" خونریزی گوارشی,علائم خونریزی گوارشی,تشخیص خونریزی گوارشی,علت خونریزی گوارشی,درمان خونریزی گوارشی,خونریزی گوارشی تحتانی,خارش مقعد, سوزش مقعد, دردناک,درمان خارش مقعد,داروی درمان خارش مقعد,علت خارش مقعد,علائم خارش مقعد
به وب سایت رسمی دکتر زهرا سعادتی خوش آمدید...

مطالب و مقالات / درمان خارش مقعد

news photo

درمان خارش مقعد

سوزش مقعد

سوزش مقعد یک التهاب پوستی است که در ناحیه راست روده یا مقعد مشاهده می شود و با خارش همراه است  .سوزش و خارش مقعد با قرمزی پوست شروع می شود و با خشکی و ضخیم شدن پوست ادامه پیدا می کند.
خارش مقعد نشان دهنده التهاب در ناحیه مقعد است . سوزش مقعد باعث ناراحتی های غیر قابل تحمل می شود که اغلب توسط افراد مبتلا به عنوان احساس سوزش و جراحت بیان می شود.

علت خارش مقعد

ــ کرمک : کرمک یک نوع انگل پوستی است که اطراف پوست مقعد  تخم می ریزد . کرمک در بچه ها شایع است ولی بزرگسالان نیز دچار آن می شوند.
ــ یبوست : وقتی شما دچار یبوست می شوید پوست مقعد در اثر خروج مدفوع سفت و خشک می شود که باعث خارش مقعد می شود.
ــ هموروئید : هموروئید یا بواسیر باعث خارش مقعد می شود . هموروئید در اثر یبوست و زور زدن برای خروج مدفوع بروز می کند. برای آگاهی از درمان هموروئید  به این صفحه مراجعه کنید.
ــ عفونت قارچی : عفونت قارچی هم در زنان و هم در مردان بروز می کند که باعث خارش مقعد می شود.
برای جلوگیری از عفونت قارچی مقعد خود را به طور کامل با آب گرم بشویید و تحت نظر پزشک از پماد های ضد عفونت قارچی و یا شیاف عفونت قارچی استفاده کنید.
ــ موهای زیر پوستی : رشد موها در زیر پوست باعث خارش مقعد می شود برای جلوگیری از آن می توانید از پماد های ضد خارش استفاده کنید و یا موهای این قسمت را از ته نزنید.
ــ لباس زیر و شلوار تنگ : برخی از پارچه ها به پوست می چسبند و در مدت طولانی باعث سوزش و تحریک پوست مقعد می شوند. برای جلوگیری از خارش و سوزش می توانید از پودر های ضد خارش در ناحیه مقعد خود استفاده کنید.
ــ  خارش در  ورزشکاران : یک نوع عفونت قارچی پوست هست  که در آب و هوای گرم و مرطوب ایجاد می شود.
بیشتر در افرادی در هوای گرم بیرون کار می کنند و یا ورزشکاران در هوای گرم  و یا کسانی که در هوای سرد چند تا لباس می پوشند دچار این عارضه می شوند.
برای جلوگیری از خارش  مقداری جوش شیرین یا پودر جاذب عرق هر روز به زیر بغل خود بزنید.
اگزما  واکنش های آلرژیک و یا شرایطی که باعث ایجاد شوره پوست می شود .
تشویش استرس و خاراندن علائم خارش مقعد را تشدید می کند .
مصرف غذا های تند  : مواد شیمیایی موجود در غذاهای تند  می تواند باعث التهاب موضعی ناحیه مقعد شود .
مشکلات روده : بیماری هایی که بر راست روده و مقعد تاثیر می گذارد می تواند باعث احساس سوزش مقعد شود. التهاب و کولیت روده نیز علائمی همچون خونریزی مقعد ,درد در ناحیه لگن و یا شکم و وجود ماده  مخاطی در مدفوع  شود که با سوزش و خارش مقعد همراه است.
بهترین روش برای یافتن علت خارش مقعد آندوسکوپی و کلونوسکپی است. چون به بررسی تومورهای روده بزرگ نیاز دارد.باید کشت پوستی انجام شود تا علت بیماری از نظر قارچ پوستی نیز بررسی شود

محرک های خارش مقعد

قهوه و چای
نوشیدنی های گازدار, الکل و سیگار
شیر و پنیر
گوجه فرنگی ,انگور,انجیر, آلوبخارا و مرکبات
شکلات و آجیل
محرک خارش مقعد هستند

درمان خارش مقعد

ناحیه مقعد تمیز شود ولی خیلی با شدت دستکاری نشود
ممکن است علت خارش مقعد آلرژی به دستمال توالت باشد پس از دستمال توالت مناسب استفاده کنید
بهتر است از دستمال مرطوب استفاده کنید

گرما و رطوبت خارش را بدتر می کند بنابراین :

لباس های آزاد و گشاد بپوشید

توصیه های دارویی درمان خارش مقعد

پماد بی حسی توصیه نمی شود
پماد گلیسیرین
پراموگستین
استروئید موضعی
هیدروکورتیزول ۱/۰ یا پروکتوکورت
دارویCupsaicin 0/001%
خونریزی از دستگاه گوارش ( خونریزی Gl )
Gastrointestinal bleeding (GI bleed)

تمام اشکال خونریزی در دستگاه گوارش، از دهان تا راست روده و مقعد را شامل می شود. هنگامی که خون قابل توجهی در یک زمان کوتاه در این قسمت از دست می دهید به عنوان خونریزی گوارشی شناخته می شود، علائم ممکن است شامل استفراغ های قرمز و خونی، خون استفراغ ممکن است سیاه باشد، مدفوع خونی یا مدفوع سیاه و قیری مانند از علائم مشخص خونریزی گوارشی از خفیف تا شدید است و با توجه به از دست رفتن گلبول های قرمز خون و ایجاد کم خونی تهدید کننده حیات بیمار است. خونریزی های دستگاه گوارش به دو دسته تحتانی و فوقانی تقسیم می شود. خونریزی هایی که از اثنی عشر به پایین رخ می دهد به عنوان خونریزی دستگاه گوارش تحتانی است. خونریزی در معده یا روده بزرگ معمولا به راحتی قابل شناسایی است، اما پیدا کردن علت خونریزی که در روده کوچک رخ می دهد می تواند مشکل باشد. خوشبختانه با تکنولوژی تصویربرداری پیشرفته معمولا می توان منشا خونریزی را پیدا کرد، و با روشی با حداقل تهاجم اغلب می تواند آن را برطرف نمود.

خونریزی دستگاه گوارش ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد :

زخم های گوارشی
بیماری التهابی روده (IBD)
دیورتیکولوز
هموروئید از علل شایع خونریزی گوارشی تحتانی
شقاق یا فیشر
پولیپ روده بزرگ
اختلال در عروق خونی در دستگاه گوارش
تومورهای سرطانی

هزینه درمان خارش مقعد
قیمت لیزر خارش مقعد

برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی خارش مقعد داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان با لیزر می شود.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان خارش مقعد و هزینه های مربوط به درمان خارش مقعد با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید

جهت اطلاع از زمان پذیرش از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ با شماره تلفن 22761600 تماس بگیرید. توجه کنید قبل از تشریف فرمایی وقت بگیرید و از ساعات پذیرش مطمئن شوید. ساعات پذیرش در سال ۹۷ شنبه و سه شنبه ساعت ۱۴ دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح می باشد

تلفن ۲۲۷۶۶۸۵۳-۲۲۷۶۱۶۰۰

آدرس : تهران، پاسداران، نبش گلستان ۹، پلاک۴۵۷ ،ساختمان پرنس، واحد ۱۰


مطالب مرتبط خواندنی :

تشخیص شقاق
لیزر شقاق
تشخیص هموروئید
لیزر هموروئید
درمان کیست مویی پائين کمر
درمان فیستول مقعد و آبسه مقعدی
درمان زگیل تناسلی

 

خونریزی گوارشی,علائم خونریزی گوارشی,تشخیص خونریزی گوارشی,علت خونریزی گوارشی,درمان خونریزی گوارشی,خونریزی گوارشی تحتانی,خارش مقعد, سوزش مقعد, دردناک,درمان خارش مقعد,داروی درمان خارش مقعد,علت خارش مقعد,علائم خارش مقعد
خونریزی گوارشی,علائم خونریزی گوارشی,تشخیص خونریزی گوارشی,علت خونریزی گوارشی,درمان خونریزی گوارشی,خونریزی گوارشی تحتانی,خارش مقعد, سوزش مقعد, دردناک,درمان خارش مقعد,داروی درمان خارش مقعد,علت خارش مقعد,علائم خارش مقعد
خونریزی گوارشی,علائم خونریزی گوارشی,تشخیص خونریزی گوارشی,علت خونریزی گوارشی,درمان خونریزی گوارشی,خونریزی گوارشی تحتانی,خارش مقعد, سوزش مقعد, دردناک,درمان خارش مقعد,داروی درمان خارش مقعد,علت خارش مقعد,علائم خارش مقعد

تاریخ نشر خبر: ۲۱ اسفند، ۱۳۹۵
۰۴:۱۰ - ۹۷/۰۵/۲۹