ریزی به ترتیب ۳۶% و ۷۶٫۷ درصد (p=0.07)؛ بهبود درد هنگام اجابت مزاج به ترتیب ۴٫۵ و ۱۴ درصد(p=0.35)؛ بهبود سوزش مقعد به ترتیب ۶۵٫۸ درصد و ۵۷٫۵ درصد(p=0.4)؛ بهبود تنسموس به ترتیب۲۳٫۱درصد و۴۴ % (p=N.S) و بهبودی درد دائم به ترتیب ۳۸٫۲ درصد و  ۵۶٫۵  درصد مشاهده شد و اثر بخشی پماد آنتی فیشر ( کرم ضد شقاق ) نسبت به پماد لیدوکائین در مورد درد دائم معنی دار بود. (p=0.009) از نظر عوارض در طول دوره بررسی اختلاف معنی دار آماری بین دو گروه وجود نداشت.(p>0.2) محققین نتیجه گرفتند به طور کلی در درمان شقاق مقعد از نظر اثرات و عوارض بین پماد لیدوکائین و کرم آنتی فیشر ( کرم ضد شقاق ) تفاوت معنی دار آماری وجود ندارد اما با توجه به طبیعی بودن ترکیبات مورد استفاده در کرم آنتی فیشر ( کرم ضد شقاق ) و امکان تولید آن در داخل کشور بایستی در درمان دارویی شقاق مقعد  توجه خاصی به این فراورده داشت.
نیتروگلیسیرین با همان مکانیسمی که عضلات صاف عروق کرونر را شل می‌کند می‌تواند عضله اسفنکتر داخلی را هم شل کرده و از اسپاسم خارج کند. پماد %۰٫۲ (دو دهم درصد) آن برای درمان شقاق استفاده می‌شود و معتقدند یک اسفنکتروتومی شیمیایی موقت ایجاد می‌کند علاوه بر آن خونرسانی آنودرم را نیز افزایش می‌دهد. از معایب آن ایجاد سر درد است و بهتر است در حالت خوابیده استفاده شود. در ایران گاهی به اشتباه به بیمار پماد%۲ (دو درصد) داده می‌شود که سردرد بسیار شدیدی ایجاد می‌کند. پماد ایزوسورباید و یا دیلتیازم موضعی و خوراکی نیز می‌توانند با مکانیسم مشابه به بهبود شقاق کمک کنند و سر درد هم ایجاد نمی‌کنند. درمان دارویی شقاق مزمن در حدود ۶۰٪ موارد مؤثر است.

 

دستور مصرف کرم آنتی فیشر ( پماد شقاق )

روزی ۲ بار هر بار یک لایه نازک از کرم در محل شقاق مالیده شود.

 

موارد منع مصرف پماد آنتی فیشر ( پماد شقاق )

وجود حساسیت شدید نسبت به اجزاء فراورده

 

عوارض جانبی کرم آنتی فیشر ( کرم ضد شقاق )

با مقدار توصیه شده و نحوه مصرف مناسب، عارضه ای مشاهده نشده است. بهتر است در صورت بروز هر گونه عارضه احتمالی؛ مصرف دارو متوقف و با پزشک مشورت شود.
 

نکات قابل توصیه

در مراحل اولیه شقاق مقعد، نشستن در ظرف دارای آب گرم (warm sits bath) و خوردن ملین های نرم کننده یا حجیم کننده مدفوع ( کرم ضد شقاق ) مانند  سبوس  گندم  مفید است.

 1. مصرف موضعی روغن کنجد(Sesamum orientale) دارای اثرات نرم کننده روده است لذا در فرمول کرم آنتی فیشر به عنوان پایه روغنی مورد استفاده قرار گرفته است.
 2. همانند سایر داروها، کرم آنتی فیشر  ( کرم ضد شقاق ) را از دسترس اطفال دور نگه دارید.
 3. درب کرم ضدشقاق (کرم آنتی فیشر) را  پس از مصرف محکم ببندید و دور از نور در دمای 15 الی 30 درجه سانتی گراد نگهداری کنید.
 4. در کودکان مصرف روغن های معدنی مانند پارافین و نرم کننده های مدفوع نیز توصیه می شود ( البته تحت نظر پزشک )

 

درمان با پماد شقاق

- برای درد خفیف، از دارو هایی مثل استامینوفن یا بی‌حس‌ کننده‌ های موضعی استفاده کنید.

مالیدن پماد زینک اکسید یا وازلین به ناحیه شاید باعث جلوگیری از احساس سوزش شود.

نرم‌ کننده‌ های مدفوع نیز ممکن است به جلوگیری از بروز درد به هنگام اجابت مزاج کمک کنند.

امکان دارد پماد لیدوکائین توصیه شود.

- پسیلیوم و سلولز حاوی فیبر فراوان هستند که با جذب آب باعث نرم کردن مدفوع می شوند.

- پماد نیتروگلیسرین برای شقاق حاد مناسب است که باعث خونرسانی به ناحیه مقعد می شود در نتیجه زخم سریع تر بهبود می یابد.

- کرم‏ ها، کف‏ ها، پماد ها یا شیاف‏ ها ممکن است در کاهش درد مفید باشند و منطقه گرفتار را لغزنده کنند. خیلی از این محصولات بدون نسخه قابل دسترس هستند یا پزشک تان ممکن است داروی قوی‏ تری تجویز کند.

 

درمان گیاهی شقاق

مالیدن لعاب به‌دانه به پوست برای تسکین و التیام شقاق مفید است.

مخلوط میوه کال توت با سرکه جهت شقاق مفید است.

افراد دچار بواسیر یا شقاق می‌توانند از اثرات درمانی گیاه پنج انگشت سود بجویند و در جوشانده این گیاه بنشینند تا عارضه برطرف شود.

برای درمان شقاق می‌توان عسل را به موضع مالیده و به صورت آرام ماساژ داد.

قبل از اجابت مزاج و دفع مدفوع، دهانه مقعد را با روغن برگ مورد چرب کنید. این امر سبب می‌شود هنگامی که برای شستشو دست به دهانه مقعد می‌کشید زخم مقعد دچار کشش و پارگی مجدد نشود.

قبل از هر وعده غذایی، خوردن مخلوط نصف استکان عرق بومادران و نصف استکان عرق آلوئه ورا موثر است.

بعد از ناهار و شام، ۲ قاشق غذا خوری اسفرزه را در یک لیوان آب شیرین شده ریخته و بعد از لعاب دادن، آن را میل کرده و حتما بعد آن یک لیوان پر از آب بنوشید.

بعد از غذا، یک قاشق سبوس گندم را با یک قاشق جوانه گندم مخلوط کرده و در یک کاسه ماست ریخته و میل کنید و حتما بعد از آن یک لیوان آب بنوشید.

هندوانه و انگور و سبزیجات و گلابی و پرتقال زیاد مصرف کنید.

 

مقايسة اثرات درماني پماد نيتروگليسيرين و اسفنكتروتومي در مبتلايان به شقاق مزمن ايديوپاتيك مقعد

شقاق مقعد مزمن يكي از مشكلات بسيار شايع است و روشهاي مختلفي براي درمان وجود دارد. هدف اين مطالعه مقايسة آثار درماني و عوارض استفاده  از نيتروگليسيرين موضعي و جراحي اسفنكتروتومي در درمان شقاق مقعد مزمن بوده است.

اسفنكتروتومي داخلي مافوق نيتروگليسيرين موضعي2  درصد در درمان شقاق مقعد مزمن است و ميزان بالايي از بهبودي، عوارض جانبي كم و  خطر پائيني از بي اختياري به صورت زودرس را دارا مي باشد.

 

مقایسه میزان بهبودی و عوارض ناشی از درمان بیماران مبتلا به شقاق مزمه مقعد در دو روش استفاده از پماد جی تی ان   0/03  درصد و ژل دیلتیازم 2 درصد

درمان با جی تی ان  دارای میزان عود بالا و عوارضی مانند سردرد و هیپوتانسیون ارتواستاتیک می باشد و اسفنکترومی شیمیایی با ژل دیلتیازم میزان بهبودی قابل مقایسه با  جی تی ان  دارد و عوارض جانبی کمی دارد.

 

مقايسه اثر توکسين بوتولينوم و اسفنکترتومي در درمان شقاق مزمن مقعد

در موارد شقاق مزمن، جراحي به روش اسفنکترتومي داخلي طرفي توصيه مي شود. اين مطالعه به منظور مقايسه اثر توکسين بوتولينوم و اسفنکترتومي در درمان شقاق مزمن مقعد انجام شد. اين مطالعه آينده نگر در سال 1380 بر روي 40 خانم مبتلا به شقاق مزمن خلفي مقعد که به درمانگاه شهيد رجايي و يا مطب مراجعه کرده بودند انجام شد.
بيماران با آگاهي کامل روش درمان را انتخاب نمودند و به دو گروه 20 نفري تقسيم شدند. گروه اول با تزريق 25 واحد توکسين بوتولينوم درمان شدند و گروه دوم تحت عمل جراحي اسفنکترتومي قرار گرفتند. بيماران بعد از درمان به مدت دو ماه پي گيري شدند. تجزيه و تحليل داده ها با استفاده از آزمون آماري فيشر بود.

در گروه درمان شده با بوتولينوم 13 بيمار بهبودي داشتند و عارضه اي نيز ديده نشد. در گروه جراحي شده 19 بيمار بهبود يافتند، دو بيمار دچار اکيموز پرينه و يک بيمار نيز دچار عدم کنترل دفع گاز شد.

با توجه به کم هزينه بودن، عدم نياز به بستري و نداشتن عارضه، توکسين بوتولينوم را مي توان به عنوان يک روش جايگزين در درمان شقاق مزمن مقعد مورد استفاده قرار داد

 

هزینه درمان شقاق و قیمت لیزر شقاق
 

برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی شقاق داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان با لیزر می شود.

لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان شقاق و هزینه های مربوط به درمان شقاق با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید

 

تلفن: ۲۲۷۶۶۸۵۳-۲۲۷۶۱۶۰۰

آدرس: تهران، پاسداران، نبش گلستان ۹، پلاک۴۵۷ ،ساختمان پرنس، واحد 10
 

مطالب مرتبط خواندنی :

لیزر شقاق
تشخیص هموروئید
لیزر هموروئید
کیست مویی 
لیزر فیستول مقعدی
لیزر زگیل تناسلی

درمان قطعی فیشر؛آنال فیشر؛دکتر خانم فیشر؛فیشر حاد؛هزینه درمان شقاق؛فیشر در بچه ها؛فیشر مزمن؛بهترین دکتر فیشر؛عمل فیشر؛بهترین دکتر فیشر؛بهترین درمان فیشر؛هزینه درمان فیشر؛جراحی فیشر؛عمل جراحی فیشر؛فیشر؛تشخیص فیشر ؛فیشر مقعد؛پماد شقاق؛دکتر خانم شقاق ؛شقاق؛عمل جراحی شقاق؛عمل شقاق؛شقاق مقعد؛تشخیص شقاق؛شقاق چیست؛لیزر شقاق؛شقاق حاد؛شقاق مزمن؛انواع شقاق؛بهترین درمان شقاق؛شقاق در بارداری؛شقاق در بچه ها؛درمان قطعی شقاق؛درمان شقاق؛علائم شقاق
درمان قطعی فیشر؛آنال فیشر؛دکتر خانم فیشر؛فیشر حاد؛هزینه درمان شقاق؛فیشر در بچه ها؛فیشر مزمن؛بهترین دکتر فیشر؛عمل فیشر؛بهترین دکتر فیشر؛بهترین درمان فیشر؛هزینه درمان فیشر؛جراحی فیشر؛عمل جراحی فیشر؛فیشر؛تشخیص فیشر ؛فیشر مقعد؛پماد شقاق؛دکتر خانم شقاق ؛شقاق؛عمل جراحی شقاق؛عمل شقاق؛شقاق مقعد؛تشخیص شقاق؛شقاق چیست؛لیزر شقاق؛شقاق حاد؛شقاق مزمن؛انواع شقاق؛بهترین درمان شقاق؛شقاق در بارداری؛شقاق در بچه ها؛درمان قطعی شقاق؛درمان شقاق؛علائم شقاق
درمان قطعی فیشر؛آنال فیشر؛دکتر خانم فیشر؛فیشر حاد؛هزینه درمان شقاق؛فیشر در بچه ها؛فیشر مزمن؛بهترین دکتر فیشر؛عمل فیشر؛بهترین دکتر فیشر؛بهترین درمان فیشر؛هزینه درمان فیشر؛جراحی فیشر؛عمل جراحی فیشر؛فیشر؛تشخیص فیشر ؛فیشر مقعد؛پماد شقاق؛دکتر خانم شقاق ؛شقاق؛عمل جراحی شقاق؛عمل شقاق؛شقاق مقعد؛تشخیص شقاق؛شقاق چیست؛لیزر شقاق؛شقاق حاد؛شقاق مزمن؛انواع شقاق؛بهترین درمان شقاق؛شقاق در بارداری؛شقاق در بچه ها؛درمان قطعی شقاق؛درمان شقاق؛علائم شقاق
درمان قطعی فیشر؛آنال فیشر؛دکتر خانم فیشر؛فیشر حاد؛هزینه درمان شقاق؛فیشر در بچه ها؛فیشر مزمن؛بهترین دکتر فیشر؛عمل فیشر؛بهترین دکتر فیشر؛بهترین درمان فیشر؛هزینه درمان فیشر؛جراحی فیشر؛عمل جراحی فیشر؛فیشر؛تشخیص فیشر ؛فیشر مقعد؛پماد شقاق؛دکتر خانم شقاق ؛شقاق؛عمل جراحی شقاق؛عمل شقاق؛شقاق مقعد؛تشخیص شقاق؛شقاق چیست؛لیزر شقاق؛شقاق حاد؛شقاق مزمن؛انواع شقاق؛بهترین درمان شقاق؛شقاق در بارداری؛شقاق در بچه ها؛درمان قطعی شقاق؛درمان شقاق؛علائم شقاق

 

تاریخ نشر خبر: ۲۴ اسفند، ۱۳۹۵
۱۵:۳۸ - ۹۹/۰۷/۰۷
  ۲۰:۳۲ - ۹۷/۰۱/۲۶ مریم مشکانی

  شقاق مقدم دارم موقع یبوست درد میگیره

  پاسخ مدیریت :

  یبوست علت اصلی شقاق می باشد. به پزشک متخصص مراجعه کنید. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۸:۵۷ - ۹۷/۰۳/۱۵ زینب

  سلام مقعدم دچار خونریزی هست

  پاسخ مدیریت :

  سلام . چرا نشستید به پزشک متخصص مراجعه کنید

  ۱۶:۵۱ - ۹۷/۰۷/۰۵ Hadis

  سلام من موقع استفاده از کرم انتی فیشر یکم احساس داغی و سوزش میکنم که قابل تحمله میخواستم بدونم طبیعیه؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام . نه طبیعی نیست حتما با پزشک خود مشورت کنید. این پماد ها را بیشتر از یک هفته ده روز نباید استفاده کرد زیرا باعث نازکی پوست و بدتر شدن آن می شود.

  ۰۹:۵۳ - ۹۷/۰۷/۱۲ سمیه آشنا

  باسلام . من موقع دفع دچارخونریزی میشم و یبوست دارم . دکتر رفتم معاینه کردن و گفتن فیشر دارم .یه پماد آنتی فیشر بهم دادن و یه پماد درموپان ۵ درصد .ولی روی پماد درموپان نوشته شده فقط برای استعمال خارجی آیا اشکالی نداره این کرم درموپان برای داخل مقعد استفاده بشه؟!!!

  پاسخ مدیریت :

  سلام . برای داخل استفاده نکنید همون ناحیه اطراف مقعد استفاده کنید . دکتر زهرا سعادتی

  ۰۷:۵۹ - ۹۷/۰۷/۱۴ الناز امیریان

  سلام با مراجعه به پزشک پماد رکتول و دیلتیژل تجویز شد برام تا چند روز میشه از دیلتیژل استفاده کرد و اینکه موضعی مصرف بشه یا داخل هم باید بره؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام.یک الی دو هفته میشه از پماد استفاده کرد. دکتر زهرا سعادتی

  ۰۹:۳۲ - ۹۷/۰۷/۱۵ ناشناس

  من بعد از زایمان هنگام دفع مدفوع درد داشتم. پماد آنتی فیشر استفاده میكنم بعد از استفاده از كرم تا چه زمانی نباید دستشویی رفت.دوره درمانش تا كی هستش.

  پاسخ مدیریت :

  سلام .پماد آنتی فیشر یک هفته نا دوازده روز بیشتر نباید مصرف شود مصرف زیاد آن خودش باعث نازکی پوست و ملتهب شدن ناحیه می شود. خودسر مصرف نشود زیر نظر پزشک. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۴:۲۴ - ۹۷/۰۷/۱۹ ساقی حمید

  س چند وقته شکمم خوب کار نمی کنه مدفوع اخر روده خشک می شه مدقع دفع خون میاد وقتی شل میشه خون نمیاد درد زیاد دارم چکار کنم ,ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام. تغذیه پر فیبر . آب فراوان. خوردن میوه و سبزی جات . تحرک و ورزش پیشنهاد میشه. و اینکه حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید برای معاینه دقیق از وضعیت شما و درمان. دکتر زهرا سعادتی

  ۱۰:۳۳ - ۹۷/۰۷/۲۱ نا شناس

  سلام من روم نمیشه برم پیشه دکتر ایا درمان دیگه شقاق وجود دارد

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگر به موقع به پزشک مراجعه نکنید ممکن است در آینده مجبور شوید که به صورت اورژانس و با درد زیاد به دکتر مراجعه کنید. اگر در راه دور هستید با مطب تماس بگیرید که ویزیت آنلاین برای شما هماهنگ شود

  ۰۲:۵۴ - ۹۷/۰۸/۰۲ آرزو

  سلام . متوجه یک زخم کوچک اطراف مقعد شدم . هنگام اجابت مزاج هم کمی سوزش دارم . آیا شقاقه ؟ سابقه یبوست هم دارم ..و خیلی وقتا دچار میشم که کلا الان برنج و ماکارون رو کنار گذاشتم . میشه پیش متخصص گوارش رفت یا فقط باید جراح عمومی ؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید معاینه شوید تا مطمئن شویم که مشکل خاصی وجود ندارد. برای گرفتن دارو و روش درمانی مناسب به متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید

  ۰۴:۵۹ - ۹۷/۰۸/۱۱ NM

  سلام. پماد زایلاپی برای کاهش درد زخم شقاق مناسبه؟؟ اگه نیست از چه بیحسی استفاده کنم؟ آخه انقد درد دارم ک از ترسش نمیتونم دفع داشته باشم و دلدرد میشم

  پاسخ مدیریت :

  سلام به هیچ عنوان بدون مشورت پزشک از پماد شقاق استفاده نکنید این پماد ها بر اثر مصرف بی رویه و غلط و نا به جا وضعیت را بدتر می کنند. در ضمن زایلاپی اگر برای مدت طولانی بر روی پوست بماند سوزش و التهاب شدید مثل سوختگی ایجاد می کند

  ۰۸:۰۴ - ۹۷/۰۸/۲۵ پائیز

  خانم دکتر آیا آقایان هم میتونن به شما مراجعه کنن؟؟ و اینکه من شقاق مزمن دارم.میخواستم هزینه عمل با لیزر رو بدونم چقدره؟؟؟ و در طولانی مدت عمل جراحی بهتر جواب میده یا عمل با لیزر؟؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام بله برای پزشکان جنسیت بیمار تفاوتی ندارد. در مورد هزینه عمل شقاق با لیزر باید حتما ویزیت شوید تا هزینه دقیق اعلام شود. لطفا مطلب مزیت لیزر که در این سایت درج شده است را بخوانید و به این نتیجه می رسید که جراحی با لیزر بهترین روش برای درمان و جراحی انواع شقاق و دیگر بیماری های ناحیه مقعد محسوب می شود. از مهمترین مزیت های لیزر شقاق دوره نقاهت بسیار کوتاه نسبت به جراحی سنتی است. جراحی با لیزر بسیار ظریف است و بر خلاف روش سنتی به بافت سالم اطراف آسیب نمی زند

  ۲۳:۵۵ - ۹۷/۰۸/۲۵ طاهره اکبری

  باسلام من دوتازایمان به فواصل یکسال ونیم داشتم الان دوسال ونیم از زایمانم گذشته حدود یکسال است که خارش وسوزش مقعددارم جدیداحس کردم که مقعدم حالت شقاق پیداکرده خیلی اذیت میشم چکاربایدبکنم درد وخونریزی ندارم فقط سوزش وخارش خیلی شدیددارم

  ۲۳:۵۹ - ۹۷/۰۸/۲۵ ناشناس

  باسلام من دوتازایمان به فواصل یکسال ونیم داشتم الان دوسال ونیم از زایمانم گذشته حدود یکسال است که خارش وسوزش مقعددارم جدیداحس کردم که مقعدم حالت شقاق پیداکرده خیلی اذیت میشم چکاربایدبکنم درد وخونریزی ندارم فقط سوزش وخارش خیلی شدیددارم

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید ویزیت شوید مراقب باشید یبوست نگیرید و از مصرف خوراکی های پر ادویه خودداری کنید برای جلوگیری از مزمن شدن شقاق و این که مشکل خاص دیگری وجود ندارد سریعا به پزشک مراجعه کنید

  ۱۲:۵۸ - ۹۷/۰۸/۲۷ حسینی

  سلام من عمل کردم الان دم مقعد یک تیکه گوشت اصافه داره وموقع دفع درددارم ومی سوزه وداخل مقعد هم دردداره پمادآنتی فیشر استفاده کنم ؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام افرادی که عمل می کنند طبق دستور پزشک معالج مجاز به مصرف دارو هستند

  ۱۵:۲۲ - ۹۷/۰۸/۲۸ رمی

  سلام من سه بار عمل همورئید کردم بار سوم بدتره هم شدم دکتر متخصص تا به حال به من درمورد مدت زمان مصرف پماد چیزی نمی گفتن این بار خودم درد زیادی داشتم وبیشتر مطالعه کردم متوجه شدم انتی فیشر بعد یک هفته پوست نازک می کنه هرپماد رادرست ودقیق بپرسید لطفا متخصصین هم توضیحات لازم رابدن فوقش یک مریض کمتر ویزیت می کنند حتی داروخانه هم بین پماد مقعدی داخل و موضعی فرقی نمی ذارن وهمین طوری می دن لطفا خودتون دقت کنید من تبعات زیادی دیدم خیلی سخت ودردناک الان هم تازه عمل ابسه وهمورئید کردم که واویلاست

  پاسخ مدیریت :

  سلام همانطور که در متن بالا نوشته شده و خودتان هم فرمودین استفاده از پماد آنتی فیشر و هر پماد دیگری تنها برای شرایط خاص و برای مدت محدود تجویز می شود. در هنگام تجویز داروی درمان شقاق و هموروئید هم این نکته را به بیمار گوشزد می کنیم که این دارو برای مدت زمان مشخصی تجویز شده و بعد از اتمام دارو نباید بدون مشورت پزشک تکرار شود. در این مطب به بیمارانی که جراحی و لیزر می شوند یک برگه مراقبت بعد از جراحی و لیزر داده می شود و یک تلفن مستقیم که بتوانند بعد از عمل سوالات خود را مستقیم بپرسند. اگر این موارد رعایت شود بیماری که جراحی شده هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ حفظ کیفیت عمل در وضعیت خوبی خواهد بود

  ۱۲:۰۹ - ۹۷/۰۸/۲۹ رامبد

  پس از استفاده از پماد انتی فیشر در مقعد چه مدت زمان باید پماد روی زخم باشد ، یا اینکه چه زمانی بعد استفاده باید پاک کرد ؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام طبق دستور پزشک معالج عمل کنید

  ۱۰:۱۰ - ۹۷/۰۸/۳۰ رمی

  سلام ممنون که مطلب من رامطالعه کردید یک راهنمایی نی خوام بعد ازعمل همورئید وابسه چه پمادی مصرف کنم تا زودتر بتونم سر کار برم سه هفته هنوز نمی تونم کارامو انجام بدم هیدروکورتیزون استفاده کردم تتراسایکلین هم دکتر تجویز کرده به غیر ازاینها برای داخل مقعدی چه پیشنهاد می کتید از شهرستان هستم ورفت وامد م سخته ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام طبق دستور پزشک معالج پیش برید و رژیم غذایی مناسب داشته باشید تا هرچه سریعتر بهبود پیدا کنید

  ۱۳:۳۳ - ۹۷/۰۹/۱۴ ناشناس

  باسلام من شقاق دارم خوب میشه ولی دوبار بر میگرده الان نزدیک یکسال خوب شد دوباره الان چند روزه دوچار خونریزی شدم چه کنم؟ شقاقم از کدام نوع است؟ توی این مدت از پماد ام جی باریج استفاده میکردم ؟ میشه داروی بهتر معرفی کنید. باتشکر فراوان

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما حتما باید ویزیت شوید تا منشا اصلی پیدا شود و یک روش قطعی برای درمان شما در نظر گرفته شود. دقت کنید استفاده از پماد های آنتی فیشر در برخی موارد نه تنها منجر به بهبودی نمی شود بلکه با نازک کردن پوست ناحیه شدت زخم و سوزش را تشدید خواهد کرد بنابراین بدون ویزیت پزشک از هیچگونه پمادی استفاده نکنید

  ۱۱:۱۳ - ۹۷/۰۹/۱۶ محمدرضا

  سلام من عمل جراحی فیشر آنال کردم (بالیزر) الان حدود ۶ ماه میگذره وقتیکه زیاد میشینم درد میگیره از این نشیمنگاه هم استفاده میکنم یعنی تا آخر عمر باید همیجوری باشه و اصلا خوب نمیشه . با تشکر اگه جواب بدید.

  پاسخ مدیریت :

  سلام به طور کل اگر افرادی که سالم هستند و قبلا جراحی نشده اند بیش از اندازه بشینند منجر به درد و حتی بروز بیماری در ناحیه می شود. بنابراین شما باید سبک زندگی خود را تغییر دهید یکی از موارد مهم این است که طولانی مدت نشینید. این که از بالش نرم استفاده می کنید بسیار خوب است اما بهتر است هر 30 دقیقه از جای خود برخیزید تا دچار عوارض طولانی نشستن نشوید همچنین از پوشیدن لباس های تنگ و پلاستیکی خودداری کنید

  ۱۰:۴۵ - ۹۷/۱۰/۰۶ س ش

  باسلام الان مدتی هست مشکل شقاق دارم . با شیاف و پماد مشکل خون ریزی و سوزش رو حل کردم و حدود یک ماه هم هم کلیه عوارض و مشخصه های شقاق رفتن اما بعد از اون یه مدت سحل انگاری کردم و رژیم و ورزش رو انجام ندادم و با ایجاد یبوست دوباره خون ریزی و سوزش سراغم اومد که با شیاف و پماد حل نشد و رفتم دکتر و دکتر اسپری نیتروگلیسرین و پماد آنتی هموروئید تجویز کرد . الان یک هفته ده روز میشه استفاده میکنم اول روزی یک سری اسپری میزدم ولی بعد دکتر گفت میتونی بیشتر ازش استفاده کنی حدود ده روزی میشه . بهبودی داشتم اما هنوز به روال خوبی نرسیدم خواستم بدونم دوره ی درمان با نیتروگلیسرین معمولا چقدر طول میکشه و روزی تا چند سری میتونم استفاده کنم . پماد آنتی هموروئید رو هنوز میتونم استفاده کنم ؟ چون بعد از دفع سوزش دارم تا مدتی تقریبا طولانی با تشکر

  پاسخ مدیریت :

  سلام طبق دستور پزشک خود عمل کنید در صورتی که احساس کردید روند بهبودی برعکس شده حتما دارو را قطع کنید و به پزشک خود مراجعه کنید. درمان دارویی گاهی اوقات دوره چند ماهه خواهد داشت اما اگر رو به بهبودی باشید و پزشکتان هم از روند درمان راضی باشند ادامه درمان دارویی بلامانع است

  ۱۶:۳۸ - ۹۷/۱۰/۱۴ علی حسینی

  سلام حدودا یه ماه و خورده ای هس دوبار دکتر رفتم طی دوهفته اول تشخیص شقاق داده شد پماد انتی فیشر تجویز کردن تغذیه هم رعایت کردم خوب شدم کامل یه هفته ای دوباره بی احتیاطی کردم اجابت صفت شد دوباره خون ریزی درد و سوزش دارم باید جراحی شه یا نه چون یه گوشت اضافه داخل رو حس میکنم

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید معاینه شوید تا بتوان نظر قطعی داد اگر تهران نیستید می توانید با مطب تماس بگیرید که ویزیت آنلاین بیماران راه دور را برای شما هماهنگ کنند. در ضمن اگر مشکل یبوست خود را حل نکنید اگر جراحی و لیزر هم شوید بیماری دوباره عود خواهد کرد. بنابراین رفع مشکل یبوست را جدی بگیرید

  ۲۰:۰۷ - ۹۷/۱۱/۱۳ سعید میرکی

  با سلام، برای درمان شقاقم پماد نیتروگلیسیرین 2 درصد گرفتم، ولی بعداً متوجه شدم که از پماد نیتروگلیسیرین 0/2 درصد بدین منظور استفاده می شود. به نظر شما از همین پماد 2 درصد استفاده کنم؟ ممنون از لطفتون

  پاسخ مدیریت :

  سلام بدون معاینه و ویزیت پزشک از این پماد استفاده نکنید زیرا ممکن است وضعیت بدتر شده و دچار خونریزی شوید. در هر مرحله از بیماری یک داروی خاص مصرف می شود

  ۱۲:۵۲ - ۹۷/۱۲/۱۲ فرشته قدسي

  سلام وقت بخير من دچار هموروئيد هستم بعد از دفع اندكي دچار سوزش مي شوم. چند روزي هست دچار خارش معقد شدم. البته خونريزي و يبوست و درد ندارم.لطفا راهنمايي بفرماييد.لگن اب گرم و پماد انتي فيشر موثر مي باشد؟ ممنونم

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید حتما به پزشک مراجعه کنید و برای درمان اقدامی جدی انجام دهید. رژیم غذایی مناسب و فعالیت روزانه کافی داشته باشید از غذاهای پر ادویه و آلرژی زا پرهیز کنید. پماد آنتی فیشر برای برخی بیماران اوضاع را بدتر می کند بنابراین بدون اجازه پزشک از این پماد استفاده نکنید

  ۲۰:۲۰ - ۹۷/۱۲/۱۳ زیبا

  سلام.خسه نباشین.من ابسه معقدی داشم والان4ماه که ابسه خودبخودسربازکرده ولی خوب نمیشه.من شهرستان زندگی میکنم واینجا هیچ دکتر زنی نیس که بتونم برم پیشش.خواهش میکنم راهنمایی کنین چون واقعا دارم عذاب میکشم.هرروزم شده فقط گریه.اصلا نمیدونم پیش چه متخصصی باید برم؟جراح عمومی یا متخصص داخلی

  پاسخ مدیریت :

  سلام به یک متخصص جراحی مراجعه کنید تا آبسه را تخلیه کند و داروهای لازم را تجویز کند درباره این موضوع سهل انگاری نکنید و حتما به یک پزشک چه خانم و چه آقا مراجعه کنید زیرا آبسه مقعد عوارض گوناگونی را به دنبال دارد

  ۱۰:۵۰ - ۹۸/۰۱/۱۷ خدیجه

  سلام،من عمل هموروئید کردم ولی یه زائده کوچک مونده و خیلی موقع دفع درد دارم و سوزش و خارش شدیدی دارم چکار کنم،رفتم دکتر پماد دیلتیازم و ام جی به من داد ولی هیچ اثر بخشی نداشتن لطفا راهنمایی کنید

  ۰۷:۳۲ - ۹۸/۰۱/۲۳ ساسان

  سلام وقت بخیر من خیلی میشینم هم شرکت کار میکنم هم با ماشین تحرک زیاد ندارم الان چند وقته تو نشستن درد دارم معقدم قبل زده بود بیرون تو ایام عید جمع شد مشکلی نداشتم الان که دوباره رفتم سر کار یه چندروز تو نشستن اذیت میشدم الانم موقع مدفوع کردن درد دارم یبوستم ندارم دور معقدم انگار خشکه میشه بعد از مدفوع خونریزی ندارم

  ۱۰:۲۷ - ۹۸/۰۱/۲۸ مینا مظفری

  با سلام من بعد از زایمان گوشت اضافه مقعدی در آوردم که درد و خونریزی و خارش نداره-فقط میخواستم اون زائده از بین بره و ناپدید شه-بدون جراحی و لیزر-بهترین دارو چیه که اون زائده از بین بره و ناپدید بشه-لطفا دارویی فوق العاده و مطمئن را معرفی کنین که اون گوشت اضافه که شل شده از بین بره تروخدا لطفا منتظر جوابتون هستم خواهش میکنم جواب بدین

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما حتما باید ویزیت شوید و هیچ پزشک متخصصی بدون ویزیت بیمار و بررسی شرایط کلی بیمار اجازه تجویز دارو ندارد

  ۱۶:۵۷ - ۹۸/۰۱/۳۰ Farnaz

  سلام من پارگی مقعد داشتم دکتر برام پماد انتی فیشر تجویز کرد و تو اون مدتی ۲ روزه که من مصرف کردم تو دوران قاعدگی بودم ولی چون درد زیادی داشتم استفاده کردم و داخل مقعدم ریختم ولی فردای اون روز اطراف مقعد و واژنم پر از جوش شد که خیلی دردناکه که وقتی اب بهش میخوره احساس مرگ بهم دست میده خواهش کمک کنید

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما به این پماد حساسیت داده اید و باید داروی شما عوض شود مصرف دارو را سریعا قطع کنید.

  ۱۵:۴۹ - ۹۸/۰۲/۰۷ soheil

  باسلام وقت بخیرمن یک بارعمل کردم چون ازپشتم خون ریزی داشتم چندوقتی خوبم امادوباره میادسراغم نمیدنم چکاربایدانجام بدم این دردبره واسه همیشه نمیدونم شقاق چنتادکتررفتم یدوچرخه سوارم بعدازتمریناتم بیشترمیشه دردم چکاربایدبکنم ازچه کرمی بایداستفاده کنم. باشک

  ۰۷:۰۷ - ۹۸/۰۲/۱۵ Minam

  با سلام من بعد از زایمان زائده گوشتی از مقعد درآوردم که درد و خونریزی و خارش ندارد-فقط میخوام اون زائده از بین بره و ناپدید بشه واقعا مشکل اعصاب و روحی پیدا کردم و زندگیم مختل شده-لطفا بهترین پماد رو برای از بین بردن این زائده بهم معرفی کنین-دکتر هم رفتم گفته مشکلی ندارین فقط گوشت اضافه ست-

  پاسخ مدیریت :

  سلام بدون معاینه هیچ پزشکی اجازه تجویز دارو و پماد ندارد . در برخی موارد یک تجویز اشتباه منجر به بدتر شدن وضعیت می شود و یک داروی مشابه که برای شخص دیگر مفید و مناسب است ممکن است برای شما و شرایط شما خطرآفرین باشد

  ۰۷:۰۷ - ۹۸/۰۳/۰۸ سمانه

  به پیشنهاد پزشک از پماد آنتی فیشر استفاده کردم ولی موقع استفاده از این پماد به شددددت دچار سوزش میشدم و وضع ام از قبل هم بدتر شد!مصرفش رو قطع کردم

  پاسخ مدیریت :

  با مطب من تماس بگیرید وقت ویزیت براتون هماهنگ کنند. این پماد برای شرایط کنونی شما مناسب نیست و کار خوبی کردین که مصرف پماد را قطع کردین

  ۱۰:۳۵ - ۹۸/۰۳/۳۰ علی گلستانی

  با سلام.اقایی 50ساله هستم که سه هفته قبل تحت جراحی اسفنکتروتومی پارشیال لترال قرار گرفتم.لیکن هنوز سوزش و ازار در ناحیه انوس را حس میکنم.ودر ان ناحیه التهاب و قرمزی با برش باز مشاهده می شود.لطفا راهنمایی فرمایید.سپاسگزا م.

  پاسخ مدیریت :

  سلام وضعیت شما طبیعی است و برای جلوگیری از هرگونه عارضه و یا عود داروهای تجویز شده را مرتب مصرف کنید و دستورات پزشک معالج را دقیقا اجرا کنید

  ۲۰:۰۱ - ۹۸/۰۴/۲۰ فاطمه جعفری

  سلام دخترم دوماهشه و از وقتی به دنیا اومده دور مقعد ش یعنی بالا و پایین مقعد ش زخم بود ولی به مرور زخمش بزرگتر شد و عفونت کرد هر بار هم میشورمش که بدتر نشه اما بدتر شددکتر بهش شربت سفالکسین۱۲۵ وپمادکلوترومازول داداستفاده کردم اما هنوز خوب نشده به نظر شما دچار شقاق شده چی مصرف کنم دومرتبه تاحالادکتر بردمش ولی خوب نشده دیگه نمیدونم چیکار کنم

  پاسخ مدیریت :

  سلام احتمالا دختر شما به شقاق مبتلا شده است به یک متخصص اطفال مراجعه کنید تا برای ایشان دارو تجویز شود و هرچه سریعتر درمان شوند

  ۰۶:۴۲ - ۹۸/۰۴/۲۱ سعید جوان

  سلام من شقاق مقعد دارم که گفت عفونت فیستول هم داری پیش دکتر رفتم بهم پماد لیدوکایین اچ داد وقتی مصرف میکنم درد شدید و احساس سوختگی دارم طبیعیه یا باید مصرف رو قطع کنم ؟؟؟؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام هر پمادی ممکن است برای برخی از افراد ایجاد حساسیت کند. در این مواقع به محض مشاهده علائم حساسیت به پماد مصرف آن را قطع کنید و از پزشک خود بخواهید که کرم یا روش جایگزین را به شما اعلام کنند. در ضمن مشکل فیستول با پماد درمان نخواهد شد و بهترین روش درمان فیستول لیزر می باشد

  ۰۲:۳۵ - ۹۸/۰۴/۲۶ سعدی

  سلام. چند ماه پیش دچار یبوست شدید شدم و زود دکتر مراجعه نکردم و و هنگام اجابت مزاج زیاد زور میزدم برا همین دچار درد شقاق و گوشت روی مقعد شدم. بعد چند بار که رفتم دکتر عمومی و دو نوع پماد استفاده کردم و بهتر شدم. الان تنها درد داخل مقعدی دارم و با پمادهای آنتی هموروئید معمولی کامل خوب نمیشه. امروز رفتم پیش جراح عمومی. سه تا پماد نوشت گفت تا یک ماه هم خارج هم داخل مقعد بمال، اگر خوب نشد عمل جراحی. اما روی هر سه تا پماد نوشته "فقط برای استعمال خارجی است". چیکار کنم؟ پمادها اینا هستن: P.A.D Xylogel (Lidocaine 2%) Diltigel 2% (Diltiazem) با تشکر

  ۰۵:۴۷ - ۹۸/۰۴/۲۶ سعدی

  به دادم برسید این کرمها خوبن؟ دکتر بهم گفت کرمها رو با انگشت داخل مقعد بچرخون. گفتم اینطور که بدتر میشه. گفت نه. دکتر که منو معاینه کرد اول یه ژل به مقعدم مالوند و انگشتو داخل مقعدم چرخوند گفت مقعدت مشکل چندانی نداره. یکم درد داشت اما طولانی نبود. اما الان که دستشویی رفتم، و یبوست هم ندارم، اما اینقد زیاد درد داشت طوریکه چند دقیقه وای واویلا کردم و بالا پایین پریدم. تا 10 دقیقه ای درد ادامه داشت. بعدش که درد تقریبآ خوابید سرگیجه گرفتم و میفتادم زمین و تمومی نداشت. داشتم میمردم. ده دقیقه ای رو زمین دراز کشیدم و بهتر که شد چون بدنم خیلی ضعیف بود چند تا خرما خوردم الان باز بهترم. دکتر میخواست منو به کشتن بده؟ توروخدا راهنمایی کنید. بعضآ یه شقاق خفیف داخل مقعدم احساس میکنم. مریضی اسکیزوفرنی هم دارم و چندین داروی اعصاب مصرف میکنم. راهنمایی کنید.

  ۰۷:۵۲ - ۹۸/۰۴/۲۶ سعدی

  ببخشید، یه چیزو خوب بیان نکردم ممکنه اشتباه فهمیده باشید. من کرم هایی که امروز گرفتم رو هنوز اصلا استفاده نکردم و دردم فقط به خاطر دفع مدفوع بود. با اینکه مدفوع اصلا خشک و زیاد نبود. اما همین الان که رفتم دستشویی و دفع کردم دردم معمولیه و بیش از حد نیست. دکتر قرص ویتامین Q10 و شربت "مینو ماگ" هم داده. من این شربتو چند هفته پیش به مدت 12 روز استفاده کردم. اشکالی نداره باز استفاده کنم؟ آخه تو جزئیات این شربت تو اینترنت خوندم که حداکثر تا 2 هفته باید استفاده بشه. لطفآ راهنمایی کنید. کرمها رو هر سه خارج و داخل باید بمالم؟ ممنون.

  پاسخ مدیریت :

  سلام تمامی کرم ها و قرص ها را طبق دستور پزشک معالج مصرف کنید و چنانچه به دارویی حساسیت دادید با ایشان تماس بگیرید تا داروی جایگزین به شما معرفی کنند

  ۰۲:۵۷ - ۹۸/۰۴/۲۷ زهرا

  من دو مقعدم ترک و گوشت اضاف آورده خارش شدید هم دارم ناحیهی تناسلی هم خارش دارم باید چی کار کنم

  پاسخ مدیریت :

  سلام سریعا به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید تا برای شما داروی مناسب تجویز کنند و در صورت نیاز دستور نمونه برداری برای شما بنویسند

  ۱۱:۴۱ - ۹۸/۰۴/۳۰ محمد

  سلام مردی هستم حدود ۵۰ ساله مدت حدودا دو سال است که به علت یبوست مزمن دچار شقاق شده ام . دکتر برایم پماد دیلتیژل تجویز نموده است و حدود یک سال است که این پماد را مصرف مینمایم . و شقاق بصورت کامل خوب نشده است . پس از مراخعه مجدا به دکتر ایشان مجددا پماد دیلتیژل به مدت چهار ماه برایم تجویز نمودهاند . متاسفانه پس از مصرف دیلتیژل پوست اطراف ناحیه مقعد ( نه خود مقعد )دچار خارش و سوزش میشود . لطفا راهنماییم فرمایید . با تشکر از لطف شما

  پاسخ مدیریت :

  سلام داروی شما باید عوض شود مصرف بیش از اندازه از این پماد موجب نازک و حساس شدن ناحیه می شود. از پمادهای ترمیم کننده زخم استفاده کنید. با مطب من تماس بگیرید و وقت معاینه بگیرید.

  ۰۲:۵۸ - ۹۸/۰۵/۰۸ امین

  سلام دکتر من چندروزمتوجه یه ابسه دورمقعدم شدم دردندارم اذیت نداره میخواستم بدونم لازم به پزشک مراجعه کنم یا راهی هست که بدون مراجعه به پزشک از بین ببرمش

  ۰۷:۰۶ - ۹۸/۰۵/۱۴ سعدی

  سلام. من چون اصلآ تحمل درد رو نداشتم پمادهای دکتر جراح رو استفاده نکردم. دوباره رفتم پیش دکتر عمومی، برام پماد آنتی هموروئید قوی رکتول نوشت. بعد از 8 روز استفاده کاملآ خوب شدم. دیگه نیازی به ملانین هم نبود. اما بعد از چندین روز که شروع به نوشیدن قهوه کردم یکی دو روز بعدش دوباره درد برگشت. من سالهاست دارم قهوه مصرف میکنم. به نظرتون من تا یک ماه ملانین مصرف کنم و مواد یبوست زا نخوردم و پماد رکتول هم استفاده کنم کاملآ خوب میشم؟ لطفآ نگید جراح. ممنونم از شما.

  پاسخ مدیریت :

  مصرف پماد دردی ندارد. مصرف ملین را کم کم محدود کنید و برای دریافت رژیم غذایی مناسب به متخصص تغذیه مراجعه کنید. انجام پیاده روی و ورزش یوگا کمک کننده است

  ۰۵:۵۵ - ۹۸/۰۵/۲۷ مینا کریمی

  سلام من چند روزه دردو سوزش و خونریزی دارم رفتم داروخونه پماد انتی فیشر رو بهم پیشنهادکرد ولی وقتی استفاده میکنم سوزش زیادی دارم این سوزش طبیعیه‌؟؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام خیر طبیعی نیست. مصرف پماد را قطع کنید. این پمادها استروئیدی هستند و در صورت استفاده بدون تشخیص متخصص ممکن است دچار آتروفی و سوزش و نازک شدن و حتی پاره شدن پوست ناحیه شوید

  ۱۲:۴۲ - ۹۸/۰۶/۱۷ مهسا

  سلام برای آبسه ی مقعدی هم این پماد خوبه یا نه؟

  پاسخ مدیریت :

  برای درمان آبسه مقعد ابتدا باید آبسه توسط متخصص جراحی عمومی تخلیه شود و بعد از آن در صورت نیاز برای شما پماد تجویز می شود. این پماد بدون تجویز پزشک حتی برای درمان شقاق نیز پیشنهاد نمی شود. مگر اینکه پزشک معالج بعد از معاینه تشخیص دهند

  ۱۱:۴۵ - ۹۸/۰۷/۲۶ نجیب الله

  س.مقعدم درد زیادئ داشت فقط پماد لیدوکایین نخسه کردند این پماد را چطور استفاده کنم

  پاسخ مدیریت :

  به نسخه ای که پزشک معالج برای شما نوشته اند مراجعه کنید و به داروخانه ای که دارو را خریداری کرده اید مراجعه کنید تا دستور مصرف را بر اساس نسخه پزشک برای شما بنویسند

  ۱۴:۵۲ - ۹۸/۰۷/۲۶ حیدری

  سلام خسته نباشید من چند روز بود که دردی در ناحیه مقعد داشتم متوجه شدم یه زایده در اطراف مقعد و ابسه هایی اطراف واژنم هست از پماد انتی فیشر استفاده کردم حس میکنم روی ابسه ها خشک شده و روش سفید شده و اون زایده هم داره تیکه های سفید روش میزنه نمیدونم نباید از این پماد استفاده میکردم یا ادامه بدمش

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا منشا اصلی درد و عفونت مشخص شود. ممکن است مصرف پماد آنتی فیشر بیماری شما را تشدید کند.

  ۰۵:۴۳ - ۹۸/۰۸/۰۶ زهرایادگارری

  سلام وخسته نباشید....من بعداززایمانم جراحی همروییدوشقاق شدم.ولی الان زایده ای دورمقعدم باقی مونده.نمیدونم چجوری ازشرش خلاص شم.پمادنیتروکارد هم استفاده کردم ولی هیچ فرقی نکرد.بنظرشمابایدازلیزاستفاده کنم‌.که زایده ازبین بره بی اختیاری پیدانمیکنم

  پاسخ مدیریت :

  سلام برخی از هموروئید ها که دیر جراحی و تخلیه می شوند یک زائده از خود به جای می گذارند. برای این دسته از هموروئیدها روش هموروئیدکتومی با لیزر پیشنهاد می شود. در حال حاضر می توانید توسط یک متخصص جراحی با تجربه در زمینه جراحی هموروئید با لیزر جراحی شوید و این زائده را بدون عارضه بردارید.

  ۱۴:۱۸ - ۹۸/۰۸/۱۵ malihe hajifathali tehrani

  من بدلیل همورویید به خانم دکتر سعادتی مراجعه کردم،به من پماد ام جی دادن برای دوهفته من یک هفته استفاده کردم خوب شدم ولی رفتم سفر مجبور بودم درمان و متوقف کنم حالا که برگشتم دوباره همورویید برگشته. دوباره پماد و شروع کردم ولی اینبار وقتی از پماد استفاده میکنم دچار سوزش شدید میشم،لطفا بگین علتش چیه، ممکنه به پماد حساسیت داشته باشم

  پاسخ مدیریت :

  شما باید دوباره ویزیت شوید و مصرف پماد را قطع کنید. مراقبت های مربوط به سفر را نیز مطالعه کنید https://hemorrhoid.ir/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%82-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%85%DB%8C/

  ۰۰:۵۹ - ۹۸/۰۸/۱۶ محمد طاهرخانی

  سلام.من از ۴ ماه پیش فیشر داشتم.به مدت ۳ ماه دیلتیازم و لیدوکائین اچ مصرف کردم ولی بهبودی حاصل نشد.جراحی کردم ولی دکترم گفت به علت شل بودن اسفکنترت نتونستیم lips بکنیم و فیشرتو نمیشه کاریش کرد و باید همین دارو هارو ادامه بدی.الان یک ماهه ادامه دادم ولی خوب نشدم.کاری میشه برام کرد؟از بین این دو پماد کدومش ممکنه وضعو بدتر کنه؟لطفا راهنماییم کنید درد زیادی رو تحمل میکنم

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید معاینه شوید و سابقه بیماری شما به طور کامل بررسی شود. اگر تهران تشریف ندارید با مطب تماس بگیرید تا ویزیت غیر حضوری برای شما هماهنگ کنند.

  ۱۰:۵۹ - ۹۸/۰۸/۱۶ ايمان فردي

  دارو آنتي فيشر در بارداري مجاز است؟

  پاسخ مدیریت :

  داروی آنتی فیشر و هر داروی دیگری یک دستورالعمل مصرف به همراه دارند که باید طبق همان عمل شود. منع مصرف و یا عدم منع مصرف برای زنان باردار برای تمامی داروها در این دستورالعمل درج می شود.

  ۱۵:۱۳ - ۹۸/۰۸/۲۰ حديثه فراهاني

  سلام وقت بخير من دچار شقاق هستم و هر چندوقت يكبار عود مي كنه ، اينبار پماد آنتي فيشر استفاده كردم بعد از سه چهار روز دور مقعدم دانه هايي زده كه خارش دارند و احساس حساسيت دارم نظرتون چيه ؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگر به پمادی حساسیت می دهیم به هیچ عنوان نباید از آن استفاده کنید. مصرف بدون نسخه پزشک ممکن است وضعیت شما را حادتر کند. زیرا این پماد برای تمام بیماران شقاق مناسب نیست.

  ۰۹:۵۴ - ۹۸/۰۹/۲۳ علی محمدی

  من یبوست دارم و بعداز مدفوع درد زیادی دارم ، و روز بعدش درد از بین میره تا وقتی باید مدفوع کنم، در ضمن در مقعد جوش زد ،.

  پاسخ مدیریت :

  یبوست مزمن طی طولانی مدت منجر به بروز بیماری هایی مثل شقاق، هموروئید و آبسه و فیستول می شود. بنابراین یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید و برای مشکل پیش آمده به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا شما را معاینه کنند

  ۱۶:۰۹ - ۹۸/۰۹/۲۵ فرشادنادر

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز.دکتر جان من اطراف مقعدم یکی دوتا جوش آبسه ای در آوردم متاسفانه.قبلانم دوبار عمل سینوس انجام دادم.الان باز ۵شش روزه ی جوش آبسه ای کمی بالاتر از سوراخ مقعدم در اومده.ب نظرتون دلیلش چیه؟آیا راه حلی هس؟بدون عمل میخوام چون دو بار عمل کردم ولی الان بازم اود کرده.ممنونم از لطفتون

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید تحت جراحی با لیزر قرار بگیرید تا دوباره دچار عود نشوید. مراقبت های بعد از عمل را نیز به درستی رعایت فرمایید.

  ۱۴:۴۱ - ۹۸/۰۹/۲۸ Ghodsieh

  سلام من اطراف مقعدم یه دونه زده راه درمانش چیه؟بعضی وقت هاهم یکمی سوزش داره

  پاسخ مدیریت :

  سلام باید به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا نوع بیماری شما را تشخیص دهند سپس روش درمانی مناسب به شما پیشنهاد خواهد شد

  ۰۹:۳۶ - ۹۸/۱۱/۰۴ مصطفی پارسایی

  متن نظر شما…سلام خسته نباشید من دوسالی هست دچار شقاق مقعد هستم ولی تا مدفوعم سفت نشه اذیتم نمیکنه تو این دوسال هم یه وقتهایی خیلی کم خونریزی داشتم. یه وقتهایی بهترم یه وقتهایی هم دردو خارش کم دارم. چند وقتی از پماد رکتول استفاده کردم خوب میشدم ولی با سفت شدن مدفوع دوباره دردو خارش برمیگشت ولی زمانی که از رکتول استفاده میکردم خیلی تاثیر خوبی روم داشت. میخواستم بدونم دوره درمانی باپماد رکتول چقدره و آیا کامل میتونه شقاق منو خوب کنه؟ بعد از غذا هم ازشربت لاکتولوز برای جلوگیری از یبوست استفاده میکنم ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ مدیریت :

  سلام دوره درمانی با این پماد برای افراد مختلف متفاوت است اما دقت کنید که بیش از دو هفته از پماد استفاده نکنید. برای کنترل یبوست اقدام کنید. برای بررسی دقیق تر حتما به متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید.

  ۰۰:۳۱ - ۹۸/۱۱/۱۶ Venoos

  سلام من یه دونه کنار معقدم زدم که خیلی خارش و سوزش داره و دونه های ریزی داخل معقد بعصی اوقات ک از دستمال توالت استفاده میکنم خونریزی دارم میخام بدونم راه درمانش چیه؟!

  پاسخ مدیریت :

  سلام باید به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید تا وضعیت شما را از لحاظ وجود زگیل و یا دیگر بیماری های ناحیه مقعد بررسی کنند. سپس برای شما داروی مناسب تجویز کنند.

  ۰۳:۱۹ - ۹۸/۱۱/۲۵ مونا

  سلام من بعد از یکبار یبوست با سوزش شدید و زخم در مقعدم مواجه شدم خونریزی فقط تا روز بعد و به مقدار خیلی کم حتی فقط رنگ صورتی روی دستمال مشاهده کردم بعد از آن از پماد انتی فیشر چند روزی استفاده کردم ک باعث خشکی بیشتر درون مقعد شد و ان را قطع کردم سعی میکنم با رژیم مدفوع را نرم نگه دارم اما بعد از سه روز هنوز زخم وجود دارد و موقع دقع سوزش تقریبا شدید دارم آیا مراجعه به پزشک لازم است یا چرب نگه داشتن با روغن زیتون کافی ست؟

  پاسخ مدیریت :

  چرب نگهداشتن ناحیه کمک کننده است اما به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید تا وضعیت شما را دقیقا بررسی کنند و داروی مناسب با وضعیت شما تجویز کنند. ممکن است دچار عوارض مصرف پماد آنتی فیشر شده باشید.

  ۱۶:۳۷ - ۹۸/۱۲/۱۱ Zahra

  سلام خانم دکتر من ۱ساله یبوست دارم ولی ۱ماهه تومقعدم یه گوشت اضافه دراومده خیلی درد داره موقع دفع خیلی اذیت میشم باید عمل بشم

  پاسخ مدیریت :

  سلام ابتدا به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید و مشکل یبوست را هم حل کنید. بعد از معاینه می توان در مورد روش درمانی مناسب برای شما تصمیم گرفت

  ۱۶:۴۱ - ۹۸/۱۲/۱۴ هاشمی

  سلام و خسته نباشید من امروز هنگام دفع با سوزش مواجه شدم و بعد از نگاه کردن متوجه شدم که چیزی شبیه خراش یا بریدگی سطحی در اطراف مقعدم وجود داره که در حالت عادی دیده نمیشه و باید یکم فاصله بدیم اون خطوط اطراف مقعد رو...آیا دچار شقاق مقعد هستم؟!

  پاسخ مدیریت :

  سلام احتمالا دچار شقاق مقعد شده اید. به متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید تا بعد از معاینه و تشخیص داروی مناسب برای شما تجویز کنند.

  ۰۷:۳۵ - ۹۸/۱۲/۲۳ محیا

  سلام وقتتون بخیر خانم دکتر من ۲ ساله از بواسیر و شقاق عذاب میکشم از بچگی هم زیاد یبوست میشدم هنوزم هر چقد آب و میوه و سبزیجات میخورم بدون استفاده از ملین و مسهل خوب نمیشه همیشه خشکه مدفوعم و همراه درد زجر آور و گاهی اوقات خونریزی حین دفع و چند روز بعدش همیشه هم موقع دفع درد دارم هم چند روز بعدش پزشک متخصص هم رفتم دارو و پماد داده استفاده میکنم ولی باز برمیگرده همین حالت ها

  پاسخ مدیریت :

  اگر مشکل یبوست را حل نکنید این وضعیت ادامه خواهد داشت. یک ورزش سبک مثل پیاده روی روزانه و منظم برای جلوگیری از یبوست مناسب است. به یک متخصص تغذیه و یک متخصص گوارش نیز مراجعه فرمایید. بعد از رفع مشکل یبوست به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید.

  ۱۰:۴۳ - ۹۸/۱۲/۲۴ مریم حسینی

  اواسط بارداری دچار همورویید شدم که بعد زایمان تقریبا برطرف شد و یه ضایعه پوستی ازش باقی موند ولی ۷ ماه بعد زایمان مجدد عود کرد به جراح عمومی مراجعه کردم گفتن فقط باید یبوست را کنترل کنید من طی یکماه تا حدودی یبوست رو کنترل کردم ولی موقع دفع سوزش هم پیدا کردم و دور مقعدم سفت شده مجدد به جراح عمومی مراجعه کردم گفتن یبوست باعث ایجاد زخم شده ولی نباید از پماد استفاده کنی چون زخم رو بدتر میکنه و فقط ملین دادن

  پاسخ مدیریت :

  با مطب تماس بگیرید و درخواست ویزیت غیر حضوری بدهید. بعد از ویزیت آنلاین برای شما داروی مناسب تجویز خواهم کرد.

  ۰۷:۴۸ - ۹۹/۰۱/۰۱ افسانه

  سلام من زخم شقاق گرفتم دوتاهموروئید کوچک هم دارم انتی فیشر ودیلیتژل وانتی هموروئیدوشربت لاکسی ژل مصرف کردم روبه بهبودی بودالان دور مقعدم پوستش خشکه که وقتی یکم شکمم حجیم کارکنه دوباره ترک برمیداره چون خشکه چیکار کنم این خشکی پوست ازبین بره وقتی هم شربت رو قطع میکنم یک مقدار مدفوعم وحالت خشکی پوستم باعث میشه دوباره خون بیاد میشه وازلین برای نرم شدن استفاده کنم موثره وحساسیت نمیاره؟ این پمادهارو سه هفتس دارم مصرف میکنم چون خون دیدم بازم مصرف کنم شربت رو چه مدت میشه استفاده کرد

  پاسخ مدیریت :

  سلام از مصرف این داروها و پمادها بدون تجویز پزشک و بیشتر از 10 روز خودداری کنید زیرا منجر بروز عوارض شدیدی می شود. با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت غیر حضوری هماهنگ کنید تا بعد از ویزیت داروی مناسب برای شما تجویز شود.

  ۰۹:۵۸ - ۹۹/۰۱/۰۸ ناشناس

  سلام‌خسته‌نباشید‌من‌از‌روزی‌که‌باردار‌شدم‌دردهم‌شروع‌شده‌الان‌یک‌‌ماه‌است‌یه‌چیزبه‌بیرون‌زده‌الان‌هفته‌۱۵‌هستم‌موقع‌دفع‌هم‌درد‌دارم‌بعضی‌وقتها‌هم‌خون.

  پاسخ مدیریت :

  سلام با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت غیر حضوری بگیرید تا برای شما دارو تجویز شود. مراقب باشید یبوست نگیرید و بعد از هر اجابت مزاج در لگن آب گرم بنشینید.

  ۰۸:۴۶ - ۹۹/۰۱/۰۹ پریناز

  سلام،وقت بخیر میخواستم بدونم اینکه بعد از جراحی ممکنه دچار بی اختیاری و...بشیم در روش جراحی و لیزر چه تفاوتی داره و چقدر احتمال داره که این عارضه اتفاق بیافته؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگر جراحی با لیزر و توسط متخصص جراحی و لیزر ماهر انجام شود این احتمال نزدیک به صفر است.

  ۱۷:۳۷ - ۹۹/۰۱/۲۸ S.gh

  سلام وقت بخیر من بعد دفع سختی که داشتم خونریزی ودرد زیادی داشتم به دکتر مراجعه کردم پمادرکتول وهیدوکورتیزون وشربت لاکتولاس داد بعدش تاچند روز دفع نداشتم دوباره مراجعه کردم تنقیه روتجویز کردن که ۲روز هر بار ۱لیوان انجام دادم بعدش بهترشدم اما هنگام دفع هنوزم دردم زیاده یه زایده لبه مقعدم هست که موقع دفع به داخل برمیگرده اذیتم میکنه یه راهکار بدین خیلی اذیتم چکار کنم درمان بشم

  پاسخ مدیریت :

  سلام ابتدا باید مشکل یبوست را رفع کنید و داروهای تجویز شده را به درستی مصرف کنید. در صورتی که مشکل شما حل نشد به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا زائده به وجود آمده را با لیزر بردارند.

  ۱۶:۰۳ - ۹۹/۰۱/۲۹ بهار عزیزی

  سلام، من حدود دوساله که هموروئید دارم، دفعه اول که دکتر رفتم شیاف انتی هموروئید برام تجویز کرد که تا از بین رفتن کامل استفاده کردم، که البته چندماهی طول کشید تا کامل خوب شد، بعد یه مدت زیادی شاید ۴ماهی استفاده نکردم تا دوباره عود کرد و مجدد دو ماهی انتی هموروئید شیاف و پماد انتی فیشر استفاده کردم، بعد از اون مجدد مشکلی نداشتم تا الان که بیشتر از ۶ماهه که خوب خوب بودم دوباره عود کرده، چون اینبار خیلی خونریزی داشتم و بیرون زدگی هم که دارم دوباره متورم شده بود و خونریزی داشت اینبار پماد ام جی خریدم گفتم شاید بهتر باشه ولی فقط با دوبار استفاده از پماد ام جی هم داخل مقعد خیلی هموروئید بدتر شده به شدت خونریزی میکنه و هم از بیرون خیلی متورم شده، به شدت ترسیدم، متاسفانه الان تنها دکتر جراح عمومی که میشناسم به علت کرونا ویزیت نداره، ممنون میشم راهنمایی بفرمائید که دلیل این موضوع چی بوده؟ آیا من به پماد ام جی حساسیت داشتم؟ چون اصلا این چند روز قبل که مشکل داشتم داخل مقعد توده متورم هموروئید نداشتم فقط چون خون میومد موقع دفع فکر کردم حتما شقاق هست برا همین ام جی گرفتم که متاسفانه بدتر شدم، تورو خدا راهنمایی کنید.

  پاسخ مدیریت :

  سلام مصرف بیش از اندازه و بدون تجویز پزشک پماد آنتی همورئید و آنتی فیشر نتیجه عکس می دهد و درمان به تعویق می افتد. با مطب تماس بگیرد و یک ویزیت غیر حضوری هماهنگ کنید. بعد از ارسال عکس درمان مناسب شما اعلام خواهد شد.

  ۱۰:۰۷ - ۹۹/۰۱/۳۱ S.gh

  با سپاس فراوان از پاسخگویتون دوره درمانم تمام شد بعد از تنقیه که در سوال پیش مطرح کردم در اثر دفع های مکرر جهت تخلیه روده داخل مقعدم دوباره ملتهب شد که پزشک ام جی رو پیشنهاد داد بعد دوره درمان الان هم موقع دفع احساس میکنم هنوزم دفع دارم واذیت میشم از خوردن غذا میترسم میگم نکنه دوباره سفت بشه بازم اذیتم کنه تجویز شما چیه لطفا راهنمایی کنیداز روز اول تا الان ۱۹روزه رژیمم باید به چه صورت باشه

  پاسخ مدیریت :

  سلام غذاهای پر ادویه و فست فود و چرب نخورید. هر روز سالاد و میوه میل کنید و حداقل 8 لیوان آب در طی روز میل کنید. اگر اضافه وزن دارید وزن خود را کم کنید. تحرک روزانه خود را افزایش دهید. با ایجاد این تغییرات در سبک زندگی بهبودی کامل خواهید یافت.

  ۱۵:۰۳ - ۹۹/۰۲/۰۳ S.gh

  با سلام وتشکر فراوان ازپاسخ گویی ورسیدگی به سوالات بیماران میخواستم بپرسم با توجه به مشکل یبوست وشقاقی که برام به وجود اومده بود وحدود ۲۵روز درگیر این ماجرا بودم هنوزم از دفع میترسم با اینکه کلی آب میخورم ورژیمی هم که گفتین رعایت میکنم میتونم ماه رمضان رو روزه بگیرم دوباره مشکل برام پیش نمیاد؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما نباید روزه بگیرید زیرا در طی روزه داری نمی توانید آب کافی بنوشید و دوباره دچار یبوست و عود شقا می شوید.

  ۱۴:۲۶ - ۹۹/۰۲/۰۹ S.gh

  سلام خانم دکتر من با وجود رعایت تمام مواردی که گفتین غذای سفت هم نمیخورم و از پماد ام جی هم استفاده میکنم ولی بازم موقع دفع اذیت میشم دفعم هم حجم نداره ولی موقع بیرون اومدن انتهای مقعدم دوباره زخم میشه خیلی از نظر روحی حالم خرابه تورو خدا کمکم کنید چکار کنم چه دارویی بخورم

  پاسخ مدیریت :

  شما باید غذاهای پر فیبر و آب زیاد میل کنید. توصیه می کنم سالاد و میوه زیاد مصرف کنید تا حجم مدفوع تنظیم شود. حتما به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید تا شما را معاینه کنند. اگر تهران نیستید می توانید از مطب من ویزیت آنلاین بگیرید و بعد از ارسال عکس داروی مناسب بگیرید.

  ۱۶:۵۵ - ۹۹/۰۲/۰۹ رضااحمدى

  باسلام ميخواستم بدونم روش شقاق هائىكه داخل ركتوم ايجدميشوندوغيرمعمولىاست چگونه است

  پاسخ مدیریت :

  شما باید معاینه شوید و سوابق بیماری شما بررسی شود سپس دارو درمانی یا لیزر درمانی شقاق به شما پیشنهاد خواهد شد.

  ۱۷:۲۸ - ۹۹/۰۲/۰۹ طاهره

  سلام وقت بخیر ممنون از وقتی که میگذارید من پنچ سال پیش زایمان اولم بود که بعدش به دلیل یبوست هموروئیدم بیرون زد ولی مشکلی نداشتم . چهار ماه پیش زایمان دومم بود که به دلیل حساسیت به جفت و فشار بالا درهفته 34 بارداری ختم بارداری شد و بچه به دنیا اومد و با کلی مشکلات مواجه شدم که خدا رو شکر گذشت و بهترم فقط در اون مدتی که نوزاد داخل بیمارستان بود شربت های ملین خوردم که بیشتر به بچم برسم و زمان زیادی در دستشویی نباشم حدود سه شیشه شربت ملین . حالا حدود دوماهی هست که ببخشید موقع اجابت مزاج جوری درد داشتم که انگار دارن چاقو میکشن ولی خون ریزی نداشتم به مطب دکتری رفتم و گفتن فیبر زیاد مصرف کن و پماد انتی فیشر باریج مصرف کن دو دوره از یک نوع پماد و یک دوره پماد دیگر از همان آنتی فیشر . خدا رو شکر بعد از یک ماه خیلی بهتر شدم ولی حس میکنم این پماد خودش دیگه نمیذاره خوب بشم چون سه روز عالیم نه درد نه هیچی دو روز اجابتم اول با کمی درد و خون ریزی شروع میشه به نظر شما چه کار کنم ایا دوره را کامل کنم هر چند مدت زیادی از دوره نمانده اما نمیدونم ادامه بدم یا فقط با همان رژیم غذایی کنترل کنم مثل مصرف فیبر و آب فراوان .

  پاسخ مدیریت :

  مصرف پماد را قطع کنید و مصرف آب و فیبر را ادامه دهید. مراقب باشید که نه اسهال بگیرید نه یبوست. اگر مشکل شما رفع نشد دوباره به متخصص جراحی مراجعه کنید تا داروی جدید برای شما تجویز کنند.

  ۱۷:۳۱ - ۹۹/۰۲/۰۹ زهرا

  سلام ساعت و روزهای کاری مطب چه طوری هست در زمان کرونا آیا ویزیت دارید ؟ و اینکه اگر بخواهیم آنلاین ویزیت بشیم با دید عکس از موقعیت مشکل میتونید دارو بدید که حضوری نیایم؟ ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام طبق روال گذشته از شنبه تا چهارشنبه مطب باز هست اما وقت ها با فاصله بیشتری گذاشته می شود که ازدحام نباشد. اگر تهران تشریف ندارید می توانید با مطب تماس بگیرید و با ویزیت آنلاین دارو بگیرید. معمولا ارسال عکس از ناحیه کفایت می کند.

  ۱۸:۰۳ - ۹۹/۰۲/۱۰ امیر

  سلام و خسته نباشید ببخشید ویزیت آنلاین که فرمودید هزینه اش چقدر هست ؟

  پاسخ مدیریت :

  به اندازه ویزیت حضوری. با مطب تماس بگیرید تا هماهنگی ها انجام شود.

  ۱۰:۵۸ - ۹۹/۰۲/۱۱ sarina

  دکتر من حالم خیلی بده و میترسم برم بیرون بخاطر کرونا دهانه رحمم مثل غده بارتولن بادکرده و زخمه دورش مثل شقاق یا عرق سوزی دو روزه از سوزش زخما بیدارم نمیتونم راه برم یا بشینم یا حتی اب بزنم و مقعدمم زخم شده متورم

  پاسخ مدیریت :

  سلام با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس از ناحیه برای شما دارو تجویز خواهد شد.

  ۱۵:۴۶ - ۹۹/۰۲/۱۵ S. Gh

  با سلام بنا برتوصیه شما به دکتر جراح عمومی مراجعه کردم گفتن که بواسیر وشقاق تشخیص دادن اما عمل اسفنکتورمی نه لیزر من میترسم گفتن لیزر احتمال عود داره نظرشما چیه کدوم بهتره لطفا مشاوره بدین؟؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام لیزری که برای شما استفاده می شود لیزر پرتوان است و با همان روش اسفنکتروتومی انجام می شود. با این تفاوت که برش لیزر بسیار ظریفتر از تیغ جراحی است و درد و خونریزی و نقاهت آن نسبت به جراحی سنتی 70 درصد کمتر است. در نهایت یک لیزر کم توان هم برای ترمیم سریعتر زخم تابانده می شود.

  ۱۱:۵۷ - ۹۹/۰۲/۱۸ S. Gh

  با سلام وسپاس از پاسخ گویی شما خدا خیرتون بده خانم دکتر من دیروز عمل جراحی اسفنکترتومی انجام دادم مراقبت های بعد جراحی به چه صورت باشه همش مایعات میخورم میترسم نکنه دفع داشته باشم دردبیاد سراغم در حالت عادی درد ندارم اما یه مایع صورتی رنگ آبکی مثل خون وآب ه فکر کنم ترشح دارم میشه یه کم در مورد درد ودفع ومراقبت بعد عمل برام توضیح بدین خیلی میترسم! الان مسکن بخورم لگن بتادین بشینم عفونت اینا نمیکنم وخیلی سوال دیگه

  پاسخ مدیریت :

  سلام ملین مصرف کنید که یبوست نداشته باشید و اولین دفع بعد از عمل را راحت انجام دهید. نشستن در لگن آب گرم 3 بار در روز بسیار کمک کننده است. بابت ترشحات نگران نباشید طبیعی است. بابت ویزیت بعد از جراحی شقاق نیز به طور منظم و طبق برنامه به جراح معالج خود مراجعه کنید.

  ۰۸:۰۵ - ۹۹/۰۲/۲۳ طاهره

  سلام خانم دکتر طاعات قبول . قبلا هم پیغام داده بودم تاریخ 2/10 . فرمودید رژیم پر فیبر استفاده کنم و مایعات و پماد های شقاق رو قطع کنم . تقریبا دو هفته پیش بود . انجام دادم خیلی بهتر شدم بواسیر که به وجود آمده خیلی کوچیک تر شده و گاهی جمع میشه ولی گاهی میاد بیرون اندازه یک سانت تقریبا . ازتون ممنونم ولی خوب خوب نشده همچنان موقع دفع کمی سوزش یا درد هست ولی نه به شدت قبل و خون ریزی قطع شد فقط یکی دو بار یک لک خون کوچک روی دستمال دیدم. به نظرتون همچنان این راه رو برم ان شاالله خوب میشه این سوزش ؟ یا خود بواسیر کامل جمع میشه چون گاهی بیرون میاد و سوال دومم اینکه یک بار توی این دوره اول دفع کمی خشک و سفت بود و باعث درد شدید تر نسبت به روزهای قبل شد که تعجب کردم چون همان رژیم را رعایت میکنم آیا امکانش هست گاهی که فیبر زیاد مصرف میشه برعکس عمل کنه و مدفوع سفت بشه؟ چون حس میکنم اون روز فیبر زیاد مصرف کردم شام آلو اسفناج همراه با سبزی خوردن و البته صبح هم آلو و انجیر خیس داده شده مصرف کردم این باعث شده مدفوع سفت بشه به نظرتون ؟ ممنونم از راهنمایی هاتون . و اینکه با دقت به سوالات جواب میدید خدا خیرتون بده

  پاسخ مدیریت :

  سلام مصرف فیبر زیاد یبوست ایجاد نمی کند ممکن است دچار کم آبی شده باشید. برای درمان قطعی هموروئید و شقاق حتما به یک متخصص جراحی مراجعه کنید و موارد ذکر شده را نیز رعایت فرمایید.

  ۰۸:۱۰ - ۹۹/۰۲/۲۳ صفورا

  سلام خسته نباشید من شنیدم که با نشستن روی آجر گرم بواسیر بهتر میشه میخواستم بدونم آیا واقعیت داره؟ اصلا روزی چقدر باید باشه ؟ و یه سوال دیگه خانم دکتر برای اینکه راحت بشینیم و بلند بشیم اگه زیر باسن بالشت بذاریم بهتره یا چیز دیگه ای هست که بذاریم چون خیلی کمر درد میگیرم وقتی زیاد میشینم و باسنم به خاطر داشتن هموروئید انگار میچسبه به زمین انقدر درد داره با تشکر از شما

  پاسخ مدیریت :

  سلام به هیچ عنوان این کار را نکنید. یکی از بیماران با این کار دچار سوختگی شد. فقط در لگن آب ولرم بشینید. روی سوطح سخت نشینید. مایعات و فیبر مصرف کنید. از یک متخصص جراحی داروی مناسب بگیرید.

  ۱۹:۰۴ - ۹۹/۰۲/۲۳ S. Gh

  سلام الان ترشحاتم سفید رنگ مایل به زرده واینکه سوزش هم دارم هنگام خارج شدن ترشح اولین دفع بعد جراحیم هم خیلی سخت بود بعدش خونریزی داشتم که دکتر گفت طبیعیه الان دفعم راحت تر شده اما با سوزش در این روش احتمال عفونت هست داخل مقعدم در طول روز چندین تیر دردناک چند ثانیه ای هست اون بخاطر چیه وقتی با دستمال مقعدمو خشک میکنم ترشحات سفید رنگ مایل به زرد و خونی دیده میشه نظرشما چیه وبهبودی تا چه زمانی طول میکشه؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگر ترشحات بی رنگ باشد جای نگرانی نیست. اما اگر ترشحات سفید رنگ است و درد دارید احتمال عفونت وجود دارد. به متخصص جراحی معالج خود مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کنند.

  ۱۷:۰۵ - ۹۹/۰۲/۲۸ S.gh

  بازم سلام وتشکر از پیگیری وپاسخ گوییتون من جهت معاینه بعد جراحی رفتم دکتر گفت یه تیکه گوشت کوچیک مونده بزار صافش کنم راحت شی بدون بی حسی با قیچی برداشتن باکلی درد وبدبختی بعدش بهم آمپول پیروکسی کام وکپسول سلکوسیب دادن دکتر بنظرتون دلیل این زائده دوباره چی بوده واحتمال عود هموروئید داره ممکنه دوباره برگرده یا چنین چیزی تکرار بشه بخدا من دیگه تحمل ندارم گناه ما شهرستانی‌ها چیه تورو بخدا یه مشاوره بدین من خوب میشم یعنی دیگه این عمل تکرار نمیشه دکتر گفت اسفنکترتومی احتمال عود نداره پس این زائده که دیروز درآوردن چی بوده وچرا بدون بی حسی برداشت شد؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام من شما را معاینه نکرده ام . با مطب تماس بگیرید و بفرمایید که شهرستان هستید تا برای شما یک ویزیت آنلاین هماهنگ کنند. بعد از ارسال عکس و شرح بیماری در ویزیت آنلاین تشخیص نهایی خود را اعلام خواهم کرد.

  ۰۵:۵۹ - ۹۹/۰۲/۲۹ نيلوفر

  با عرض سلام خدمت خانم دكتر من چند وقتيه يبوست شديد دارم بعضي مواقع با خونريزي همراه بود الان دو روزه خيلي معذرت ميخوام يك سمت مقعدم تورم شديد كرده البته الان خونريزي بعضي وقتها موقع خشك كردن با دستمال بصورت لكه هستش پارسال هم همين حالت شدم ولي تورمش كمتر از اين بود رفتم دكتر فرمودند شقاق است و با يك سري دارو مشكلم حل شد الان دردش بصورت تير كشيدن و همچنين موقع اجابت مزاج و نميتونم درست بشينم حقيقت بخاطر كرونا و شرايط خاصي كه افراد خانواده دارن نميتونم برم دكتر همون داروهاي قبلي رو گرفتم و دارم استفاده ميكنم ميخواستم ببينم اگر همزمان پماد آنتي همورئيد رو استفاده كنم مشكلي بوجود نمياد داروهايي كه استفاده ميكنم قرص پنتوپرازول ،دايميتيكون،سفيكسيم پماد چشمي و يك محلول براي شستشو با تشكر

  پاسخ مدیریت :

  سلام با مطب تماس بگیرید و ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس و شرح سابقه بیماری داروی مناسب برای شما تجویز خواهد شد. از خوددرمانی شقاق و هموروئید پرهیز کنید.

  ۰۴:۳۱ - ۹۹/۰۲/۳۱ ZIBA

  سلام من حدود دو هفته هست که دچار فیشر شدم بعد از یکهغته شروع به خوددرمانی کردم و یک پماد رکتول رو 5 روزه مصرف و تموم کردم یک بیرون زدگی داشت که خوب شد و رفت تو ولی از داخل هنوز کمی خارش یا درد داره.میتونم یک پماد رکتول دیگه استفاده کنم؟ و اینکه از بیرون دو روز زینک هم مالیدم به مقدار زیاد که فک کنم اون خوبش کرد میتونم از پماد زینک اکسید برای داخل هم استفاده کنم؟ و با اپلیکاتور تزریقش کنم؟ بخاطر کرونا دکترها مطب نیستن لطفا جواب بدین

  پاسخ مدیریت :

  سلام پماد زینک برای استعمال خارجی است. به علاوه شما می توانید با مطب من تماس بگیرید و وقت ویزیت حضوری یا غیرحضوری بگیرید. مصرف بیش از اندازه این پمادها می تواند عوارضی به دنبال داشته باشد.

  ۱۲:۳۸ - ۹۹/۰۳/۱۹ بهاره

  سلام وقت بخیر به خاطر زخم در ناحیه مقعد دکتر جراح توصیه کردند که روزی دو بار هر بار 10 دقیقه تا یک ربع در آب ولرم و سرکه یا جوش شیرین بشینم و بعد پمادی دادند که بزنم در حال حاضر زمان عادت ماهانه رسیده آیا اشکالی نداره که در زمان پریود هم در این محلول نشست یا اشکال داره . متشکرم

  پاسخ مدیریت :

  سلام خیر اشکالی ندارد. مراقب باشید که محلول رقیق باشد و غلیظ نشود.

  ۰۷:۳۳ - ۹۹/۰۳/۲۶ رضااحمدى

  باسلام ميخواستم بدونم پمادركتول براىشقاق بهتره ياانتىفيشر؟ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام شما باید توسط یک متخصص جراحی عمومی معاینه شوید. از مصرف خودسرانه پماد و دارو برای درمان شقاق به شدت پرهیز کنید.

  ۰۲:۱۴ - ۹۹/۰۴/۱۰ صادق

  سلام من مدت شش ماهه که شقاق پیدا کردم... همون اوایل رازی به جراحی شدم که با رفتن ب پزشک دیگر بهم گفت نیاز ب عمل نیست گول حرفشو خوردم عمل نکردم کلا درگیری زیاد داشتم ... توی این مدت تا دو ماه پیش دوباره عود کرد و دهنمو سرویس کرد دوباره دکتر و از این داستانا ولی بخاطر کرونا راضی ب عمل نیستم ... مشکلاتی ب وجود اومده و اونم احساس گیر کردن مدفوع دارم .. روده هایم درد میکند اونم بخاطر اینه ک اسفنکتر من خیلی خودشو بزور گرفته و باعث مسدودی شدید میشه ... اجابت مزاجم در کل کم است . حتی اسفنکتر حالتی دفاعی میگیرد و خودش را جمع میکند و حتی توان خالی کردن باد معده را هم ندارم . حتی گاهی حس میکنم که چشهایم سیاهی میزود اضطراب شدیدی پیدا میکنم عرق میکنم و صورتم قرمز میشود. و گاهی حالت تهوع میگیرم .

  پاسخ مدیریت :

  سلام حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا دچار عوارض شقاق نشوید.

  ۲۲:۰۹ - ۹۹/۰۴/۱۰ زهرا

  سلام سه روز هست که هنگام دفع درد شدید دارم و به خاطر همین سه روز نتونستم دفع کنم خونریزی ندارم سابقه ی یبوست هم ندارم میوه و سبزیجات و شربت و قرص ضد یبوست هم استفاده کردم اما به همون شدت روز اول درد دارم به دستور پزشک یک هفته مکمل کلسیم و ویتامین دی مصرف گردم که اینطور شد

  پاسخ مدیریت :

  برای عمل دفع نباید زور بزنید توصیه می کنم از یک پرستار یا بهیار برای انجام تنقیه کمک بگیرید.

  ۱۰:۲۸ - ۹۹/۰۴/۱۱ زهرا

  دکتر من به پزشک مراجعه کردم آنتی همورویید و محلول ملین و یک کپسول و یک ژل تجویز کردن تا زمانی که کامل درد برطرف نشده اقدام به دفع نکنم؟چون دردش واقعا اذیت کنندس

  پاسخ مدیریت :

  سلام ملین را برای این که دفع نرم و راحتی داشته باشید برای شما تجویز کرده اند اگر مدت زیادی است که عمل دفع را انجام نداده اید از یک پرستار یا بهیار برای عمل تنقیه کمک بگیرید. روزانه باید عمل دفع انجام شود در غیر این صورت دچار یبوست شدید می شوید.

  ۱۰:۲۸ - ۹۹/۰۴/۱۱ زهرا

  دکتر من به پزشک مراجعه کردم آنتی همورویید و محلول ملین و یک کپسول و یک ژل تجویز کردن تا زمانی که کامل درد برطرف نشده اقدام به دفع نکنم؟چون دردش واقعا اذیت کنندس

  پاسخ مدیریت :

  اگر اقدام به دفع نکنید دچار یبوست شدید می شوید. اگر بیش از چند روز است که عمل دفع را انجام نداده اید باید توسط بهیار یا پرستار تنقیه شوید.

  ۱۰:۴۸ - ۹۹/۰۴/۱۹ آنا

  سلام وقتتون بخیر. من پماد آنتی فیشر باریج برام تجویز شده، نوک اپلیکاتورش کمی تیزی داره ک اذیت میکنه. چیکار کنم

  پاسخ مدیریت :

  سلام از اپلیکاتور استفاده نکنید و دستکش دست کنید سپس با انگشت پماد را به آرامی به ناحیه بمالید.

  ۱۱:۲۷ - ۹۹/۰۴/۲۵ علی رضا

  سلام خسته نباشید به دلیل شقاق دکتر به من شربت لاکتولوز دادند و کپسول لاکتوکر و پماد برای خوب شدن زخم داخلی تقریبا 3 ماهی میشه که استفاده میکنم و با رژیم فیبر و نخوردن نشاسته و آب فراوان خیلی بهتر شدم و شربت لاکتولوز را کم کرد دو روز در میان میخورم آیا میتونم به جای این شربت از شربت انجیر که در داروخانه ها موجود هست استفاده کنم به جای شربت لاکتولوز؟ چون نمیخوام روده هام تنبل بشن یا شربت لاکتولوز هم باعث نمیشه که روده ها تنبل بشن؟ چون مدت زمان طولانی استفاده شده و قراره یک ماه دیگه مجدد برم دکتر میترسم که روده هام تنبل بشن . آیا لاکتولوز باعث تنبلی روده میشه ؟ آیا شربت انجیر طبیعی است و میشه جایگزینش کنم ؟ و در صورت استفاده از شربت انجیر روده هام تنبل نمیشن؟ خیلی ممنونم روز خوش

  پاسخ مدیریت :

  سلام بله مصرف هرگونه ملین برای طولانی مدت منجر به تنبلی روده می شود و باید کم کم با فیبر غذایی و فعالیت ورزشی منظم و پیاده روی حرکات دودی روده را تحریک کرد. درباره شربت انجیری که شما می خواهید استفاده کنید اطلاعاتی دقیقی ندارم.

  ۱۶:۳۶ - ۹۹/۰۴/۲۵ محمد

  سلام من درد زياد به پزشك مراجعه كردم و به برام پماد ام جي تجويز كردن. بعد از يك روز دردم كمتر شد ولي خون ريزي كردم براي اولين بار به مصرف پماد ادامه بدم؟ ممنون

  پاسخ مدیریت :

  سلام خیر مصرف پماد را قطع کنید و با پزشک معالج تماس بگیرید و داروی جایگزین دریافت کنید.

  ۰۷:۰۸ - ۹۹/۰۵/۱۴ الهام رشیدی

  سلام خسته نباشید من دچار شقاق مقعد شده ام و اسپاسم مقعد دارم،دکتر ژل دیلتیازم داده که در حال مصرف میباشم و اسپاسم از بین رفته آیا با قطع ژل اسپاسم دوباره عود میکنه؟

  پاسخ مدیریت :

  سلام اگر زخم شقاق بهبود پیدا نکرده باشد اسپاسم مجددا عود می کند. تا بهبودی کامل زخم با پزشک معالج خود در ارتباط باشید.

  ۰۴:۳۴ - ۹۹/۰۵/۲۸ جواد

  سلام. روز خوش. حدود 7 سالی هست که فکر میکنم شقاق دارم. تاحالا دکتر نرفتم. و با رژیم غذایی مدارا کردم. معمولا هر 1 سال به مدت یک الی دو هفته به همراه خونریزی عود میکنه. علتش هم به وجود اومدن یبوست هستش. 7 سالی میشه اینجوری هستم. آیا با لیزر مشکل حل میشه؟ مشکل اینه که خیلی باید مراقب دفع باشم چون ناحیه مقعد بسیار حساس شده .

  پاسخ مدیریت :

  سلام از خود درمانی پرهیز کنید و به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید. ابتدا داروی مناسب برای شما تجویز می شود اگر از درمان دارویی نتیجه نگیرید لیزر به شما پیشنهاد می شود. لیزر آخرین و بهترین روش درمان است.